Skocz do zawartości

Bateria do Mi 5


fuxmen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Możesz kupić oryginał na popularnym serwisie aukcyjnym m PL. Zamienniki jakieś tam też są ale chyba lepiej oryginal. Różnica cenowa minimalna.
Oznaczenie baterii do MI5 to BM22.
Kupiłem "oryginał" za 70zl a pierwsze 20 procent to nie raz w 1.5h schodzi... Odesłać nie miałem jak bo poprzednia bateria przy demontaż uległa zniszczeniu i bez telefonu kilka dni to lipa. Dlatego pytam czy ktoś konkretny model aukcje. Proszę o pw jak ktoś kupił i jest zadowolony

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

siema przymierzam się do wymiany baterii w mojej mi5 bo wczoraj jak przyszło zimno to nagle mi spadło z 80% na 20 po czym jak go podłączyłem do ładowarki to w ciągu minuty wrócił do 75%. Stało się to 3 dni temu i teraz bateria dalej pracuje bez zarzutu schodzi po procencie ale czuję że ma już rok na karku prawie. Czy któraś z tych będzie dobra i telefon nie wybuchnie podczas szybkiego ładowania ?

LOSONCOER 100% Nowy 3300 mah BM22
http://s.aliexpress.com/zAVbYBvq


Dla Xiaomi Mi5 BM22


http://s.aliexpress.com/r6JJFvUf
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem tą LOSONCOER. Na dniach ma być, widziałem że ktoś tu na forum polecał tą baterię to wziąłem. Jak możesz się wstrzymać to poczekaj to dam znać. Mam identyczne obserwacje jak Ty a dodatkowo widzę, że bateria pod obciążeniem dużo szybciej znika - dużo bardziej niż jak była nowa. Coś kiepskie te baterie wsadzali do Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2017 o 23:47, barti napisał:

Tylko telefon ładuje przez komputer :)

Patrząc na standard USB 2.0 który daje 0.5A to w najlepszym przypadku telefon naładujemy w ok. 6H. Nie licząc prądu którego jeszcze telefon pobiera bo jest włączony. To jest tylko 2.5W gdzie ładowarka może podać nawet 18W czyli 7x tyle. Więc:

  1. Nie każdy ma czas aby tyle telefon ładować,
  2. Nie każdy ma non stop włączonego PC lub gniazda USB które podają prąd przy wyłączonym PC,
  3. Można kupić ładowarkę 0.5/1A. Ale już lepiej kupić 2 baterię. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na standard USB 2.0 który daje 0.5A to w najlepszym przypadku telefon naładujemy w ok. 6H. Nie licząc prądu którego jeszcze telefon pobiera bo jest włączony. To jest tylko 2.5W gdzie ładowarka może podać nawet 18W czyli 7x tyle. Więc:
  1. Nie każdy ma czas aby tyle telefon ładować,
  2. Nie każdy ma non stop włączonego PC lub gniazda USB które podają prąd przy wyłączonym PC,
  3. Można kupić ładowarkę 0.5/1A. Ale już lepiej kupić 2 baterię.
Ja mam starego lapka który w nocy jest włączony więc to nie problem

Jak w s6 edge używałem tylko szybkiego ładowania to po pół roku telefon ładowałem dwa razy dziennie. A teraz w mi5 bateria wystarczy na dwa dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/3/2017 o 13:15, barti napisał:

Ja mam starego lapka który w nocy jest włączony więc to nie problem emoji6.png

Jak w s6 edge używałem tylko szybkiego ładowania to po pół roku telefon ładowałem dwa razy dziennie. A teraz w mi5 bateria wystarczy na dwa dni.

Coś w tym jest. Iphone 4s mi wytrzymał na jednej baterii dwa lata a w MI5  bateria po 10 miesiącach ledwo daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2017 o 16:12, sabath21 napisał:

Ja wziąłem tą LOSONCOER. Na dniach ma być, widziałem że ktoś tu na forum polecał tą baterię to wziąłem. Jak możesz się wstrzymać to poczekaj to dam znać. Mam identyczne obserwacje jak Ty a dodatkowo widzę, że bateria pod obciążeniem dużo szybciej znika - dużo bardziej niż jak była nowa. Coś kiepskie te baterie wsadzali do Mi5

I jak? Otrzymałeś baterię? Jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pietr napisał:

I jak? Otrzymałeś baterię? Jak się sprawuje?

Tak, otrzymałem baterię i już 2 dni na niej śmigam. WYmiana bajecznie prosta pod warunkiem, że masz plastikowe łyżki, precyzyjny śrubokret oraz przyssawke do klapki. To wszystko można kupić za dolara na ali w takich zestawach. No takiego rezultatu to się nie spodziewałem, bateria dłużej się ładuje, przez noc nie leci na łeb na szyję, znów trzyma tyle ile nowa. Bardzo zadowolony jestem. Ciekawe na jak długo utrzyma pojemność ale jeśli za pół roku miałbym kupić nową to i tak warto bo nie warto zmieniać MI5 na obecną generację telefonów - nic ciekawego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pietr napisał:

@sabath21 ile SOT wyciąga ci telefon na tej baterii? :)

Nie mam pojęcia bo odkąd używam tablet do przeglądania treści w necie to nie zwracam na to uwagi. Telefon ładowany przez noc wytrzymuje do wieczora następnego dnia. Cykl użytkowania mieszany, kilka połączeń i kilka smsów. Różnica jest kolosalna. Wydaje mi się, że bateria działa tak jak działała w nowym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 1.09.2017 o 08:21, Poohacz79 napisał:

Możesz kupić oryginał na popularnym serwisie aukcyjnym m PL. Zamienniki jakieś tam też są ale chyba lepiej oryginal. Różnica cenowa minimalna.

Oznaczenie baterii do MI5 to BM22.

Cześć wszystkim,

A jak odróżnić oryginał od "oryginału"? bo domyślam się, że połowa aukcji jest przekłamana. Z moim mi 5 jest też podobny problem, bardzo często wyłącza się przy +/- 20 procent. Więc poprawcie mnie jeśli niepotrzebnie chcę wymienić baterię. Zgaduję, że zrobią mi to w każdym komisie jeżeli nie będę chciał sam się za to zabierać? I gwarancja pa pa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi pokazuje dobrą.

A co do wymiany. To spokojnie wymienisz w domowym zaciszu. Wystarczy mały śrubokręt krzyżak, przyssawka (np. od statywu samochodowego z telefonu, zwykła, mała przyssawka) i paznokieć lub kawałek plastiku do podważenia złącza baterii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Wiem że temat już był, ale dość słabo się rozwijał, więc podbijam.

 

Czy ktoś posiada sprawdzony sklep / link do oryginalnej baterii? Zależy mi na oryginalnej baterii żeby potem nie było problemów. Ewentualnie dobry zamiennik.

 

Wszelka pomoc będzie mile widziana ;-)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już ten link w inny temacie - niestety jest nieprzydatny :/

Cytat

 

Original core 3000mAh BM22 Built-in battery for Xiaomi 5 Mi5 (only delivery to Russia)

We are able to send batteries to  countries below only:

Austria
Denmark
France
Hungary
Slovakia
Spain
Norway
Switzerland
Belgium
Luxembourg

Russia

United States

If you come from other country please ignore this item.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chłopaki, naprawdę tak mało osób wymieniało baterię w Mi5? Miałem zmieniać telefon, ale z racji, że Mi5 jest dla mnie telefonem idealnym, chcę go trochę jeszcze podtrzymać, a aktualny SOT 2h troszkę nie zadowala. Na allegro mnóstwo tych baterii, wiem, że większość podróbki, ale może i tak byłyby lepsze. Jakieś opinie, polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najwyraźniej są różnice w bateriach, w zależności od modelu.
Wersje z 32GB pamięci, jakoś znacznie krócej działają (krótszy SoT) i użytkownicy szybciej wymieniają baterię.
Ja mam wersję 3/64GB, i na MIUI 10 [8.7.12] aktualnie przy 2 kartach SIM, Wi-Fi, BT (Mi Band 2)... mam SoT na poziomie dochodzącym do 3,5h, ładuję przeważnie co 24h z rana; podobnie inne osoby z tym modelem.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również planuję wymienić baterię po 1,5 roku użytkowania telefonu już czas najwyższy ;)

Pytanie do osób które wymieniły i są zadowolone - podzielcie się sprawdzonym linkiem, sprzedawcą, modelem lub producentem.

Z góry dziękuję :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na ali LOSONCOER 3700mah, przyszła wczoraj, dziś wsadziłem. 
Jest minimalnie większa od fabrycznej ale generalnie wchodzi bez problemu.

Dopiero robię pierwsze ładowanie więc jakikolwiek wynik SOT za kilka dni.

 

Ps. uważajcie przy wyciąganiu starej baterii bo jest mocno przyklejona, ja swoją uszkodziłem i zaczęła na mnie syczeć, świecić się i pierdzieć dymem (uszkodziłem odrobinę nożem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...