Skocz do zawartości

badamiak

Rekomendowane odpowiedzi

Bałagan związany z tym modelem osiągnął taki poziom, że można dostać bólu głowy... Dosłownie przed chwilą anulowałem swoje zamówienie z Bestcena ponieważ tam sprzedają wersję ze starszym systemem i gorszym aparatem.

Edytowane przez yankees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dzidexx napisał:

Wszystkie RN5 na Bestcena mają ten sam opis. Jeśli był inny to już poprawili.

Jeszcze  dwa dni temu pisałem do nich,czy będą mieli wersję z nowym Androidem i odpisali,że nie mają i w najbliższym czasie nie będą mieli.Zauważyłem,że wszyscy na aledrogo mają tą wersję z Androidem 7.0.Z tego co czytałem na mgsm,to są inne telefony  niż te Al Dual Camera sprzedawane w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dobix napisał:

#yankess

Zamówiłem 4/64 w piątek w bestcena na ich aukcji na allegro. W sobote przyjechał kurier i tel z androidem 8.1, mimo ze na aukcji było napisane 7.1. Może to czysta loteria lub nie zaktualizowali opisu.

*Mam model: M1803E7SG

 

Może i loteria. W opisie był Android 7.1, a ja chciałem mieć pewność wydając 1k, że będę miał lepszy aparat. 

Swoją drogą dopatruję się przyczyny tych rozbieżnych opinii w recenzjach na temat jakości zdjęć. Nie wiem sam jak duża to będzie różnica w tym konkretnym telefonie, ale doświadczenie w fotografii podpowiada mi, że f/1.9, a f/2.2 to nie są różnice pomijalne.

Edytowane przez yankees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego wystarczyło zamówić, sprawdzić z jaką przysłoną robi fotki i ewentualnie odesłać (masz na to 14 dni).
Ja kupiłem w sklepie Mi w Arkadii z uwagi na to że telefony zakupione w bestcena (info bezpośrednio od nich) mają gwarancję realizowaną za granicą (oddajesz tel do bestcena -> oni odsyłają do dystrybutora -> a ten do serwisu producenta]). To kupując na osobę fizyczną, kupując na firmę samemu trzeba się bujać z odsyłaniem tel za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon dotarł z e-Mag.Potwierdzam:Android 8.1,przysłona f1.9.Tak na gorąco,zdjęcia lepsze niż w moim Note 4,ale przy słabym świetle szału nie ma.Ciekawy jestem porównania z Redmi 5 Plus.

@frrancuz, zrób zdjęcie,otwórz w kompie i zobacz informację o pliku.Tam będzie wartość przysłony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2018 o 15:28, Soren napisał:

Na upartego wystarczyło zamówić, sprawdzić z jaką przysłoną robi fotki i ewentualnie odesłać (masz na to 14 dni).
Ja kupiłem w sklepie Mi w Arkadii z uwagi na to że telefony zakupione w bestcena (info bezpośrednio od nich) mają gwarancję realizowaną za granicą (oddajesz tel do bestcena -> oni odsyłają do dystrybutora -> a ten do serwisu producenta]). To kupując na osobę fizyczną, kupując na firmę samemu trzeba się bujać z odsyłaniem tel za granicę.

Kupując na DG nie mam takiego przywileju więc ważna była w moim przypadku szybka reakcja i anulowanie zamówienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jest w stanie nagrać mi filmik w ciemniejszym pomieszczeniu i sprawdzić jak tam klatkaż wideo? nagrywam w ciemniejszym kościele i na rn4 klatkaż spadał do 19 fps. Parametry obrazu można sprawdzać programikiem media info z google play.

Czy na tym telefonie jest podobnie? Czytałem, że ten telefon ma jednak nagrywanie w 4k w open camera.

Czy to na prawdę działa i czy nie jest to tylko skalowanie obrazu do 4k??

jeszcze jedno, będzie to off top, ale trudno - @Acid proszę Cię jeszcze raz odblokuj mi wysyłanie wiadomości do innych użytkowników. W dalszym ciągu nie mogę tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystacie z innych niż stockowa aplikacji kamery? Ściągnąłem kilka darmowych ze sklepu, i odrębnego źródła oneplus camere i ta ostatnia zdecydowanie najlepiej kręci filmy w 4k. Jedynie czego mi brakuje to stabilizacji. Słyszałem że kamera od google jest podobno najlepsza, będzie kiedyś dostępna pod nasz telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej grupie cenowej Redmi Note robi bardzo dobre zdjęcia. Druga sprawa jak ktoś kupuje telefon do zdjęć to nie xiaomi. Wszystkie na tle konkurencji wypadają słabo. Co do porównywania aparatu Redmi Note 5 do S7 to jest niepoważne. Czasem Redmi Note 5 może zrobi lepsze zdjęcie ale i tak S7 przebija o kilka generacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniales dodac, ze zdjecia trzeba umiec robic.Daj mi s9 i znajde Ci takie swiatlo, ze powiesz, ze to redmi note 4

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Przecież napisałem Ci że RN5 może zrobić lepsze zdjęcie. Jednak i tak nie zmienia to faktu że aparat i soft jest gorszy. Xiaomi ma problemy z softem do aparatu. Xiaomi nie kupuje się dla zdjęć. Miałem już dużo telefonów od nich i jest przepaść pomiędzy nimi a innymi producentami. Mam teraz RN5 i telefon jest naprawdę bardzo dobry ale w porównaniu aparatu do innych to jest niestety przepaść. Co nie zmienia faktu że do 1000 zł jest to prawdopodobnie najlepszy wybór.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Cie nie neguje przeciez.Mi ten aparat wystarcza do prywatnych fot w zupelnosci.Ja kupilem tel tylko i wylacznie dla ekranu 18 na 9 i miui.Wiem, moglem kupic redmi 5plus, ale mialem note 4 mialem wczesniej wiec odpowiedz jest oczywista. 
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Ja kupiłem dla baterii i procesora. Telefon jest bardzo dobry. Nawet aparat jest bardzo dobry jak na xiaomi. Jednak liderem rynku RN5 pod tym względem nie będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tosshi2 napisał:

Ja kupiłem dla baterii i procesora. Telefon jest bardzo dobry. Nawet aparat jest bardzo dobry jak na xiaomi. Jednak liderem rynku RN5 pod tym względem nie będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

A kto niby będzie ldierem? KTo za -700-900 zł ma lepszy aparat? NA rynku jest jeszcze Samsung Galaxy j7 2017 w zasadzie.

Rn5 mi sie podoba, telefon kompletny W KOŃCU, ale nie kupie bo to cegła 16cm dlugości, choć musze przyznać, że lepiej sie go obsługuje ręką niżRN4. Niemniej 16 cm to na kieszeń zbyt dużo.

Akurat wszedł R6 pro, oby miał podobnej jakości aparat, choć już widze, że przesłona ma 2,2 co mi zgotowało krew.... No i chyba bez QC

Edytowane przez VICTOREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kimovil.com aparat z rn5 jest oceniony na ponad 9 a ten z j7 17 na zaledwie 8. Natomaist aparat z redmi 5 plus jest oceniony jak mikrofalówka z lidla. W ogóle sam fakt istnienia redmi 5 plus jest dla mnie kuriozalny. za 20 usd więcej mamy rn5 wszakże. Co to xiaomi nawywijało z tymi telefonami.....

Niemniej j7 można dostać za 650 zł czyli nawet taniej niż Mi a1. rn5 to w polskiej dystrybucji póki co 900 zł

czy rn5 ma uick charge, zapytam przy okazji?

Edytowane przez VICTOREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, reasumując, jeśli sprzedawca zarzeka się że ma wersję Global przeznaczoną na rynek Europejski, to otrzymamy jaśniejszy obiektyw? Sprzedawcy na Alledrogo najczęściej odpowiadają że jest to Global i tyle, nie da się z nich wydusić dokładniejszych informacji na temat specyfikacji.. Przykładowa odpowiedź na pytanie o obiektyw i wersję oprogramowania:

Cytat

Jest to wersja global na rynek UE, nie jest to wersja pro na rynek indyjski lub azjatycki.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WisniowyWSN napisał:

 normalnie kup z xkomu czy media expert i masz pewnosc.


 

W e-Magu masz 50zł taniej i napewno przysłona f1.9.

Nie ma co psioczyć na ten aparat.W cenie do 900zł to tylko stary ZenFone 3 ma chyba lepszy aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...