Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Co do głośniczka to jak się przyłoży ucho to faktycznie w stosunku do głównego głośnika wspomaganie jest śladowe ale całość tworzy bardzo dobry efekt, górny głośnik gra "na twarz" a ten dolny w prawą stronę przez co dźwięk do uszu dochodzi znacznie lepiej niż np w moim poprzednim Mi 5. Także niby nie ma szału ale znacznie lepiej ogląda się jakieś materiały wideo np przed snem czy gdzieś tam do śniadanka ;) słuchając muzyki gdzie telefon leży gdzieś tam znacznie dalej to faktycznie można nazwać efektem śladowym działanie tego głośniczka.

Zdecydowanie nie jest to takie stereo jakie było na dolnej i górnej krawędzi w Nokii N73 gdzie kładąc telefon na ziemii przy krawędzi ściany (włączając dodatkowo jakiś bajer emulujący szerszą scenę) efekt stereo był że ja pierdzielę :D stare dobre czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  dzisiaj  odbieram  telefon  na  globalu,  z  chęcią  bym  zmienił  na  miui pl,  tak  jak  miałem  w  note 4,  ale  kluczowa  jest  dla mnie  kwestia  baterii.

Proszę  o  info  od  posiadaczy,  czy  faktycznie  bateria  jest  mniej  wydajna  pod  miui.pl?

Drugie pytanie,  ponoć  na  MIUI10  został  poprawiony  fatalny  dźiwięk  przy  filmach  video,  prawda  to  ?

Z góry  dziękuję  Wam  za  pomoc.

Edytowane przez Mejol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kecik18 napisał:

Nie działałem w ogóle na globalu, po przesiadce od razu na xiaomi.eu sot na poziomie max 4godzin przy włączonym ciągle internecie i bluetooth. Więc dość słabo bym powiedział. Dziś przesiadka na global zobaczę jak na nim będzie sie sprawował.

Prawdę powiedziawszy, błąd głośnika mnie w najbliższym czasie do zawału doprowadzi. Zastanawiałem się nad MiFlash-em z Globala, więc czekam na info jak telefon sprawuje się na tym systemie.

BTW, szkoda tylko, że jest tyle śmieci w Globalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień na globalu 9.6.4 wszytko działa ok. Troszkę zabawy by zainstalować magisk  ale się udało. Niepotrzebne aplikacje usunięte. tak w ogóle to dużo ich nie było. W sumie same googlowskie śmieci których w ogóle nie używam.  Jeśli chodzi o SOT to jest znacznie lepiej, na xiaomi.eu miałem około 4,5 godziny tu doszło do 6 godzin. Oczywiście przy ciągle włączonym LTE i bluetooth potrzebnym do komunikacji z Amazfit BIP. Na razie na duży plus. zobaczymy jak będzie parę następnych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieci zostały zobacz sobie(foldery) przy pomocy rom tolbox, na globalu ci dobrze 3ma bateria bo na eu .to bateria leci w oczach nie wyrywaj eu. Bo ja 6 wyciągam ledwo na wifi i jeszcze udrutowalem CPU ,pozdrowienia z Krakowa
https://pic.drakonix.net/5UtlZEdv

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U  mnie  też  wszystko  OK  na  globalu :)

Dźwięk  przy  video  jest już  poprawione,  bateria  bardzo  przyzwoicie,  nie  występuje  u  mnie  też  problem  z  czujnikiem  zbliżeniowym.

Jestem  bardzo  zadowolony  z przesiadki  z  Redmi  Note  4.

Ponoć MIUI10  na  globalu  ma  być  we  wrześniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było i wypadłem z obiegu, mam kilka pytań. Ogólnie planowałem zmianę telefonu na S9, ale potem stwierdziłem że szkoda mi kasy i kupię OP6, ale tutaj mam dylemat co do OLEDu, bo czasami używam telefonu jako nawigacji a ludziom się lubią wypalać po kilku godzinach... Jedynym telefonem jaki pozostał w kręgu zainteresowań to "niestety" znowu Xiaomi, tym razem Mix 2s z racji panelu IPS.

1. Są jakieś wady wrodzone? Mam tu na myśli wady pokroju OIS/GPS z Mi5 wraz z płytą czy odklejanie się obudowy z Mi6.

2. Kupię Globala i chciałbym na nim zostać. Czytałem że po wgraniu MiuiPolska traci się certyfikat bezpieczeństwa i nie działają płatności? Czy coś pokręciłem?

3. Interesuje mnie audio. Wolałbym gniazdo jack, ale skoro nie ma to jak gra przez przejściówkę? Ma ktoś porównanie do RN5, P9 albo Mi4C?

Z góry dzięki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2018 o 17:03, galakty napisał:

2. Kupię Globala i chciałbym na nim zostać. Czytałem że po wgraniu MiuiPolska traci się certyfikat bezpieczeństwa i nie działają płatności? Czy coś pokręciłem?

 

Mi na Globalu dev nie działa, ale jak miałem xiaomi.eu to bez problemu mi działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Globalu dev nie działa, ale jak miałem xiaomi.eu to bez problemu mi działały.
U mnie na Globalu jaki mam od nowości (pewnie stabile) zero problemów.

Czy dobrze rozumiem, że wersję DEV posiadają roota? Informacja od moderatora bergman-a z jakiegoś wątku wcześniejszego. Jeśli tak jest to problem z Google Pay bez jego skutecznego ukrycia chyba nie powinien dziwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dzidexx napisał:

Źle.

Nie posiadają i właśnie brak root(Magisk) jest najczęściej źródłem kłopotów.

"Brak roota (Magisk) to najczęstsze źródło kłopotów" z działaniem Google Pay?

Chyba pogubiłem się w logice tematu - czy nie jest tak przypadkiem, że Magisk ma ukryć fakt zrootowania / manipulacji? A na zrootowanym jawnie Androidzie Pay nie działa?

Jeśli tak to może po prostu Magisk nie działa do końca jak powinien...

Edytowane przez mich4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę czemu ma służyć wątek - wymianom spostrzeżeń na temat telefonu. Nie iunstalacji ROOTa i innym. Szczególnie do Ciebie @dzidexx, stąpasz po cienkim lodzie...

 

Dnia 27.08.2018 o 19:52, kecik18 napisał:

Na razie na duży plus. zobaczymy jak będzie parę następnych dni.

I jak wrażenia z użytkowania telefonu z ROMem Global...?

 

[EDIT]

Cóż. Zainstalowałem 9.6.4 (stable) - już na dzień dobry bug głośnika. Zainstalowałem 8.8.4 (dev) - w ciągu 4h bateria spadła o 8%.

Ech... Wracam, ale nie do 8.7.19, a do 8.8.4 EU. I przeczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i na moim Mix2s na globalu wskoczyło dzisiaj MIUI 10.
I pierwszy problem i pytanie. Zauważyłem, że podczas korzystania ze Spotify, kiedy aktywne jest stałe powiadomienie Spotify widoczne też na ekranie blokady, co około 20-25 sekund wybudza się sam ekran. Do tej pory jedynym rozwiązaniem na jakie wpadłem to wylączenie powiadomień ze Spotify, ale trochę mi to nie pasuje. Ktoś coś takiego zauważył i wiem jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Worrior napisał:

U mnie też właśnie się pojawiła 10. Pytanie wipe data przed czy po czy nie trzeba robić

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Jak masz normalnego Globala to w teorii Wipe nie musisz robić. Takie problemy to tylko na xiaomi.eu i innych customach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wgrałem miui 10.0.2.0 Global Stable i albo pojawił się problem, albo to ja nim jestem. Otóż przy otrzymanej wiadomości nie ma dźwięku powiadomienia, a jedynie wibracja. Korzystam z Textry... Dźwięki włączone (co widać na załączonym obrazku) jednak nic poza wibracją się nie pojawia. 

Co robię źle? 

Screenshot_2018-10-01-08-25-06-715_com.teslacoilsw.launcher.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem miui 10.0.2.0 Global Stable i albo pojawił się problem, albo to ja nim jestem. Otóż przy otrzymanej wiadomości nie ma dźwięku powiadomienia, a jedynie wibracja. Korzystam z Textry... Dźwięki włączone (co widać na załączonym obrazku) jednak nic poza wibracją się nie pojawia. 
Co robię źle? 
Screenshot_2018-10-01-08-25-06-715_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.2620029c7aef3297c8dec0e1bffc0206.png
Mam to samo. Zmiana dzwonków nie pomaga. Dodatkowo wrócił problem z powiadomień na pasku górnym dla programu pocztowego (w nim też nie działa dźwięk powiadomień przy okazji). Było tak w przedostatnim MIUI 9, w ostatnim naprawili a w 10 wrócił problem.

Temat o dźwiękach widziałem zgłaszamy na forum Xiaomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie dla Textry i u mnie już działa, może i Wam pomoże:

Ustawienia > Pasek powiadomień i statusu > Powiadomienia aplikacji > odnajdujemy Textrę i zaznaczamy w opcjach Dźwięk. 

Screenshot_2018-10-01-12-04-15-021_com.android.settings.png

Mam też inny problem, tym razem z Gmailem. Otóż odświeża się tylko gdy go uruchomię i nie potrafię skonfigurować go tak, żeby powiadomienia o poczcie przychodziły na bieżąco. Potrafi ktoś temu zaradzić? 

Edytowane przez mg1111
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do [mention=1160]Acid[/mention]a. Może coś pomoże.
Swoją drogą, cały czas powtarzam: szkło nie chroni telefonu, zwłaszcza takiego, który ma ekran w technologii 2.5D. Lepszą inwestycją, niż szkło, jest zakup silikonowego, porządnego etui zachodzącego na frontowe krawędzie. Osobiście używam Nillkin Nature, którego ranty nie wystają na tyle, żeby nadmiernie przeszkadzać w używaniu telefonu, a zwłaszcza "smyraniu"  przy korzystaniu z obsługi gestami.
Mam pytanie o etui Nillkin Nature, o którym pisaliście wcześniej. Czy w telefonie "ubranym" w to etui nie ma problemów z czujnikiem zbliżeniowym w głośniku? Pytam ponieważ do tej pory przerobiłem już kilka etui i niestety we wszystkim poza oryginalnym plastikiem, górna krawędź źle oddziaływała na czujnik, który zaczynał głupieć w trakcie rozmowy, pomagało jedynie wycięcie etui na górnej krawędzi w okolicach głośnika. Czy z tym etui możliwe są takie problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek_2003 napisał:

Mam pytanie o etui Nillkin Nature, o którym pisaliście wcześniej. Czy w telefonie "ubranym" w to etui nie ma problemów z czujnikiem zbliżeniowym w głośniku? 

Nie ma. To silikon, więc nie powinien generować żadnych anomalii. U mnie przynajmniej nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do case'ów, byłem ostatnio w Singapurze i wszedłem do przypadkiem napotkanego Mi Store. Ogólnie sprzedawali case'y na telefon tylko jednej firmy. Pozwoliłem sobie przymierzyć ten case

https://www.imak-hk.com/index.php?route=product/product&product_id=3379

I po przymiarce stwierdziłem, że jest bardzo fajny, ciekawa tekstura i bardzo dobrze przylega, jest na równi z naklejonym szkłem i lekko wyższa krawędź chroniąca aparat. Kupiłem go na miejscu bo oryginalny niestety ale zaczął już pękać. Nie wiem jak z dostępnością czy możliwością zakup w Polsce powyższego ale osobiście polecam;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem nowy i zupełnie zielony.

Mam do Was bardzo proste pytanie. Czy powinienem wiedzieć coś na temat wersji Global, eu czy innych, na temat zmian w systemie itd. chcąc kupić mi mix 2s?

Mogę go po prostu kupić i używać? czy nie będąc w stanie robić tych wszystkich rzeczy, które tu opisujecie będę miał problemy z telefonem, baterią itd?

Czy kupując na best cena dostanę taką wersję jak trzeba? Czy lepiej kupić trochę drożej ale w bardziej znanym elektromarkecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gzaku napisał:

Mam do Was bardzo proste pytanie. Czy powinienem wiedzieć coś na temat wersji Global, eu czy innych, na temat zmian w systemie itd. chcąc kupić mi mix 2s?

Mogę go po prostu kupić i używać? czy nie będąc w stanie robić tych wszystkich rzeczy, które tu opisujecie będę miał problemy z telefonem, baterią itd?

Czy kupując na best cena dostanę taką wersję jak trzeba? Czy lepiej kupić trochę drożej ale w bardziej znanym elektromarkecie?

Po pierwsze, jeśli kupisz z polskiej, oficjalnej dystrybucji, to włożysz kartę SIM, włączysz, "przejdziesz" pierwszy konfigurator i używasz. I tyle. Popatrz w Pro-Line lub Sferis. Mają dobre ceny i często organizują ciekawe promocje. Możesz też zakupić u operatora. Ciekawe, że nawet Orange ma już Xiaomi w ofercie... :)

Za chwilę jednak dowiesz się, ze istnieje coś, co może działać lepiej niż system globalny, czyli MIUI Polska/EU. Ale to później. I czytaj Forum, jest tu masa informacji jak ewentualnie zmienić system, etc.

Co do samych różnic między systemem globalnym, a "naszym", poczytaj tutaj:

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są problemy z czujnikiem zblizeniowym. Ja bym poobserwował odpowiedni wątek. U mnie zmiany jego czułości nie pomogły. Przerobiłem także zmianę etui 3szt oraz zmianę folii/szkła. Przedmuchanie okolic czujnika sprezonym powietrzem także nic nie dało. Jestem mocno zawiedziony.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na ostatnim. Global od nowości. W konsekwencji chyba trzeba będzie sprzedać ten telefon. Z zasady dbam o sprzęt, nie wgrywam żadnych dziwnych softow. Regulowalem ten "sławetny" parametr w menu programisty. W zakresie 5-8 i nic to nie daje.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zdjęcia i wideo robi ten telefon ma ktoś porównanie czy warto zmieniać Samsunga S7; na mi mix 2 s ? Nie zależy mi na mocy urządzenia tylko video i zdjęcia 
Na moje amatorskie oko lepsze ale jest to jakaś duża przepaść. S7 ma naprawdę spoko aparat. Mam S7 i Mi Mix2S
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...