Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.06.2018 o 09:55, majdan12 napisał:

@korbielow

Przez który konkretnie chcesz to MiFlash zrobić?

no nie wiem jakis ostatni. Chyba ze lepiej poczekac te 350 godzin i wgrac normalnie po odblokowaniu twrp.

Ale Xiaomi przegielo z tym czasem 350h.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięli przykład z Lenovo. W P2 aby móc odblokować bootloader musiałem, tyle samo czekać
Wiesz czekanie to jeszcze pół biedy ale ja czekałem i po upływie tego czasu spróbowałem jeszcze raz i znowu czekanie 360h.
Tpawel a RN5 obsługuje LTE+? Ja u siebie nie zauważyłem. Chyba że muszę coś w plusie wykupić dodatkowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tpawel napisał:

Tyle że to słabe jest. LG k10 2017 na marnym mediateku mt6570 ma 2CA, a telefon kupi za 4 stówy. A tu telefon za tysiaka, proc mocniejszy 3 razy i nie ma.

Wysłane z Honor 9
 

Czym jeszcze LG może pobić Xiaomi? To że jeden szczegół jest na minus Xiaomi, nie robi z niego tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia priorytetów.
Całościowo już redmi 4x jest lepszy od tego K10
To o tyle dziwne że nawet zacofany w przypadku średniaków Huawei, pakujący tylko kiriny 65x sprzed dwóch lat do telefonów po 1600zl też ma 2CA.
Rozumiem gdyby fizycznie modem nie wspierał, brak NFC to brak modulu nfc- ok.
Ale tu jest ewidentnie kastracja.
Bardzo fajnie za to że jest VoLTE

Wysłane z Honor 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekałem na mi A2 ze względu na trochę lepszy procesor i wydajniejsza znacznie grafikę i lepszy aparat ale będzie miał czystego androida a ja się już przyzwyczaiłem do miui:) poza tym bateria 3080mah to za malo jak na taki ekran:) w zasadzie to ten sam telefon co mi 6x i bral bym go gdyby nie brak banda 20.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Mam Redmi Note 5 z chińskiego sklepu xiaomi.

Wysłałem prośbę o odblokowanie BL i oczywiście czekam.

Pytanie mam takie czy na ten China Stable 9.5.16.0 OEICNFA mogę przez Aplikacje Update wgrać Global Stable z pliku zip?

Czytałem że coś się tam może gryźć ale do końca nie rozumiem w czym rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiony w chinach i przywieziony z wersją China Stable taką jak pisałem wyżej.

Gdzieś wyczytałem skrawki informacji że można wgrać Globala z pliku zip zanim będzie odblokowany BL ale nie byłem pewny. Dzięki. Czekam cierpliwie zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy moge zrobić poprzez apke aktualizacje downgrade z romu global stable 9.5.14 na 9.5.13 i czy strace przy tym wszystkie ustawienia i dane? Bo zainstalowała mi sie ta aktualizacja ale mam wrazenie ze bateria leci w oczach na niej a na dodatek jakby aparat robil gorsze zdjecia:/

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker niech spróbuje, sam byłem przekonany że np. nie można przez apkę zmienić z bety na stable, a okazało się, że jednak się da - raczej z downgrade z nowszej stable na starsze stable nie pójdzie, ale kto wie...

@marcinj6 spróbuj, najwyżej ci nie zainstaluje. zrób kopię na kompie, bo jeśli zainstaluje - o czym poinformuje cię po weryfikacji w aktualizatorze - to wywali ci wszystko (powrót do starszej wersji)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wygląda na to że za 9h będę mógł odblokować bootloader i wrzucić miui 10 od miuipolska więc nie będę się bawił w jakiś downgrade romu. Mam pytanie czy twrp do naszego telefonu z poradnika miuipolska bedzie dobre czy trzeba sobie jakies inne zainstalowac? Jesli tak to skąd pobrac? I jeszcze skąd najlepiej pobrać magiska żeby mieć roota i safety net?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się odblokować bootloader ale niestety nie moge za cholere wrzucic twrp:/ mam win 10 i nawet jak włączyłem opcje żeby zastąpić powershell starym wierszem poleceń to nadal mam power shell i jak daje w folderze z twrp shift i prawy guzik myszy to  otwieram powershella wpisuje fastboot devices i nie wykrywa mi telefonu.. wie ktoś może jak to zrobić??

bład wyskakuje mi taki:

image.thumb.png.4beba17730fccef38ce56ec22bd12a81.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za spam:) już się to nie powtórzy. Ale mam pytanie jak sprawić by cmd czy powershell widział mój telefon? Dodam że dosłownie chwilę temu odblokowałem bootloader więc mi unlock telefon w trybie fastboot widział.. W adb też widzi mój telefon. Wszystkie stery raczej mam zainstalowane. Chyba że jest jakaś inna metoda na wgranie twrp?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIN+R -> CMD [enter]
przejdź do katalogu gdzie masz zainstalowany fastboot i adb


utwórz sobie w katalogu  twrp.bat z treścią poniżej


cls
echo off
echo RUN -> fastboot devices
fastboot devices
pause
echo RUN -> fastboot oem device-info
fastboot oem device-info
pause
echo RUN -> fastboot flash recovery
fastboot flash recovery twrp-3.2.2-0-whyred.img
pause
echo RUN -> fastboot boot
fastboot boot twrp-3.2.2-0-whyred.img
pause
echo NOW -> reboot
pause
exit

Edytowane przez DJYano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki:) udało mi sie wszysstko zrobić mam miui10 8.6.24 bo 8.7.5 ma błąd interfejsu:) zainstalowałem sobie odrazu magiska i viper4 i dolby z tym ze dolby atmos mi sie crashuje:/ ma ktoś może działający sposób na dolby atmos i google camera?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopie mam zrobiona calego systemu w twrp. Działa mi tylko viper dolby niestety nie. Robilem wszystko wg filmiku w modyfikacjach na naszym forum. A ma ktos moze działające google camera? Bo wszystkie apki sie crashuja mimo ze mam w magisku zainstalowany api enabler.

 

Edit: udało mi się zainstalować jakaś wersje google camery ale portret w przedniej kamerze nie działa oraz tryb slowmotion. Jest tyle wersji google camera ze nie wiadomo ktora bedzie dzialac dobrze:/ zauważyłem ze w open camera nie dziala mi nagrywanie filmów w 4k wyskakuje mi blad ze moje urzadzenie nie wspiera 4k a na romie global stable moglem spokojnie nagrywac w uhd a na miuipolska nie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późno. Od kilku dni się już wytaczała. Ja się załapałem chyba na pierwszą szarżę aktualek. 

Od wyjęcia z pudełka bateria gówniano trzymała w porównaniu z RN4X. Po aktualce jest wręcz lepiej, ale dalej przy słabym zasięgu sporo zabiera "sygnał sieci". Może naprawią to jak gówniany głośnik rozmów w poprzedniku. W każdym razie gdyby nie RN5Pro na rynek indyjski z innym aparatem, to pewnie lada chwila byśmy widzieli aktualizację do MIUI10 (mówię o stabilnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...