Skocz do zawartości

badamiak

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś jak testowałem aparat to z tego co pamiętam to google camera kręciło filmy najlepiej. Ale to też zależy od wersji google camera.. kiedyś na globalu miałem wersje google camera gdzie mogłem kręcić filmy slow-mo fullhd w 240fps a teraz tylko 120 i nie wiem dlaczego nie da się tego zmienić jak kiedyś..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 3.10.2018 o 09:41, WisniowyWSN napisał:

przy slabym oswietleniu nie ma sensu robic zjec zadnym telefonem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Chyba nie widziałeś co pixele od Googla wyprawiają w słabych warunkach oświetleniowych albo sgs 9 ze zmienną przysłoną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety, w 60 FPS jest oszukana rozdzielczość (apka systemowa, ROM Global Stable)!
Czyli nie jest to full-HD, ale mniej (nie wiem ile dokładnie) przeskalowane w górę do full-HD. W zależności od tego, co się filmuje, ten przykry efekt widać mniej lub bardziej.

Co więcej - jak już parę osób wyżej wspomniało - przy 60 fps coś tam nie wyrabia i są widoczne niewielkie przycięcia, mimo, że liczba klatek na sekundę generalnie trzyma się stabilnie. Choć nie wykluczam, że ten problem jest (albo jest potęgowany) na etapie odtwarzania.

Bit rate                    : 20.0 Mb/s
Width                       : 1 920 pixels
Height                      : 1 080 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 60.000 FPS
Minimum frame rate          : 58.978 FPS
Maximum frame rate          : 61.058 FPS

Oto dwie próbki dla porównania. Zwróćcie uwagę na strzałki, pasy i linie namalowane na asfalcie. Na nich widać to najlepiej.

30 FPS: https://youtu.be/Lr3nTQSlWuQ

60 FPS: https://youtu.be/uLYwzXPAKlg

 

Dnia 25.08.2018 o 18:52, Elvis napisał:

 Robi się wtedy efekt widma - dziecko ma np. podwójną parę oczu, dwie dłonie, itp. Zdarza się to nawet w dobrych warunkach oświetleniowych, przy oświetleniu naturalnym w słoneczny dzień. Czy u Was też tak jest? Trochę psuję mi to ocenę aparatu.

Wyłącz HDR i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to jest jeden z tweaków "EU", a nie jest tak, że jest to też w China (więc i w EU) a tylko w Globalu sztucznie to utrącono?

Czy w tym 4K (w MIUI EU w systemowej kamerce) działa EIS (ponoć może działać w zewn. apkach)? Nie pytam, czy jest przełącznik i daje się włączyć, ale czy faktycznie działa?

Czy filmiki 4K nagrane tym telefonem trzymają stabilne 30 fps, czy niekoniecznie (jak np. mój Mi5)?

A czy dla Globala stable (bez odblokowania BL, bez roota, bez TWRP i bez żadnych modyfikacji) - istnieje jakaś zewnętrzna apka kamery, która poprawnie obsłuży 4K, najlepiej z EIS?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka próbek (zdjęcia oraz video). Dla porównania - także z Mi5 (widać np. że video FHD jest gorsze z Mi5 niż z RN5).

Banknot w słabym świetle z odległości ok. 1.5 m od tel. do banknotu. A to z ulicy - dobre światło, mały wycinek kadru video - widać oszukaną rozdzielczość w 60 fps.

 

RN5-video-vs-Mi5-slabe-swiatlo.jpg

RN5---oszukana-rozdzielczosc-60fps.jpg

RN5-foto-vs-Mi5-slabe-swiatlo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 minut temu, lucas7911 napisał:

Witajcie , mam takie pytanie czy u Was także zdjęcia wykonane poprzez przednią kamerkę są nienaturalnie rozjaśnione, moim zdaniem nie za fajnie to wygląda, w porównaniu do tylnego aparatu gdzie zdjęcia wyglądają spoko, poniżej próbka

Nie masz jakiejś folii ochronnej zasłaniającej aparat, albo obiektyw nie jest zabrudzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w końcu poprawić ten aparat i porobić trochę testów, obrazki przed/po chyba najlepiej rozjaśnią temat :)

http://gcamwhyred.mateuszpas.pl/

Wgrana apka od kamery na samej górze ;) Ustawienia raczej defaultowe, będę rozgryzał to w między czasie. Zdjęcia są oryginalne bez kompresji, takie jak wyszły.  W razie pytań śmiało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piciuok napisał:

Postanowiłem w końcu poprawić ten aparat i porobić trochę testów, obrazki przed/po chyba najlepiej rozjaśnią temat :)

http://gcamwhyred.mateuszpas.pl/

Wgrana apka od kamery na samej górze ;) Ustawienia raczej defaultowe, będę rozgryzał to w między czasie. Zdjęcia są oryginalne bez kompresji, takie jak wyszły.  W razie pytań śmiało.

Jak na mój gust - gra nie warta świeczki. Ale podoba mi się ten sposób prezentacji na stronie - wygodne porównywanie dwóch wersji zdjęcia.

Jakość zdjęć nocnych i w słabym świetle realnie poprawić może tylko metoda połączenia kliku zdjęć w jedno. Tak powinien działać "tryb nocny" , ale bynajmniej tak nie działa, przynajmniej na tym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, piciuok napisał:

Ciebie ulubiona plastelina na zdjęciu i brak różnic

Akurat fotografia była baaardzo długo moim głównym hobby,potrafię odróżnić dobrej jakości foto od złej.

Plastelina plasteliną,ale takie szumy są nie do zaakceptowania.

Edytowane przez raideri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem te szumy, rzeczywiście po przełączeniu na tryb nocny (googlowski Night Sight) szumy są o wiele mniejsze. Wszystkie które tam wrzuciłem, są tylko i wyłącznie na Hdr+ (automat). Pobawię się ustawieniami i dorzucę za jakiś czas kolejne fotki. 

Wrzuciłem sobie w lightrooma jedno z tych zaszumionych w DNG, całkiem nieźle można zredukować szumy w postprodukcji - ale raczej nie o to chodzi, by bawić się potem. 
W opcjach zaawansowanych jest coś takiego jak Noise model i Denoise parameters - być może tutaj jeszcze można popróbować, a może zwyczajnie S5K2L7 jest za słabe -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piciuok napisał:

całkiem nieźle można zredukować szumy w postprodukcji

Owszem można,ale z mocno zaszumionego zawsze będzie kiepsko,jak to w przysłowiu "z g.... bicza nie ukręcisz".

Osobiście przy obróbce,już bym wolał bawić się tym nieruszanym z domyślnej app,niż te cudowane.

Ale walcz,bo gdyby nie szumy,ta oświetlona choinka całkiem nieźle wyszła w porównaniu z cam miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postanowiłem w końcu poprawić ten aparat i porobić trochę testów, obrazki przed/po chyba najlepiej rozjaśnią temat
http://gcamwhyred.mateuszpas.pl/
Wgrana apka od kamery na samej górze  Ustawienia raczej defaultowe, będę rozgryzał to w między czasie. Zdjęcia są oryginalne bez kompresji, takie jak wyszły.  W razie pytań śmiało.
na pc zerkne pozniej, btw. wgrywales inne Romy czy tylko od xiaomi?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2019 o 13:53, piciuok napisał:

Postanowiłem w końcu poprawić ten aparat i porobić trochę testów, obrazki przed/po chyba najlepiej rozjaśnią temat :)

http://gcamwhyred.mateuszpas.pl/

Wgrana apka od kamery na samej górze ;) Ustawienia raczej defaultowe, będę rozgryzał to w między czasie. Zdjęcia są oryginalne bez kompresji, takie jak wyszły.  W razie pytań śmiało.

Przecież te zdjęcia to dwie kaszany. GCam mocniej rozjaśnia, ale robi przez to jeszcze większą kaszanę :) Mówcie co chcecie, ale nie da się zrobić czegoś z niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...