Skocz do zawartości

Problem z logowaniem do konta Xiaomi


jacekgothic

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu odblokowałem bootloader w MI MIX 2, wrzuciłem MIUI 9 Xiaomi.eu.

Nie miałem żadnego problemu z logowaniem do strony xiaomi.com na swoje konto jaki na konto w telefonie.

Od kilku dni nie mogę się zalogować z przeglądarki, każda próba kończy się takim komunikatem

9HqhKhm.thumb.png.d0a2a9949d60f859688240469b55daa4.png

Natomiast telefon ciągle powiadamia mnie o błędnym logowaniu "Sesja wygasła. Spróbuj ponownie"

Przy próbie logowania w MIX 2 wywala komunikat "Autoryzacja nieudana, brak dostępu"

 

Próbowałem logowania przez sieć mobilną, światłowód... Ale cały czas te same błędy.

Co dziwne, na PC mogę zmienić hasło przed logowaniem, dostaję SMS weryfikacyjny i potwierdzenie poprawnej zmiany hasła, ale próby logowania zawsze kończą się niepowodzeniem.

Co może być nie tak?

Strasznie mnie to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam telefon przypisany do obecnego konta a jeśli się nie zaloguje na telefonie do konta i go nie odepnę, to nawet nie wgram od nowa MIUI, bo przy pierwszej konfiguracji będzie prosiło o zalogowanie do konta. Gdyby się udało zalogować na PC z przeglądarki, to mógłbym coś zdziałać a tak, to totalna lipa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu (mam nadzieję, że dobry adres - [email protected])?

Znalazłem jeden nowy wpis o takim problemie na en.miui.com  z 25 maja.

http://en.miui.com/thread-333831-1-1.html

image.thumb.png.d2fa56efc271d88e1529a77d10f168e4.png

Będę czekał, telefon działa normalnie, ale jak coś się sypnie i przyjdzie coś w nim zrobić, przywrócić, to cegła.

Jest jeszcze opcja z prośbą o całkowite usunięcie telefonu z konta do którego nie ma się dostępu, ale to ostateczność

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2206031&highlight=MI%2BAccount

Od rana szukam jakiegoś rozwiązania i tylko tyle (albo aż tyle znalazłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z kontem nie mogę zrobić na telefonie, ponieważ cały czas prosi o podanie hasła i wywala błąd autoryzacji.

Dotykając ekranu gdziekolwiek indziej niż w miejscu do wpisania hasła kończy się automatycznym powrotem do poprzedniego menu.

image.thumb.png.f709cb1b561be59dcb1a137391925f39.png

Po wpisaniu hasła jest tak

image.thumb.png.e48436bac4e5c99deda71ab063f2255a.png

Oraz ciągłe "dymki" z powiadomieniem

image.png.6c8840dee8da4de825d4238358b42508.png

 

 

 

 

Edytowane przez jacekgothic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E//

Jak do tej pory udało się nawiązać kontakt z supportem (dość szybko)

Cytat

With respect to your concern, I would like to inform you that it's an intermittent issue. I request you to try logging in using a different network connection and check. 

 

Our team is already working on the same and we will try to solve the issue as soon as possible. We regret the discomfort this may have caused you.

Odczekam kilka dni i będę prosił o - http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2206031&highlight=MI%2BAccount

Edytowane przez jacekgothic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E//

Po kilku dniach kombinowania udało mi się zalogować na konto Mi z przeglądarki...

Wszelkie próby logowania z firefoxa, chrome spełzły na niczym. Wczoraj przypomniałem sobie o wbudowanej w WIN 10 microsoft edge.

Próby tradycyjnego logowania na edge były nieudane, ale spróbowałem czegoś innego a mianowicie poprzez stronę logowania połączyć konto Mi z kontem facebook (oba konta były założone na ten sam adres mail) Przy próbie łączenia kont i logowania poprzez facebook przeglądarka (edge) nie reagowała, ale też nie odświerzała się ( firefoxa, chrome przechodziły dalej z błędem 404), nie było potrzeby wpisywania ponownie hasła, więc wciskałem dość szybko ENTER na klawiaturze, po kilkudziesięciu próbach poszło!!! Udało się zalogować na konto Mi poprze facebook. Co dziwne, po wylogowaniu i próbie logowania poprzez ID/email/nr telefonu dalej wywaloało błąd "zbyt wiele prób logowania...", lecz logowanie poprzez facebook działa za koażdym razem.

Odłączyłem telefon z kona, wyczyściłem wszystko z chmury, zmieniłem hasło bezpośrednio na koncie i próbowałem się dostać do konta na telefonie, ale nadal wywalało ten sam błąd.

Pomyślałem, że skoro "naparzanie" w ENTER przyniosło rezultaty, to spróbuję tej samej metody (wbrew zaleceniom ostrzeżenia "zbyt wiele prób logowanie, spróbuj ponownie później") na telefonie. Było to o tyle łatwe, że nie musiałem wpisywać hasła za każdym razem, wystarczyło cały czas kilkać "OK" zatwierdzając błąd i ponownie próbując zalogować.

Zajęło mi to chyba z 10 minut, ale w końcu załapało i zalogowałem się do konta na telefonie!

Nareszcie udało się prawidłowo wylogować z konta na mi mix 2.

Dziś zmieniłem numer telefonu, mail na koncie na którym miałem problemy z logowaniem i nie chcę mieć już nic wpólnego z kontami Xiaomi...

Jeśli będę kiedyś potrzebował konta Mi, to założę je na chwilę i wyloguję się jak tylko przestanie być niezbędne.

Miałem telefonów od groma, na nich różne konta (również do synchronizacji danych), ale nigdy takich cyrków...

Edytowane przez jacekgothic
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też nie było.

To właśnie podczas przypisywania konta Mi do FB udało mi się zalogować.

Podczas logowania do Mi na przeglądarce (edge) jest opcja logowania za pomocą FB. Kliknij, podaj hasło i zamiast klikać myszą, to wciskaj ENTER.

Niby nic się nie dzieje, nawet strona nie próbuje się odświeżać ale po jakimś czasie klikania w ENTER załapało.

Na innych przeglądarkach próbowało przekierować, ale wywalało błąd  404.

Edytowane przez jacekgothic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś według tego wzoru - http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2206031&highlight=MI%2BAccount

Jeśli telefon masz całkowicie zablokowany, to powinni pomóc.

 

E//

Po kolejnym tygodniu możliwość normalnego logowania została całkowicie odblokowana.

 

Edytowane przez jacekgothic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...