Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 05/07/2018 o 22:24, lockerek napisał:

Mam pytanko jak wyglądaja wibracje ? W porównaniu do Mi5,które były bardzo słabe.. nie chodzi mi o to,żeby rozrywało kieszeń,ale przynajmiej czuć bylo..

Jak dla mnie po przesiadce z MI 5 wibracje są bardzo dobre. Ciężar telefonu robi swoje.

Dnia 06/07/2018 o 10:08, Forsaken napisał:

Witam
Prawie kupiłem ten telefon ale dzisiaj znalazłem info, że podobno w tym urządzeniu czujnik zbliżeniowy jest umieszczony na dole. Skutkuje to tym, że często twarz dzwoniącego jest oświetlana włączonym ekranem i tym samym często policzkiem rozłączamy rozmowę. Czy jakiś użytkownik to potwierdzi?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Jak na razie po tygodniu użytkowania nie zauważyłem jakichkolwiek problemów związanych z rozłączaniem rozmów policzkiem. Jakość rozmów bardzo dobra w porównaniu do MI 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2018 o 10:22, Worrior napisał:

Posiadam mi mixa 2s od tygodnia i powiem tylko tyle zasięg w tym telefonie to porażka.

Też tak mam. To normalne w Mi Mixie 2s? Może ktoś jeszcze potwierdzić jego słaby zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie także nie ma problemu z zasięgiem. Prawie cały czas mam zasięg LTE+. Jestem w sieci Mobile Vikings (PLAY). Problem mam natomiast z ultradźwiękowym czujnikiem zbliżeniowym. Podczas rozmowy ładnie wygasza ekran ale bardzo często już nie chce go wybudzić. Czasem oczywiście wybudzi ale to jest rzadkość. Może to wina etui które jest w formie książki. Kalibracja czujnika nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w kiepskiej lokalizacji jeśli chodzi o zasięg ale jak na moje jest w porządku, bardzo podobny do tego z MI 5. Czujnik na moje też działa super, zaskoczyło mnie po zakupie to że jest na górze... ;) Czytnik linii... no jest super szybki co nie zmienia faktu że jednak jest na plecach zamiast z przodu, tutaj pomaga odblokowywanie MiBandem, działa w miarę spoko aczkolwiek kieedyś MiBand 1 odblokowywał Mi 4 w tempie błyskawicznym, praktycznie nigdy nie było zastanowienia a z MiBandem 2 i Mi 5 oraz Mix 2S... nooo prawie zawsze muszę 1-3 sekundy pomachać przed telefonem zanim się odblokuje ale w sumie w niczym to nie przeszkadza, grunt że działa i się nie muszę w piny bawić przy osobach które niekoniecznie chcę aby ten pin poznały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że kalibracja czujnika nic nie pomaga. Sprawdzałem to na rożnych wartościach. Wygasza ekran zawsze a z wybudzaniem to loteria.
Upewnij się może czy nie zasłaniasz czujnika ręką. Chyba o to nie trudno. Wrzuciłem gdzie on jest w Mi Mix 2 wyżej więc w 2s pewnie jest tak samo. Być może to rozwiąże problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy zdażyło mi się przy wyciąganiu tel z kieszeni, jak ktoś do mnie dzwoni, wygasić ekran na czarno. Wyciągam tel i widzę jak gaśnie ekran i nie mogę go wybudzić. Dopiero jak ktoś sie rozłączy wtedy moge odblokować. Spotkał sie może ktoś z czymś podobnym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z baterią w porządku z tym że niemało gram ostatnio i ekran dosyć często włączony więc wyciągam ok 6h. Zauważyłem poprzedniej nocy że jak go przed snem naładowanego zostawiłem to rano po ok 8h miał zaledwie 92%... 1% na godzinę to chyba sporo z tym że nie wykluczam jakiś aktualizacji, nie pamiętam a bywało że widziałem liczby >20 zaktualizowanych po nocy, to swoje prądu też musi zjeść ;p

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Forsaken

Wczoraj przyszedł mi z Chin mix2s 128. W stosunku do mojego poprzedniego mi6 nie widzę jakiegoś wyraźnego skoku wydajności ale ogólnie całkiem na plus. Kupiłem sobie także ładowarkę indukcyjną od xiaomi i ogólnie także stwierdzam że to fajny gadżet.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Forsaken

Powiem tak. Jest lepiej, ja w każdym razie widzę różnicę. Przyznam jednak że nie porównywałem obydwu aparatów na 1 ekspozycji.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, witek_77 napisał:

a jak aparat wzgledem mi6 ? Aparat w mi6 jest troche średni, a do selfiaków mógłby nie istnieć

Tylny aparat to zupełnie inna liga. Zdjęcia w mix2s na prawdę prezentują się fenomenalnie. Odczujesz dużą różnicę względem mi6. Natomiast jeśli chodzi o selfie tak jak pisałeś mógłby nie istnieć zarówno w tym jak i w tym modelu, a co dopiero obracanie telefonu żeby było Cie dobrze w kadrze widać - tragedia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Forsaken

W temacie rozłączania połączenia policzkiem gdy telefon jest przy twarzy to jest coś na rzeczy. Jednak problem pojawia się gdy użytkownik założy na telefon inne etui niż dedykowane od producenta. Zauważyłem że stało się coś takiego z moim poprzednim mi6 jak tylko zmieniłem etui na bardziej zbudowanego spigena.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2018 o 12:20, Forsaken napisał:

W temacie rozłączania połączenia policzkiem gdy telefon jest przy twarzy to jest coś na rzeczy. Jednak problem pojawia się gdy użytkownik założy na telefon inne etui niż dedykowane od producenta. Zauważyłem że stało się coś takiego z moim poprzednim mi6 jak tylko zmieniłem etui na bardziej zbudowanego spigena.

Co według ciebie ma etui do rozłączania policzkiem? Telefon jest duży, zatem należy nauczyć się, w jaki sposób trzymać telefon przy uchu. Tyle.

Z tą Twoją teorią dotyczącą etui, to trochę tak, jak z wpływem przejazdu ciągnika siodłowego przez most zwodzony na proces kwitnienia buraka ćwikłowego...

Ech...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Forsaken

Może to zależeć od głębokości nałożenia brzegu etui na ekran telefonu. Ciekawe, że jak założę na mi6 fabrycznego silikona to problem znika...

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Forsaken
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...