Skocz do zawartości

Ciche gniazdo mini jack


Elvenpath

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wczoraj kupiłem Redmi Note 5 (wcześniej miałem Redmi Note 3) i zauważyłem, że po podłączeniu słuchawek grają one bardzo cicho... Rozwiązanie jakie znalazłem to zmiana regionu na Korea Północna (jakiś spisek? :D).

 

Czy da się to objeść jakoś inaczej bez zmiany regionu?

Oraz czy zmiana regionu ma jakiś niefajny wpływ na działanie telefonu?

 

Edytowane przez Elvenpath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elvenpath

Egzemplarz który miałem nie miał tego problemu, a testowałem jakość audio na słuchawkach. Widać nie wszyscy dostali ten błąd. Zmiana regionu raczej nie wpływa na działanie telefonu. Może ci jedynie doinstalować jakieś programy, lub uruchomić usługi od Xiaomi specyficzne dla danego regionu (jeżeli takie w tym regionie dają). Chyba najwięcej doda jak ustawisz Indie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, badamiak napisał:

Sprawdziłem na swoim urządzeniu, nie mogę powiedzieć, że domyślnie gniazdo jest ciche, bo jest ok, ale jak zmienię na Koreę Północną to jest znacząco głośniejsze.

No w porównaniu do mojego wcześniejszego Redmi Note 3 jest dużo cichsze (przed zmianą regionu :D).

Na razie zgodnie z radą @FromWP zmieniłem region na Indie i jest git, czekam aż poprawią w polskiej wersji.

Edytowane przez Elvenpath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie jak zwiększyć głośność na słuchawkach z Jackiem 3.5mm i na słuchawkach bluetooth? Mam rom xiaomi.eu 8.7.5 i zainstalowanego Vipera przez magiska 16.3 ustawiony mam playback gain Control na
Max gain na 8x a Max output na 0db i nadal grają cicho jakoś tak słabo a na global stable 9.5.13 po ustawieniu regionu indie grały o wiele głośniej.. nie wiem czy da się jakoś wyciągnąć większa głośność z tego telefonu?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować viper4fx z tej strony https://labs.xda-developers.com/store/app/com.pittvandewitt.viperfx i działa efekt jest i gra glosniej ale mam wrażenie że mogło by być jeszcze trochę glosniej ale jakość samego dźwięku jest lepsza.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawa sprawa,w moim przypadku głośności jest aż nad to,spokojnie napędza duże słuchawki nauszne,nie wspominając i dokach czy pchełkach.

Inną sprawą jest to,że jakość z dziurki woła o pomstę to nieba.

Edytowane przez raideri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ja właśnie przesiadka z rn4 na rn5 i tak to prawda trochę ciszej jest na rn5, aktualnie jeszcze global na rn5 a na rn4 miuipolska. Mam problem z wgraniem twrp recovery, ale liczę, że jak się uda i wrzucę miuipolska, to będzie głośniej, choć pewnie bez różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie przesiadka z rn4 na rn5 i tak to prawda trochę ciszej jest na rn5, aktualnie jeszcze global na rn5 a na rn4 miuipolska. Mam problem z wgraniem twrp recovery, ale liczę, że jak się uda i wrzucę miuipolska, to będzie głośniej, choć pewnie bez różnica...
Ja mam wrażenie że na globalu grał głośniej na słuchawkach. Ale to właśnie może być to że miuipolska ma ustawiony region polska czyli UE a jakby ustawić inny to było by głośniej.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakość dźwięku będzie taka,jaką oferuje dac,na pewno będzie o wiele lepiej niż z dziurki.

Z fiio i naszym notkiem działał na pewno e07k i o dziwo q1,który jest ponoć dosyć wybredny.

Z k1 nie pomogę,nie miałem okazji,ale stawiam na to,że też nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz na dobre wsparcie gwarancyjne i spoko serwis to oficjalna dystrybucja (np. x-kom albo salony xiaomi w kilku miastach w Polsce).
Ja tak zaoszczędziłem dużo czasu na serwisie z uwagi że po 2 miesiącach był problem z wyświetlaczem na szczęście jego wymiana trwała 2 dni robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz na dobre wsparcie gwarancyjne i spoko serwis to oficjalna dystrybucja (np. x-kom albo salony xiaomi w kilku miastach w Polsce).
Ja tak zaoszczędziłem dużo czasu na serwisie z uwagi że po 2 miesiącach był problem z wyświetlaczem na szczęście jego wymiana trwała 2 dni robocze.
Ja jak kupiłem w xkomie to miałem 3 małe rysy na wyświetlaczu zaraz po wyjęciu z pudełka i oddałem i wymienili mi na nowy egzemplarz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...