Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja też zauważyłem szybszy spadek baterii na wersji 10.2.1.0 :/

Na poprzedniej wersji bylo duzo lepiej. A nie pamietam dokladnie tej wersji bo najchętniej bym powrócił do niej

Pamietam tyle ze po zakupie telefonu zrobilem aktualizacje do wersji miui 10 a koncem zeszłego roku wyszla jakas łatka z poprawkami wlasnie 10.2.1.0 i ona wszystko skopała

Mimo wyłączenia pakietu internetowego kolo zasięgu sieci cały czas wyświetla sie H. Wcześniej tego nie bylo

W opcjach baterii mam dodatkowy pobór "sygnal sieci" wczesniej mialem tylko ekran, telefon w gotowosci i wifi

 

 

Screenshot_2019-02-02-18-20-45-911_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Barto28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mógłby się ktoś pochwalić SOT-em na 10.2.1.0 Global?

@Antyhaker

 

1. Czy mogę bez problemu wrócić do Miui 9.6.4.0 Global przez recovery? Nie ucegle telefonu? Według tego poradnika: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
2. Bootloader musi być odblokowany?
3. Czy jak już wrócę do 9.6.4.0 i przetestuję baterię to mogę znów przejść na Miui 10.2.1.0 Global przez Miflash-a według tego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mógłby się ktoś pochwalić SOT-em na 10.2.1.0 Global?

[mention=10517]Antyhaker[/mention]

 

1. Czy mogę bez problemu wrócić do Miui 9.6.4.0 Global przez recovery? Nie ucegle telefonu? Według tego poradnika: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

2. Bootloader musi być odblokowany?

3. Czy jak już wrócę do 9.6.4.0 i przetestuję baterię to mogę znów przejść na Miui 10.2.1.0 Global przez Miflash-a według tego?

 

 

Ja nie siedzę na globalu to Ci nie powiem. Jeśli wrzucasz oficjalne oprogramowanie od Xiaomi to nie musisz mieć odblokowanego BL, z tym, że wersja ARB jest ważna. Zakładam, że masz 4, a nie orientuję się kompletnie jak jest z wersją podaną przez Ciebie (tą starszą, bo nowa oczywiście 4).

 

Innymi słowy, w górę możesz iść dowolnie, a dół trzeba uważać.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć nie zakładam nowego wątku bo to bez sensu mam pytanie czy do przejscia z chińskiego romu miui 9,5,19,0 na globala wymagane jest odblokowanie bootloadera? Wątpliwości mam bo właśnie na jednym z portali twierdzą ze nie jest to konieczne i można śmiało wgrać globala przez miflash-a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zablokowany bootloader i wersję china to zakładam że masz chińską wersję telefonu.

A jeśli masz chińską wersję telefonu to Global działa na niej tylko z odblokowanym bootloaderem. Musisz go odblokować i wgrać przez MiFlash, uważając przy tym, żeby nie zablokować bootloadera - wtedy będzie cegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak u Was telefon "hula" na najnowszym sofcie bez odblokowanego BL ?

Coraz bardziej myślę nad odblokowaniem BL i postawieniem całego systemu na czysto. W tej chwili żeby przejść w tryb poziomy YT potrzeba kilku dobrych sekund i na ten czas zacina się w ogóle ekran. Telefon ogólnie się przycina, nie mówię już o tym, że aparat działa jakby chciał a nie mógł. 

W note 4 do samego końca nie miałem takich problemów. Chociaż tam akurat miałem odblokowany BL, roota i trochę oczyszczony system. Tutaj mam uczucie jakby Xiaomi specjalnie chciało, żebym się zainteresował nowym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2019 o 22:45, GoldSnickers napisał:

Jak u Was telefon "hula" na najnowszym sofcie bez odblokowanego BL ?

Coraz bardziej myślę nad odblokowaniem BL i postawieniem całego systemu na czysto. W tej chwili żeby przejść w tryb poziomy YT potrzeba kilku dobrych sekund i na ten czas zacina się w ogóle ekran. Telefon ogólnie się przycina, nie mówię już o tym, że aparat działa jakby chciał a nie mógł. 

W note 4 do samego końca nie miałem takich problemów. Chociaż tam akurat miałem odblokowany BL, roota i trochę oczyszczony system. Tutaj mam uczucie jakby Xiaomi specjalnie chciało, żebym się zainteresował nowym modelem.

Miałem odblokowany i teraz mam zablokowany, bo znudziły mi się zabawy - bez różnicy w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - instalując ROM z wycieku elegancko wchodzi. Jak tylko zrobię format data to całość się rypie i znów ten błąd. Podejrzewam więc, że działa tym co aktualizują z ostatniej bety xiaomi.eu na tą najnowszą, z globala nie przejdzie. Wgram ostatnią betę przez fastboot, wrzucę ostatni 8.1 xiaomi.eu i potem 9.0 - zobaczymy :)

EDIT. Jeśli kogoś to interesuje, to faktycznie. Przechodząc bezpośrednio z Global Beta na xiaomi.eu 8.3.25 uraczeni zostaniemy komunikatem o szyfrowaniu. Xiaomi.eu 8.1 na 9.0 - bez problemu.

EDIT2. Cyfrowa równowaga to Wasz dodatek, czy Xiaomi pokusiło się o jego dodanie? >>> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.wellbeing&hl=en_US&rdid=com.google.android.apps.wellbeing Dzięki niemu pojawiła się opcja Odcienie Szarości - jeśli chodzi o wyświetlanie treści.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Orjon napisał:

Co do cyfrowej równowagi nie mam właśnie pojęcia.

Orientujesz się może, czy "sceny" od MIUI i "adaptacyjna bateria" od Google to w zasadzie to samo, czy działają inaczej?

 

EDIT. Przydałaby się możliwość edytowania skrótów w tym Game Turbo, bo akurat FB mi zbędny, a chętnie przygarnąłbym Messengera :) Generalnie ROM bardzo udany.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...