Recommended Posts

Czytam teraz temat i widzę, że chyba błąd zrobiłem instalując aktualizację global 9.5.19. Teraz już MIUI Polska nie wgram? Bo miałem czekać dwa tygodnie na odblokowanie i miałem wgrać.

3 godziny temu, ZIOLOISO napisał:

Czytam teraz temat i widzę, że chyba błąd zrobiłem instalując aktualizację global 9.5.19. Teraz już MIUI Polska nie wgram? Bo miałem czekać dwa tygodnie na odblokowanie i miałem wgrać.

Błędem było czytanie tego pożal się boże tematu - dużo płaczu, pełno niedomówień i niepotrzebnej paniki :) Możesz spokojnie wgrać MIUIPolska, jedyne co zmienia anti4 to niemożność wgrania starszego firmware ... ROM to niekoniecznie firmware, a w przypadku custom ROMów to już w ogóle :)

OK, pograłem to co doradzasz "RedWolf-027-Official-whyred.img" 37,592 KB. TWRP później aktualizuje się z poziomu androida bo już nie pamiętam jak to było?

Dużo trzeba się o kombinować, żeby działała Gogle Camera? 

Aktualizację recovery wrzucasz z poziomu recovery - zwykła paczka zip / img.

Nie wiem, nie korzystam - zbędne.

Dnia 21.07.2018 o 15:47, Antyhaker napisał:

Błędem było czytanie tego pożal się boże tematu - dużo płaczu, pełno niedomówień i niepotrzebnej paniki :) Możesz spokojnie wgrać MIUIPolska, jedyne co zmienia anti4 to niemożność wgrania starszego firmware ... ROM to niekoniecznie firmware, a w przypadku custom ROMów to już w ogóle :)

To można wgrywać starsze romy, czy nie? Jak to w końcu działa? Podaj na jakichś przykładach, co można wgrać, a czego nie można.

To można wgrywać starsze romy, czy nie? Jak to w końcu działa? Podaj na jakichś przykładach, co można wgrać, a czego nie można.

Można wrzucać wszystko co ma anti4 (jeśli chodzi o modyfikacje MIUI) lub wszystko co nie posiada w swojej paczce firmware (prawdopodobnie wszystkie custom ROMy inne niż te oparte o MIUI + niektóre tworzone na bazie MIUI).

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Czyli jak teraz zaktualizuję do 9.5.19, to do 9.5.17 już nie mogę cofnąć? Czy odblokowanie bootloadera coś zaradzi?

Edited by Aderian94

U mnie poszła własnie aktualizacja do MIUI 9.6.3.0. Są łatki bezpieczeństwa na 01-07-2018 - co się chwali :)

Niby mają być poprawki optymalizacyjne, które się przydarzą, bo niestety, u mnie po 1,5 miesiącu używania telefonu zdarzają się ścinki. Nie mówiąc już o mulącej apce do robienia zdjęć :(

Zobaczymy jak teraz będzie.

Też dostałem tą aktualizacje, czy ktoś kto ją wrzucił może potwierdzić działanie VoLTE w Orange? Nie chciałbym tego stracic

Czy oprócz zmian w bezpieczeństwie pojawiły się jakieś inne zmiany? Ja jedną zauważyłem mianowicie na ekranie blokady zmieniło się położenie zegara jak i jego czcionka.

49 minut temu, maxio69 napisał:

Czy oprócz zmian w bezpieczeństwie pojawiły się jakieś inne zmiany? Ja jedną zauważyłem mianowicie na ekranie blokady zmieniło się położenie zegara jak i jego czcionka.

Co do optymalizacji to jeszcze potestować muszę. 

Ze zmian, to tak jak piszesz, ekran blokandy ma zmiany, jest też kosmetyka w systemie.

Są zmiany wizualizacji połączeń przez VPN - jest teraz to dużo czytelniejsze, co się chwali bo sporo z tego korzystam.

Mi też wyskoczyła aktualizacja do 9.6.3.0. Jak myślicie zostawać na Globalu czy warto zaintalować Miui Polska? Jakieś większe różnice są? I czy jak zainstaluje właśnie wersję 9.6.3.0 to nie będę się mógł cofnąć prawda?

Czy się będziesz mógł cofnąć na rom zawierający wcześniejszy firmware decyduje to jaki masz masz teraz soft (bo już wcześniejsza wersja przed 9.6.3.0 ją podbijała (nie pamiętam która dokładnie, poszukaj w odpowiednim wątku).
Miui Polska nie zawiera z tego  co kojarzę katalogu firmware więc nawet jak będziesz mieć (już masz?) anti4 to spokojnie odblokujesz bootloader, wgrasz twrp i zainstalujesz miui polska (ważne tylko byś instalował świeżą wersję a nie jakieś antyki).

Co do działania samego globala 9.6.3.0 nie mam zastrzeżeń. SOT na poziomie między 6 a 8h. Na miui 10 global miałem jednak niższy i nie wszystko działało tak jak bym chciał.

@Soren

Dzięki za odpowiedź.

Aktualnie mam zainstalowany 9.5.19.0 i korci mnie instalacja Miui Polska, chociaż na Globalu wszystko śmiga jak należy. Powiedz mi czy na Miui Polska są aktualizacje OTA?

1 godzinę temu, Samurajson napisał:

@Soren

Dzięki za odpowiedź.

Aktualnie mam zainstalowany 9.5.19.0 i korci mnie instalacja Miui Polska, chociaż na Globalu wszystko śmiga jak należy. Powiedz mi czy na Miui Polska są aktualizacje OTA?

W pewnym sensie. Jest aplikacja aktualizacje, która działa dość niesfornie - do tego nie ma paczek przyrostowych, zawsze cały .ZIP pobiera.

Mnie tak samo korci instalacja Miui Polska. Ktoś ma jakieś porównanie wersją Global stable a miui Polska? Plusy i minusy? Działanie baterii? :)

55 minut temu, maciek253 napisał:

Mnie tak samo korci instalacja Miui Polska. Ktoś ma jakieś porównanie wersją Global stable a miui Polska? Plusy i minusy? Działanie baterii? :)

MIUIPolska bazuje na wersji CHINA, więc ma kilka niedostępnych na globalu bajerów (przynajmniej w chwili gdy zmieniałem globala na xiaomi.eu) - przyśpieszanie uruchamiania aplikacji przy użyciu AI, zaplanowane zadania, plany oszczędzania i nie tylko :D Jeśli w takie cuda nie wierzysz (ja mam mieszane odczucia, nie czuję różnicy) to nie ma sensu zmieniać.

Edited by Antyhaker
  • Like 1

I poszła aktualizacja do 9.6.4.0, pojawiło się wsparcie dla bluetooth aptx oraz są łatki bezpieczeństwa z 01-08-2018 (co się bardzo chwali). Jest też mniej ścinek wydajności na telefonie.

Niestety aplikacja aparatu nadal leży i kwiczy :( Laguje niemiłosiernie. Tylko restart telefonu pomaga :(

Edited by rafmik

11 godzin temu, rafmik napisał:

I poszła aktualizacja do 9.6.4.0, pojawiło się wsparcie dla bluetooth aptx oraz są łatki bezpieczeństwa z 01-08-2018 (co się bardzo chwali). Jest też mniej ścinek wydajności na telefonie.

Niestety aplikacja aparatu nadal leży i kwiczy :( Laguje niemiłosiernie. Tylko restart telefonu pomaga :(

Co to znaczy,że laguje?Mam tą wersję aktualizacji i nie widzę problemów z aparatem.

10 godzin temu, Dziadunia napisał:

Co to znaczy,że laguje?Mam tą wersję aktualizacji i nie widzę problemów z aparatem.

Jest cały czas to co było wcześniej - żadnych zmian.

Jak telefon pracuje kilka dni bez restartu to aplikacja aparatu laguje, zacina się przy robieniu zdjęć, żeby zrobić zdjęcie po zdjęciu trzeba odczekać kilka sekund itp.

Dnia 2.09.2018 o 22:40, rafmik napisał:

Jest cały czas to co było wcześniej - żadnych zmian.

Jak telefon pracuje kilka dni bez restartu to aplikacja aparatu laguje, zacina się przy robieniu zdjęć, żeby zrobić zdjęcie po zdjęciu trzeba odczekać kilka sekund itp.

I po paru dniach potwierdzam... nadal aparat mocno laguje, zdarza się że freeza łapie cały system.

Dodatkowo tez sa lagi w systemie, głównie przy przełączaniu aplikacji. 

Sprawdziłem teraz na szybko na telefonie siostry, która zaktualizowała RN5 do 9.6.4.0, i osobiście ja żadnych wymienionych problemów typu zwiechy aparatu czy przełączanie aplikacji nie zauważyłem (choć siostra mieszka poza domem, więc po dłuższym czasie może coś tam rzeczywiście czasem się zatnie w aparacie, zresztą - coś ona o tym wspominała, że czasem się zdarza...).

Edit - w sumie raz się zdarzyła zwiecha w aparacie. ale przełączanie aplikacji działa dobrze, gesty dla mnie też ;-)

Nie wiem jak na 9.6.4.0 ale na Miui 10 beta global (aktualizowany co tydzień) nie mam żadnych problemów z lagowaniem (tym bardziej aparatu). 

Macie już MIUI 10 ? U mnie dziwna sytuacja. Najpierw wczoraj wyskoczyło info o nowej wersji, klikam w powiadomienie i... wyskakuje kolejne o braku aktualizacji.

No nic. Dziś rano wstaję, znowu powiadomienie, że tym razem pobrało wersję 10. Klikam zainstaluj i ... znowu info o braku aktualizacji.

Sprawdziłem, że paczka się pobrała, ale jak chce ją manualnie wybrać do instalacji to dostaję info, że to nieoficjalny rom i nic nie mogę zrobić... :D

Co wy na to ?

A myślałem że mi się przed snem przewidziało że było powiadomienie o aktualizacji ;)

Na regionie polska mimo wszystko jeszcze brak aktualizacji.

Czemu full wipe?
File not found, możesz wrzucić na jakiś serwis hostujący (albo nawet dropbox/google drive)?

Edited by Soren