Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, lockerek napisał:

Czemu sredni pomysł ? Moglbys rozwinąć mysl.

Odwzorowanie czerni na IPSie delikatnie mówiąc nie jest najwyższych lotów. Poboru energii to też nie zmniejsza. Jak dla mnie to ewidentnie funkcjonalność robiona pod AMOLEDy, które zdominowały rynek. Świadczy o tym też czas wprowadzenia tej funkcjonalności. Zaczęła się pojawiać wraz ze wzrostem popularności AMOLEDów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ForEverYou76 napisał:

jestem po aktualizacji (Global Stable 10.3.2) ale nie widzę możliwości włączenia  trybu ciemnego  (proszę o wskazanie). Czy trzeba zmienić  region np. na Indie?

Nie wiem... Zmień i sprawdź :) Telefon od tego nie wybuchnie ;) Nawet danych nie stracisz. Może trudno w to uwierzyć, ale nie ma żadnych przeszkód przed powrotem do poprzedniego regionu. Może się jakaś syfna aplikacja zainstalować, ale można ją usunąć. A na poważne face unlock będzie, a co to ciemnego tryb to chyba dopiero MIUI 11. Ktoś opisywał na globalnym forum, żeby w Google Messages ustawić, a wtedy będzie można też w innych miejscach, ale nie potwierdzę. Ciemny tryb na IPSie to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, bo dałem po dwóch latach przerwy ponownie szansę MIUI, ale nie wiem, czy nie zacznę żałować...
Jestem na xiaomi.eu, wersja developerska. Zupełnie świeży system.

Ustawienia ekranu blokady: pokazuj wszystkie powiadomienia (włącznie z treścią).
Ustawienia konkretnej aplikacji: ważność powiadomienia: pilna, na ekranie blokady: pokazuj wszystko.

NIE POKAZUJE mi powiadomień na ekranie blokady, tzn. pokazuje wybiórczo. Dla pewnych aplikacji pokazuje, a dla innych nie - ustawienia powiadomień są takie same. Czy może znowu w tym znakomitym systemie MIUI trzeba wejść do jakiejś dziwnej kolejnej aplikacji systemowej typu Panel Sterowania czy inny shit i ustawić kolejne zezwolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Jest zaczekowany. Zarówno tutaj, jak i w każdym innym miejscu.
Nie pokazuje powiadomień.

Ogólnie widzę, że od lat mają dokładnie te same "bazowe" problemy, które mieli, odkąd pamiętam ich z Mi 5.
Jedną z nich jest nadmierne komplikowania systemów zezwoleń i uprawnień, nadbudowywanie dodatkowych uprawnień na górę standardowych ustawień samego Androida.
To jest jakaś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2019 o 15:14, raven66 napisał:

Sprawdziłem. Jest zaczekowany. Zarówno tutaj, jak i w każdym innym miejscu.
Nie pokazuje powiadomień.

Ogólnie widzę, że od lat mają dokładnie te same "bazowe" problemy, które mieli, odkąd pamiętam ich z Mi 5.
Jedną z nich jest nadmierne komplikowania systemów zezwoleń i uprawnień, nadbudowywanie dodatkowych uprawnień na górę standardowych ustawień samego Androida.
To jest jakaś porażka.

Może to wina aplikacji? Mi osobiście np Steam nie chce wyświetlić nigdy żadnych powiadomień. Mimo iż inne aplikacje jakie mam nie robią problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia zadanego pytania?

Co masz na na myśli mówiąc "tragiczne audio"?

Spowodowane sprzętowo a więc raczej niemożliwie do naprawienia w już wypuszczonym modelu? To jak mieli to naprawić? Tragiczne w porównaniu z czym?

Problem softu? Względem jakiej wersji?

Podejrzewam że większość melomanów trzyma się modeli z wyjściem jack 3,5mm.

Słuchawki USB c jakie mam grają bo grają a nie powiedziałbym żeby było tragicznie.

Gdybym kierował się dźwiękiem wziąłbym LG v30

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, faktycznie nie doprecyzowałem pytania. Chodzi o jakość audio podczas nagrywanego wideo która była tragiczna w momencie wypuszczenia telefonu. Brzmi to tak źle że aż nie do uwierzenia że jest to problem sprzętowy. Stąd moje pytanie czy xiaomi to naprawiło?

 

Edytowane przez Świeżak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może i ja dorzucę swoje 3 grosze, jako że używam Mix2s od ok. 5 miesięcy, więc jakąś tam opinię o nim mam wyrobioną. Chociaż nie podejrzewam, żebym napisał coś, co już nie było opisywane.

Wizualnie smartfon bardzo ładny, plecki palcują się jak w każdym szklanym telefonie, nie przeszkadza mi to, bo i tak używam etui. Cieszy to, że wreszcie da się sensownie zabezpieczyć ekran szkłem hartowanym bez oglądania niedoklejonych brzegów, czyli nie ma już takich pokracznych zaokrągleń krawędzi jak np. w Redmi 4X lub Mi5s+. Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra, niestety wyświetlacz ma zaokrąglone rogi (nie lubię, ale przy tej konstrukcji wiem, że nie można było dać innego), ale przynajmniej nie ma notcha, łezki, dziury i innych szpecących go wynalazków, na które mam alergię. Nie mam zastrzeżeń co do umieszczenia aparatu przedniego na dole, bo praktycznie go nie używam. Nie za bardzo da się go używać do odblokowania twarzą, więc jak dla mnie mogłoby go nie być w ogóle. Nie podoba mi się za to umiejscowienie aparatu głównego, za bardzo "śmierdzi" Ajfonem. Szkoda, że projektanci nie mieli jaj, żeby kontynuować trend z modeli Mix i Mix2. Ale przynajmniej zdjęcia robi dobre, tu widać małą poprawę w porównaniu do starszych modeli. Nie jest to może poziom flagowców Huawei czy Samsung, ale jest lepiej. Kiepsko, że dioda powiadomień jest tylko jednokolorowa, nie rozumiem tego trendu, kolorowa dawała o wiele większe możliwości przy powiadomieniach. Ładowanie indykcyjne to zbędny bajer jak dla mnie, chyba wolałbym pojemniejszą baterię w to miejsce. Ta obecna daje radę, ale w porównaniu z Mi5s+, z którego wcześniej korzystałem, da się odczuć, że jest mniejsza.

Wady, które mnie osobiście najbardziej irytują to:
1) Tragicznie działający czujnik zbliżeniowy, niezależnie od ustawień jego czułości czasem dziwnie się zachowuje. Do tego wykastrowanie go z funkcji blokady dotyku w kieszeni uznaję za duży błąd. Szczególnie wkurza mnie to przy słuchaniu muzyki, gdzie telefon potrafi czasem sam zmieniać utwory, będąc w kieszeni.
2) Tragicznie działająca funkcja podwójnego stuknięcia w celu wybudzenia telefonu, poprawnie działa może w 50% przypadków. W Mi5s+ nie pamiętam, czy przez prawie 2 lata używania chociaż raz zdarzył się problem. W Mix2s działa wybiórczo, nieraz muszę stuknąć z 10 razy z ekran, żeby się wybudził.
3) Słaby dźwięk z głównego głośnika, taki jakby sztuczny, zbyt metaliczny, lekko zniekształcony, za mało głębi w nim, zdecydowanie gorzej niż w Mi5s+.
4) Słaby dźwięk przy nagrywaniu filmów.

Teraz doszedł podobno problem z pogłosem w trakcie rozmów, który na szczęście mnie nie dotyczy, bo nie aktualizowałem telefonu od jakiegoś czasu. Dobrze, że się wstrzymałem. Ciekawe ile czasu zajmie usunięcie tego błędu.

Fakt dołączania białej ładowarki, białego kabla USB i białej przejściówki do słuchawek do czarnego telefonu przemilczę. Nie jest to przecież wada telefonu, ale kretyński wymysł producenta.

Podsumowując powiem, że z dotychczasowych smartfonów ze stajni Xiaomi, z którymi miałem do czynienia (miałem Mi3, Mi5s+, teraz Mix2s, żona Mi4, Redmi5+, córka Redmi2, Redmi4x) ten był z nich najdroższy, ale niestety jest najbardziej niedopracowany, w moim odczuciu. Jest szybki, nie wiesza się, nie laguje, ale wymienione wady trochę uniemożliwiają przyjemne korzystanie z niego. Jestem trochę zawiedziony, nie wiem, czy jeszcze raz bym go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mars28 napisał:

Fakt dołączania białej ładowarki, białego kabla USB i białej przejściówki do słuchawek do czarnego telefonu przemilczę. Nie jest to przecież wada telefonu, ale kretyński wymysł producenta.

W sumie trochę dziwne ja osobiście dostałem wszystko w kolorze czarnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z płatnościami telefonem. 

MiMix2s posiadam od listopada i to już drugi raz wystąpił taki problem. Wchodze do sklepu, zbliżam telefon i nic, zero reakcji. Ponowne uruchomienie, nic. Wlączenie ponowne nfc, nic. Dosłownie nic nic i nic. 

W pierwszej sytuacji zmieniłem płatność z ING, której używałem na google pay i dzialało aż do wczoraj. W ustawieniach prawidłowość nfc jest, sprawdzone także na przysyłaniu plików przez nfc. 

Również sprawdzone na zdjętej osłonce, też nic.

Ktoś coś podobnego miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2019 o 13:59, ustipusti napisał:

Problem z płatnościami telefonem. 

MiMix2s posiadam od listopada i to już drugi raz wystąpił taki problem. Wchodze do sklepu, zbliżam telefon i nic, zero reakcji. Ponowne uruchomienie, nic. Wlączenie ponowne nfc, nic. Dosłownie nic nic i nic. 

W pierwszej sytuacji zmieniłem płatność z ING, której używałem na google pay i dzialało aż do wczoraj. W ustawieniach prawidłowość nfc jest, sprawdzone także na przysyłaniu plików przez nfc. 

Również sprawdzone na zdjętej osłonce, też nic.

Ktoś coś podobnego miał?

Witam, u mnie jest to samo, wszystko poprawnie skonfigurowane ale gdy zbliżam telefon do terminala brak reakcji. Stało się to nagle, oczywiście NFC działa bo zostało sprawdzone ale do tej pory brak rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2019 o 20:43, erem napisał:

Miałem jakiś miesiąc temu opcję aktualizacji do 10.3 ale ją odkładałem kilka razy. Teraz mi nie wyszukuje aktualizacji. Macie jakieś pomysły? 

Aktualizacja została cofnięta .

Jest jeszcze możliwość ręcznej aktualizacji z pliku

link do romu

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/polaris/roms-global-stable/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie jest to samo, wszystko poprawnie skonfigurowane ale gdy zbliżam telefon do terminala brak reakcji. Stało się to nagle, oczywiście NFC działa bo zostało sprawdzone ale do tej pory brak rozwiązania.

U mnie identyczny problem. Praktycznie codziennie korzystam z Google Pay - ostatni raz udało mi się przedwczoraj (poniedziałek). Wczoraj - zero reakcji, dzisiaj (w innym sklepie) to samo. Nic w ustawieniach nie grzebałem, NFC działa. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

EDIT: Zauważyłem również, że w aplikacjach bankowych (nie wszystkich) wyłączyła się możliwość logowania odciskiem palca (zgodnie z komunikatem - ze ezględów bezpieczeństwa) Podejrzewam, że ma to jakiś związek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2019 o 10:01, _harry napisał:

"własnego" wybranego z listy dostępnej w telefonie czy wybranego jako twój plik gdzieś zachowany?
Bo ja wybieram z listy z daje OK a i tak zostaje domyślny

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

Plik mp3 wgrany do pamięci telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2019 o 21:37, Darek_2003 napisał:

U mnie identyczny problem. Praktycznie codziennie korzystam z Google Pay - ostatni raz udało mi się przedwczoraj (poniedziałek). Wczoraj - zero reakcji, dzisiaj (w innym sklepie) to samo. Nic w ustawieniach nie grzebałem, NFC działa. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

EDIT: Zauważyłem również, że w aplikacjach bankowych (nie wszystkich) wyłączyła się możliwość logowania odciskiem palca (zgodnie z komunikatem - ze ezględów bezpieczeństwa) Podejrzewam, że ma to jakiś związek...

A masz ukryte te aplikacje w MAgisku w sekcji Hide?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...