Skocz do zawartości

badamiak

Rekomendowane odpowiedzi

jak umiesz robic foty to i telefonem cykniesz fote jak z lustrzanki

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Widać że nie masz pojęcia o fotografii. Moja lepsza połówka akurat zawodowo się tym zajmuje i nie ma opcji żebyś zrobił lepsze zdjęcie jakimkolwiek telefonem od dobrej klasy lustrzance.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tosshi2 napisał:

Widać że nie masz pojęcia o fotografii. Moja lepsza połówka akurat zawodowo się tym zajmuje i nie ma opcji żebyś zrobił lepsze zdjęcie jakimkolwiek telefonem od dobrej klasy lustrzance.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

O to mi właśnie chodziło. Bingo... Aparat do zdjęć na codzień pewnie daje radę ale nic więcej... Sam planuje kupić używaną lustrzankę do kręcenia filmów zamiast się męczyć smartfonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz podstawową lustrzankę z kitowym obiektywem,to też nie poszalejesz w ciemnościach.Trzeba jeszcze dokupić dobrą lampę i jasny obiektyw,Ale są to już niemałe koszty,zwłaszcza obiektywu.Mi osobiście brakuję zmiany czasu otwarcia migawki w tym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2018 o 20:32, Kozdrobot napisał:

A jak wygląda sprawa z open camera? Używa ktoś?

Ja też nie zauważyłem różnicy na moim Redmi Note 4.Pobawię się piątką i się wypowiem.A tak przy okazji,znalazłem w sieci filmik porównujący Note 5 ze światłem f2.2 i Note 5 ze światłem1,9 i uważam,że ten pierwszy robi lepsze zdjęcia.Może dlatego,że jest tam matryca Sony?Nie wiem,ale ja już bym tak bardzo nie napalał się się na to lepsze światło w wersji Al Dual Camera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jarek37 napisał:

Ja też nie zauważyłem różnicy na moim Redmi Note 4.Pobawię się piątką i się wypowiem.A tak przy okazji,znalazłem w sieci filmik porównujący Note 5 ze światłem f2.2 i Note 5 ze światłem1,9 i uważam,że ten pierwszy robi lepsze zdjęcia.Może dlatego,że jest tam matryca Sony?Nie wiem,ale ja już bym tak bardzo nie napalał się się na to lepsze światło w wersji Al Dual Camera.

Też to zauważyłem, w dobrym słońcu wersja Indyjska wydaje się robić ciut lepsze zdjęcia, w ciemniejszych sceneriach AI lepiej sobie już radzi na moje "oko". KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2018 o 19:38, marcinj6 napisał:

A tak z innej beczki:) czy ktoś próbował instalować mod google camera na nasz telefon? Bo czytałem że zdjęcia wychodzą za pomocą tego modu rewelacyjne i różnica jest duża co do stockowej apki.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Również jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2018 o 19:38, marcinj6 napisał:

A tak z innej beczki:) czy ktoś próbował instalować mod google camera na nasz telefon?
 

A przeczytajcie inne tematy w dziale RN5. Są nawet paczki zdjęć do porównania w oryginalnych rozmiarach. 

Edytowane przez pq78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj google camera dla testów i widać różnicę co do stockowej aplikacji. Zdjęcia są jaśniejsze i wyraźniejsze ale niestety nie działa tryb portretowy ani na przedniej kamerze ani na tylnej. Oraz nagrywanie 4k też nie działa:/ jest bardzo dużo wersji aplikacji jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedniej na której by wszystko działało...chyba że komuś się to udało to niech się pochwali;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zrootowane urządzenie i wtedy instalujesz z Google Play aplikacje build prop editor otwierasz aplikacje i edytujesz plik build.prop i dopisujesz w nim na końcu "persist.camera.HAL3.enabled=1" i zapisujesz uruchamiasz ponownie i powinno działać.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie za tydzień jak już będę miał odblokowany bootloader i wgrany MIUI Polska to będę chciał przetestować tą aplikację Google Camera, tylko pytanie co trzeba zmieniać? Bo podobno trzeba roota robić i coś dopisać, tylko przezto pewnie gwarancja poleci do kosza? 

 

@Edit

 

Zrobiłem sobie tą kamerę, odblokowanie bootloadera, wgranie MIUI PL, root, dopisanie linijki, wywalenie roota, instalacja apki do zdjęć i działa.

4K 30 FPS, nie działa wywala błąd, że nie może połączyć się z aparatem.

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj testuje tą aplikację. Zrobiłe odblokowanie->TWRP->MIUI_Polska->Root->dopisałem linijke->UNROOT  i działają te aplikacje. 4K 30 FPS niestety nie działa, ale FULLHD 60 fps działa. Jak się roota usunie to mam nadzieję, że gwarancja nie ucieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po każdej aktualizacji MIUI Polska trzeba tą linijkę dopisywać aby Google Camera działała? 

 

Powtórzę się:

"Panowie za tydzień jak już będę miał odblokowany bootloader i wgrany MIUI Polska to będę chciał przetestować tą aplikację Google Camera, tylko pytanie co trzeba zmieniać? Bo podobno trzeba roota robić i coś dopisać, tylko przezto pewnie gwarancja poleci do kosza? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogólnie z aparatu w Redmi Note 5 jestem zadowolony, faktycznie jest poprawa do poprzednich modeli, ale mam jeden problem, który w poprzednikach się nie pojawiał. Chodzi o zdjęcia poruszających się obiektów. Często fotografuję dwójkę dzieciaków i nieraz zdarzy się, że poruszają się w trakcie robienia zdjęcia. Robi się wtedy efekt widma - dziecko ma np. podwójną parę oczu, dwie dłonie, itp. Zdarza się to nawet w dobrych warunkach oświetleniowych, przy oświetleniu naturalnym w słoneczny dzień. Czy u Was też tak jest? Trochę psuję mi to ocenę aparatu. No i niestety czasem zdarza się, że aplikacja aparatu klatkuje, zwiesza się, niektórzy recenzenci o tym mówili i faktycznie się to pojawia. Mam nadzieję, że któraś aktualizacja softu to naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie do osób siedzących na globalu miui 10:
Dodane zostało nagrywanie FHD w 60 klatkach jednak u mnie w stockowej aplikacji podgląd na wyświetlaczu jest strasznie ciemny (jakbym nagrywał w mocnym półmroku) i tak samo wideo wychodzi ciemne. Jak przestawię na 30 FPS to jest normalnie widno. Też tak macie?

Edytowane przez Soren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open camera ma nagrywanie w full HD i 30 klatkach zaś apka systemowa ma full HD 60 klatek tylko że tnie i robi się kaszana. Przy 30 klatkach jest niebo a ziemia tak samo jest w open camera.

Te 60 klatek coś nie wypaliło może będzie poprawka ale nie wiem czy telefon to ogarnie.

Zdjęcia w open camera czy w systemowej apce wychodzą podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...