Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, darius napisał:

@PrzemekTak, miałem słuchawki stereo i przejściówkę i oryginalne zabezpieczenie przed "upadkami" bez przedniej szybki (był naklejona jakaś folia na ekranie ale zdarłem) 

To co Ty masz za wersję? Nie spotkałem się, ani w opcji na rynek chiński, ani na rynek europejski, aby w pudełku były słuchawki. Zresztą samo Xiaomi nie przewiduje takiej opcji. Może jakaś fotka zestawu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darius napisał:

 

Czyli tak jak myślałem. W zestawie jest tylko przejściówka. Słuchawki nie są dostarczane z telefonem. Te, które widać na zdjęciu, sprzedawca mógł Ci w ramach gratisu dorzucić. Na pewno nie było ich w pudełku z telefonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie sprawdziłem przed otwarciem czy pudełko jest oryginalnie "zaplombowane" w którym to pudełku są "przegródki" m.innymi na słuchawki. Kupowałem we Francji IMG_20181215_182536.thumb.jpg.db1511e785a00c171c3046302137609c.jpg

Może masz rację ale raczej wygląda na oryginał (version française czyli europejska) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darius napisał:

Specjalnie sprawdziłem przed otwarciem czy pudełko jest oryginalnie "zaplombowane" w którym to pudełku są "przegródki" m.innymi na słuchawki. Kupowałem we Francji 

Masz takie samo pudełko, jak ja. W wnękach mieści się ładowarka i przewód USB. Przejściówka, szpila i etui są w papierowej tacce, którą widać na zdjęciu. I tyle. Jeśli miałeś tam słuchawki, to za sprawą sprzedawcy. Nie ma słuchawek w zestawach z oficjalnej dystrybucji. A oficjalnym dystrybutorem na całą Europę jest... ABC Data...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia tak? Ok, no to lecimy. Kilka razy macałem telefon w sklepie i przypadł mi do gustu, więc kupiłem go sobie na mikołajki. Na początku (po półtora roku używania Note 4) był trochę efekt wow, bo większy ekran, podwójny aparat, nfc, więc od razu podjąłem próbę zainstalowania miuipolska, bo na poprzedniku też był i wszystko działało cacy. Zainstalowało się bez problemu.

No i od tego momentu nowy zakup zaczął mnie coraz bardziej wnerwiać.

Na Note 4 miałem przypisane skróty w gboardzie w słowniku osobistym. Tutaj ani nie działa przywracanie tego przez titanium backup, ani ręczne dodanie. Titanium backup przywraca tylko nauczone słowa, ale słownika osobistego już nie. Fakt, mogę wpisać słowo i skrót do niego, ale nie mogę zatwierdzić by dodało bo jedyne co mogę wcisnąć to przycisk wstecz w lewym górnym rogu. Całkowite wywalenie Gboard'a i instalowanie starszych wersji też nic nie dało. Kwestia druga- powiadomienia z messengera. Teraz to jest tak pokomplikowane, że aż mnie głowa zaczyna boleć. Wyłączam wszędzie gdzie tylko możliwe te wkurzające pływające powiadomienia, a tu nadal się pokazują po otrzymaniu wiadomości, i nadal widnieją w ustawieniach powiadomień aplikacji. JAK? JAK SKORO WSZĘDZIE WYŁĄCZYŁEM?? Na Note4 wszystko w jednym miejscu dotyczące powiadomień, na Mixie wszystko do ustawiania osobno. Próba skopiowania aplikacji z Note 4 również nic nie dała. W pierwszej chwili pomyślałem, że to może kwestia romu, więc przed chwilą wróciłem na global stable, ale okazuje się, że jednak nie. Na dodatek teraz dioda powiadomień w messengerze nie działa, mimo, że jest zaznaczone by działała. Albo Android Pie jest tak poryty (bo na Nougacie wszystko działało ok), albo ja tak durny, skoro nie wiem jak to ogarnąć na obu romach. Spróbowałbym downgrade na Oreo, ale boję się uceglenia...

na plus: całkiem spoko zdjęcia robi jak na telefon

Podsumowując (i reasumując): chyba najgorzej wydane 2k w życiu...
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mishkovitz napisał:

Podsumowując (i reasumując): chyba najgorzej wydane 2k w życiu...

Po pierwsze primo, jak napisał @skay77, spróbuj dłużej poużywać MIUI Polska/EU, a potem zweryfikuj opinię. Poza tym, co do powiadomień, używałem Mi MI 2s na Adroidzie 9 i nie miałem problemów z powiadomieniami. Miałem je wyłączone i działały one tak jak chciałem, czyli o wiadomościach, MSG czy innych historiach informował mnie nie rozświetlony ekran, nie fiszka na ekranie blokady, a tylko pulsująca dioda. I można...

MIUI na Androidzie 9 to stosunkowo świeża sprawa, więc jeśli coś nie tak działa, trzeba to zgłaszać, a nie rzucać telefonem W przenośni... Ponadto istnieje opcja, że nie doczytałeś tego, co w tej kwestii istnieje w czeluściach naszego Forum...

Po drugie primo ;), obarczasz winą za błędy związane z słownikiem telefon, choć słownik GBOARD przynależy do usług Google i ewentualnej kopii Google czy kopii wykonanej w zewnętrznej aplikacji...? No proszę Cię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie też mam mieszane odczucia. Telefon strasznie śliski nawet w dołączonym do zestawu etui i mało poręczny, ale porównuję z Mi5. Pewnie to drugie to kwestia, która dotyczy wszystkich współczesnych smartfonów i pozostaje się przestawić na inny sposób obsługi. Jestem pod wrażeniem opakowania i zestawu. Niby w Mi5 było wszystko co trzeba, ale tutaj ewidentnie czuć, że to produkt klasy premium. Plus jest taki, że będę po niego sięgał, żeby coś konkretnego zrobić, a nie sobie poklikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Po drugie primo ;), obarczasz winą za błędy związane z słownikiem telefon, choć słownik GBOARD przynależy do usług Google i ewentualnej kopii Google czy kopii wykonanej w zewnętrznej aplikacji...? No proszę Cię...

Po prostu opisałem swoje pierwsze wrażenia po tygodniu obcowania z telefonem ;) Może za jakiś czas będzie lepiej. A co do obwiniania telefonu za Gboard- tak jak wspomniałem wcześniej, na Note 4 ten słownik działał (i nadal działa) bez problemu, tak jak cały rom. Na obu telefonach mam zainstalowaną wersję 8.12.13, na obu jest też ta sama wersja GBoarda. Wczoraj w godzinę po napisaniu tego dłuższego komentarza wróciłem do miuipolska, ponieważ sprawdzał się na Note 4 tak jak należy. A w screenshocie to co miałem na myśli.

PS. Z Messengerem udało mi się chyba jakoś ogarnąć, ale jeszcze nie w pełni ;)

screen.jpg

Edytowane przez mishkovitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mishkovitz napisał:

Wczoraj w godzinę po napisaniu tego dłuższego komentarza wróciłem do miuipolska, ponieważ sprawdzał się na Note 4 tak jak należy. A w screenshocie to co miałem na myśli.

PS. Z Messengerem udało mi się chyba jakoś ogarnąć, ale jeszcze nie w pełni ;)

To wciąż kwestia GBOARD, a nie MIUI czy telefonu. Nie mylmy pojęć. Swoją drogą, czy nie lepiej korzystać z klawiatury Xperia aka MIUI...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JamCiTo napisał:

Ja tam jak wsiadłem na SwiftKey tak już nie mam zamiaru jej zmieniać... A od kupowatego (żeby nie napisać wprost goownianego i do 4 liter) Gboarda trzymam się tak daleko jak to możliwe.... I na MIUI i na czystych andkach. 

Też używałem SwiftKey, nawet załapałem się kiedyś na promocję, kiedy pełnopłatną dawali za free... ;) Wolę jednak klawiaturę MIUI. Bazuje (tak jak większość) na mechanizmie SwiftKey, a myślę tu o pisaniu gestami ale jest jakaś takaś... przyjemniejsza wizualnie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wygląda na jakieś złe skalowanie... i "ptaszek" tam być może jest... wina google

 

10 godzin temu, mishkovitz napisał:

Po prostu opisałem swoje pierwsze wrażenia po tygodniu obcowania z telefonem  

 Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Po prostu brak słów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JamCiTo napisał:

 Ja tam jak wsiadłem na SwiftKey tak już nie mam zamiaru jej zmieniać... A od kupowatego (żeby nie napisać wprost goownianego i do 4 liter) Gboarda trzymam się tak daleko jak to możliwe....

+1

Ale co "narozrabialem" do dnia dzisiejszego po 18-tu dniach uzywania Mix'a 2S na Global'u. Jak zwykle posluzylem sie tym

     i juz nie moge odnalezc ani Drive ani Chrome ani innych w zainstalowanych aplikacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z Moto X Style to na czym mi zależało najbardziej jest zdecydowanie lepsze niż w poprzedniku (aparat oraz szybkość).
Po miesiącu użytkowania nasuwają mi się tylko poniższe + i - .

Na plus względem X:

- aparat
- szybkość
- ładowanie indukcyjne
- większy ekran w stosunku do telefonu

Na minus względem X:

- pseudo głośniki stereo, gdzie oglądając w poziomie zakrywam głośnik ręką i praktycznie nic nie słychać...
- bluetooth nie łączy automatycznie ze sparowanymi urządzeniami (samochód oraz zegarek)
- brak AoD (Moto Actions)
- za mocne przyciemnianie ekranu w trybie automatycznym, ale to chyba przez MIUI(?)

Jak uda się rozwiązać problem z bluetooth to będę very hepi z telefonu :)

 

Edytowane przez m4zd4
za duża interlinia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos bluetooth, u mnie teoretycznie działa OK, łączy się z zegarkiem, słuchawkami itp. Problem się zaczyna kiedy mam połączony np. zegarek i włączam hotspot wifi - rozłącza wtedy wszystko co jest podłączone przez bluetooth i nie da rady podłączyć żadnego innego urządzenia przez BT. Odwrotna sytuacja jest kiedy przez BT jest wyłączone, włączamy hotspot, wszystko działa - włączamy BT, hotspot przestaje działać, a wszystko pięknie hula na bluetoothie. MIUI w wersji global od początku. U kumpla na MI6 (też global) wszystko działa OK, BT i hotspot działają równocześnie. Ma ktoś też taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś może wie czy przewidywane są jakiej aktualizacje aparatu?

Powiem szczerze okazyjnie przesiadłem się z Pixela 2 xl na mixa i jestem zawiedziony jakością zdjęć. Może nie jakoś ogromnie ale mam wrażenie że jakoś bardzo wolno łapie fotki ten telefon, ciężko złapać chwilę. Strasznie podbija ISO w automacie przez co gubi mnóstwo detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lukasz-lomza napisał:

Powiem szczerze okazyjnie przesiadłem się z Pixela 2 xl na mixa i jestem zawiedziony jakością zdjęć. Może nie jakoś ogromnie ale mam wrażenie że jakoś bardzo wolno łapie fotki ten telefon, ciężko złapać chwilę. Strasznie podbija ISO w automacie przez co gubi mnóstwo detali.

Jaki system masz na pokładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wskoczysz na rom miuipolska , tam masz już aparat po updejcie . Lub wypróbuj najnowszą wersję Gcam https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_MI8_V2.apk

ważne na stable w ustawieniach musisz zaznaczyć buffer fix ... na miuipolska nic nie trzeba kombinować .

 

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBright napisał:

Albo wskoczysz na rom miuipolska , tam masz już aparat po updejcie . Lub wypróbuj najnowszą wersję Gcam https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_MI8_V2.apk

ważne na stable w ustawieniach musisz zaznaczyć buffer fix ... na miuipolska nic nie trzeba kombinować .

 

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

@MrBright a gdzie konkretnie jest opcja buffer fix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. faktycznie w miui polska jest poprawa względem GLOBAL? Pytam bo niewiem czy jest to warte przechodnia ( całej zabawy z tym związanej - chyba że nic się nie trzeba bawić )

2. GCAM - oj instalowałem i włączałem jak napisałeś ale raz marnie to chodzi, czasami potrafi robić bardzo długo fotkę i telefon się nagrzewa mocno :/ a same fotki to tylko namiastka tego co robi pixel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...