Skocz do zawartości

Dosyć wolne ładowanie


bungar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam redmi 4a i niedawno popsuł mi się kabel usb od orginalnej ładowarki. Do tej pory ładowanie trwało około 2 do 3 h. Teraz kupiłem kabel niby 2.1 A ale ładowanie trwa znacznie dłuzej 4-5h (i to od 30%). Ściągnąłem aplikacje amper i pokazuje prąd lądowanie na poziomie 1A, a więc chyba sporo mniej niż do tej pory. Pożyczyłem od kolegi jego ładowarke (napisane na niej jest na wyjściu 0,85A) i aplikacja też pokazuję 1000mA, więc nie wiem czy aplikacja źle pokazuje, czy coś z telefonem, czy z tym nowym kablem. Gdy podłaczyłem powerbank ładowanie trwało tak jak wcześniej czyli dosyć krótko, niestety nie sprawdzałem w aplikacji. A więc już sam nie wiem, czy coś jest nie tak z tym nowym kablem czy coś innego. Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Przede wszystkim co to za kabel kupiłeś ? (jakiej firmy). Pewnie to jakiś zwykły najtańszy "no name". Kabel usb wbrew pozorom ma duże znaczenie podczas ładowania i często tak jest, że może on "spowalniać" ładowanie jeśli jest kiepskiej jakości.

Polecam kable usb firmy Aukey: http://allegro.pl/aukey-cb-md1-ultraszybki-kabel-quick-charge-aio-1m-i6990921921.html Cena jest "niska" a ten kabel będzie Ci służył przez "długie" lata ;). Możesz też kupić od razu np. zestaw ładowarkę z takim kablem: http://allegro.pl/aukey-pa-u28-1xusb-18w-2a-quick-charge-2-0-kabel-i6902206254.html Ta ładowarka (lub inne modele Aukey) będzie zdecydowanie lepszym wyborem pod względem wykonania, zabezpieczeń, podzespołów itd. niż wszystkie inne standardowe ładowarki dołączone do zestawu z telefonami, które wiadomo, że w większości są robione po kosztach, żeby w ogólnym rozrachunku obniżyć cenę telefonu.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Niestety kupiłeś jakiś chiński szajs "no name", który pewnie kosztuje "grosze" w Chinach ;). Prorokiem nie będę i nie zagwarantuje Ci, że na pewno wina leży po stronie kabla usb, ale nie są to przecież żadne "wielkie" pieniądze i radzę Ci, żebyś kupił ten kabel czy ładowarkę z kablem o której Ci pisałem wyżej. Będziesz zadowolony i przynajmniej będziesz mógł bez obaw korzystać z tego sprzętu podczas ładowania każdego telefonu czy powerbanku itd.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...