Recommended Posts

U mnie też teraz poszła aktualizacja do MIUI 10.0

Zobaczymy jak będzie z wydajnością, zwłaszcza aparatu, bo do tej pory to był dramat  (nie raz czekanie na cyknięcie fotki trwało ok 7-8 sekund), praktycznie korzystać się nie dało.

Aktualizacje bezpieczeństwa są z 01-09-2018 :)

Co do samego systemu (piszę to po 5 minutach od aktualizacji) - powiadomienia, ekran blokady to iOS, same ikonki wyglądają słabo, bez ładu i składu - część jest w stylu okrągłym, część kwadratowym - w poprzednim MIUI było dużo lepiej.

Powiększyła się też czcionka w sumie nie wiem po co ;(

Mnie wkurza czcionka tej górnej belki. Powiększona i pogrubiona beznadzieja. Ogólnie zmieniłem na region Indie bo region polska to tragedia. Myślałem że jak wejdzie miui 10 to się zmieni niestety nie. Samą wielkość czcionki pod ikonami aplikacji czy menu możesz przestawić w ustawieniach. Jak dla mnie to wielkość XS jest za mała zaś S jest za duża ;)

12 godzin temu, maxio69 napisał:

Trochę zalatuje iphonem

Polecam zainteresować się Androidem 9 Pie i jeszcze raz przemyśleć czym zalatuje MIUI 10 :)

Po tej aktu do miui 10 nie pokazuje mi na ekranie blokady jak ląduje telefon ile czasu pozostało do naładowania. Chyba że to wina tego że mam region Indie u odblokowanie twarzą.

Hehe,wieczorem dopiero będę miał inną sztukę n5,ale na ten moment już widzę babola.

Może ktoś sprawdzić wideo fhd 60 fps ?

U mnie dziwny efekt,tak jakby aplikacja co kilka sek próbowała złapać focusa,występuje tak jakby pulsowanie filmu,przy podglądzie też to widać (mowa o stockowej apce)

Przy 30 klatkach tego nie ma.

Co ciekawe open camera nagrywa w dalszym ciągu nagrywa lepiej,niestety tylko w 30 klatkach mimo ustawionych 60.

Jeżeli ktoś ma chwilkę wolną,niech się pobawi.

1 godzinę temu, raideri napisał:

U mnie dziwny efekt,tak jakby aplikacja co kilka sek próbowała złapać focusa,występuje tak jakby pulsowanie filmu,przy podglądzie też to widać (mowa o stockowej apce)

Nie wyrabia przy 60 FPS i tyle. Kiedyś przy 30/25/20/10 FPS był ten problem, w sumie to od istnienia tej firmy tak było. Potem się ogarnęli i naprawili, ale przy 60 FPS to nawet S7 ma problem z focusem.

4 minuty temu, raideri napisał:

Szkoda,trochę na to liczyłem.

Liczyłeś że średniak będzie kręcił dobre filmy w 60 fps albo 4k? No proszę Cię... ;) Flagowce do czasów Mixa 2s/Mi 8 miały z tym mega problemy, a Ty chcesz by taki Redmi to robił.

• Like 1

Jak wyłączyć instalowanie aktualizacji miui do 10 ? Pobrało się automatycznie mimo, że nie klikałem swojej zgody a teraz wisi powiadomienie, że jest gotowe do instalacji. Nie chcę tego (na razie) instalować i... jak to zrobić aby automatycznie się nie zainstalowało, np po restarcie telefonu...?

Edited by Igorius

Jak wyłączyć instalowanie aktualizacji miui do 10 ? Pobrało się automatycznie mimo, że nie klikałem swojej zgody a teraz wisi powiadomienie, że jest gotowe do instalacji. Nie chcę tego (na razie) instalować i... jak to zrobić aby automatycznie się nie zainstalowało, np po restarcie telefonu...?

Usuń plik albo przenieś do innego katalogu. Zaznaczyć w opcjach żeby się automatycznie nie aktualizował. Możliwości jest trochę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Właśnie zainstalowałem nową wersję nakładki mi i nie podoba mi się jedna rzecz.

Ikony powiadomień (np. snapchat, facebook) w górnej części wyświetlacza były wyświetlane kolorowo, kolejno na żółto, niebiesko. W nowej nakładce są szare. Jest to dość irytujące, bo nie pozwala w szybki sposób odróżnić ikon powiadomień. Da rade jakoś przywrócić kolory?

W opcjach nic nie ma na ten temat

Właśnie zrobiony film naszą notką i czy to nie jest przypadkiem format Digital cinema 4K263fe514ff803a40232efee57f4d8a1e.jpg

2 godziny temu, siajomowy napisał:

nie ma u mnie takiej opcji

5 minut temu, rafmik napisał:

U mnie też nie ma ;(

Ta opcja widocznie jest tylko w xiaomi.eu_multi_HMNote5Pro_V10.0.1.0.OEICNFH_v10-8.1

Edited by bioly87

1 godzinę temu, Roman_M napisał:

Właśnie zrobiony film naszą notką i czy to nie jest przypadkiem format Digital cinema 4

Tak,w open camera można wymusić 3840x2160,teoretycznie 30 klatek,ale widać że czasami coś zgubi.

I tak płynniej się zachowuje niż fhd 60 klatek na stockowej apce,szkoda,że nie da się wymusić 60 klatek na open camerze.

Zgadza się. Za to w open fhd 60 klatek idzie gładko nawet ze stabilizacją.

"raideri" Skąd wziąłeś taką rozdzielczość w open camera? U mnie tylko takie są do wyboru.60742ca94583a10dee2b71cd806cce33.jpg

Edited by marcinj6

11 minut temu, marcinj6 napisał:

Skąd wziąłeś taką rozdzielczość w open camera? U

Po prostu jest,o ile pamiętam była nawet w miui 9,tylko nieaktywna.

yMmKgd0.jpg

Po prostu jest,o ile pamiętam była nawet w miui 9,tylko nieaktywna.

yMmKgd0.jpg
A jaką masz wersje romu?

Czyli wychodzi na to ze na globalu sa inne rozdzielczosci a na xiaomi.eu inne. Ciekawe jak to mozliwe..

Pytanie czy jak mam najnowszy global 10.0.1.0 to nie będe miał problemu z antirollback jak będe instalował twrp a potem najnowsze miui eu stable?

Oczywiście jak przeczekam te nieszczęsne 720h... bo rozumiem, że z tym to nawet MiFlash nie pomoże?

4 godziny temu, AvidAmigo napisał:

Ale i tak jakość jest tragiczna.

Jest.

Co dziwne,moim skromnym zdaniem,bardziej zasobożerne jest nagrywanie w 4k,niż fhd 60 klatek.

W 4k jest dużo lepiej,więc pytanie,faktycznie hardware nie wyrabia,czy znowu dali ciała z softem.

Raczej nie hardware nie wyrabia tylko jest wykastrowany software'owo. Jeszcze nie te lata gdzie w telefonach za ~ 900 zeta masz 4k

6 minut temu, olutus napisał:

Jeszcze nie te lata gdzie w telefonach za ~ 900 zeta masz 4k

Ale problem w tym,że on lata w 4k całkiem przyzwoicie,tu czy tu zgubi klatkę,ale dramatu nie ma.

Akurat w moim przypadku,4k jest zupełnie zbędne,po prostu testuję,bardziej by się przydało fhd 60 klatek,przynajmniej tak dobrze działające jak to 4k.

• Like 3