Skocz do zawartości

Instalacja Google Camera


simcold

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zrobiłem krótki poradnik jak zainstalować Google Camera na Mi6. Nie testowałem tej metody na romie global ale powinna także działać.

Co daje Google Camera? Dzięki wgraniu modu mamy odblokowane api2 i możemy robić zdjęcia w formatach *.raw (fizyczny zapis z matrycy). Zdjęcia *.raw polecam wykonywać innymi aplikacjami np. OpenCamera lub ProShot. Obecnie wersja gCam 6.x posiada już możliwość zapisu także plików *.raw. Co samego Google Camera. Aplikacja w przednim oraz tylnim aparacie posiada tryb HDR+. Względem oryginalnego aparatu robi dużo lepsze zdjęcia w tych trybach. Nie ma aż takich mocnych szumów lub efektów prześwietleń a także kolory są dużo bardziej rzeczywiste oraz ostre.

Ok zaczynamy:

1. Należy mieć odblokowany bootloader oraz twrp.

2. Robimy backup w twrp.

3. W telefonie instalujemy Magiska https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

4. Po restarcie dodajemy w Magisku moduł i restartujemy telefon https://t.me/Alexey070315forum/39835

5. Ściągamy plik apk z GoogleCamera. Testowałem wiele i polecam ten (wersja 5.2) https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GoogleCamera_5.2.025-Final_fu24-18.apk

Także dużo osób korzysta z wersji 6.x

https://t.me/Alexey070315forum/40103

Wszystko

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z chwilą instalacji MIUI 10 mod do Magiska mi 6 allegro in one przestał działać. Jest niby allegro in one na MIUI 10 ale po instalacji również bootloop. Czy ktoś już sobie z tym poradził?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chwilą instalacji MIUI 10 mod do Magiska mi 6 allegro in one przestał działać. Jest niby allegro in one na MIUI 10 ale po instalacji również bootloop. Czy ktoś już sobie z tym poradził?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy na MIUI 9 możliwa jest aktywacja camera2 api bez instalacji twrp i instalowania jakichkolwiek paczek zip nieznanego pochodzenia? Wiem, że można przez adb build.prop wyciągnąć, wpisać linijkę i podmienić w telefonie ale podobno potem trzeba flashować lazyflasher.zip (czy jakoś tak się nazywało), bo telefon nie będzie chciał się włączyć. Niedawno na forum miui dodali poradnik jak aktywować te api i jest metoda z adb opisana ale nie pisali nic o flashowaniu i się zastanawiam czy jest to konieczne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy na MIUI 9 możliwa jest aktywacja camera2 api bez instalacji twrp i instalowania jakichkolwiek paczek zip nieznanego pochodzenia? Wiem, że można przez adb build.prop wyciągnąć, wpisać linijkę i podmienić w telefonie ale podobno potem trzeba flashować lazyflasher.zip (czy jakoś tak się nazywało), bo telefon nie będzie chciał się włączyć. Niedawno na forum miui dodali poradnik jak aktywować te api i jest metoda z adb opisana ale nie pisali nic o flashowaniu i się zastanawiam czy jest to konieczne czy nie.
Da się , wszystko jest opisane w:

https://miuipolska.pl/adb-dzialaniefunkcjeprzyklady-dla-wszystkich/

Masz tam opisane jak używać adb, jak ściągnąć build.prop edytować wgrać i nadać uprawnienia.
W ostatniej linijce build.prop trzeba dodać :
persist.camera.HAL3.enable=1



Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d4c3k ale próbowałeś? Bo ten lazyflasher.zip coś robi z uprawnieniami jeśli dobrze pamiętam i dzięki temu telefon startuje. 
Tak próbowałem, ale na MIUI 10 dodatkowo mam TWRP. Instalacja paczki z Magiska powodowała bootloop, więc odinstalowałem Magiska i dodałem linijkę do build.prop przez adb. Uprawnienia też nadajesz w adb. Mam TWRP ale do tej operacji go nie używałem więc myślę, że to nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1161]don_kamillo[/mention] Dziwne bo też nie mogę znaleźć ale był na 100%. A co do bootloadera to musi być odblokowany, to nie ulega wątpliwości.
A co nie działa adb bez odblokowania bootloadera?
W linku który wysłałem jest opisane jak edytować plik bukld.prop. Ja podczas edycji pliku build.prop nie miałem roota i poszło. Pytanie tylko czy zadziała mount z zablokowanym bootloaderem.

"
Edycja pliku build.prop
Skopiowanie pliku na komputer, edycja i ponowne skopiowanie na właściwe miejsce.
Najlepiej jest zrobić to będąc w recovery – wtedy zmiany zastosują się przy ponownym uruchmieniu.
Gdyby nie działało polecenie montowania systemu z adb to można zawsze wybrać stosowną opcję w ustawieniach recovery (Menu > Mounts)

adb reboot recovery
adb shell mount /system
adb pull /system/build.prop

Edycja pliku w notatniku
Dodajemy na końcu :
persist.camera.HAL3.enabled=1

adb push build.prop /system/build.prop
adb shell
cd system
chmod 0644 build.prop
exit
"


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...