Skocz do zawartości

Mi band 3 - firmware


Prealien2009

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie niecałej doby z pierwszą opaską i firmware spolszczającym z postu @b4s1l

Firmware w MiFit to 1.1.0.15. Używam też na razie Notify & Fitness for MI Band jednak powiadomienia od niej przychodziły w formie znaków zapytania, więc zostawiłem od MiFit gdzie są normalne z polskimi znakami a N&FfMB został do analizy snu.

Opis pogody jest po angielsku i pod funkcją wyciszania są znaki zapytania, reszta jest spolszczona jak należy.

Co do samej opaski w jakieś 15 h intensywnej zabawy i monitorowania snu z pulsem bateria spadła do 91%. Tętno mierzy dość dobrze. Max +- 5 różnicy w porównaniu z ciśnieniomierzem. Ilość kroków wydaje się trochę zawyżać.

Spoiler

band3.thumb.jpg.abeaa4f68e4664d6cbc564f50f1ecfcc.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wgrać polski język, za to opaska nie chce współpracować z Mi Band tools. Działa  alarm i widget z krokami, ale brak jest powiadomień, na czym mi bardzo zależy. Nie można tż  wymusić pomiaru pulsu z tej aplikacji. Powiadomienia z  Mifit są niewystarczające, głównie chodzi mi o krótkie wibracje . Na Mi Band 2 wszystko działał super. Próbowałem skonfigurować wszystko od zera i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w tej aplikacji jest możliwość wybrania firmware pod względem języka "Mi Heart Rate ze Smart Alarmem - be fit Band". Czy to dla ios czy to dla androida. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia czy w wersji darmowej tej aplikacji też jest taka możliwość, bo póki co mój mi band jeszcze do mnie nie dotarł. Na filmiku widziałem tylko, że na ios idzie zmienić język bez zbędnego bawienia się w podłączanie opaski na chwilę do androida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko gra. Jedynie emotikony to znaki zapytania plus lokalizacja telefonu nie działa. Myślałem, że to problem ze strony uprawnień, ale nawet ze wszystkimi telefon nie zaczyna wydawać dźwięku. W wersji chińskiej to jeszcze działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wgraniem języka angielskiego lub polskiego. Zrobiłem błąd i na początku zainstalowałem aplikacje ze sklepu play, która zaktualizowała mi banda. Dopiero potem próbowałem zainstalować apki do zmiany języka, ale one już nie aktualizują zegarka i nie instalują przy tym zmienionego języka. Próbowałem z różnymi aplikacjami z ang i pl, ale żadna nie jest w stanie zmienić języka. Miał ktoś może podobny problem? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jepcio napisał:

(...)Podobno jest opcja ustawienia jasności wyświetlacza. Ktoś wie gdzie i jak ? Czy dopiero przy jakiejś kolejnej aktualizacji?

Skąd masz taką informację?W mibandach nigdy nie było takiej możliwości.

Edytowane przez robi173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zsiewicz napisał:

Witam, mam takie pytanie, czy jeśli wgram firmware z językiem polskim przez mi heart rate to będę mógł korzystać z aplikacji mi fit? Czy jeśli po wgraniu połącze się z mi fitem to od razu będzie chciał wgrać swój firmware chiński?

Jeżeli masz najnowszy FW 1.2.0.8/9 to nie będzie nic wgrywać. Mifit będzie aktualizował tylko jeśli znajdzie nowszy FW niż ten który jest w opasce. Dlatego jak mniemam @b4s1l dodaje do spolszczonego FW numerek wyżej (9 zamiast 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój Mi Band 3 prawdopodobne dojdzie jutro bądź pojutrze. 
Czy to prawda że od początku lipca nie trzeba wgrywać nieoficjalnego MiFita i jeżeli mamy język w telefonie ustawiony na EN to zainstaluje nam sama Angielski Firmware? To że pogoda, smsy itp będzie po englezi to akurat dla mnie wsio rybka bo cały mój sprzęt IT zazwyczaj ma ustawiony EN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...