Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jako że wcześniej nie miałem motywów zainstalowanych (nie zmieniałem regionu) po update do MIUI 11 bazującym na Android 10 pojawiły się motywy.

Jak dla mnie bomba - nie jestem zwolennikiem anime czy manga ale fajna tapetę z widokiem morza zawsze doceniam!

 

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywami się nie bawię. Mam nova launcher, zmienione ikony i video na tapecie. Podoba mi się możliwość ustawienia jaka aplikacja i kiedy ma korzystać z lokalizacji. To akurat na plus. Ogólnie wiele się nie zmieniło. Mam wrażenie, że bateria troszkę dłużej trzyma. Szkoda, że nie możliwości pobawić się gestami z Androida 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnimi czasy telefon zaczyna mi mulic na ekranach startowych. Wyjście z apki i powrót do ekranu startowego wyraźnie się zatrzymuje na sekundę czy półtorej.

Robiłem instalację od zera ale niewiele pomogło.

Dodatkowo komunikaty typu "145MB cleared" czy "post edited successfully" po przeprowadzeniu akcji nie giną od razu tylko są widoczne kilkanaście sekund na ekranie mimo włączenia innej apki.

Tak jakby ekran się nie odświeżał.

 

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Działa super. Lepiej jak było. Niestety nie obyło się bez problemów. Zdarza mi się, że znikąd włącza mi się asystent Google, pomimo że mam go wyłączonego oraz robią mi się czarne ikonki, godzina i bateria na czarnym tle (odwrotnie nigdy). Myślałem, że to od whatsapp, ale dzieje się tak wszędzie i nieregularnie. Nie mam teraz zrzutu ekranu, ale jak tylko znów się to zdarzy to wrzucę fotkę. 

IMG_20200408_200504.jpg

Edytowane przez Szaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.05.2020 o 20:04, _harry napisał:

No i chyba zrobili niższą jasność minimalną.

Można praktycznie wygasić wyświetlacz.

 

 

 

Ale za to automatyczna jasność działa bardzo dobrze.

 

Dnia 6.05.2020 o 20:51, Szaju napisał:
Ale za to automatyczna jasność działa bardzo dobrze.

Zajęło im to prawie rok :-)


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po ostatniej aktualizacji 11.0.5.0 Global mam dziwny problem z aplikacjami, w których mam ustawione logowanie odciskiem palca - otóż w każdej z nich, od razu po jej uruchomieniu i pojawienia się informacji o konieczności zeskanowania palca, następuje od razu próba odczytu odcisku, co z kolei (ponieważ palec jeszcze nie jest dołożony) skutkuje natychmiastowym komunikatem o błędzie. Jest opcja żeby to jakoś wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnio robiłeś factory reset?

Często pomaga przy takich problemach.

Ja planuję to zrobić bo mam problemem z "lepiącymi się komunikatami".

Na przykład teraz kiedy wyślę post komunikat "sent successfully" będzie widoczny pewnie z minutę, nawet kiedy przełączę się na inną aplikację.

Zasłania wtedy wszystko inne.

 

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji 11.0.5.0 Global mam dziwny problem z aplikacjami, w których mam ustawione logowanie odciskiem palca - otóż w każdej z nich, od razu po jej uruchomieniu i pojawienia się informacji o konieczności zeskanowania palca, następuje od razu próba odczytu odcisku, co z kolei (ponieważ palec jeszcze nie jest dołożony) skutkuje natychmiastowym komunikatem o błędzie. Jest opcja żeby to jakoś wyłączyć?
Miałem tak w mi5s po którejś z aktualizacji. Tylko factory reset pomógł.

Mi MIX 2S & Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakies wrazenia z globala 11.0.5 ?

Jestem na miui12 rozwojowym i dla mnie tragedia. Fon jakies zwiechy lapie, zamraża sie chrome i tylko zablokowanie/odblokowanie ekranu pomaga i bateria tragedia max 3h na ekranie. Do tego notorycznie mi ubija aplikacje w tle mimo ze maja wyłączone wszelki optymalizacje i sa zabkokowane zeby nie ubijalo. Dramat

Edytowane przez doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie działają mi słuchawki USB C AKG.

Dźwięk pojawia się kiedy chce, czasem nie startują wcale. Jak już grają to pięknie.

Na Huawei działają bez problemu.

 

Okazuje się że trzeba dźwięk niejako "popchnąć".

YouTube odpalany na zmianę z playerem uruchamia dźwięk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od początku korzystałem ze słuchawek Xiaomi z przejściówka.

Zadowolony z efektów chciałem sprawdzić jak zachowują się słuchawki z wtykiem USB C.

Kupiłem AKG od Samsunga.

Niezależnie od jakości dźwięku (każde słuchawki mają swoje plusy i minusy) zauważyłem że USB C mają przypadłość: w momencie kiedy zalega cisza słychać jakby jakiś "przełącznik" odcinał całkowicie sygnał. Cisza całkowita.

Przy muzyce tego nie ma, nie słychać. Ale audycje słowne, podcasty to jest masakra. Irytuje.

Każde zdanie jak odcięte nożem.

Jak rozumiem jeśli telefon nie ma gniazda jack w gnieździe USB jest dostępny sygnał cyfrowy. Przejściówka ma w w sobie DAC ( we wtyku) konwertujący cyfrę na analog.

W takim razie słuchawki USB C mają ten DAC we wtyku?

Sprawdzać inne słuchawki USB C czy też wszystkie mają tą wadę?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To wada konkretnego modelu DACa którego masz w tych słuchawkach - za szybko się wyłącza i za wolno włącza, gdy nie ma sygnału audio odpowiedniego poziomu dochodzącego z telefonu.

Zostałem swego czasu zmuszony do zakupu adaptera USB-C-audio jack (do tabletu Samsunga, który nie ma wyjścia audio, tylko wymaga właśnie DACa) - działa także z większością współczesnych androidów. W końcu doszedłem do 4 rożnych modeli.

1. Podróba Samsunga - szumi straszliwie i słychać od razu, kiedy jest włączony, a kiedy nie. Jest dokładnie taki efekt jak opisujesz.

2. Oryginał Samsunga - nie ma żadnych problemów, nie słychać włączeń i przerw na audiobookach.

3. Chiński CELBRO DAC ADAPTER 16bit 48kHz - szumi minimalnie i słychać wyłączenia, ale odpala się z tylko z minimalnym opóźnieniem tak, że ledwo słychać te włączenia.

4. Kabelek pasywny - nie działa z samsungami tamtymi, ale za to działa z Mi MIX 2s - zero problemów i jest głośniejszy w większości przypadków.

Czekam jeszcze na coś z porządnym muzycznym DACiem, ale to kupię dopiero jakoś w czarny piątek.

Ogólnie - jeżeli w ogóle, to raczej warto kupować dobrej jakości DAC. A to naszego telefonu - nie wiem czy prostsze DACi cokolwiek dają poza tym negatywnym efektem, który opisałeś. A do muzyki i audiobooków to najczęściej używam po prostu bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

W międzyczasie trochę poczytałem i wiem już znacznie więcej na temat DAC i wszelkich kabli.

Zgadzam się z twoimi uwagami, jak również z tym że na próbę kupie jakiś DAC "muzyczny" jak trafię w dobrej cenie.

Dokupiłem słuchawki audictus i z stokowym kabelkiem jest ok.

 

Co masz na myśli mówiąc " kabelek pasywny"?

Słyszałem o takich bez DAC ale to chyba niemożliwe bo w gnieździe jest to sygnał cyfrowy?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek pasywny to jest dokładnie to co mówię: prosta przejściówka z USB-C na minijack z odpowiednim obwodem (de facto - jeden rezystor na linii CC) informującym interfejs telefonu, że właśnie podłączyliśmy taką przejściówkę i żądamy audio out (a także mic in) na odpowiednich pinach.

I ogólnie: zarówno "Audio Adapter Accessory Mode" - czyli tryb pasywnej przejściówki, jak i obsługa DAC wymagają wsparcia ze strony telefonów. Wiele telefonów z wbudowanym jackiem nie obsłuży słuchawek pasywnie podłączonych przez przejściówkę (np. stary Xiaomi Mi Mix, ale przejściówka z DAC działa), jak i część telefonów nie obsłuży DACa (choć to często zależy od wersji softu). Na szczęście nowsze urządzenia nie mają z tym problemów - np. w LG G8x (choć tutaj wbudowany DAC jest lepszy od większości zewnętrznych) czy Samsung S9 działa zarówno wbudowany jack, jak i DAC, jak i przejściówka pasywna.

Ciekawostka: Przejściówki aktywne (z DAC) działają także podłączone do PC - zarówno w porcie USB-C jak i poprzez przejściówkę do zwykłego USB-A - bo to w sumie prosta karta dźwiękowa. Pasywne - tu mam za mało doświadczenia, ale laptopa, który obsługuje to w gnieździe Thunderbolt czy USB-C nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego moją ignorancję w tym temacie ale jeszcze jedno pytanie:
Cyt. "że właśnie podłączyliśmy taką przejściówkę i żądamy audio out".
Skąd to audio out?
Czyli jakiś DAC w środku telefonu jest zawsze? Bo skąd to audio w formie analogowej miałoby się wziąć na pinach?
I w takim razie przejściówki z DAC są w obecnym czasie po to aby dostarczyć w miarę możliwości lepszy DAC a tym samym lepszą jakość audio.
Wklej ten swój komentarz na połowie forów tematycznych audio/MP3 ;-)
Bo tam jak widzę niezłe poplątanie panuje a Ty wyjaśniasz to bardzo fachowo.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zajrzałem dopiero po kilku dniach.

Tak, telefony, którym producent "urwał" gniazdo jack po prostu mają zwykle ciągle DACa gotowego - wcześniej był wpięty do jacka, teraz przez dodatkowy kawałek sprzętu (wybierającego co ma być przekazane na USB-C) - jest podłączony do gniazda USB-C.

No chyba, że mówimy o niektórych Samsungach, którym nawet tego DACa zabrali i musisz mieć "przejściówkę" (de facto: kartę dźwiękową) aktywną z DACiem.

Dzięki za propozycję, zabiorę się może za pisanie znowu na swoim blogu po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże od modelu 845, Qualcomm "montuje" w swoich procesorach przetworniki audio Qualcomm Aqustic. Oczywiście, nie można mówić o jakości dźwięku porównywalnego z dedykowanymi DAC, wspomaganymi końcówkami mocy, jak miało to miejsce choćby w pierwszej generacji Xiaomi Mi Note czy Mi Note Pro (tam były dedykowane przetworniki H-Fi Audio), ale poziom jakości dźwięku powinien być co najmniej zadowalający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje DACi (dla pewności przypominam: DAC = Digital-Analogue Converter) nazywa tak od już 835, ale wtedy to były zewnętrzne kostki. Nie wiem jak teraz, ale zdaje się, że to generalnie bez znaczenia, bo inni lobią po prostu lepsze DACi, dlatego LG tak się chwali swoimi układami i one są faktycznie "mocniejsze" pod każdym względem (także mocy - dawanej do słuchawek i pobieranej z baterii) i to słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jakubd79 napisał:

dlatego LG tak się chwali swoimi układami i one są faktycznie "mocniejsze" pod każdym względem (także mocy - dawanej do słuchawek i pobieranej z baterii) i to słychać.

Po pierwsze, nigdy w Qualcommach nie było zewnętrznych DAC. Qualcom Aqustic to po prostu odpowiednik karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną w PC.

Po drugie, widać, że masz mgliste albo żadne pojęcia o tym, o czym piszesz. bo jeśli silisz się na porównanie z LG, jak się domyślam z telefonami serii V, to nawet nie ma czego porównywać. Tam montowane były rzeczywiście separatywne i niezależne układy audio ESS Sabre: ES9018 w modelu V10, ES9218 w V20 i ES9218P w generacji V30. W V40 to już układ legendarnej firmy Meridian Audio.

Pomijam już pisownię... DACi...? Co to znaczy...? "Daczi"? Po prostu DAC, bez względu na formę. Albo przetwornik audio. Będzie łatwiej...

[EDIT]

I jeszcze jedno. Jeśli kopiujesz dane z WiKi to rób to porządnie, a już na pewno nie w tonie profesorskim:

31 minut temu, jakubd79 napisał:

(dla pewności przypominam: DAC = Digital-Analogue Converter)

Nie "Digital-Analogue Converter". Tu potwierdzasz swoją kompletną ignorancję. DAC to "Digital to Audio Converter". Czyli przetwornik sygnału cyfrowego do analogowego. Cinch coś mówi...? DIN...? Pewnie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosi napisał:

Po pierwsze, nigdy w Qualcommach nie było zewnętrznych DAC. Qualcom Aqustic to po prostu odpowiednik karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną w PC.

 

https://www.qualcomm.com/news/onq/2017/06/19/qualcomm-aqstic-and-snapdragon-835-take-immersive-audio-next-level

https://www.chipbay.uk/product/qualcomm-wcd9341-audio-codec-ic-chip/

Cytat

Pomijam już pisownię... DACi...? Co to znaczy...? "Daczi"? Po prostu DAC, bez względu na formę. Albo przetwornik audio. Będzie łatwiej...

1 DAC, 2 DACi, 3 DACi.... - Być może wg RJP lepiej napisać DAC-i, ale to już tak dziwnie wygląda, że skróciłem (zakładając domyślność czytelnika) do DACi.

Cytat

I jeszcze jedno. Jeśli kopiujesz dane z WiKi to rób to porządnie, a już na pewno nie w tonie profesorskim:

Nie "Digital-Analogue Converter". Tu potwierdzasz swoją kompletną ignorancję. DAC to "Digital to Audio Converter". Czyli przetwornik sygnału cyfrowego do analogowego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwornik_cyfrowo-analogowy

Ja skróciłem "to" do "-", ty pomyliłeś "Analogue" z "Audio". Konwersja sygnału cyfrowego do dźwięku to tylko podzbiór stosowania rozwiązań typu DAC (napisałbym DACów, ale się boję :)

Cytat

Cinch coś mówi...? DIN...? Pewnie nie...

Moim pierwszym magnetofonem był MK232p i stanowił on pamięć masową do Atari 800 XL. Chinch w PL jeszcze wtedy prawie nie było, no to mogłem się pogubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...