Skocz do zawartości

[FIX][MOD] Mi Note 2 Camera Blobs


MST

Rekomendowane odpowiedzi

Potencjalny fix na kamerę. Autor fixa pisze, że znalazł w blobach ograniczenia odnośnie wykorzystania pełni możliwości kamery w mi note 2. 

Ja tylko sporządziłem paczkę dla twrp i przetestowałem na moim telefonie z miuipolska. Róbcie kopie i instalujecie na własną odpowiedzialność ;)

Telefon nadal cyka foty, ale czy lepsze to się okaże. Zawsze można nainstalować jeszcze raz system by wszystko przywrócić.

camera_MiNote2_fixed_blobs_by_MimiMix.zip

Źródło fixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szału nie będzie :P

 

Parametry sprzętowe kamery w miNote2: Sony IMX318 CMOS image sensor (Wg producenta SONY).

  • Aktywna Rozdzielczość 5488 x 4112.
  • Rozmiar komórki jednostkowej 1µm
  • a 6,31x Crop Factor. (Ogniskowa?)

 

Parametry odczytane z binarki przez autora:

  • Aktywna Rozdzielczość  5344 x 4016.
  • Rozmiar komórki jednostkowej 1.12µm
  • a 5,78x Crop Factor. (Ogniskowa?)

 

trzeba by cyknąć foto przed i po i porównać np rozdzielczość plików.

Edit:

Testowałem, oba foto, jakieś tam wyrywkowe stare i wykonane po mają rozmiar 5488 x 4112. Więc nic to nie zmieniło odnośnie rozdzielczości.

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta 2:

Z drugiej strony jak Autor napisał, że szukał powodu dlaczego jedne aplikacje photo działają na mi note 2, a inne się wywalają. Napisał tam, że jedne przyjmą po prostu ten zły parametr do HAL, a inne się wywalą. 

So what happens when the driver file is telling the camera HAL the active array size is 5344 4016 and the sensor output size is 5488 4112? It returns an exception.

  • Some software don't catch this exception and crash. The google camera for example.
  • Other software catch the exception and assume the 5488 x 4112 sensor output resolution isn't supported. That is what the Camera Hal is telling it. So they try capturing the photo with a lower resolution. This is why we get cropped photos in apps like WhatsApp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dnia 29.05.2018 o 20:03, MST napisał:

Potencjalny fix na kamerę. Autor fixa pisze, że znalazł w blobach ograniczenia odnośnie wykorzystania pełni możliwości kamery w mi note 2. 

Ja tylko sporządziłem paczkę dla twrp i przetestowałem na moim telefonie z miuipolska. Róbcie kopie i instalujecie na własną odpowiedzialność ;)

Telefon nadal cyka foty, ale czy lepsze to się okaże. Zawsze można nainstalować jeszcze raz system by wszystko przywrócić.

camera_MiNote2_fixed_blobs_by_MimiMix.zip

Źródło fixa

Instalować z TWRP?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...