Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Z tapetami problem rozwiązany (mam nadzieję :)). Odinstalowałem apkę o nazwie "Codzienne tapety" czy coś w tym stylu. Od tygodnia problemu z samoczynnie zmieniającymi się tapetami nie ma.
Odnosnie klawiatury to myślałem ze po prostu mniej się przykładam ostatnio do pisania i dlatego się częściej mylę, ale ostatnio rzeczywiście coś się z tym dzieje. Mam klawiaturę GBoard, wczoraj dodatkowo doinstalowałem SwiftKey, ale nie zauważyłem mniejszej ilości błędów niż na klawiaturze od Google. Coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Ja po przesiadce z leciwego Samsunga S5 jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o parametry techniczne telefonu. Pod tym względem, jedyne co mi nie pasuje to IPS (ale z tym się liczyłem) i waga (nie myślałem że różnica tych ~40g będzie aż tak odczuwalna). Reszta ok, przede wszystkim szybkość bardzo na plus!

Natomiast w porównaniu do Samsunga rażą mnie niestety liczne niedoróbki software'owe, np:

- Przy ładowaniu indukcyjnym zawsze wyświetla ikonkę błyskawicy, nieważne czy ładowanie jest szybkie czy nie

- Jak używam jako źródła prądu dla ładowarki indukcyjnej ładowarki o prądzie 9V 2A to ZAWSZE pokazuje info że nierówno ułożony telefon i ładowanie trwa wolno, mimo że ładuje się wtedy bardzo szybko. Przy zmianie ładowarki na gorszą  (np. 5V 1A lub 5V 2A) pokazuje niby "szybkie ładowanie" choć ładuje oczywiście wolniej

- Ekran z informacją "Przesuń telefon na środek ładowarki" nie znika po kilku sekundach tylko wyświetla się cały czas aż do ręcznego wyłączenia ekranu

- Telefon nie potrafi zaimportować ustawień VPN przy zmianie karty SIM (chodzi o ten SMS konfiguracyjny) i wszystko trzeba wpisywać ręcznie

 

Jest tego jeszcze więcej, ale na tę chwilę tylko tyle przychodzi mi do głowy. Czy Wy też tak macie? Macie na to jakieś patenty?

Edytowane przez wojciszpl
Dodany dodatkowy problem o którym zapomniałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Użytkuję telefon od kilku dni i jedynym dla mnie mankamentem był dźwięk z głośników, jego nierównomierne rozłożenie i zdecydowanie za cichy. Powalczyłem trochę i po zainstalowaniu Vipera i włączeniu w convolverze Dolby oraz przestawieniu suwaczka L-R w opcjach programistycznych, dźwięk uległ diametralnej poprawie.

Wysłane z Mi Mix 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2019 o 08:27, wojciszpl napisał:

(...) waga (nie myślałem że różnica tych ~40g będzie aż tak odczuwalna). (...)

Wreszcie konkretny sprzęt, który pasuje do mężczyzny :) Inni takich nie robią. Mi się bardzo podoba.

Dnia 23.10.2019 o 09:02, _harry napisał:

I tak kupię coś nowego za rok czy półtora.

A ja planuje używać aż się konkretnie zestarzeje albo umrze.

Dnia 8.11.2019 o 08:07, _harry napisał:

Co wam przypadło do gustu w MIUI11? Jakieś super rozwiązania? Ciekawe sugestie ustawień?

Jakiś taki przyjemniejszy w odbiorze. I subiektywnie bateria trzyma jeszcze lepiej. Zobaczymy co będzie po aktualizacji Androida.

P. S. Wkurzyło mnie, że Redmi 7A Ojca dostał 11 dużo szybciej niż mój Mi Mix 2S ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Nie masz oryginalnego dołączonego do telefonu? Jest bardzo dobry

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


No właśnie nie :( kupiłem używany i byłem pewien, że będzie w zestawie ale nie było niestety. A nie wiedziałem by szło gdzieś kupić.

Najbardziej podobne jest chyba Nillkin Frosted Shield i biały planuje kupić.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam nilkina, zwykły silikon.
Po pół roku zżółkł dość mocno.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Miałem w innym tel i to samo, w dodatku jakieś miękkie było strasznie. Frosted Shield miałem w dwóch telefonach rewelacja, ciekawe jak biały zniesie użytkowanie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...