Skocz do zawartości

Za niski download w domowej sieci wifi UPC na Mi3


Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
 
Mam problem, który został poruszony w zamkniętym już wątku. Nie mogę się do niego podczepić.
Występuje na częstotliwości 2,4 GHz (wszystkie kanały), czyli download maksymalnie 4 Mbps, upload full, ping ~15 ms.
Dotyczy także przesyłania plików via ftp. Mam usługę 60 Mbps / 6 Mbps oraz modemo-router Technicolor TC7200.
Po przełączeniu na 5 GHz ping jest podobny, ale download osiąga 58 Mbps, up taki sam, czyli do 6 Mbps.
 
Zjawisko ograniczonej szybkości pobierania nie występuje na innych testowanych smartfonach, ww. router nie pracuje jednocześnie na dwóch częstotliwościach. Mogłabym przełączyć na stałe 5 GHz, lecz drukarka nie obsługuje tej częstotliwości.
Czy ktoś ze specjalistów mógłby wytłumaczyć mi co jest przyczyną tego słabiutkiego downloadu na 2,4 GHz w Mi3?
 
Ręczne przełączanie routera jest trochę uciążliwe, trzeba zmieniać parametry przez www. Nie chciałabym też specjalnie inwestować w dodatkowy z powodu "obstrukcji" Mi3.
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie problemu i czy ten typ już tak ma.
 
Model: Mi3W
Android: 4.4.2
MIUI: 23.0.0
 
Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam UPC 60 więc sprawdziłem u siebie. Sprawdziłem Mi3 i Mi4 i w obu przypadkach na 2,4 i 5GHz osiągam 57Mbit czyli maks. Mierzone aplikacją Speedtest firmy Ookla. Tylko, że ja nie używam routera WiFi UPC (tez mam TC7200). Do UPC mam podłączony router Asusa z dual band (wysokiej klasy). Być może jest to kwestia konfiguracji routera i Mi3 (z MIUI) w pewnych okolicznościach sprawia problemy.

Używasz domyślnych ustawień routera? Zabezpieczenia sieci są domyślne czy ustawiłas własne?

Dużo masz sieci 2,4GHz w pobliżu?

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam takie samo łącze, ale mam Thomson'a TWG870 i nie mam problemów z ograniczeniem pobierania na 2,4 GHz.

Mam Mi3 z MIUI5 ostatni Dev.

 

Edit

 

Może w Twojej okolicy na 2,4 GHz bardzo dużo kanałów się nakłada i stąd spadek prędkości:

http://www.computerworld.pl/artykuly/360030/Przyspieszanie.Wi.Fi.dla.poczatkujacych.html

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za reakcję i sugestie. Mam tu tabelkę z OOKLA speedtestu. Widać kiedy przełączyłam się z 5 na 2,4 i pierwsza myśl - jakieś ograniczenie w smartfonie. co wydawało mi się trochę dziwne. Mieszkam w bloku (czyt. klatka Faradaya z wielkiej płyty), gdzie jest sporo sieci UPC. Obczaiłam m.in. za pomocą Inssidera na których kanałach są największe zakłócenia. Niestety, na 2,4 wyniki są niemal identyczne w dosłownie całym zakresie. Okoliczne sieci działają głównie na jedenastce. Taki "progowy" spadek prędkości akurat na Mi3 uważam za zastananawiający. Dlaczego? Odpalam leciwą Xperię X8 na zmutowanym ICS i dokładnie w tym samym miejscu ciągnie ponad 30 Mb/s ^^ Zgłupiałam już zupełnie.
 
@Acid
W tym ruterku mam głównie fabryczne/firmowe ustawienia, nie rozsiewam Wi-Free, szerokość pasma 20 MHz (na 2,4 GHz) z wiadomych przyczyn i tryb mieszany. WPS i firewall off, zaznaczone blokowanie WAN, przepuszczanie IPSec, PPTP, załączony multicast i wyłączony UPnP. Włączone też mam wykrywanie skanowania portów i flood-ataków.
Nie chcę wydawać kasy na duala tylko z tego powodu, że Mi3 kaprysi. Reszta urządzeń działa OK. Nie mam licznej rodziny, radośnie korzystającej z wifi. Głównie sama korzystam.
Sory za ten elaborat, pozdrawiam : )
 
edit: Aj, zapomniałam wstawić screenshota
WLVI8yA.jpg
Edytowane przez Monika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm prawdę mówiąc najłatwiej by Ci było podłączyć MI3... do innej sieci 2,4GHz z możliwością zmierzenia prędkości powyżej 4mbit.

Wtedy byśmy wykluczyli Twoją sieć.

 

Niestety jak w zeszłym roku mieszkałem w wyższym bloku gdzie sieci 2,4 było multum to też miałem kłopoty z wydajnością - choć także na laptopie. Dopiero odkrycie przeze mnie 5Ghz w laptopie i MI3 zmotywowało mnie do zainwestowania w porządny router z dual band (bo wciąż utrzymuję MI2 z 2,4GHz). A drukarka po kablu do routera.

 

Gdyby problem był w telefonie to u siebie też miałbym problem a jednak wyciągam max też na 2,4GHz, choć w nowym miejscu zamieszkania. 

 

W UPC zostawiłem raczej domyślne ustawienia, aczkolwiek wyłączyłem Wi-Fi. 

 

Aha.. jaką masz sieć? b czy n? czy mixed?

 

Widzę, że się dobrze orientujesz w informatyce i ogólnie w tych sprawach więc ostatecznie zrób wipe w MI3 i spróbuj np. MIUI 6 dla odróżnienia. Wykluczysz też soft. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

Spróbowałam na greenfield i mixed, wyniki na 2,4 identyczne.

Wychodzi na to, że w fonie mam jakiegoś buga. Robiłam wcześniej full wipe przed wgraniem stable v5, teraz w wolnej chwili zrobię kolejnego i wgram szóstkę. Żadne inne urządzenie nie zachowuje się w ten sposób (nie zaniża tak DL), a więc wykluczam niesprawność routera. Możliwe jest też, że moduł wifi w Mi3 jest za czuły. Na 5 GHz reaguje normalnie, bowiem tutaj jest luźno i interferencje nie występują, nie ma takiego kotła w budynku. Zastanawia mnie tylko ten nieprzekraczalny próg 4 Mb/s w różnych protokołach. Nie wiem, aż tak się nie znam. Dziękuję bardzo za radę.

 

Tomek i keiw, dziękuję również.

 

Wyniki z netbooka:

3748166816.png

 

Wyniki z xperii x8:

VcLVwvx.png

 

Na bidnej xperii ookla speedtest się już nie uruchamia.

Skorzystałam z innego, ale i tak widać, że DL jest wyższy niż te magiczne 4 Mb/s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem teraz test, gdzie jest pełno sieci nakładających się na siebie:

iZwhT64EzQBHA.jpg

 

i wynik testu jest zdecydowanie wyższy niż masz u siebie:

ibWo9gW8VYSMY.jpg

 

Najlepiej zrobić test Mi3 u kogoś innego na innym routerze, by ewentualnie wykluczyć konflikt router-Mi3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo coś jest na rzeczy z transferem po wifi.

Szczególnie uciążliwy jest ślimaczy przesył w sieci lokalnej...wymiana plików mdz MI a PC to jakaś porażka.

Ok, bywam w 2 sieciach-jedną obsługuje Dlink DIR-300 54Mbps, drugą TP-Link WR740N 150Mbps (w tej jest tylko mój laptop i MI3, żadnych sieci w pobliżu).

Kopiowanie plików liczonych w GB to istna męczarnia-górna belka pokazuje max 1,2M/s.

Ale do rzeczy...zabawa pakietami:

PING z MI3 na router

3ba556f8a5714edfd37bd77befef4e1e.jpg

Nie jest dobrze...dalej...PING z MI3 na PC

3e9427f06407b50bcbf17061f5daa5e9.jpg

Tu już jest bardzo źle...dla porównania PING z PC na router

516a84c123fa2d10f8d349b72276a223.jpg

Hmmm...o co tu chodzi?

Na koniec-badamy transfer mdz MI3 a PC

a203cd598dcd0eff85154f623a39eb83.jpg

Jak widać , prędkość transmisji to mizerna część tego co daje router.

Ktoś ma na to jakieś wytłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale dla porównania w tych samych warunkach masz inne urządzenie do połączenia z PC?

Konsola, drugi telefon, laptop?

Mam

PC to mój laptop, właśnie sprawdziłem transfery z TF300T - przepustowość na poziomie 7.74Mbit/s

PINGI wołają o pomstę do nieba

Mdz MI3 a Asusem

558b9806375cda8586eda6c7fe522f7f.jpg

I na zewnątrz

f8e2c4b8a2de73c56a86271626a97bd5.jpg

Czyżby to bardziej sprawa samego Androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... A jak jest na 5GHz?

Tu mam tylko 2.4

Nie sądzę żeby szersze pasmo dało nagle pełną przepustowość. Dziwi że i telefon i tablet są pod tym względem tak samo ograniczone.

Ok-zrzut z iperfa w sieci z routerem 150Mbit, włączony tylko tryb n, 40Mhz

73697c2a99a255697cfea7bb48108d06.jpg

Nadal kiszka...na całego

Edytowane przez nurni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam technicolor'a od UPC, na 2,4ghz osiągam Max 3mbit, łącze jest stabilne. Na 5ghz leci nawet do 30mbit ale nie jestem w stanie pobrać żadnego pliku, 10-20sek i transfer spada do zera, po kolejnych kilkunastu sekundach wifi się rozłącza. Testowałem router na innych urządzeniach i na obu pasmach (2,4 oraz 5ghz) jest zawsze około 30mbit i stabilne połączenie. Nexus 4, sgs3, lg g2, tablet pipo m9pro - wszystko ok, problemy tylko występują na nowym mi3. Soft mam miui polska wersja stabilna.

Wysłane z mojego MI 3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to nowością gdy dodam, że też borykam się z tym problemem.

Ale przerabiając wszystkie możliwości konfiguracji ustawień routera, znalazłem połowiczne rozwiązanie.

Wyłączyłem jakikolwiek tryb wifi "802.11", nie mam "n" lub innego "g/b" tylko najzwyczajniej w świecie "wyłączony"

Pozwoliło to pokonać magiczną granicę 4 mbit przy pobieraniu, nie jest to co prawda 60 jak na stacjonarnym, ale w zupełności wystarcza do pobierania dużych aplikacji i gier z marketu. Dokładnej prędkości już nie pamiętam ale w moim przypadku jest to teraz coś w okolicy 15 mbit.

post-2898-0-19400200-1410786334_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wyłączonym 802.11 jest różnie max miałem około 15, jednak przy dużych plikach i dłuższym pobieraniu po pół minuty transfer spada do około 3 - 4mbit i tak się trzyma. Na lg G2 jest ZAWSZE 30mbit bez względu na ustawienia routera i długość pobierania. Co ciekawe występuje to tylko na tym routerze, w innych sieciach wifi 2,4ghz nie zauważyłem problemu. Mam Mi3 dopiero od tygodnia, więc za dużo nie potestowałem, ale 3 - 4 różne sieci wifi latały w granicach 10 - 30 mbit, u mnie mam max 4. Dzwoniłem nawet do UPC, "specjalista'  nie miał bladego pojęcia o czym mówię i w sumie do niczego nie doszliśmy.

Dziś wrzuciłem aktualizację do 4.9.12 i nic się nie zmieniło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w moim przypadku pobieranie z sieci jest ok - 2.5M/s to 20Mbit na łączu 30Mbit.

a45d61480425c62026a8a1d4eabbe1d5.jpg

Za to w LANie za skarby nie mogę dojść dlaczego to max 10Mbit przy teoretycznie 54/150Mbit (zależy z jakim routerem).

Czy ktoś może dla porównania potestować też transfery lokalne (najlepiej MI/PC)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pociągnę wątek po dłuższej nieobecności na tym forum. Używam na co dzień innego smartfona z innym systemem, więc Mi3 przeleżał sobie w szufladzie.

 

Zrobiłam full wipe, wgrałam 4.9.26 i jeszcze raz pokombinowałam z 802.11 w TC7200, sugerując się Twoim pomysłem Marrat. Zresztą Acid także mi zasugerowałeś różne standardy w ustawieniach routera, ale do głowy mi nie przyszło że po wyłączeniu 802.11 wzrośnie nagle szybkość DL. Napisałeś też, że w swoim głównym routerku masz wyłączone wifi. Już wtedy powinnam się domyślić.

 

Gwoli ścisłości:

 

Zn3umAD.jpg

 

Tabelka z testu:

 

oMJdmgp.png

 

Widać gdzie miałam ustawione na 2,4 GHz (802.11 mixed), potem tak samo na 5 GHz i w końcu ustawienia jw.

 

Wcześniej sprawdzałam fona jeszcze na v5 w innej sieci UPC i było bez zmian. Nie ogarniam zjawiska.

Dzięki i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie naprawiło się samo, nagle w tajemniczych okolicznościach zacząłem osiągać 30mbit bez żadnej ingerencji w ustawienia czegokolwiek. Magia.

Wysłane z mojego MI 3W

 

Dla mnie też trąci to magią, może wywołałeś jina i nie chcesz się przyznać? : )

 

Zobaczymy co pokaże niedaleka przyszłość (stable version). Nie zamierzam pozbywać się tak zarąbistego fona tylko z tego powodu, że zaniża mi download. Da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej pozbyć się urządzeń, które nie ogarniają sieci na 5Ghz :P

 

Rzeczywiście, sprzedam nową drukarkę, która nie ogarnia 5 GHz  :mrgreen: Tak samo wymienię TC7200, do którego mam wpiętą MTA na promocji. Kupię sobie duala za ~400 zł tylko dlatego, że Mi3 ma focha ^^

No sorry ..

Jakoś daje się z tym żyć.

 

@nurni

Transfery mogą być uzależnione m.in. od faktycznej przepustowości pamięci (tzw. SD card) w fonie.

Nie wiem dokładnie, aż tak dobrze się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć.

Odświeżam po dłuższym czasie, bo przez cały ten czas fon przeleżał sobie w pudełku, w szafce.

Zrobiłam wczoraj backup najważniejszych danych, potem w ruch poszedł MiFlash i "flash_all", a następnie wgrałam przez updater MIUI 5.1.9.

 

Transfery i pingi osiągają poprawne wartości. Dodam też, że w tym mieszkaniu nie zmieniałam niczego w konfiguracji sprzętowo programowej wifi. Fon prawidłowo interpretuje standard sieci w paśmie 2,4 GHz (tryb 802.11 - mieszany).

 

W związku z tym swój problem w tym wątku uważam za rozwiązany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...