Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

 Pierwsze wrażenia z miui 10 region Polska.

Słabo. Nadal brak motywów tzn są dwa te co były.

W sumie to wygląd paska powiadomień i głośności się zmienil i chyba tyle. Trochę zalatuje iphonem. Jak dla mnie wcześniejszą wersja wyglądała lepiej. Jeszcze nie testowałem głośności ale pewnie nic się nie zmieniło inny region np Szwajcaria gra pewnie nadal głośniej. Brak nadal możliwości odblokowania twarzą jak to np jest na regionie Rosja.

Edit. Szkoda że np po wybraniu motywu nie można zmienić ikon systemowych. Niektóre motywy są fajne np mają czarne tło w ustawieniach, a mają lipne ikony systemowe. Np ikony google mają białe tło gdzie lepiej by wyglądały bez tła.

Edytowane przez maxio69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam od niedzieli stable 10 - czy u was guzikami od zmiany głośności zmienia się teraz poziom głośności mediów a nie dzwonka? Bardzo to irytuje.
Chcecie motywy - zmieńcie region na inny, np. Indie. Belki nie można jeszcze zmienić ale ikony chyba tak

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - zmieniasz region, pojawia się ikona "Motywy", ściągasz jakiś motyw, wchodzisz w "Dostosuj motyw" czy coś takiego, wybierasz ikony z motywu który ściągnąłeś i zatwierdzasz. Tyle. A co z tym dzwonkiem? Też tak masz? 1ee7ee903dc1969bfaf1e6884cacddd6.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też tak mam. Mi to nie przeszkadza bo zawsze dzwonek mam na full zaś często sciszam w aplikacjach.

A który regionie że tak powiem jest najlepszy tzn. Ma motywy, dźwięk na słuchawkach jest dużo głośniejszy jak na polskim oraz ma odblokowanie twarzą? Jak daje na Szwajcarię to nie mam odblokowania twarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też tak mam. Mi to nie przeszkadza bo zawsze dzwonek mam na full zaś często sciszam w aplikacjach.
A który regionie że tak powiem jest najlepszy tzn. Ma motywy, dźwięk na słuchawkach jest dużo głośniejszy jak na polskim oraz ma odblokowanie twarzą? Jak daje na Szwajcarię to nie mam odblokowania twarzą.
Gdzieś trafiłem info, że region Rosja ma odblokowanie twarzą

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojtasemaj napisał:

Gdzieś trafiłem info, że region Rosja ma odblokowanie twarzą

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tak wiem że Rosja ma odblokowanie twarzą ale nie wiem jak z głośnością na słuchawkach. Ustawiłem Indie. Zobaczę jak telefon będzie działał. Na razie znalazłem motyw który mi bardzo odpowiada. Nie ma tego białego tła w apkach google. A reszta ikon tak jak w standardzie co mi odpowiada. A nie widzę by wgl można było samemu zmieniać ikony. Dodatkowo Indie też mają odblokowywanie twarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też teraz poszła aktualizacja do MIUI 10.0

Zobaczymy jak będzie z wydajnością, zwłaszcza aparatu, bo do tej pory to był dramat  (nie raz czekanie na cyknięcie fotki trwało ok 7-8 sekund), praktycznie korzystać się nie dało.

 

Aktualizacje bezpieczeństwa są z 01-09-2018 :)

 

Co do samego systemu (piszę to po 5 minutach od aktualizacji) - powiadomienia, ekran blokady to iOS, same ikonki wyglądają słabo, bez ładu i składu - część jest w stylu okrągłym, część kwadratowym - w poprzednim MIUI było dużo lepiej.

Powiększyła się też czcionka w sumie nie wiem po co ;(

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza czcionka tej górnej belki. Powiększona i pogrubiona beznadzieja. Ogólnie zmieniłem na region Indie bo region polska to tragedia. Myślałem że jak wejdzie miui 10 to się zmieni niestety nie. Samą wielkość czcionki pod ikonami aplikacji czy menu możesz przestawić w ustawieniach. Jak dla mnie to wielkość XS jest za mała zaś S jest za duża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,wieczorem dopiero będę miał inną sztukę n5,ale na ten moment już widzę babola.

Może ktoś sprawdzić wideo fhd 60 fps ?

U mnie dziwny efekt,tak jakby aplikacja co kilka sek próbowała złapać focusa,występuje tak jakby pulsowanie filmu,przy podglądzie też to widać (mowa o stockowej apce)

Przy 30 klatkach tego nie ma.

Co ciekawe open camera nagrywa w dalszym ciągu nagrywa lepiej,niestety tylko w 30 klatkach mimo ustawionych 60.

Jeżeli ktoś ma chwilkę wolną,niech się pobawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, raideri napisał:

U mnie dziwny efekt,tak jakby aplikacja co kilka sek próbowała złapać focusa,występuje tak jakby pulsowanie filmu,przy podglądzie też to widać (mowa o stockowej apce)

Nie wyrabia przy 60 FPS i tyle. Kiedyś przy 30/25/20/10 FPS był ten problem, w sumie to od istnienia tej firmy tak było. Potem się ogarnęli i naprawili, ale przy 60 FPS to nawet S7 ma problem z focusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć instalowanie aktualizacji miui do 10 ? Pobrało się automatycznie mimo, że nie klikałem swojej zgody a teraz wisi powiadomienie, że jest gotowe do instalacji. Nie chcę tego (na razie) instalować i... jak to zrobić aby automatycznie się nie zainstalowało, np po restarcie telefonu...?

Edytowane przez Igorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć instalowanie aktualizacji miui do 10 ? Pobrało się automatycznie mimo, że nie klikałem swojej zgody a teraz wisi powiadomienie, że jest gotowe do instalacji. Nie chcę tego (na razie) instalować i... jak to zrobić aby automatycznie się nie zainstalowało, np po restarcie telefonu...?

Usuń plik albo przenieś do innego katalogu. Zaznaczyć w opcjach żeby się automatycznie nie aktualizował. Możliwości jest trochę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem nową wersję nakładki mi i nie podoba mi się jedna rzecz.

Ikony powiadomień (np. snapchat, facebook) w górnej części wyświetlacza były wyświetlane kolorowo, kolejno na żółto, niebiesko. W nowej nakładce są szare. Jest to dość irytujące, bo nie pozwala w szybki sposób odróżnić ikon powiadomień. Da rade jakoś przywrócić kolory?

W opcjach nic nie ma na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roman_M napisał:

Właśnie zrobiony film naszą notką i czy to nie jest przypadkiem format Digital cinema 4

Tak,w open camera można wymusić 3840x2160,teoretycznie 30 klatek,ale widać że czasami coś zgubi.

I tak płynniej się zachowuje niż fhd 60 klatek na stockowej apce,szkoda,że nie da się wymusić 60 klatek na open camerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...