Skocz do zawartości

Pytania do użytkowników Redmi 1S


Vetinari

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dziś doszedł mi Redmi 1S, od razu wrzuciłem MIUI Polska i po googlowaniu i czytaniu poradników zostało mi parę szczegółów, z którymi nie umiem sobie poradzić, więc mam do Was kilka pytań ;)

 

1. Czy da się dodać z poziomu samego MIUI, bez dodatkowych aplikacji, skrót do szybkiego pisania SMSa na pulpicie do wybranego kontaktu? Da się dodać kontakt, da się dodać szybkie dzwonienie, ale z jakiegoś powodu nie ma opcji z SMSem, mimo że wcześniej na androidzie widziałem takie opcje normalnie.

 

2. Jak włączyć (czy może nie ma?!) przełącznik 2G/3G sieci, tam gdzie jest przełącznik GPS, dane komórkowe itp? Widziałem że ludzie pisali na forach, że jest ten przełącznik a ja nie mogę go znaleźć.

 

3. Po zainstalowaniu MIUI Polska wywaliłem wszystkie aplikacje z listy, które miały nazwy z samych chińskich znaczków, mam nadzieję że nic ważnego przez to nie usunąłem?

 

4. Ludzie piszą na forum, że mają po czyszczeniu pamięci 250, 300, 400 MB wolnego RAMu. Ja od instalacji softu miałem 100-180MB wolnego, widziałem jakieś tweaki w build.prop ale domyślam się, że one są już dodane do samego softu i nie muszę ich robić? Czy trzeba jakieś aplikacje blokować/usuwać?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma

2. Nie ma

3. Mogłeś usunąć coś ważnego, Acid usuwa niepotrzebne rzeczy, a on lepiej wie co trzeba, a czego nie można

4. Tweaki raczej są, dużo zależy jakie masz aplikacje i co w autostarcie. Facebook itp. potrzebują dużo ramu

 

Mam włączone:

- Usługi Google Play

- Facebook

- Swype + Dragon

- Sleep as Android (nie wiem czy bez tego w autostarcie zadziała mi budzik ze Sleep as Android?)

- Sklep Google Play

- Gmail

- Autoryzacje

 

Facebook i Gmail muszą zostać, bo potrzebuję powiadomień. Coś z pozostałych warto wyłączyć? 130MB wolnych w tym momencie po czyszczeniu pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze testuje te ustawienia 8,8,8,128,128,128 i efekt jest ale sa skutki uboczne, przy grach gdzie jest duze obciazenie caly system zaczyna po chwili mulic niemilosiernie, pojawiaja sie alerty ze niektore aplikacje niereaguja itd

poprawione wartosci dodalem do watku o ramie w modach technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...