Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś wie dlaczego robiąc zdjęcie w trybie portretowym aparat przełącza się na moduł o przesłonie f 2.4? Dziwne to trochę gdyż powoduje wzrost ISO i generalnie powoduje gorsza jakość zdjęc.

FOtka :

image.thumb.png.2a50e500afe079229423a64ae7f4cba1.png

 

Przy czym warunki nie były takie straszne.

A tu przykład zdjęcia i ustawień w podobnych warunkach ale z Pixela 2 XL

 

Bez nazwy-1.jpg

Edytowane przez lukasz-lomza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już rano miałem tę aktualizację, ale przyznam szczerze, myślałem, że ta aktualizacja "ulepszy" nam wersję aparatu do tego z MI Mix 3 :/
 
Też miałem taką nadzieję, nie wspomnę już o czujniki zblizeniowym który działa jak chce.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2018 o 22:22, lukasz-lomza napisał:

i tak jeszcze pytająco :) ... myślicie że coś sie ruszy w temacie aktualizacji aparatu? Jak to wyglądało w historii z innymi modelami?

Po pierwsze, nie pisz posta pod postem.

Po drugie, Mi MIX 2s i Mi 8 to flagowce, dla których Xiaomi notorycznie rozwija soft obsługujący aparaty. Zresztą obydwa modele to nowe układy aparatów, o lata świetlne wyprzedzające poprzednie telefony marki. No i w ostatnim ROMie MIUI Polska/EU pojawiło się nawet Google Lens... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mi mix 2s (china stable) dostałem aktualizacje aparatu wczoraj, (w tym low night mode oraz 960fps videos). Tryb nocny wydaje się całkiem spoko. W niektórych scenach widać sporą różnicę, w niektórych nie za bardzo. Sam aparat, wydaje mi się, że też robi o wiele lepsze zdjęcia w porównaniu do czerwca, kiedy go kupiłem (a zdjęc robię całkiem sporo). Tryb nocny, to nie jest ten poziom, co Pixelów, ale lepiej mieć niż niż nie.  Może wrzucę jakieś fotki dla porównania, jak zdążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ekstra że coś tam się ruszyło. Wrzuć jak możesz jakąś fotę z pomieszczenia i coś portretowego z pomieszczenia. Zdjęcia w dobrym świetle ten telefon robi ok i nie ma co się bardzo czepiać, ale właśnie w tych dwóch sytuacjach jest tragedia, jak tylko jest trochę mniej światła to zaraz robi potworną kaszę i jak przełącza się na portretówkę na moduł o przesłonie 2.4 dzieje się masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Li Ming napisał:

Ja na mi mix 2s (china stable) dostałem aktualizacje aparatu wczoraj, (w tym low night mode oraz 960fps videos). Tryb nocny wydaje się całkiem spoko. W niektórych scenach widać sporą różnicę, w niektórych nie za bardzo. Sam aparat, wydaje mi się, że też robi o wiele lepsze zdjęcia w porównaniu do czerwca, kiedy go kupiłem (a zdjęc robię całkiem sporo). Tryb nocny, to nie jest ten poziom, co Pixelów, ale lepiej mieć niż niż nie.  Może wrzucę jakieś fotki dla porównania, jak zdążę.

Zarzucisz zdjęcia po aktualizacji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 23:26, davede napisał:

Zarzucisz zdjęcia po aktualizacji? :)

wrzucam link z przykładowymi zdjęciami. Sami oceńcie. Nie opisywałem zdjęć, bo łatwo rozpoznać, które jest które.Specjalnie nie robiłem wielu ujęć, nie szukałem lepszych, żeby wyszło naturalnie. Zrobiłem sporo różnych zdjęć wieczorem. W mieszkaniu/na dworze i wniosek taki, że ten tryb najlepiej działa w naprawdę ciemnych sceneriach. Czasami nie widziałem żadnej różnicy, jeżeli zdjęcia były robione przy lampie nocnej w mieszkaniu, czy na zewnątrz przy ulicy/latarniach, samochodach itp. Może dopracują to, zobaczymy,...Tak czy inaczej, tryb na mały plus moim zdaniem, co sądzicie? https://drive.google.com/drive/folders/1O6kG6zbIzWoMEe7VjwXmFxsO7VforIx1?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też już jestem po aktualizacji i ...posiadając również pixela, to powiem że nocne d*py nie urywają. Ale akurat dobrze jak jest niż miało by nie być.  Zdjęcia w dzień są ok, nawet bardzo jak się statyczne przedmioty fotografuje, bo jak się tylko człowiek czy zwierzak delikatnie rusza to nie ma opcji ostrego złapać. No i co mnie boli najbardziej to portretówka - tu się chyba nic nie zmieni. We wnętrzach jak tylko mniej światła jest okropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc , do tej pory korzystałem z developers ROM w tej chwili chce przejść na global stable. Wyskoczyło mi takie info. Nigdy nie korzystałem z opcji kopii zapasowych itd. proszę o rzeczową odpowiedz jak zrobić kopię żeby absolutnie żadne dane nie zginęły po aktualizacji . Dołączam screen 

Screenshot_2019-01-14-00-45-05-004_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia, ważne pliki - po prostu na komputer przez USB.
Kontakty, SMSy jesli synchronizowałeś z chmurą Xiaomi to się nie przejmuj. Jeśli nie to Kopia zapasowa systemu MIUI i potem kopiujesz na kompa (katalog MIUI/backup)
Aplikacje - oj, bez roota może być problem. Mozna skorzystać z kopii MIUI ale ona nie robi kopii wszystkich aplikacji.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brolapaw napisał:

Czy działa wam opcja "save" po nagraniu filmu w trybie slow motion? U mnie nagrany film mogę oglądać tylko w galerii, a po wysłaniu np. przez messengera jest przyspieszony.

Mam to samo. Jednak to chyba nie wina telefonu, bo z iP SE też tak miałem i ratowałem się jakimiś zewnętrznymi aplikacjami.

EDIT: Jednak na Messengerze przeszedł filmik w slow motion.

Edytowane przez Donayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Donayo napisał:

Mam to samo. Jednak to chyba nie wina telefonu, bo z iP SE też tak miałem i ratowałem się jakimiś zewnętrznymi aplikacjami.

EDIT: Jednak na Messengerze przeszedł filmik w slow motion.

u mnie na messengerze dalej nie przechodzi. Pozostaje tylko czekać na aktualizację i naprawę tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, otóż mam mi5s i czas sie przesiaść na coś lepszego. Wybór padł na mi mix2s, lecz chciałbym sie zapytać was, którzy macie z nim już styczność dłuższy czas, jak sie korzysta z przedniego aparatu umiejscowionego na dole ekranu. Nie chce odpowiedzi w stylu ,,ja nie używam, więc git", chciałbym sie dowiedzieć czy jest to uciążliwe podczas video rozmów, czy jednak łatwo sie do tego przyzwyczaić i tak widziałem już milion filmików na yt o tym telefonie, ale chce wysłuchać opinii użytkowników, którzy troche czasu już mają ten telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego@ cieniak, Korzystam od miesiąca, na początku jest trochę "inaczej"z układem kamerki,  ale po kilku videorozmowach  nie zwracam już na to uwagi- stało się to dla mnie naturalne. 

Obraz odbierany przez rozmówcę "obraca" się i widzi Ciebie prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...