Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Za krótko się bawiłeś jeśli nie dostrzegłeś różnicy - zainstaluj sobie po kolei: LOS, AOSP, Resurrection Remix i poużywaj każdy ± dwa tygodnie. Ciekaw jestem czy zatęsknisz za czystym Androidem.

Ja się bawiłem nawet większą ilością, teraz siedzę na LG UX i tęsknię za MIUI - do którego planuję niebawem wrócić :)

2 godziny temu, majdan12 napisał:

To że Xiaomi umożliwia odblokowanie bootloader nie oznacza że dystrybutor od którego kupiłeś telefon wyrazi zgodę na naprawę w serwisie...

Dystrybutora obowiązuje europejskie prawo, jeśli działa w Europie. Tak więc dystrybutor nie ma tutaj nic do gadania, jeśli kwestia tyczy się odblokowanego BL :)

58 minut temu, FromWP napisał:

Wracając do tematu, telefon działa zadziwiająco sprawnie i szybko na stockowym romie (moim zdaniem lepiej od wielu innych modeli z teoretycznie lepszymi procesorami). Aparat też daje radę. Są drobne błędy, np z jaśnocią ekranu która potrafi wariować. Optymalizacja zużycia energii też bardzo dobra, trudno baterię przy normalnym użytkowniu szybko rozładować.

Masz może porównanie z Redmi Note 4X? Bo miałem ten model przez bardzo długi czas i bardzo mnie ciekawi, jak na jego tle wypada bateria. Zakładam, że gorzej, ale interesuje mnie jak bardzo :)

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

Zakładam, że gorzej, ale interesuje mnie jak bardzo 

Bawię się nim raptem dwa dni. Note 4x też mialem tylko przez chwilę. Nie mam bezpośredniego porównania, ale mam wrażenie, że gorzej nie będzie, a może nawet lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się nim raptem dwa dni. Note 4x też mialem tylko przez chwilę. Nie mam bezpośredniego porównania, ale mam wrażenie, że gorzej nie będzie, a może nawet lepiej. 
Tym lepiej dla mnie, bo 4X mnie pod tym względem zachwycił.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci pojawiła się wersja 9.5.11.0. Ptaszki śpiewają, że podobno są jakieś problemy z ładowaniem i z bluetooth'em - ROM testuje już od paru dni i nie spotkałem się z jednym czy drugim. Słuchawki bezprzewodowe i mój smart band dalej działają jak wcześniej, ładowanie klasyczne czy QC2.0 również bez zmian. 

A9H4mvZ8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowanie bootloadera na RN5.

Po zalogowaniu się do konta MI, nie musiałem czekać 360h na odblokowanie.

Po przejściu w tryb Fastboot, korzystając z miflash_unlock-en-2.3.803.10, odblokowałem bootloader.

Zgodę na odblokowanie wyrobiłem sobie na początku 2016 przy okazji zabawy z RN3. Może dlatego nie musiałem czekać 360h.

 

Screenshot_2018-05-27-21-36-48.jpg

Edytowane przez Jacobi
RN5 unlocked
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie musiałem nic czekać z automatu mogłem odblokować bootloader a teraz powiedzcie mi czy gdzieś jest opisana procedura jak zrobić root na stable czy jak zainstaluje TWRP i supersu lub magis to będzie śmigać bo chce wywalić niektóre aplikacje i zainstalować adaway ????

czytałem że trzeba jeszcze zainstalować   no-verity-opt-encrypt-5.1 i ludzie coś pisali ze mozna stracić ota czy to prawda ??

Edytowane przez kleryk88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odblokowujac bootloader nie tracisz gwarancji gdyz zezwala na to sam producent, zas jesli chodzi o zmiane softu to zawsze mozna sobie wgrac go na nowo przez miflash i bedzie  official

Edytowane przez OutSideR
Poprawka merytoryczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stockowym globalu nie ma dobrej wyszukiwarki systemowej. Wyszukiwanie T9 w dialerze nie obsługuje polskich liter. na 6 calowym ekranie nie można ustawić layoutu z 5 ikonami w poziomie. Brakuje motywów i co bardzo lubiłem cyklicznej zmiany tapet na ekranie blokady tak jak robi to Windows 10.
Chińskie ROMy miały zawsze opinie lepiej zrobionych pod kątem wydajności. I to trochę widać bo polski RN5 choć chodzi płynnie to jednak czka od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi motywów na tym Globalu  interfejs wcale nie jest taki płynny jeśli chodzi o animacje. Jeśli wspomnę o aparacie w sensie o oprogramowaniu nie raz się zacina lub długo włącza lub po zrobieniu zdjęcia się zacina i długo zapisuje foty, a zaś nie raz bez problemow 

A jeszcze jedno... Gdzie znajdę twrp do danego modelu jakim jest redmi note 5? W poradniku w tabelce nie ma go w ogóle :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrzucone 8.5.10 i to jest naprawdę słabe EU od nas
Global to syf z reklamami którego nie chcę używać.

I tutaj jest problem, EU. dobrego nie ma i pewnie długo nie będzie, Global olewam i co mam zrobić?

Patrzę z utęsknieniem na moje leciwe Kenzo w pudełku które zapitala jak złoto na androidzie 6, a mój "wajred" z 8 na pokładzie to qwa jakaś kupa szmelcu :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proponuję zainstalować MiuiPro. Klasa system. Ciągle aktualizowany. Mają dwie wersje dla naszego telefonu. Jedna oparta na china dev, a ostatnio doszła oparta na global stable.

 

P. S. Wszystko działa. Sporo dodatkowych funkcji. No i motywy również są.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dzidexx napisał:

Nie.

@up

 

Przyznam szczerze, że trochę jestem skołowany tymi wersjami Note 5, więc zapytam inaczej. 
https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-5-black-64gb-dual-sim-lte-polska-dystrybucja-p1231840 To jest "whyred", tj. Note 5 Pro? Bo tak wypada jak patrzę na zdjęcia - 2 aparaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
w Polsce można kupić Xiaomi Redmi Note 5 - Snapdragon 636 - 3/4 GB RAM - 32/64 GB ROM - whyred.
To wiem, ale czy to jest ta wersja, która posiada wsparcie Treble? O to mi się rozchodzi, byłem tego pewien, ale już nie jestem Ta jedna informacja zaważy o zakupie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antyhaker napisał:

To wiem, ale czy to jest ta wersja, która posiada wsparcie Treble? O to mi się rozchodzi, byłem tego pewien, ale już nie jestem emoji14.png Ta jedna informacja zaważy o zakupie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Na XDA whyred posiada dopisek Pro. Więc łapie się w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, majdan12 napisał:
  Odkryj ukrytą treść

Screenshot_2018-06-01-20-00-07-091_com.a

  Odkryj ukrytą treść

image.png

 

Mam pytanko widzę że masz stable czy masz zrobionego roota i zezeli tak to mógłbyś krótko opisać jak to zrobiłeś wiem że trzeba po zainstalowaniu twrp dodać jeszcze jakaś paczkę która coś blokuje by nie sprawdzało czy są jakieś zmiany na partycji itp

Stable chodzi mi ok ale denerwują mnie reklamy więc chciałbym zainstalować ad away

Edytowane przez kleryk88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...