Skocz do zawartości

Mi Mix 2s czy Mi8


MarioWRC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od tygodnia się biję z myślami. Z tego co widzę to tak na prawdę jedyną poważną różnicą(oprócz wyglądu) jest AMOLED. Resztę bebechów mają praktycznie identyczne. Ile zapłaciłes za MI8 jeśli można wiedzieć? Jeżeli różnica w cenie będzie spora(na korzyść Mixa), to zastanawiam się nad sensem zakupi MI8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia się biję z myślami. Z tego co widzę to tak na prawdę jedyną poważną różnicą(oprócz wyglądu) jest AMOLED. Resztę bebechów mają praktycznie identyczne. Ile zapłaciłes za MI8 jeśli można wiedzieć? Jeżeli różnica w cenie będzie spora(na korzyść Mixa), to zastanawiam się nad sensem zakupi MI8. 

Oprócz bebechów Mi8 ma 20mpx oko na froncie więc chyba lepiej będzie ogarniać odblokowanie na ryjca. Ja dałem razem z przesyłką 1982 złocisze. Mówimy oczywiście o wersji 6/64

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra to może ktoś się jednak wypowie ? bo biorę obydwa pod uwagę ... 

Wnętrze takie samo więc:

Mi8 Kusi amoled-em ale za to "notch" jest odrobinę irytujący.

W Mi Mix 2s z kolei chyba jedyna niedogodność to przednia kamera u dołu. 

 

A jak w dłuższym użytkowaniu ? ktoś się pokusi o jakaś małą podpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@funny2k10 Podpowiedź? Niemożliwe. Sam musisz zdecydować... Przez 2msc się z kuzynką zastanaiwaliśmy co sobie wybrać... Wyszło na to, że ja wybrałem Mi8, ona 2s, trzymając oba fony obok siebie, w pracy, działniu etc. nie poczujesz różnicy... Zostaje kwestia samego gustu, co Ci się bardziej podoba, a na to pytanie, nikt prócz Ciebie samego Ci nie odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy wybiorę jeden czy drugi to dla mnie będzie i tak wielki skok technologiczny bo aktualnie używam Mi4 który o dziwo daje solidnie radę. 

Gdyby Mi Mix2s miał amoled to sprawa byłaby prosta. A tak amoled fajnie ale to wcięcie już od samego patrzenia na zdjęciu mi się nie podoba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 minut temu, MD13 napisał:

Odkopuje trochę temat. Który robi lepsze zdjęcia??

Wedle testów Mi 8, ale różnice w testach mogą być spowodowane różnymi wersjami romów testowanych egzemplarzy. Jakość powinna być podobna, raczej trudno zauważalna w normalnym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba... Mają tę samą optykę i soft...

No z tego czego się dowiedziałem mi mix3 ma też tą samą optykę ale lepszy soft. Co więcej to rozwiązanie będzie wprowadzone do mi8 i mix 2s. Ogólnie przymierzam się do wymiany fona u żony. Przesiądzie się z mi5. Dylemat polega na tym że mi8 ma oleda ale ma notcha i do tego nie widać ikon powiadomień a mix 2s ips ale ikony już są normalnie. Powiedz mi bo masz porównanie tych wyświetlaczy. Jak twoje odczucia ?

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MD13 napisał:

Jak twoje odczucia ?

Wyświetlacz lepszy u Mi8, nie są to jakieś gigantyczne różnice, ale no czuć, że jest to AMOLED. Odwzorowanie barw, kontrast, lepszy na AMOLED, ale np przy niskiej jasności, wieczorkiem, jak sobie będziesz przeglądać np twittera, to potrafią pojawia się smużenia ciemnych elementów (czarnych). Piksel potrzebuje tych 0.5sek więcej aby się włączyć, niż żeby zmienić kolor/wyłączyć się. Kwestia powiadomień, no tutaj jeżeli komuś bardzo zależy to może wgrać sobie modyfikację, która na powiadomienia pozwalają (są takowe, bodajże nawet 3 podane w dziale modyfikacji działu Mi8), natomiast 2S posiada np ładowanie indukcyjne i no brak notcha. Co do aparatów, to mix 2s i 3 oraz Mi8/Mi8Pro/EE posiadają tą samą optykę i wszystkie dostaną ulepszenia softu z Mix3, ale 2s ma gorszą kamerkę na froncie od mix3 czy mi8/Mi8Pro/EE. Wybór zależy od tego, czego oczekujesz... Aktualnie, jak już chyba tutaj pisałem, mam i Mi8 i MiMix 2s i oba to świetne sprzęty, którym nie mam nic do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz lepszy u Mi8, nie są to jakieś gigantyczne różnice, ale no czuć, że jest to AMOLED. Odwzorowanie barw, kontrast, lepszy na AMOLED, ale np przy niskiej jasności, wieczorkiem, jak sobie będziesz przeglądać np twittera, to potrafią pojawia się smużenia ciemnych elementów (czarnych). Piksel potrzebuje tych 0.5sek więcej aby się włączyć, niż żeby zmienić kolor/wyłączyć się. Kwestia powiadomień, no tutaj jeżeli komuś bardzo zależy to może wgrać sobie modyfikację, która na powiadomienia pozwalają (są takowe, bodajże nawet 3 podane w dziale modyfikacji działu Mi8), natomiast 2S posiada np ładowanie indukcyjne i no brak notcha. Co do aparatów, to mix 2s i 3 oraz Mi8/Mi8Pro/EE posiadają tą samą optykę i wszystkie dostaną ulepszenia softu z Mix3, ale 2s ma gorszą kamerkę na froncie od mix3 czy mi8/Mi8Pro/EE. Wybór zależy od tego, czego oczekujesz... Aktualnie, jak już chyba tutaj pisałem, mam i Mi8 i MiMix 2s i oba to świetne sprzęty, którym nie mam nic do zarzucenia.
Oki dzięki . Jeszcze jak z baterią . Pewnie porównywalnie no ale zapytam który dłużej trzyma ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem oba w Arkadii i mam dylemat. Wyświetlacz w Mi8 prezentował się lepiej, ale jak go wypalę to żaden interes. Ponadto Mi Mix 2S to pewnie ostatni flagowiec od Xiaomi z IPSem. Bateria jest dla mnie ważna, a na logikę Mi8 powinien trzymać lepiej, bo AMOLED jest mniej prądożerny. Nawet przy trochę większym wyświetlaczu powinna być różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hackmaniak napisał:

Nawet przy trochę większym wyświetlaczu powinna być różnica.

Różnica jest marginalna. Siedzę aktualnie w pracy razem ze swoją kuzynką(ja Mi8, ona Mix2s), używamy telefonu podobnie, średnio 5-6h SoT, Netflix, Spotify. Oboje pod koniec dnia mamy między 20-30%. AMOLED zje Ci mniej tylko wtedy, gdy wyświetlasz sporo czerni, jeżeli obraz jest biały/kolorowy, to różnic w poborach praktycznie nie ma...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...