Recommended Posts

17 godzin temu, marcinj6 napisał:

"raideri" Skąd wziąłeś taką rozdzielczość w open camera? U mnie tylko takie są do wyboru.60742ca94583a10dee2b71cd806cce33.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Może masz wersję Pro na Indie tam jest tylni aparat od sony a w global jest od samsunga

Nie,to global m1803e7sg z krajowej dystrybucji.

Za 2-3h mogę sprawdzić na innej sztuce,z innego sklepu,moja proline,druga x-com.

Edited by raideri

Hmm mam wersje europejska. Mozesz zainstalowac aida 64 i wrzucic screena odnosnie aparatu jak ja.6f886e447d0e8f828d335eed44788e0c.jpg

Dnia 22.09.2018 o 11:03, Roman_M napisał:

Usuń plik albo przenieś do innego katalogu. Zaznaczyć w opcjach żeby się automatycznie nie aktualizował. Możliwości jest trochę.

Dziękuję ale nie zapytałem co zrobić ale jak to zrobić, szkoda, że nie czytasz ze zrozumieniem. Trudno, zostawiłem urządzenie podłączone do ładowarki na nic a rano system (MIUI) miałem już zaktualizowany. Rzekłbym, że K***A! ale publicznie tak wyrażał się nie będę. Na Samsungu nic bez mojej zgody i wiedzy się nie aktualizowalo a tu, na niby lepszym Xiaomi z niby lepszą nakładką MIUI... Noooooosz!

Edited by Igorius

Dziękuję ale nie zapytałem co zrobić ale jak to zrobić, szkoda, że nie czytasz ze zrozumieniem. Trudno, zostawiłem urządzenie podłączone do ładowarki na nic a rano system (MIUI) miałem już zaktualizowany. Rzekłbym, że K***A! ale publicznie tak wyrażał się nie będę. Na Samsungu nic bez mojej zgody i wiedzy się nie aktualizowalo a tu, na niby lepszym Xiaomi z niby lepszą nakładką MIUI... Noooooosz!
Nie pomyślałem, że można nie wiedzieć do czego służą trzy kropki. Napisałem, ze sposobów jest kilka.c3170025daadb655fe1708766e1aee4e.jpg

6 minut temu, Roman_M napisał:

Nie pomyślałem, że można nie wiedzieć do czego służą trzy kropki. Napisałem, ze sposobów jest kilka.

Ok, dzięki ale już mu się to zaktualizowało, niestety. Wyłączyłem to wg Twojej porady, myślę, że kolejna automatycznie się nie zainstaluje.

Mam jeszcze pytanie - jak włączyć dźwięki powiadomień? Powiadomienia przychodzą ale dźwięków o ich przyjściu brak. 

I drugie pytanie - jak na górnej belce powiadomień zrobić tak,aby ikonki były kolorowe? Poprzednio były kolorowe a teraz są czarno-białe co utrudnia szybkim spojrzeniem ogarnąć jakie i skąd przyszły...

27 minut temu, marcinj6 napisał:

Mozesz zainstalowac aida 64 i wrzucic screena odnosnie aparatu jak ja

Nie ma problemu.

W menu serwisowym aparat to whyred_s5k5e8_ofilm_i

Zadzwoniłem i poprosiłem o sprawdzenie na drugim tek (x-com),też można wybrać 4k

nY181Sr.jpg

Kurde nie wiem skąd takie rozbieżności w kamerach.. u mnie ten sam producent kamery co u Ciebie..12f2b221555d5398c7d6b11a7ccab0be.jpg

Tak,dane identyczne.

Instalując apke ze sklepu różnice mogą być spowodowane ustawieniem regionu. Ja mam Open Camera ver. 1.4.4, podczas gdy na innym telefonie niższą. Na swojej wersji nie mam opcji wyciszenia migawki, na drugiej jest.

Gdy chodzi o jakość wykonywanych zdjęć, ze wskazaniem na aparat xiaomi. Filmy - Open Camera. To jest moja (subiektywna), ocena.

Mój telefon z xkom region Indie wersja miui 10. W apce open camera mam takie ustawienia.

Nie wiem czy to dobre czy złe?

Aczkolwiek zauważyłem różnice w nagraniu w apce open camera w 4k bądź w full HD obraz nagrany jest lepiej doświetlony aczkolwiek widać że ścina. Poprostu klatkuje obraz. Zaś w systemowej apce w ustawieniach full HD 60klatek obraz jest ciemniejszy przy samym nagraniu widać jak by nie było by stabilizacji i widać że wolniej łapie ostrość. Zaś samo nagranie jest naprawdę dużo lepsze jak w open camera.

Screenshot_2018-09-23-17-42-12-130_net.sourceforge.opencamera.png

Screenshot_2018-09-23-17-42-23-250_net.sourceforge.opencamera.png

Ale na Miui 10 stable w fullhd 60fps jest taki wynik fps

Screenshot_2018-09-23-18-10-54-674_com.mxtech.videoplayer.ad.png

A w lipcu na miui 10 global beta było tak

Screenshot_2018-09-23-18-16-01-699_com.mxtech.videoplayer.ad.png

Edited by redmaru

7 minut temu, redmaru napisał:

Ale na Miui 10 stable w fullhd 60fps jest taki wynik fps

Jest tyle ile ma być,czyli,60.

Tylko jakość jest kiepska,plus efekt jakby braku możliwości złapania focusa.

Dlaczego u ciebie jest 30,nie wiem,nagrywane apką systemową ?

Bo na open camera nagra i tak 30 mimo ustawionego 60.

Wydaje mi się że 60fps jest tylko gdy nagrywamy w bardzo jasnym otoczeniu(słoneczny dzień), a fps spadają gdy jest za mało światła

Edited by bioly87

Ale po co wam 60 FPS? Przecież wtedy tracicie jakąkolwiek stabilizację, a OIS nie macie :)

I taka mała rada... Nie walczcie z wideo/foto w Xiaomi... Odpuście sobie na starcie. Walczyłem długo i przekopałem cały Internet, kopałem w systemie, poprawiałem pliki o których nie wiecie nawet  że istnieją. NICZEGO nie zmienicie dzisiaj i NIC się nie zmieni na RN5 w przyszłości, módlcie się by nie zostało bardziej zepsute ;) 

Aczkolwiek aparat w RN5 robi robotę. Jedyny minus to kiepska optyka... Smuży i macro słabo wychodzi. Poza tym macie duże piksele, PDAF - czego chcieć więcej? Telefony po 2k czasem gorzej ostrzą (pomijam wariant na Indie, tam to tragedia na poziomie Redmi 2 jest).

22 minuty temu, piter1114 napisał:

ale pocieszenie, dopiero co kupiłem RN5, a tu takie opinie....

Kolego za tę kasę to ten telefon naprawdę robi dobre zdjęcia. Wideo też jest ok. Tutaj to jest takie szukanie cudów a nie ma cudów za taką kasę 

spokojnie, wiem,że tel. jest do telefonowania, choć dzisiaj spełnia już też inne role, ale z czystej ciekawości porównałem jakość fotek z poprzednim fonem (moto g3) i wydawało mi się, że będzie to jakiś przełom , a tu nic...;)

Korzysta ktoś z Was z Face unlock na miui10? Da się jakoś zrobić tak jak w huaweiach żeby skanował twarz już przy podnoszeniu telefonu? Teraz muszę wcisnąć power

ale pocieszenie, dopiero co kupiłem RN5, a tu takie opinie....

Tak jak napisał poprzednik - za te pieniądze nie ma co narzekać. Telefon jest naprawdę dobry. Łączy się z chromecastem bez problemu (Netflix, HBO go, HBO live, tv internet). Wszystko działa za jednym przyciśnięciem. Często korzystam z multimediów jeżeli nie głównie i wierz mi, nie każdy telefon potrafi tak bezproblemowo tutaj działać.

To samo otg (łącznie z dyskami). Bluetooth 5 też robi robotę, a przecież nie wszystkie droższe telefony posiadają piątkę. To samo dwa pasma wifi. Wracając do aparatu, posiadam Galaxy note 4 i powiem tylko tyle, że gdybym miał kupić telefon z aparatem, który tak dobrze robi zdjęcia , nie mówiąc w dzień, ale po zmroku, to musiałbym wydać ponad 3k. Nie ma sensu. Note 5 ma od kilku dni i w porównaniu z poprzednikiem redmi note 4 (też go miałem), wygrywa o klase. Dotyk, odcisk, prędkość, ekran i nawet aparat, to już inna bajka.

2 godziny temu, piter1114 napisał:

spokojnie, wiem,że tel. jest do telefonowania, choć dzisiaj spełnia już też inne role, ale z czystej ciekawości porównałem jakość fotek z poprzednim fonem (moto g3) i wydawało mi się, że będzie to jakiś przełom , a tu nic...;)

Przecież to paździerz przy RN5 :) 

Nie ma co oczekiwać cudów kupując nowy telefon w ciemno, trzeba zbadać rynek, fora i opinie. RN5 to średniak, średniaki NIGDY nie będą najlepsze w foto/wideo. Co nie oznacza, że ten telefon jest zły, mam z nim do czynienia i robi robotę jak za taką kasę (rozpiętość tonalna czy fotki w kiepskim świetle są lepsze od P9, który był przecież fotograficznym smartfonem).

Jak chcesz xiaomi i coś do foto/wideo, to tylko flagowce... Albo Samsung/Huawei (choć ten drugi to niekoniecznie ostatnio).

• Like 1

Trochę z innej beczki zapytam. Czujecie różnice (na minus) w szybkości odblokowywania czytnikiem lini papilarnych w miui 10 względem miui 9? 

27 minut temu, Waxy napisał:

Czujecie różnice (na minus) w szybkości odblokowywania czytnikiem lini papilarnych w miui 10 względem miui 9?

Nie.

Co do 60 fps,gdyby xiaomi nie dało tej funkcjonalności,nie byłoby tematu,a tu apetyt rośnie,i mamy stękanie dla samego stękania ;)

1 godzinę temu, Waxy napisał:

Trochę z innej beczki zapytam. Czujecie różnice (na minus) w szybkości odblokowywania czytnikiem lini papilarnych w miui 10 względem miui 9? 

Czytnikiem nie ale odblokowanie mibandem po bt jest wolniejsze i czasem jakby w ogóle nie łapie (choć sporadycznie).

Dnia 24.09.2018 o 16:33, Waxy napisał:

Nie zauważyłem.

Natomiast mega denerwują mnie zastępcze ikony na pasku na górze :/ Nic tam nie widać (w sensie nie od razu rzuca się w oczy), dużo czytelniejsze były ikonki z aplikacji.

Jeżeli wierzyć tej grafice Redmi note 5 w pierwszym kwartale przyszłego roku prawdopodobnie dostanie Androida 9 9026f3bce68ba30160ca8b383b5b31b4.jpg

• Like 1

Jeżeli wierzyć tej grafice Redmi note 5 w pierwszym kwartale przyszłego roku prawdopodobnie dostanie Androida 9 9026f3bce68ba30160ca8b383b5b31b4.jpg

Tylko że chyba to będzie wersja China? Na globala pewnie trzeba będzie trochę poczekać

Wam też na miui 10 znikła opcja blokady wysuwania panelu powiadomień na zablokowanym telefonie?

Kłopotliwe w przypadku gdy się zgubi tel, znalazca wyłącza wifi/dane mobilne i nie będzie jak namierzyć sprzętu.

39 minut temu, Soren napisał:

Wam też na miui 10 znikła opcja blokady wysuwania panelu powiadomień na zablokowanym telefonie?

Kłopotliwe w przypadku gdy się zgubi tel, znalazca wyłącza wifi/dane mobilne i nie będzie jak namierzyć sprzętu.

Na xiaomi.eu jest ta opcja, chyba że chodzi ci o global?

Na xiaomi.eu jest ta opcja, chyba że chodzi ci o global?
Mam na mysli globala. Nie pamiętam czy na 9.6.4.0 na ekranie blokady można było pasek powiadomień ściągnąć dół