Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, marcinj6 napisał:

A mam pytanie czy na drugim koncie tez wysylales prosbe o zgode na odblokowanie? I czy mozna miec 2 konta przypisane do 1 numeru telefonu? Dlugo czekales na zgode?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Co ciekawe, konto założyłem już dawno, lecz nigdy z niego nie korzystałem. Dlatego też zgody na nim nie mam, a mimo wszystko poszło. Nie wiem, raczej nie - po otrzymaniu powiadomienia z prośbą o przypisanie numeru po prostu je odrzuciłem. Na moim głównym koncie (w zeszłym roku) czekałem niecały tydzień.

19 godzin temu, wojtiz napisał:

Witam, pojawiła mi się ostatnio informacja o możliwości aktualizacji do MIUI 9.5.13.0 . Czy po instalacji Magiska mogę bez obaw zainstalować nowe MIUI z OTA ?

Jeśli masz custom recovery, to może być z tym różnie. Sam Magisk nie przeszkadza, o ile masz oryginalną partycję przywracania. Jeśli masz TWRP lub inny tego typu wynazalek, to pobierz sobie paczkę ZIP (chociażby z XDA) i zainstaluj ręcznie.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie  wiem dlaczego ale na 10 prób połączenia telefonu z mi unlockerem udało mi się może ze 3 razy a za 3 razem niestety pokazał się komunikat że trzeba poczekać 343h.

Dzisiaj chciałem spróbować i nie da rady wchodzę w tryb fastboot podpinam i nie da się odblokować jakby nie widział telefonu. próbowałem już adb i różnych sterowników oraz mi unlockera 2.3 i 3.3.  może używam złych sterowników..

chciałem wyłączyć podpisywanie sterowników na win 10 za pomocą sposobu w wierszu poleceń ale po wpisaniu bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF wyświetla się że wartość jest chroniona dla bezpiecznego ruchu.

już sam nie wiem czemu tak nie trybi z mi unlockerem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Antyhaker napisał:

Jeśli masz custom recovery, to może być z tym różnie. Sam Magisk nie przeszkadza, o ile masz oryginalną partycję przywracania. Jeśli masz TWRP lub inny tego typu wynazalek, to pobierz sobie paczkę ZIP (chociażby z XDA) i zainstaluj ręcznie.

To chyba coś przegapiłem -żeby uzyskać uprawnienia ROOT-a ( wgrać Magiska) można skorzystać z oryginalnego recovery ?

Jeśli zainstaluję ręcznie paczkę MIUI 9.5.13.0 przez TWRP, to czy nie wyczyści mi moich danych i ustawień ?

Co się może podziać, jeśli uruchomię aktualizacje przy TWRP ?

Mam wrażenie, że po pojawieniu się aktualizacji telefon sam już próbował ją zainstalować (mam ustawiony restart telefonu w nocy i zamiast budzika , rano zobaczyłem TWRP -jakieś nietypowe działanie musiało to TWRP załadować zamiast ponownie uruchomić system po restarcie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że próbował zainstalować paczkę przyrostową (zawierającą tylko zmiany dodane w 9.5.13.0), której TWRP prawdopodobnie nie mogło zainstalować, stąd ekran TWRP - po nieudanej instalacji TWRP nie restartuje się do systemu. Update pójdzie, ale trzeba wgrać pełną paczkę aktualizacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odblokowałem bootloader właśnie za pomocą wspominanej tu przez Antyhaker metody opisanej na XDA (https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/solved-bypassing-360h-wait-to-unlock-t3791083). Na początku nie chciało iść i już ze dwa dni  z 360 h upłynęło, ale jak zresetowałem licznik i odliczanie 360 h  rozpoczęło się od nowa, to powtórzyłem próbę. Trzeba pamiętać, żeby przy logowaniu się na drugim koncie skorzystać ze starszej wersji miflash_unlock (ja korzystałem z wersji 2.2.624.14, co wyczyściło mi telefon do ustawień fabrycznych, ale odblokowało bootloader).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/11/2018 o 20:29, wojtiz napisał:

To chyba coś przegapiłem -żeby uzyskać uprawnienia ROOT-a ( wgrać Magiska) można skorzystać z oryginalnego recovery ?

Jeśli zainstaluję ręcznie paczkę MIUI 9.5.13.0 przez TWRP, to czy nie wyczyści mi moich danych i ustawień ?

Co się może podziać, jeśli uruchomię aktualizacje przy TWRP ?

Mam wrażenie, że po pojawieniu się aktualizacji telefon sam już próbował ją zainstalować (mam ustawiony restart telefonu w nocy i zamiast budzika , rano zobaczyłem TWRP -jakieś nietypowe działanie musiało to TWRP załadować zamiast ponownie uruchomić system po restarcie).

Sprawa wygląda tak - Magiska możesz zainstalować mając oryginalne recovery, ale nie z jej poziomu, a poprzez ADB (patched boot.img).

Jeśli masz poprzednie wydanie i sam nie zrobisz czystki, to nie.

Automatyczna aktualizacja z poziomu systemu się nie uda (chyba, że korzystasz z RedWolf Recovery, która teoretycznie to wspiera), wrzucenie paczki z poziomu partycji przywracania powinno dać oczekiwany rezultat.

Dlatego, że podstawowe TWRP nie wspiera aktualizacji przyrostowych MIUI, więc siłą rzeczy nie mógł przeprowadzić do końca tej operacji.

 

W razie pytań wal śmiało - specem nie jestem, ale trochę się już tym bawiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredminote5pro.html

miui 8.5.3 -> według mnie najlepsze

 

 

i taki bacik w katalogu z fastbootem ;)

cls
@echo device check
@echo ===fastboot devices===
fastboot devices
pause
@echo BL chck
@echo ===fastboot oem device-info===
fastboot oem device-info
pause
cls
@echo flash twrp
@echo ===fastboot flash recovery twrp-3.2.1-0-whyred.img===
fastboot flash recovery twrp-3.2.1-0-whyred.img
pause
cls
@echo boot twrp
@echo ===fastboot boot twrp-3.2.1-0-whyred.img===
fastboot boot twrp-3.2.1-0-whyred.img
cls
@echo reboot
pause

Edytowane przez DJYano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dzidexx napisał:

Tak.

Jeśli odpalasz system przywraca on stock recovery. Wymagane jest wejście do twrp i zrobienie...

wiec jak mam wejść do trwp skoro kombinacja volume up plus power odpala mi normalne stockowe recovery?

 

odpowiem sobie sam-wszystko przez to ze nie uzylem oryginalnego kabla tylko inny.Po uzyciu kabla z pudelka wszystko ladnie się wgrało i odpalilo:)

Edytowane przez ezzakiel
dodatnie tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ezzakiel napisał:

chyba się nie zrozumieliśmy-trwp po instalacji się nie odpala tylko normalne stockowe recovery.Tu nie ma sladu ze cokolwiek było instalowane.

nawet jak wykonasz w tej kolejności te komendy?

fastboot flash recovery twrp-3.2.1-0-whyred.img
fastboot boot twrp-3.2.1-0-whyred.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzidexx napisał:

, że wykonałeś w końcu poprawnie. Zły kabel by ci nie wykrył urządzenia więc miałbyś:

"fastboot no device attached" a nie "flashed OK".

i tu się mylisz bo na tym złym kablu i odblokowałem bootloader i wgrywalem TWRP i komenda była flashed OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe dalvik i/lub cache wystarczy aby twrp pozostało na stałe. 
Nie można po fastboot flash...twrp.img uruchomić od razu systemu. Na smartfonach z szyfrowaną pamięcią należy zrobić również format data.
Spoiler "Bzdura" w niczym nie pomaga.
[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Słucham? Bzdurą jest to co napisał, a pomaga to w nie traceniu czasu na rzeczy, które nie mają znaczenia.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Proszę pomóżcie mi z odblokowaniem mojego redmi note 5 pro. Niestety nie mogę połączyć telefonu z komputerem w trybie fastboot komputer nie widzi w ogole telefonu.. niby dźwięk podłączania jest ale gdy w oknie power shell wpisuje fastboot devices to nie widzi telefonu. instalowałem już ADB 1.4.3 i dalej nic. w normalnym trybie telefon wykrywany jest przez komputer mogę wymieniać pliki ale w trybie fastboot nie jest podłączony.. wyłączyłem podpisywanie sterowników i nadal nic.. z redmi note 3 pro nie było problemu.. jak wejdę w menedzer urzadzeń to telefon w trybie fastboot pokazuje mi:

5b2ac5eb68d91_Beztytuu.thumb.jpeg.f5aafd63172d654c3b2402e11a9215f9.jpeg

 

 

Proszę pomóżcie bo męczę się z tym już od 2 tyg:(

P.S mi unlock w wersji 1.1 daje możliwość odblokowania podświetla się przycisk unlock ale pokazuje się błąd przy 50% żeby zaktualizować mi unlock.

na wersji 2.3 i 3.3 przycisk unlock w ogóle się nie podświetla..

Ok udało mi się że wersja 2.3.8 wykrywa mój telefon ale na 2 kontach mi pokazuje mi żeby czekać 360h ktoś ma jakieś pomysły? może coś źle robię.. ktoś może odblokowywał za pomocą sposobu na 2 konta i zechce napisać krok po kroku jak to zrobić bo może ja coś robie źle że na obydwu kontach każą mi czekać 360h?? Nie rozumiem za bardzo co to znaczy "do not bind the phone"

 

Edytowane przez marcinj6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak zrobiłem ale gdy podpinam do mi unlock to przy 99% mam błąd żeby dodać konto w opcjach programistycznych... nie wiem czy sposób z dwoma kontami już nie działa czy ja coś robie źle ale na obydwu kontach mam 36h czekania:/ a najlepsze że już czekałem 360h i znowu to samo..

błąd.jpeg

Edytowane przez marcinj6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...