Skocz do zawartości

Jakie kości pamięci w Redmi Note 5 (Pro)?


Igorius

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jakiego typu powinny być kości pamięci w Redmi Note 5 (Pro)? Według informacji z sieci wersja ze Snapdragonem 635 powinna mieć 4GB na kościach LPDDR4X natomiast AIDA64 pokazuje mi informację, że w moim egzemplarzu są kości LPDDR3. Do tego 4GB to 4096MB natomiast w/w program do testowania podzespołów pokazuje mi raptem 3740MB. Co jest? I jak jest u Was, w waszych egzemplarzach?



Screenshot_2018-06-09-19-53-27-505_com.finalwire.aida64.thumb.png.1cf2a87cee996014ce7c261b9d100de6.pngScreenshot_2018-06-09-19-50-38-958_com.finalwire.aida64.thumb.png.59cdab77713cafc24152c58932615637.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Igorius napisał:

Jakiego typu powinny być kości pamięci w Redmi Note 5 (Pro)? Według informacji z sieci wersja ze Snapdragonem 635 powinna mieć 4GB na kościach LPDDR4X natomiast AIDA64 pokazuje mi informację, że w moim egzemplarzu są kości LPDDR3. Do tego 4GB to 4096MB natomiast w/w program do testowania podzespołów pokazuje mi raptem 3740MB. Co jest? I jak jest u Was, w waszych egzemplarzach?

Mam to samo

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
To zbyt trudne aby edytować cytowaną zawartość? Przerasta...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Słabo, nie dość, że wersja chińska indyjska vs global ma lepszy aparat to jeszcze szybsze pamięci?
A co powiesz na ilość, powinno być 4096MB bo to właśnie jest owe 4GB, nieprawdaż? Gdzie zniknęło 365MB? I jak się to ma do systemu binarnego ilości pamięci?

Edytowane przez Igorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie odpowiedziałeś na postawione przeze mnie pytania, widzę że lubisz spamować.
BTW- jak widzisz nie mam 4GB pamięci.
Wszystkie fony global tak mają

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Wersja chińska jest taka sama, wersja dla Indii/starsza/ jest inna. Aparat przedni ma więcej Mpx, tylny jest gorszy.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8893&idPhone2=9120
Większość producentów ilość GB otrzymuje/podaje z dzielenia/mnożenia przez 1000, aplikacje zazwyczaj przez 1024.
Dzidexx posiadasz może ten telefon??

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dzidexx napisał:

Większość producentów ilość GB otrzymuje/podaje z dzielenia/mnożenia przez 1000, aplikacje zazwyczaj przez 1024.

@dzidexx
OK. Tylko 3740MB nijak ma się do systemu binarnego w którym tworzone są pojemności kości pamięci - to nie jest przecież 3*1024MB+1*512MB (+ jeszcze 256MB),  ani żaden inny układ dający się podzielić przez 8, nieprawdaż? Mógłbyś mi to wytłumaczyć skąd takie a nie inne wyniki diagnostyki?

Edytowane przez Igorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, majdan12 napisał:

@Igorius

Wersja Global posiada LPDDR3 a Chińska jest wyposażona w LPDDR4X.

Nikt ci pamięci RAM nie ukradł.

 

Czemu LPDDR3 jak na stronie mi-home chwalą się, że ma LPDDR4X ? Tylko chwyt marketingowy? Nie fajnie.

Inna apka pokazuje, że 355,65 MB jest zarezerwowane/ukryte na potrzeby jakichś procesów systemowych, co by się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem jakies 2tyg temu w saturnie patrzeć na telefony i były tam właśnie smartfony xiaomi to sprzedawca wielki znawca xiaomi tlumaczyl klientowi ze smartfony xiaomi sa bardzo awaryjne czesto sie psuja i nie oplaca sie je kupowac a zwlaszcza w polsce i wersje global bo wersje na chiny i indie sa lepiej wykonane i maja lepsze podzespoły.. ja kupiłem 2.5 roku temu redmi note 3 pro prosto z chin i działa do dzisiaj:) aha i pan sprzedawca mówił klientowi ze w polsce nie ma zadnego serwisu xiaomi i wszyscy telefony wysylaja na reklmaacje do chin. poza tym już od dawna wiadomo że mozna sie spotkac z roznymi podzespolami w tych samych telefonach tak bylo chociaz w przypadku wspomninaego wyzej redmi note 3. Wyswietlacze, czytniki lini papilarnych itp. byly różnych producentów...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...