Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam wibracji. Zorientowałem się po tym, że nie wibruje przy odebranym połączeniu. W diagnostyce wibruje, ale nie tak jak powinna. W aplikacjach też nie wibruje. Przy włączaniu telefonu zawibruje. Nie pamiętam czy w poprzednim sofcie była wibracja. Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 10.3.4 i zj***li baterię. Miałem 6 h SOT, a teraz w tych samych warunkach 4 h SOT. Znak, że czas wracać do poprzedniego i się go trzymać, bo jak zepsuli na Mi5 tak już zostało.
Niestety ale potwierdzam. U mnie podobny problem - telefonu używam praktycznie cały czas w ten sam sposób i niestety w ciągu dnia muszę telefon doładowywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Darek_2003 napisał:
Dnia 25.07.2019 o 10:06, hackmaniak napisał:
Mam 10.3.4 i zj***li baterię. Miałem 6 h SOT, a teraz w tych samych warunkach 4 h SOT. Znak, że czas wracać do poprzedniego i się go trzymać, bo jak zepsuli na Mi5 tak już zostało.

Niestety ale potwierdzam. U mnie podobny problem - telefonu używam praktycznie cały czas w ten sam sposób i niestety w ciągu dnia muszę telefon doładowywać...

Po dwóch dniach się unormowało i już nie planuję wracać - świeżo po aktualizacji leciała w oczach - normalnie cały dzień ostro korzystam i przeważnie zostaje prawie 40% wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam MM2S od lutego tego roku. Przed zakupem czytałem o problemie czujnika zbliżeniowego, z czasem ten problem dopadł mnie... Na początku rzadko, a teraz w ogóle nie działa... Podczas połączeń telefonicznych cały czas mam podświetlany ekran, nie pomogły ustawienia czułości na większą wartość. Mam silikonowe etui, w którym wyciełem kawałek przy górnym głośniku. Nic to nie pomogło, używanie bez etui też nic nie zmienia... Na wyświetlaczu naklejone szkło ochronne. Najdziwniejsze jest to, że przy robieniu testu czujnika różnymi apkami,  pokazuje, że czujnik działa... Wersja MIUI Global 10.3.4...

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciejdm1 napisał:

Witam. Posiadam MM2S od lutego tego roku. Przed zakupem czytałem o problemie czujnika zbliżeniowego, z czasem ten problem dopadł mnie... Na początku rzadko, a teraz w ogóle nie działa... Podczas połączeń telefonicznych cały czas mam podświetlany ekran, nie pomogły ustawienia czułości na większą wartość. Mam silikonowe etui, w którym wyciełem kawałek przy górnym głośniku. Nic to nie pomogło, używanie bez etui też nic nie zmienia... Na wyświetlaczu naklejone szkło ochronne. Najdziwniejsze jest to, że przy robieniu testu czujnika różnymi apkami,  pokazuje, że czujnik działa... Wersja MIUI Global 10.3.4...

Pozdrawiam. 

Posprawdzaj sobie sposoby stąd https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-mix-2s/help/mi-mix-2s-proximity-sensor-issue-t3807056

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomogło... Usunąłem szkło zabezpieczające z ekranu i nic... Chyba zostaje gwarancja... Choć nie chcę tego robić. Wiem, że to wykracza poza temat, ale jak przygodować telefon do odesłania do reklamacji? Jak i co przerzucić na komputer? Jak usunąć jakieś hasła z pamięci itp? 

Edytowane przez maciejdm1
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maciejdm1 napisał:

Nic nie pomogło... Usunąłem szkło zabezpieczające z ekranu i nic... Chyba zostaje gwarancja... Choć nie chcę tego robić. Wiem, że to wykracza poza temat, ale jak przygodować telefon do odesłania do reklamacji? Jak i co przerzucić na komputer? Jak usunąć jakieś hasła z pamięci itp? 

To już chyba wada wrodzona tego telefonu albo jakoś dziwnie to działa bo mi osobiście podczas testów działa jak zasłonie całą górną część a nie ważne czy zasłonie z prawej czy z lewej to już nie bardzo. A uchem ciężko będzie całość zasłonić. 

Co do gwarancji to najlepiej przywrócić telefon do ustawień fabrycznych więc wszystkie potrzebne dane sobie gdzieś zapisz. No i cały zestaw wysłać bo czasem mogą chcieć wysłać nowy telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był problem z czujnikiem zbliżeniowym. Zrobiłem tak : wacik na patyczku zamoczyłem w wódce, przetarłem górną szczelinę gdzie jest głośnik, następnie drugą stroną suchym wacikiem wytarłem do sucha i działa po tym ok. Cała operacja trwała ok 30 s ☺️

Edytowane przez bartekffw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2019 o 13:09, maciejdm1 napisał:

Witam. Posiadam MM2S od lutego tego roku. Przed zakupem czytałem o problemie czujnika zbliżeniowego, z czasem ten problem dopadł mnie... Na początku rzadko, a teraz w ogóle nie działa... Podczas połączeń telefonicznych cały czas mam podświetlany ekran, nie pomogły ustawienia czułości na większą wartość. Mam silikonowe etui, w którym wyciełem kawałek przy górnym głośniku. Nic to nie pomogło, używanie bez etui też nic nie zmienia... Na wyświetlaczu naklejone szkło ochronne. Najdziwniejsze jest to, że przy robieniu testu czujnika różnymi apkami,  pokazuje, że czujnik działa... Wersja MIUI Global 10.3.4...

Pozdrawiam. 

To jest taki strzał mocno w ciemno, ale wydaje mi się, że warto spróbować - ja też tak miałem, że czujnik mi nie wygaszał ekranu, podczas połączenia ekran zostawał włączony. Przyczyną była aplikacja, która "nakładała" na górną warstwę (nie wiem jak to opisać), jakby "nad" aplikację dodatkowe swoje okienko - coś takiego, jak Yanosik odpalony w tle (ma taki dodatkowy mały pływający widget).

U mnie tą aplikacją był True Phone - miałem włączoną opcję pokazywania "plakietki" z identyfikacją karty SIM, też właśnie taką pływającą. Kiedy była włączona, ekran mi się nie wygaszał. Po jej wyłączeniu, odpukać, póki co, problem zniknął.

Może to nie jest w ogóle powiązane, ale zanim zrobisz wipe, warto sprawdzić, czy nie masz jakiejś apki, która wyświetla się nad innymi. Nic cię to nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to napisać, ale... Chyba ze mnie jełop nad jełopami... Dziś zadzwoniłem przez messenger do kumpla (bo nie mam jego nr tel) i patrzę, a ekran pięknie się wygasił. Odsuwałem tel. od twarzy kilka razy i pięknie działał czujnik. Pomyślałem że coś nie tak jest z aplikacją do połączeń telefonicznych. W ustawieniach nie miałem odhaczone, żeby ekran wygaszał sie przy twarzy... Jełop ze mnie do kwadratu. 

Screenshot_2019-08-08-10-09-07-986_com.android.phone.png

Edytowane przez maciejdm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Susuke15 napisał:

Chce zamienić z mi9T na mi mix 2s . Warto ten telefon kupić ? Widzę że jest mały i to mnie przekonuje. Ktoś mi powiedział że są problemy z aparatem. Jaki to jest poza obracaniem telefonu do zdjęcia ?

Podobno ktoś się skarżył że mu ostrość łapie dłuższą chwilę po włączeniu apki aparatu. 

A ja właśnie chce zmienić na Mi9T  xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2019-08-16-14-48-55-463_com.android.updater.thumb.png.4b64d233bd0dff2e1e961ecf3c891313.png

Dostałem dzisiaj aktualizację do 10.3.5 PDGMIXM. Zabezpieczenia z 01.07. Nie pamiętam czy z tego dnia już były. To wszystko co było w tej aktualizacji jest na zdjęciu. 

 

Edit. Wydaje mi się, że lepiej działa czujnik światła. Zobaczę jutro w dzień. Jak dla mnie najlepiej idzie zauważyć gdy ktoś dzwoni i telefon wyciąga się z kieszeni. 

Edytowane przez Szaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...