Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piter1114 napisał:

spokojnie, wiem,że tel. jest do telefonowania, choć dzisiaj spełnia już też inne role, ale z czystej ciekawości porównałem jakość fotek z poprzednim fonem (moto g3) i wydawało mi się, że będzie to jakiś przełom , a tu nic...;)

Przecież to paździerz przy RN5 :) 

Nie ma co oczekiwać cudów kupując nowy telefon w ciemno, trzeba zbadać rynek, fora i opinie. RN5 to średniak, średniaki NIGDY nie będą najlepsze w foto/wideo. Co nie oznacza, że ten telefon jest zły, mam z nim do czynienia i robi robotę jak za taką kasę (rozpiętość tonalna czy fotki w kiepskim świetle są lepsze od P9, który był przecież fotograficznym smartfonem).

Jak chcesz xiaomi i coś do foto/wideo, to tylko flagowce... Albo Samsung/Huawei (choć ten drugi to niekoniecznie ostatnio).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Waxy napisał:

Czujecie różnice (na minus) w szybkości odblokowywania czytnikiem lini papilarnych w miui 10 względem miui 9?

Nie.

Co do 60 fps,gdyby xiaomi nie dało tej funkcjonalności,nie byłoby tematu,a tu apetyt rośnie,i mamy stękanie dla samego stękania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waxy napisał:

Trochę z innej beczki zapytam. Czujecie różnice (na minus) w szybkości odblokowywania czytnikiem lini papilarnych w miui 10 względem miui 9? 

Czytnikiem nie ale odblokowanie mibandem po bt jest wolniejsze i czasem jakby w ogóle nie łapie (choć sporadycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2018 o 16:33, Waxy napisał:

Trochę z innej beczki zapytam. Czujecie różnice (na minus) w szybkości odblokowywania czytnikiem lini papilarnych w miui 10 względem miui 9? 

Nie zauważyłem.

 

Natomiast mega denerwują mnie zastępcze ikony na pasku na górze :/ Nic tam nie widać (w sensie nie od razu rzuca się w oczy), dużo czytelniejsze były ikonki z aplikacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wierzyć tej grafice Redmi note 5 w pierwszym kwartale przyszłego roku prawdopodobnie dostanie Androida 9 9026f3bce68ba30160ca8b383b5b31b4.jpg
 
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Tylko że chyba to będzie wersja China? Na globala pewnie trzeba będzie trochę poczekać

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Soren napisał:

Wam też na miui 10 znikła opcja blokady wysuwania panelu powiadomień na zablokowanym telefonie?

Kłopotliwe w przypadku gdy się zgubi tel, znalazca wyłącza wifi/dane mobilne i nie będzie jak namierzyć sprzętu.

Na xiaomi.eu jest ta opcja, chyba że chodzi ci o global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to paździerz przy RN5  
Nie ma co oczekiwać cudów kupując nowy telefon w ciemno, trzeba zbadać rynek, fora i opinie. RN5 to średniak, średniaki NIGDY nie będą najlepsze w foto/wideo. Co nie oznacza, że ten telefon jest zły, mam z nim do czynienia i robi robotę jak za taką kasę (rozpiętość tonalna czy fotki w kiepskim świetle są lepsze od P9, który był przecież fotograficznym smartfonem).
Jak chcesz xiaomi i coś do foto/wideo, to tylko flagowce... Albo Samsung/Huawei (choć ten drugi to niekoniecznie ostatnio).
spokojnie, wiem,że tel. jest do telefonowania, choć dzisiaj spełnia już też inne role, ale z czystej ciekawości porównałem jakość fotek z poprzednim fonem (moto g3) i wydawało mi się, że będzie to jakiś przełom , a tu nic...;)
Nie jest źle w RN5. W porównaniu z rn4 wypada o niebo lepiej.
Mała próbka z dzisiejszej sielanki.e962e9cb76cb74f1df456a94615c8b4d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś chce zmienić rom lub pobrać inna wersję, to ta strona w przejrzysty sposób prezentuje linki do nich.
Jedna uwaga - można przejść z miui eu na global instalując go przez twrp, jednak należy pamiętać, że dostępny będzie tylko region Chiny. Można to obejść. Po instalacji globala w build. prop dopisujemy te oto poniższe linie

1
ro.miui.cust_variant=EN

2
ro.miui.region=PL

3. Reboot

Pamiętać jednak musimy, że jeżeli zamiast regionu PL wpiszemy HK (Hong Kong) nie uzyskamy dodatkowych opcji. Dlatego przechodząc z miui eu na globala lepiej instalować go przez fastboot. Chyba, że nie zależy komuś na odblokowaniu twarzą.

http://en.miui.com/thread-2340434-1-1.html


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcę kupić telefon dla żony. Wybór padł na ten
 
found a very interesting goods in Gearbest:Xiaomi Redmi Note 5 4G Phablet International Version - ROSE GOLD

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009967933269.html?wid=1349303


W związku z tym mam pytanie: bzu ktoś z Was orientuje się jaka tu może być wersja Miui; global czy China? Z gearbest odpisali, że international, ale przecież nie ma takiej wersji Miui. Podobno google play jest, no i multilanguage, więc jak dla mnie powinien być global.
 
Tak, wiem że nie ma B20. Mój RN3 też nie miał i niegdy nie miałem problemów z zasięgiem.
 
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to wersja chińska telefonu. Jako że chińska wersja nie pozwala na instalację Globala z zablokowanym bootloaderem, a Gearbest twierdzi że jest multilanguage, to będzie Global z odblokowanym bootloaderem (jeśli wspiera OTA) albo jakiś syf. Chińska wersja telefonu nie ma pasma B20.

Na takiej wersji nie możesz zablokować bootloadera na Globalu, gdyż zbrickujesz telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2018 o 20:48, fake4r napisał:

Na xiaomi.eu jest ta opcja, chyba że chodzi ci o global?

W miui 10 na xiaomi.eu ? jesli tak to powiedzcie gdzie bo sie doszukac nie moge a od niedawna na 10 jestem

- ok juz sobie poradzilem :)

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...