Recommended Posts

Ja dzisiaj testuje tą aplikację. Zrobiłe odblokowanie->TWRP->MIUI_Polska->Root->dopisałem linijke->UNROOT  i działają te aplikacje. 4K 30 FPS niestety nie działa, ale FULLHD 60 fps działa. Jak się roota usunie to mam nadzieję, że gwarancja nie ucieka?

Po każdej aktualizacji MIUI Polska trzeba tą linijkę dopisywać aby Google Camera działała? 

Powtórzę się:

"Panowie za tydzień jak już będę miał odblokowany bootloader i wgrany MIUI Polska to będę chciał przetestować tą aplikację Google Camera, tylko pytanie co trzeba zmieniać? Bo podobno trzeba roota robić i coś dopisać, tylko przezto pewnie gwarancja poleci do kosza? "

Ogólnie z aparatu w Redmi Note 5 jestem zadowolony, faktycznie jest poprawa do poprzednich modeli, ale mam jeden problem, który w poprzednikach się nie pojawiał. Chodzi o zdjęcia poruszających się obiektów. Często fotografuję dwójkę dzieciaków i nieraz zdarzy się, że poruszają się w trakcie robienia zdjęcia. Robi się wtedy efekt widma - dziecko ma np. podwójną parę oczu, dwie dłonie, itp. Zdarza się to nawet w dobrych warunkach oświetleniowych, przy oświetleniu naturalnym w słoneczny dzień. Czy u Was też tak jest? Trochę psuję mi to ocenę aparatu. No i niestety czasem zdarza się, że aplikacja aparatu klatkuje, zwiesza się, niektórzy recenzenci o tym mówili i faktycznie się to pojawia. Mam nadzieję, że któraś aktualizacja softu to naprawi.

Czemu jakość wideo jest tak bardzo ograniczona przez oprogramowanie ? W opencamera na 1080p 60fps film jest ładny i płynny, w oficjalnej apce "Aparat" film wygląda tragicznie. Niedopatrzenie xiaomi czy specjalnie tak zrobili ?

Edited by AvidAmigo

Jest już dyskusja tutaj :

Niektórzy twierdzą,że ponoć hardware nie wyrabia,ale skoro w open camera jest płynnie...to ?

Pytanie do osób siedzących na globalu miui 10:
Dodane zostało nagrywanie FHD w 60 klatkach jednak u mnie w stockowej aplikacji podgląd na wyświetlaczu jest strasznie ciemny (jakbym nagrywał w mocnym półmroku) i tak samo wideo wychodzi ciemne. Jak przestawię na 30 FPS to jest normalnie widno. Też tak macie?

Edited by Soren

38 minut temu, raideri napisał:

ale skoro w open camera jest płynnie...to ?

Miałem małą pomroczność,myślałem,że mowa o google camera.

W open camera jest płynnie,bo zapis jest tylko w 30 klatkach,nawet jak ustawisz 60.

Open camera ma nagrywanie w full HD i 30 klatkach zaś apka systemowa ma full HD 60 klatek tylko że tnie i robi się kaszana. Przy 30 klatkach jest niebo a ziemia tak samo jest w open camera.

Te 60 klatek coś nie wypaliło może będzie poprawka ale nie wiem czy telefon to ogarnie.

Zdjęcia w open camera czy w systemowej apce wychodzą podobne.

U mnie na xiaomi.eu na stockowej apce full hd 60 klatek sie tnie działa płynnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

42 minuty temu, AvidAmigo napisał:

Ale jakość video na opencamerze jest o wiele lepsza

Nie,jakość sama w sobie, w jednym i drugim jest bardzo podobna.

Po prostu wideo na op jest trochę lepsze,z powodu lepszego ustawienia dynamiki,domyślne suwaki są lepiej ustawione.

Kiedyś jak testowałem aparat to z tego co pamiętam to google camera kręciło filmy najlepiej. Ale to też zależy od wersji google camera.. kiedyś na globalu miałem wersje google camera gdzie mogłem kręcić filmy slow-mo fullhd w 240fps a teraz tylko 120 i nie wiem dlaczego nie da się tego zmienić jak kiedyś..

Jkaa wersje google camera uzywacie? Uzywam najnowszej arnovy (8.3) i nie dzialaja zdjecia z przedniej kamery z wlaczonym hdr oraz filmy w 4k. Wie ktos jak to naprawic?

Nie jestem ekspertem od fotografii, ale spróbujcie pobawić się Snap Camera. Moc ustawień. Zdjęcia wychodzą naprawdę dobrze. Film robi w 4k.

Dnia 3.10.2018 o 09:41, WisniowyWSN napisał:

przy slabym oswietleniu nie ma sensu robic zjec zadnym telefonem.

Chyba nie widziałeś co pixele od Googla wyprawiają w słabych warunkach oświetleniowych albo sgs 9 ze zmienną przysłoną.

• Like 1

Dzisiaj nagrywanie filmu włączyło mi się po 7 sekundach. Ogólnie fatalnie to u mnie działa, ale dzisiaj to było przegięcie. Mam RN5 z europejskiej dystrybucji.. Da się coś na to poradzić?

Niestety, w 60 FPS jest oszukana rozdzielczość (apka systemowa, ROM Global Stable)!
Czyli nie jest to full-HD, ale mniej (nie wiem ile dokładnie) przeskalowane w górę do full-HD. W zależności od tego, co się filmuje, ten przykry efekt widać mniej lub bardziej.

Co więcej - jak już parę osób wyżej wspomniało - przy 60 fps coś tam nie wyrabia i są widoczne niewielkie przycięcia, mimo, że liczba klatek na sekundę generalnie trzyma się stabilnie. Choć nie wykluczam, że ten problem jest (albo jest potęgowany) na etapie odtwarzania.

Bit rate                    : 20.0 Mb/s
Width                       : 1 920 pixels
Height                      : 1 080 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 60.000 FPS
Minimum frame rate          : 58.978 FPS
Maximum frame rate          : 61.058 FPS

Oto dwie próbki dla porównania. Zwróćcie uwagę na strzałki, pasy i linie namalowane na asfalcie. Na nich widać to najlepiej.

30 FPS: https://youtu.be/Lr3nTQSlWuQ

60 FPS: https://youtu.be/uLYwzXPAKlg

Dnia 25.08.2018 o 18:52, Elvis napisał:

Robi się wtedy efekt widma - dziecko ma np. podwójną parę oczu, dwie dłonie, itp. Zdarza się to nawet w dobrych warunkach oświetleniowych, przy oświetleniu naturalnym w słoneczny dzień. Czy u Was też tak jest? Trochę psuję mi to ocenę aparatu.

Wyłącz HDR i po problemie :)

Czy w MIUI EU dla Redmi Note 5 jest w aparacie systemowym dostępne 4K? Bo w Globalu, jak widać, nie:

Screenshot_2018-11-18-11-50-10-185_com.android.camera.png

Rozumiem, że to jest jeden z tweaków "EU", a nie jest tak, że jest to też w China (więc i w EU) a tylko w Globalu sztucznie to utrącono?

Czy w tym 4K (w MIUI EU w systemowej kamerce) działa EIS (ponoć może działać w zewn. apkach)? Nie pytam, czy jest przełącznik i daje się włączyć, ale czy faktycznie działa?

Czy filmiki 4K nagrane tym telefonem trzymają stabilne 30 fps, czy niekoniecznie (jak np. mój Mi5)?

A czy dla Globala stable (bez odblokowania BL, bez roota, bez TWRP i bez żadnych modyfikacji) - istnieje jakaś zewnętrzna apka kamery, która poprawnie obsłuży 4K, najlepiej z EIS?

Edited by latet

Kilka próbek (zdjęcia oraz video). Dla porównania - także z Mi5 (widać np. że video FHD jest gorsze z Mi5 niż z RN5).

Banknot w słabym świetle z odległości ok. 1.5 m od tel. do banknotu. A to z ulicy - dobre światło, mały wycinek kadru video - widać oszukaną rozdzielczość w 60 fps.

RN5-video-vs-Mi5-slabe-swiatlo.jpg

RN5---oszukana-rozdzielczosc-60fps.jpg

RN5-foto-vs-Mi5-slabe-swiatlo.jpg

Witajcie , mam takie pytanie czy u Was także zdjęcia wykonane poprzez przednią kamerkę są nienaturalnie rozjaśnione, moim zdaniem nie za fajnie to wygląda, w porównaniu do tylnego aparatu gdzie zdjęcia wyglądają spoko, poniżej próbka

IMG_20190101_140327.jpg

9 minut temu, lucas7911 napisał:

Witajcie , mam takie pytanie czy u Was także zdjęcia wykonane poprzez przednią kamerkę są nienaturalnie rozjaśnione, moim zdaniem nie za fajnie to wygląda, w porównaniu do tylnego aparatu gdzie zdjęcia wyglądają spoko, poniżej próbka

Nie masz jakiejś folii ochronnej zasłaniającej aparat, albo obiektyw nie jest zabrudzony?

I tu miałeś rację, mam Case składany z trzech części i jedna z nich przy zakładaniu podciągnęła folię do góry a że obudowa zakrywa również górną i dolną belkę to nic nie było widać, rozebrałem , ściągnąłem folię i jest ok. Dziękuje

Postanowiłem w końcu poprawić ten aparat i porobić trochę testów, obrazki przed/po chyba najlepiej rozjaśnią temat :)

http://gcamwhyred.mateuszpas.pl/

Wgrana apka od kamery na samej górze ;) Ustawienia raczej defaultowe, będę rozgryzał to w między czasie. Zdjęcia są oryginalne bez kompresji, takie jak wyszły.  W razie pytań śmiało.

• Like 1

35 minut temu, piciuok napisał:

Postanowiłem w końcu poprawić ten aparat

Ja tu raczej poprawy niewiele widzę,raczej podniesione iso i masakrystyczne szumy.

1 godzinę temu, raideri napisał:

Ja tu raczej poprawy niewiele widzę

Każdy ma swoje potrzeby, dla mnie przepaść, dla Ciebie ulubiona plastelina na zdjęciu i brak różnic ;) 

2 godziny temu, piciuok napisał:

Postanowiłem w końcu poprawić ten aparat i porobić trochę testów, obrazki przed/po chyba najlepiej rozjaśnią temat :)

http://gcamwhyred.mateuszpas.pl/

Wgrana apka od kamery na samej górze ;) Ustawienia raczej defaultowe, będę rozgryzał to w między czasie. Zdjęcia są oryginalne bez kompresji, takie jak wyszły.  W razie pytań śmiało.

Jak na mój gust - gra nie warta świeczki. Ale podoba mi się ten sposób prezentacji na stronie - wygodne porównywanie dwóch wersji zdjęcia.

Jakość zdjęć nocnych i w słabym świetle realnie poprawić może tylko metoda połączenia kliku zdjęć w jedno. Tak powinien działać "tryb nocny" , ale bynajmniej tak nie działa, przynajmniej na tym telefonie.

34 minuty temu, piciuok napisał:

Ciebie ulubiona plastelina na zdjęciu i brak różnic

Akurat fotografia była baaardzo długo moim głównym hobby,potrafię odróżnić dobrej jakości foto od złej.

Plastelina plasteliną,ale takie szumy są nie do zaakceptowania.

Edited by raideri

Ogarnąłem te szumy, rzeczywiście po przełączeniu na tryb nocny (googlowski Night Sight) szumy są o wiele mniejsze. Wszystkie które tam wrzuciłem, są tylko i wyłącznie na Hdr+ (automat). Pobawię się ustawieniami i dorzucę za jakiś czas kolejne fotki. 

Wrzuciłem sobie w lightrooma jedno z tych zaszumionych w DNG, całkiem nieźle można zredukować szumy w postprodukcji - ale raczej nie o to chodzi, by bawić się potem. 
W opcjach zaawansowanych jest coś takiego jak Noise model i Denoise parameters - być może tutaj jeszcze można popróbować, a może zwyczajnie S5K2L7 jest za słabe -_-

7 minut temu, piciuok napisał:

całkiem nieźle można zredukować szumy w postprodukcji

Owszem można,ale z mocno zaszumionego zawsze będzie kiepsko,jak to w przysłowiu "z g.... bicza nie ukręcisz".

Osobiście przy obróbce,już bym wolał bawić się tym nieruszanym z domyślnej app,niż te cudowane.

Ale walcz,bo gdyby nie szumy,ta oświetlona choinka całkiem nieźle wyszła w porównaniu z cam miui.

Dorzuciłem kolejną choinkę z porównaniem po zmianach paru ustawień miui vs gcam hdr+ i gcam hdr+ vs night sight - zerknij :>