Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jawamdame napisał:

Gwarancja roczna ponieważ wziąłem na firmę i mam fakturę vat. Jak wiadomo przedsiębiorców w polsce traktuje się gorzej.... telefon kupiony z oficjalnego sklepu allegro

Masz pretensje, że w naszym kraju gorzej traktuje się przedsiębiorców? Z tym akurat, w kwestii krótszego, bo jak wspomniałeś - rocznego (zamiast dwuletniego) okresu ochronnego, całkowicie się zgadzam.

Tyle tylko, że karygodnym jest napisać nazwę własnego kraju z malej litery. Dramat... :/ 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon od kilkunastu dni, oto moje przemyślenia. Żeby trochę kontekstu nadać to wcześniej korzystałem z Iphonów, potem z MI5 i ostatnio(awaryjnie) z Huawei P9lite.

Wymagania jakie stawiałem nowej słuchawce, która zamierzałem kupić to przede wszystkim wydajność, dual sim, polska(oficjalna) dystrybucja, oraz wygląd(choć wstyd się przyznać). Jak na razie Mix2s(global rom) wpisuje się idealnie:  jest piekielnie szybki, żadne zwiechy, przycięcia się nie zdarzają. Telefon po prostu działa bardzo płynnie. Sterowanie gestami jest bardzo intuicyjne i wygodne. Czasami brakuje mi gestu odwrotnego do "wstecz".  W P9lite dobijały mnie wirtualne przyciski, o których dzięki gestom w Mixie mogę zapomnieć. Odblokowanie twarzą działa tak jak się spodziewałem - czyli po prostu istnieje(dla przypomnienia - w globalu należy zmienić region, żeby ta opcja była dostępna). Brak tutaj jakiś wyrafinowanych metod typu FaceID. Niemniej w jasnym pomieszczeniu działa to zaskakująco dobrze. Czy funkcja ma jakiś wpływ na baterie - cholera wie:) Ekran jest super. Mimo, że pierwotnie myślałem o amoledzie, IPS wystarcza mi w zupełności. Wymiary i proporcje są w sam raz, kolory, jasność bardzo poprawne. Małe ramki na bokach dają wrażenie wielkości, zwłaszcza po przesiadce z Huaweia:) Generalnie telefon prezentuje się bardzo ładnie. Plecki z ceramiki są prześliczne, złote akcenty przy aparacie i czytniku dodają tego smaczku. Oryginalny case jest również elegancki. Zakupiłem szybę dla ochrony frontu. Jest beznadziejna, myślę, że dłużej niż tydzień z nią nie wytrzymam:) Bateria jak dla mnie rewelacja. Przy mocnym użytkowaniu zawsze trzyma cały dzień. Nie wiem jaki mam SoT - jakie to ma znaczenie? Wiem tyle, że ładuję telefon(ładowanie jest bardzo szybkie) i korzystam nie martwiąc się, że za parę godziny padnie. Wieczorem wracając do domu jest na tyle baterii, że na kibelku można przeczytać kwejka bez ładowarki:) Z Qi nie miałem okazji jeszcze skorzystać.  

Aparat: tutaj jest dziwnie. Niby wszystko działa świetnie - w jasnym miejscu zdjęcia są rewelacyjne. Nie jest to jakość lustrzanki oczywiście, ale do oglądania na telefonie/tablecie/laptopie wypada super. W ciemniejszych miejscach jest niejednolicie. Czasem zdjęcia wychodzą super, a czasem do d*py. I nie chodzi mi o bardzo zaciemnione plany - wieczorem w mieszkaniu jedne zdjęcia wychodzą nieźle(tylko nieźle) a inne kijowo. Chodzi o to, że ciężko ocenić jak wyjdzie zdjęcie. Myślę, że aktualizacja to poprawi, bo aparat raczej daje radę. Filmów nie kręciłem za wiele bo ja jakoś nigdy do tej funkcji nie podchodziłem z entuzjazmem, więc ciężko mi coś konkretnego napisać. Moim zdaniem jest ok, nie gorzej niż w poprzednikach dlatego oceniam na plus. Przednia kamerka trochę siara... Mydli - zdjęcia często bywają lekko nieostre. Trzeba dobrego światła, żeby coś można było zrobić ciekawego z tym aparatem. Ale tu moja uwaga - taki aparat mi w zupełności wystarczy. Walnąć focie na fejsa, czy żeby znajomym wysłać sms'em w 100% wystarczy. Po prostu przedni aparat jest średni i tyle - kupując telefon o tym wiedziałem i się z tym godzę. Mimo pewnych wad funkcje foto/wideo Mix'a 2S oceniam na 8,5/10(zaznaczam, ocena bardzo subiektywna, byłem świadomy pewnych niedociągnięć przy zakupie).

Ogólnie ocenię telefon na 9,5/10. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony. Nie widzę wad, o których bym nie wiedział przed zakupem i na które bym się nie godził. Szczerze mówiąc na co dzień najbardziej wkurzają mnie pewne "niedociągnięcia" MIUI(o tym może przy innej okazji). Mam tylko nadzieję, że trafię w końcu na jakąś lepszą szybę na front, bo ta co mam to pożal się Boże:). 

Miłego dnia Wszystkim!

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, birdm napisał:

Mam telefon od kilkunastu dni, oto moje przemyślenia. Żeby trochę kontekstu nadać to wcześniej korzystałem z Iphonów, potem z MI5 i ostatnio(awaryjnie) z Huawei P9lite.

Po części zgadzam się z Twoją opinią, jednak:

1. Gesty. Tu brakuje mi nie tyle gestu "Dalej/Następny", co wywoływania menu dodatkowych ustawień. Konfigurując na nowo telefon i chcąc dokonać pewnych ustawień, trzeba choć na chwilę włączyć przyciski programowe.

2. Ekran. Moim skromnym zdaniem AMOLED to najgorszy panel jaki istnieje. OLED, jak pokazują przykłady telefonów w nie wyposażonych (nie tylko Xiaomi, ale i innych producentów). nie do końca są dopracowane. Na tę chwilę, przynajmniej ja tak uważam, IPS LCD jest najlepszą opcją.

3. Bateria jest - mam przynajmniej takie wrażenie - nieco mniej wydajna niż w Mi MIX 2. Do Mi MIX nie porównuję, bo tam zastosowano ogniwo o sporo większej pojemności. Nie mniej jak dla mnie w zupełności wystarczy. Choć przyznaję, nie czytam podczas wizyty u Winstona Churchila. Nogi drętwieją... ;)

4. Aparat, nie wiem czy u Ciebie ma to miejsce, wykazuje dziwne zachowania. Wykonuje dobre, czy porównując do innych telefonów Xiaomi bardzo dobre zdjęcia. Nie mniej przy uruchomieniu pojawiają się przez ułamki sekund kolorowe, pikselowe kwiatki, jakby "duszki".  Po chwili znikają, jednak niesmak pozostaje.

5. Odpuść sobie szkło. Kup folię. W zupełności wystarczy do ochrony ekranu, a przynajmniej nie powoduje dyskomfortu związanego z odstawaniem i haczeniem o palce, podczas korzystania z telefonu. Żeby była jasność. Jakiekolwiek szkło nie kupisz, będziesz niezadowolony. To po prostu nie jest ekran, na którym można stosować szkło. Od siebie polecam 3MK Shield lub oryginalne, Xiaomi. Poczytaj sobie tutaj:

6. Na ładowarkę, czy ładowarki, bo zamówiłem dwie, czekam. Dam znać jak to działa, bo przyznam, po raz pierwszy będę miał możliwośćskorzystania z tej technologii. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mrosi napisał:

4. Aparat, nie wiem czy u Ciebie ma to miejsce, wykazuje dziwne zachowania. Wykonuje dobre, czy porównując do innych telefonów Xiaomi bardzo dobre zdjęcia. Nie mniej przy uruchomieniu pojawiają się przez ułamki sekund kolorowe, pikselowe kwiatki, jakby "duszki".  Po chwili znikają, jednak niesmak pozostaje.

Tego u mnie nie zauważyłem. Ciekawe skąd to się bierze? Tak jak pisałem, uważam, że apka aparatu potrzebuje aktualizacji. 

 

26 minut temu, mrosi napisał:

5. Odpuść sobie szkło. Kup folię

Pewnie tak zrobię, dzięki za podpowiedź:)

Cieszy natomiast fakt, że mamy dość podobne spostrzeżenia - znaczy to, że telefon faktycznie "trzyma standard" :)

A tak z ciekawości - korzystasz z jakiegoś dodatkowego launchera czy standardowego z MIUI? Mnie totalnie wk....a brak normalnego podejścia do powiadomień w oryginalnym MIUI. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, birdm napisał:

A tak z ciekawości - korzystasz z jakiegoś dodatkowego launchera czy standardowego z MIUI? Mnie totalnie wk....a brak normalnego podejścia do powiadomień w oryginalnym MIUI. 

Nie. Od zawsze korzystam tylko i wyłącznie z "gołego" MIUI. I nie wiem skąd się biorą problemy z powiadomieniami. U mnie wszystko działa jak powinno. Może dlatego, że od razu, po wyjęciu z pudełka, odblokowuję BL i instaluję MIUI Polska/EU, a dodatkowo nie kombinuję zbytnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

odblokowuję BL i instaluję MIUI Polska/EU

Pewnie tu leży pies pogrzebany. Ja korzystam z Globala i o ile powiadomienia działają poprawnie, o tyle ich idea jest do kitu. W IOS plakietki pokazują liczbę nieprzeczytanych wiadomości natomiast w MIUI liczbę powiadomień. Jeśli dajmy na to wejdę do aplikacji mailowej i z niej wyjdę plakietka znika pomimo, że nie odznaczę jako przeczytanej żadnej wiadomości. To wkurza. Dlatego na MI5 korzystałem z Evie Launchera - ładnie to realizował. Obecnie coś się z nim podziało, bo działa nieco gorzej. Zobaczymy co będzie z czasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś z was problem z aparatem w aplikacjach typu (instagram, snapchat). Na zdjęciach widoczne gołym okiem szumy,  przez co ich jakość zostawia wiele do życzenia. Wbudowana aplikacja aparatu robi poprawne zdjęcia. Nie wiem czym to może być spowodowane. Na wcześniejszym telefonie (S7 Edge) nie było widać różnicy pomiędzy aparatami w różnych aplikacjach. Dodatkowo nie znalazłem opcji liczenia kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa ale jest problem z agregacją LTE1800 z LTE2600. Tutaj opisałem problem: 
 
Słabo, nawet bardzo bo 1800+2600 to chyba najbardziej pożądana konfiguracja.
Pytałem abc data o to. Wg nich ani mi mix 2, ani mi mix 2s nie obsługuje LTE-ADVANCED....

Wysłane z Honor 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Worrior napisał:

Powiedzcie mi czy na globalu nie ma opcji ustawienia nfc w pasku powiadomień?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Niestety nie można

2 minuty temu, tpawel napisał:

Słabo, nawet bardzo bo 1800+2600 to chyba najbardziej pożądana konfiguracja.
Pytałem abc data o to. Wg nich ani mi mix 2, ani mi mix 2s nie obsługuje LTE-ADVANCED....

Wysłane z Honor 9
 

Działa LTE+ zarówno w mix 2 jak i mix 2s ale oba nie agregują 1800 + 2600 (mix 2s póki co na globalu sprawdzany tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tpawel napisał:

A 800+2600?

Wysłane z Honor 9
 

Działa w konfiguracji: 800+26001800+2100, 800+1800
 

15 minut temu, Worrior napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie czy da się zmienić domyślną przeglądarkę z tej softowej na chrom. Za nogą nie wiem gdzie to zmienić

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Ustawienia, zainstalowane aplikacje, przeglądarka i tam wyczyść domyślne

Edytowane przez Radek Witan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń po 3 tygodniach użytkowania:

1. Telefon (z chińskim softem, miui 9.5 stable) rzeczywiście jest piekielnie szybki - może też dlatego że jest to mój pierwszy "flagowiec" z krwi i kości. Mam wersje 8gb/256gb, wiec aplikacje z RAM-u wczytują się idealnie. Jedyny mankament jaki zauważyłem to zamykająca się z opóźnieniem klawiatura, tzn gdy coś pisze i chce wrócić gestem palca do ekranu głównego, wówczas program się zamyka, a klawiatura jakby "nie nadąża" i zamyka się z opóźnieniem. Nie wiem czy to wina klawiatury (Swiftkey keybord), czy softu.

2. Zauważyłem, że gdy telefon mam w kieszeni (zablokowany), często sam mi się odblokowywał - wybierał numer, włączał się aparat, robił zrzuty ekranu.... Tak jakby telefon sam się odblokowywał w kieszeni. Wyłączyłem wybudzenie ekranu dwuklikiem i tak jakby problem ustąpił, być może w kieszeni telefon na to reagował. Może ktoś wie co może być powodem?

3. Bezprzewodowa ładowarka Xiaomi (dołączona do zestawu), działa spoko, wiadomo, nie jest to demon szybkości - nie miałem jeszcze okazji sprawdzić z zegarkiem w ręku ile się ładuje od zero do stu procent, ale zbyt szybko nie jest. Zauważyłem też, że czasami, gdy położę na niej smartfon niedokładnie, to po chwili wyskakuje komunikat aby położyć telefon jeszcze raz w poprawnym miejscu. Czasami zdarzało się to nawet po kilku minutach od rozpoczęcia ładowania, więc telefon trzeba położyć bardzo dokładnie. Ja osobiście pierwszy raz stykam się z bezprzewodowym ładowaniem - fajny bajer, aczkolwiek nie jest niezbędny. Ja go używam jako drugiej ładowarki.  Standardowa podpięta przy łóżku, a bezprzewodowa w innej części pokoju przy biuru. Przydaje się gdy coś pisze, oglądam, czytam, wtedy kładę telefon i nie muszę lecieć po drugą ładowarkę, która czeka przy łóżku.

4. Aparat wydaje się spoko, chyba najlepszy z Xiaomi jak do tej pory i lepszy od Xiaomi mi8 z tego co ludzie mówią i piszą. Pytałem kolesia w salonie, też powiedział, że jak na razie Mix 2s wygląda lepiej. Zdjęć robię sporo, głównie w dzień, na zewnątrz i jestem bardzo zadowolony, planuje przetestować wszystkie funkcje, włącznie z trybami wideo, wtedy zobaczymy... Nie zauważyłem żadnych zawieszek podczas otwierania/zamykania aplikacji. Sama aplikacja podobna do innych, bez szału. Brakuje mi paru opcji w ustawieniach zdjęć, ale cóż....

5. Czytnik linii papilarnych - mega szybki, ekran IPS spoko, jest różnica po przesiadce z Amoleda/Oleda, ale tragedii nie ma, w tej kwestii nie jestem fanatykiem. Sam ekran super, bez notcha (tak wiem, to subiektywna ocena), ramki wąskie ładnie to wszystko wygląda, wygodnie się czyta, treści dużo, przy podzielonym ekranie również. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem telefonów w kształcie "pilota od telewizora", czyli długich i wąskich, więc mnie wymiary Mixa 2s mega się podobają. Jedyne do czego mogę się przyczepić to waga. Na początku tego nie odczułem, bo ostatnio używałem Redmi Pro, które też troche waży. Gdy po tygodniu wziąłem do ręki stare Redmi Pro do wydało mi się leciutkie w porównaniu do Mixa 2s. Tak czy inaczej nie jest to jakiś problem. Osobiście wole, gdy telefon czuć w kieszeni i w ręce. Ceramicze plecki wyglądaja pięknie tylko wiadomo - brudzą się. Case o dziwo naprawdę ładny, cienki, matowy. Aż pierwszy raz w życiu miałem ochotę założyć case na telefon, a zwolennikiem tego nie jestem. Gesty - uwielbiam je, bardzo ułatwiają i przyspieszając korzystanie z tel. To moja opinia. Jedyne co można poprawić to responsywaność gestów "back" - lewa i prawa krawędź ekranu, bo czasami nie reagują, ale i tak są świetne!

Generalnie jestem mega zadowolony, zobaczymy jak będzie po przejściu na miui 10. Polecam.

Edytowane przez Li Ming
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Li Ming napisał:

Generalnie jestem mega zadowolony, zobaczymy jak będzie po przejściu na miui 10. Polecam.

Ad. 1. Klawiatura. W MIUI Polska/EU używam klawiatury MIUI (dawniej Xperia) z paczki dodatków. Po wykonaniu gestu od lewej krawędzi najpierw chowa się klawiatura. Drugi gest zamyka aplikację. Pewnie Swiftkey nie jest przystosowany do pełnoekranowej obsługi gestami.

Ad. 2. Cóż... Proponuję sprawdzić ustawienia Ekran blokady i odcisk palca -> Pozostałe ustawienia blokady -> dezaktywować "Odblokuj telefon z aktywnym pokrowcem". Choć z drugiej strony, sam sobie odpowiedziałeś...

Ad. 3. Pogadamy, kiedy dotrze do mnie ładowarka bezprzewodowa... ;) 

Ad. 5. Potwierdzam. Dwie zasadnicze zalety: IPS (zamiast AMOLED) oraz brak wcięcia. :) Co do gestów, to chwytając telefon córy czy żony (syn Ma Mi MIX), odruchowo "maziam" paluchami żeby cofnąć się albo wyjść do pulpitu. Uzależniające... ;) W kwestii MIUI, to polecam wersję 10. Poza drobnymi niuansami, choćby w moim odczuciu słabymi graficznie suwakami głośności, system jest o niebo lepszy od poprzednich. Choć nie przeczę, że wciąż brak mi MIUI 6, a nawet 5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Worrior napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie czy da się zmienić domyślną przeglądarkę z tej softowej na chrom. Za nogą nie wiem gdzie to zmienić

Ustawienia->Zainstalowane aplikacje->Domyślne aplikacje(z kropek u góry)->Przeglądarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosi napisał:

Choć nie przeczę, że wciąż brak mi MIUI 6, a nawet 5...

Adn. 1. Spróbowałem, przy użyciu gestu "wstecz" problem klawiatury się nie pojawia. Tylko gdy chce wrócić do pulpitu od razu przy gestem "wróć do ekranu głównego". Wtedy klawiatura "spóźnia się". Dzięki, przetestuję inne klawiatury. 

Adn. 2. Sprawdziłem jeszcze raz i tak jak napisałeś   problem tkwił we włączonej funkcji "odblokuj aktywnym pokrowcem". Wyłączyłem I po problemie! 

And. 5. Dokładnie, gesty so mega! Po trzech tygodniach, biorąc inny telefon do ręki odruchowo wykonuje gesty. Uzależniają. Zauważyłem tylko że gorzej się je wykonuje przy przyklejony szkle, bo palec zaczepia o krawedz szkła, więc zastanawiam się nad zdjęciem szkła i przyklejeniem foli... Druga sprawa, ktoś już chyba napisał tutaj że brakuje gestu "dalej", fakt, przydalby się np przy przeglądaniu stron internetowych żeby przejść do kolejnej strony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dax13 napisał:

Czy na najnowszym romie miuipolska działa u was agregacja pasm LTE? na globalu miałem co chwilę znaczek 4G+ zarówno na karcie z play jak i z a2mobile, a po przejściu na miuipolska nie ma agregacji ani tu ani tu.

I druga sprawa, czy działa u was tworzenie serwera ftp przez menedżer plików?

Raczyłeś chociaż przewinąć stronę kilka wpisów wyżej...? Nie. Zdecydowanie mniej to praco- i czasochłonne, niż napisanie nowego posta.

21 minut temu, Li Ming napisał:

And. 5. Dokładnie, gesty so mega! Po trzech tygodniach, biorąc inny telefon do ręki odruchowo wykonuje gesty. Uzależniają. Zauważyłem tylko że gorzej się je wykonuje przy przyklejony szkle, bo palec zaczepia o krawedz szkła, więc zastanawiam się nad zdjęciem szkła i przyklejeniem foli... Druga sprawa, ktoś już chyba napisał tutaj że brakuje gestu "dalej", fakt, przydalby się np przy przeglądaniu stron internetowych żeby przejść do kolejnej strony. 

Dlatego tak, jak napisałem kilka postów wcześniej, Tobie również proponuję dać sobie spokój z szkłem hartowanym. Nowe ekrany, wykonane w technologii 2.5D, nie skutkują niczym, poza rozstrojem nerwowym użytkownika, spowodowanym m.in. haczeniem palców o krawędź szkła.

O gestach również pisałem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...