Recommended Posts

U mnie jest tak i nie mam żadnej możliwości żeby to zmienić bo jak próbuję wejść to cofa natychmiastowo. 

Screenshot_2019-02-24-10-26-22-634_com.android.settings.png

Jeśli wgrywałeś Globala przez TWRP to tu jest problem.

Musisz wgrać przez MiFlasha.

Tak, przez TWRP to robiłem. To już wszystko jasne. W przypadku dev też trzeba to zrobić miflashem? 

Edited by kamilo23

Cześć nie zakładam nowego wątku bo to bez sensu mam pytanie czy do przejscia z chińskiego romu miui 9,5,19,0 na globala wymagane jest odblokowanie bootloadera? Wątpliwości mam bo właśnie na jednym z portali twierdzą ze nie jest to konieczne i można śmiało wgrać globala przez miflash-a.

Jak masz zablokowany bootloader i wersję china to zakładam że masz chińską wersję telefonu.

A jeśli masz chińską wersję telefonu to Global działa na niej tylko z odblokowanym bootloaderem. Musisz go odblokować i wgrać przez MiFlash, uważając przy tym, żeby nie zablokować bootloadera - wtedy będzie cegła.

Jak u Was telefon "hula" na najnowszym sofcie bez odblokowanego BL ?

Coraz bardziej myślę nad odblokowaniem BL i postawieniem całego systemu na czysto. W tej chwili żeby przejść w tryb poziomy YT potrzeba kilku dobrych sekund i na ten czas zacina się w ogóle ekran. Telefon ogólnie się przycina, nie mówię już o tym, że aparat działa jakby chciał a nie mógł. 

W note 4 do samego końca nie miałem takich problemów. Chociaż tam akurat miałem odblokowany BL, roota i trochę oczyszczony system. Tutaj mam uczucie jakby Xiaomi specjalnie chciało, żebym się zainteresował nowym modelem.

Dnia 20.03.2019 o 22:45, GoldSnickers napisał:

Jak u Was telefon "hula" na najnowszym sofcie bez odblokowanego BL ?

Coraz bardziej myślę nad odblokowaniem BL i postawieniem całego systemu na czysto. W tej chwili żeby przejść w tryb poziomy YT potrzeba kilku dobrych sekund i na ten czas zacina się w ogóle ekran. Telefon ogólnie się przycina, nie mówię już o tym, że aparat działa jakby chciał a nie mógł. 

W note 4 do samego końca nie miałem takich problemów. Chociaż tam akurat miałem odblokowany BL, roota i trochę oczyszczony system. Tutaj mam uczucie jakby Xiaomi specjalnie chciało, żebym się zainteresował nowym modelem.

Miałem odblokowany i teraz mam zablokowany, bo znudziły mi się zabawy - bez różnicy w działaniu.

Jakiej używacie wersji?

Macie jakieś porównanie 9.3.7 do 9.3.14? Jest sens przechodzić na 14?

Dzisiaj Global i China dostały Pie. Spodziewam się więc że 9.3.28 będzie pierwszym na Pie miuipolska :)

Redmi Note 5 wydana aktualizacja 9.3.25 - Android 9 od miuipolska.

Po wgraniu może wystąpić problem z deszyfrowaniem /data w TWRP - nie ma jeszcze recovery obsługującego Androida Pie od MIUI! 

• Thanks 1

Nie bangla - ładuje się chwile po czym wyrzuca "Encryption waas interrupted and can't complete. As a result, the data on your phone is no longer accessible" :P

Edited by Antyhaker

No właśnie o to chodzi że musisz zrobić format data. I TWRP pod Oreo nie działają bo Xiaomi zmieniło hasło do szyfrowania więc nie mogą zamontować /data.

To w takim razie dlaczego niektórym działa, a mi coś nie bardzo? I rozumiem, że chodziło Ci o zmianę hasła pod PIE, a nie OREO :P

Nie mam pojęcia ;p

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

No dramat :D Będę kombinować :) Obym tylko fona nie uwalił, bo będzie dramat :C 

Taka ciekawostka - instalując ROM z wycieku elegancko wchodzi. Jak tylko zrobię format data to całość się rypie i znów ten błąd. Podejrzewam więc, że działa tym co aktualizują z ostatniej bety xiaomi.eu na tą najnowszą, z globala nie przejdzie. Wgram ostatnią betę przez fastboot, wrzucę ostatni 8.1 xiaomi.eu i potem 9.0 - zobaczymy :)

EDIT. Jeśli kogoś to interesuje, to faktycznie. Przechodząc bezpośrednio z Global Beta na xiaomi.eu 8.3.25 uraczeni zostaniemy komunikatem o szyfrowaniu. Xiaomi.eu 8.1 na 9.0 - bez problemu.

EDIT2. Cyfrowa równowaga to Wasz dodatek, czy Xiaomi pokusiło się o jego dodanie? >>> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.wellbeing&hl=en_US&rdid=com.google.android.apps.wellbeing Dzięki niemu pojawiła się opcja Odcienie Szarości - jeśli chodzi o wyświetlanie treści.

Edited by Antyhaker

Co do cyfrowej równowagi nie mam właśnie pojęcia.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

29 minut temu, Orjon napisał:

Co do cyfrowej równowagi nie mam właśnie pojęcia.

Orientujesz się może, czy "sceny" od MIUI i "adaptacyjna bateria" od Google to w zasadzie to samo, czy działają inaczej?

EDIT. Przydałaby się możliwość edytowania skrótów w tym Game Turbo, bo akurat FB mi zbędny, a chętnie przygarnąłbym Messengera :) Generalnie ROM bardzo udany.

Edited by Antyhaker

Nie sprawdzałem tego jakoś szczególnie, więc ciężko mi powiedzieć. Zakładam że skoro to dwie oddzielne funkcje to działają jednak ciut inaczej.

15 minut temu, Orjon napisał:

Nie sprawdzałem tego jakoś szczególnie, więc ciężko mi powiedzieć. Zakładam że skoro to dwie oddzielne funkcje to działają jednak ciut inaczej.

To Xiaomi, ja bym niczego nie zakładał :P

• Like 1

Roznie może być ;-)

Wgrywales z wipe czy bez?

Czy w Pie 9.3.25 na Whyred dalej jest możliwość nagrywania rozmów telefonicznych "Telefon-> Ustawienia-> Nagrywanie połączeń" ?

Roznie może być default_icon_e_wink.gif

Wgrywales z wipe czy bez?

Wgrywałem jak pisałem Nic więcej nie robiłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Czy w Pie 9.3.25 na Whyred dalej jest możliwość nagrywania rozmów telefonicznych "Telefon-> Ustawienia-> Nagrywanie połączeń" ?

Owszem.

• Like 1

Dzięki Czyli wgrałeś xiaomi.eu Oreo 9.3.21i na to przez TWRP Pie 9.3.25?

Dokładnie. Nawet nie przeprowadziłem wstępnej konfiguracji - tylko uruchomiłem 8.1 by sprawdzić czy tyle da radę Global Beta > xiaomi.eu 9.0 > błąd z szyfrowaniem > fastboot I znów global beta > xiaomi eu 8.1 > xiaomi.eu 9.0

4 godziny temu, Mattheo napisał:

Ciekawe czy jest możliwy downgrade z Pie na Oreo jak się ma już ARB4

Jakbyś przeczytał moje dwa komentarze to byś wiedział, że dokładnie to zrobiłem. Pie oraz Oreo, póki co, jadą na ARB4 - a w obrębie jednej wersji ARB można się dowolnie przemieszczać.

Edited by Antyhaker

OK, czyli użyłeś pełnych wersji aktualizacji, nie okrojonych z firmware'u. Przeczytałem ale jakoś wcześniej nie zajarzyłem :)

• Like 1

Zainteresowanych proszę o sprawdzenie czy to recovery działa na naszym ROMie :) niby ktoś testował na 9.3.25 i działa, ale wolę się upewnić (link z mojego serwera, bo nie da się linkować wprost z Telegrama - nie moja robota): http://anglov.pl/~orjon/TWRP-whyred-9.0.zip

Edited by Orjon

Zainteresowanych proszę o sprawdzenie czy to recovery działa na naszym ROMie  niby ktoś testował na 9.3.25 i działa, ale wolę się upewnić (link z mojego serwera, bo nie da się linkować wprost z Telegrama - nie moja robota): http://anglov.pl/~orjon/TWRP-whyred-9.0.zip

Sprawdzę Ci później, bo chwilowo nie mam jak - oby działało, bo trzeba być gotowym na jutrzejsze uaktualnienie  Poza tym, mam pytanie do Ciebie. Orientujesz się może dlaczego xiaomi.eu jest w tyle z łatkami bezpieczeństwa względem globala? Sama chińska wersja jest w plecy i przez to? Z czego to wynika?

Bym zapomniał. Zobaczymy jak na kolejnej wersji, ale na tej coś nie mogę uruchomić API2 przez Magisk, chociaż wcześniej bez problemu działało

6 godzin temu, Antyhaker napisał:

Orientujesz się może dlaczego xiaomi.eu jest w tyle z łatkami bezpieczeństwa względem globala? Sama chińska wersja jest w plecy i przez to? Z czego to wynika?

Pytanie do Xiaomi, to jest kwestia China. Z tego co wiem najnowsza wersja ma kwietniowe poprawki.

Co do cam2api tu paczka https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397927800