Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już od tygodnia jestem na xiaomi.eu 8.7.5 miui 10 i powiem szczerze że jest lepiej. Miui 10 trochę zmienia ale działa płynniej na pewno. No i mogłem zainstalować google camera bo rzeczywiście zdjęcia wychodzą lepiej. Co do samego romu to działa stabilnie bez żadnych lagow i jak dotąd nie zauważyłem błędów. Bateria trzyma tak samo jak na globalu 9.5.13 albo trochę lepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kochani, chyba przesadziłem. Odblokowałem zgodnie z instrukcją i uzyskałem zgodę. Zatem zabrałem się za resztę. Wgrałem na końcu polski rom i coś się zawisiło ze sklepem, więc powtórzyłem wszystko od początku, ale wziąłem wersję przedostatnią romu. Myślałem, że może później wgram nowsząm z aktualizacją. I niestety - wyłączył się chyba na stałe. Brak możliwości włączenia :-)). Chyba cegła. Czy ma ktoś pomysł? Nie reaguje nawet na ładowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że skoncze już z aktualizacjami bo wystarczy że jeden błąd się pojawi i później można łatwo uceglic urządzenie.. kiedyś można było wrócić do poprzedniej wersji i było ok a teraz jedynie full wipe i od nowa ten sam rom próbować instalować akurat może będzie w końcu bez błędu. W tej chwili z 8.7.12 da się przejść w razie czego na 8.7.5 czy inne mają wersje anti?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Dostałem dzisiaj nowy telefon z 9.5.6.0 Global. Wysłałem już zgodę na odblokowanie bootloadera (muszę przeczekać 360 godzin). Z tego co wyczytałem na forum mam antirolback 3.  Wyskakuję mi propozycja aktualizacji do 9.5.17.0.

Mam pytanie - aktualizować? Pytam czy warto bo po tych 360 godzinach chciałbym odblokować bootloader, wgrać TWRP i wrzucać cotygodniowe MiuiPolska bądź inne wynalazki typu CardinalAosp z XDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9.5.17 i tu jest ten antirollback wersja 3 więc jeszcze ok. Podobno od 9.5.19 jest już v4 i wtedy pupa. Również czekam 360h na odblokowanie (zostało już tylko jakieś 300...) może w ciągu tego czasu sytuacja się nieco bardziej rozjaśni. Również chętnie wrzuciłbym miuipolska i aktualizował sobie co tydzień, tak jak na poprzednim fonie.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w prosty sposób jakie są widoczne z perspektywy codziennego korzystania różnice między 9 a 10? Pytam się bo nie wiem czy się rzucać na wgrywanie 10 czy może spokojnie do jesieni zaczekać. Mam antirollback'a więc ten tego...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, olutus napisał:

Może ktoś w prosty sposób jakie są widoczne z perspektywy codziennego korzystania różnice między 9 a 10? Pytam się bo nie wiem czy się rzucać na wgrywanie 10 czy może spokojnie do jesieni zaczekać. Mam antirollback'a więc ten tego...

Nic :P Możesz śmiało wrzucać ^^

 

5 godzin temu, marcinj6 napisał:

Ja myślę że skoncze już z aktualizacjami bo wystarczy że jeden błąd się pojawi i później można łatwo uceglic urządzenie.. kiedyś można było wrócić do poprzedniej wersji i było ok a teraz jedynie full wipe i od nowa ten sam rom próbować instalować akurat może będzie w końcu bez błędu. W tej chwili z 8.7.12 da się przejść w razie czego na 8.7.5 czy inne mają wersje anti?

Ale narzekasz, przecież downgrade cały czas można robić, ale nie na dowolną wersję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZIOLOISO napisał:

Czytam teraz temat i widzę, że chyba błąd zrobiłem instalując aktualizację global 9.5.19. Teraz już MIUI Polska nie wgram? Bo miałem czekać dwa tygodnie na odblokowanie i miałem wgrać.

Błędem było czytanie tego pożal się boże tematu - dużo płaczu, pełno niedomówień i niepotrzebnej paniki :) Możesz spokojnie wgrać MIUIPolska, jedyne co zmienia anti4 to niemożność wgrania starszego firmware ... ROM to niekoniecznie firmware, a w przypadku custom ROMów to już w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2018 o 15:47, Antyhaker napisał:

Błędem było czytanie tego pożal się boże tematu - dużo płaczu, pełno niedomówień i niepotrzebnej paniki :) Możesz spokojnie wgrać MIUIPolska, jedyne co zmienia anti4 to niemożność wgrania starszego firmware ... ROM to niekoniecznie firmware, a w przypadku custom ROMów to już w ogóle :)

To można wgrywać starsze romy, czy nie? Jak to w końcu działa? Podaj na jakichś przykładach, co można wgrać, a czego nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To można wgrywać starsze romy, czy nie? Jak to w końcu działa? Podaj na jakichś przykładach, co można wgrać, a czego nie można.

Można wrzucać wszystko co ma anti4 (jeśli chodzi o modyfikacje MIUI) lub wszystko co nie posiada w swojej paczce firmware (prawdopodobnie wszystkie custom ROMy inne niż te oparte o MIUI + niektóre tworzone na bazie MIUI).

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie poszła własnie aktualizacja do MIUI 9.6.3.0. Są łatki bezpieczeństwa na 01-07-2018 - co się chwali :)

 

Niby mają być poprawki optymalizacyjne, które się przydarzą, bo niestety, u mnie po 1,5 miesiącu używania telefonu zdarzają się ścinki. Nie mówiąc już o mulącej apce do robienia zdjęć :(

Zobaczymy jak teraz będzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maxio69 napisał:

Czy oprócz zmian w bezpieczeństwie pojawiły się jakieś inne zmiany? Ja jedną zauważyłem mianowicie na ekranie blokady zmieniło się położenie zegara jak i jego czcionka.

Co do optymalizacji to jeszcze potestować muszę. 

Ze zmian, to tak jak piszesz, ekran blokandy ma zmiany, jest też kosmetyka w systemie.

Są zmiany wizualizacji połączeń przez VPN - jest teraz to dużo czytelniejsze, co się chwali bo sporo z tego korzystam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się będziesz mógł cofnąć na rom zawierający wcześniejszy firmware decyduje to jaki masz masz teraz soft (bo już wcześniejsza wersja przed 9.6.3.0 ją podbijała (nie pamiętam która dokładnie, poszukaj w odpowiednim wątku).
Miui Polska nie zawiera z tego  co kojarzę katalogu firmware więc nawet jak będziesz mieć (już masz?) anti4 to spokojnie odblokujesz bootloader, wgrasz twrp i zainstalujesz miui polska (ważne tylko byś instalował świeżą wersję a nie jakieś antyki).

 

Co do działania samego globala 9.6.3.0 nie mam zastrzeżeń. SOT na poziomie między 6 a 8h. Na miui 10 global miałem jednak niższy i nie wszystko działało tak jak bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samurajson napisał:

@Soren

Dzięki za odpowiedź.

Aktualnie mam zainstalowany 9.5.19.0 i korci mnie instalacja Miui Polska, chociaż na Globalu wszystko śmiga jak należy. Powiedz mi czy na Miui Polska są aktualizacje OTA?

W pewnym sensie. Jest aplikacja aktualizacje, która działa dość niesfornie - do tego nie ma paczek przyrostowych, zawsze cały .ZIP pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maciek253 napisał:

Mnie tak samo korci instalacja Miui Polska. Ktoś ma jakieś porównanie wersją Global stable a miui Polska? Plusy i minusy? Działanie baterii? :)

MIUIPolska bazuje na wersji CHINA, więc ma kilka niedostępnych na globalu bajerów (przynajmniej w chwili gdy zmieniałem globala na xiaomi.eu) - przyśpieszanie uruchamiania aplikacji przy użyciu AI, zaplanowane zadania, plany oszczędzania i nie tylko :D Jeśli w takie cuda nie wierzysz (ja mam mieszane odczucia, nie czuję różnicy) to nie ma sensu zmieniać.

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poszła aktualizacja do 9.6.4.0, pojawiło się wsparcie dla bluetooth aptx oraz są łatki bezpieczeństwa z 01-08-2018 (co się bardzo chwali). Jest też mniej ścinek wydajności na telefonie.

Niestety aplikacja aparatu nadal leży i kwiczy :( Laguje niemiłosiernie. Tylko restart telefonu pomaga :(

 

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafmik napisał:

I poszła aktualizacja do 9.6.4.0, pojawiło się wsparcie dla bluetooth aptx oraz są łatki bezpieczeństwa z 01-08-2018 (co się bardzo chwali). Jest też mniej ścinek wydajności na telefonie.

Niestety aplikacja aparatu nadal leży i kwiczy :( Laguje niemiłosiernie. Tylko restart telefonu pomaga :(

 

 

 

Co to znaczy,że laguje?Mam tą wersję aktualizacji i nie widzę problemów z aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...