Skocz do zawartości

Wersja systemu


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stałem się posiadaczem. Xiaomi redmi note 5. W wersji jak na zdjęciu. Mam note 4x z xiaomi.eu. Chce zainstalować miui polska na nowym note 5. Czekam aż minie okres by odblokowac bootloadera (360 godzin) :/ i moje pytanie brzmi czy to co w chwili obecnej mam nie jest jakimś "syfem" ? 

Screenshot_2018-05-26-17-38-40-096_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz1992

Od 2017 roku nie warto już używać Xiaomi.eu bo więcej z nim problemów niż pożytku. Na przełomie 2015 - 2017 roku używałem Xiaomi.eu ale wraz z końcówką 2017 zacząłem używać Global (Stable) i nie widzę powrotu do Xiaomi.eu

Jedyne co warto zmienić (jeśli mamy szybkie łącze internetowe) na Global to aktywacja WI-FI 40 MHz (wymaga Root).

Do niedawna aby zainstalować Xiaomi.eu itp. wystarczyło wysłać prośbę o możliwość odblokowania bootloader i trwało to chwile, później kazali czekać 72 godziny od momentu zalogowania się na konto ''Mi'' w systemie MIUI aby móc odblokować bootloader a obecnie w nowych modelach trzeba czekać 360 godzin i powoduje to że nie warto zmieniać Global.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, majdan12 napisał:

Od 2017 roku nie warto już używać Xiaomi.eu bo więcej z nim problemów niż pożytku. Na przełomie 2015 - 2017 roku używałem Xiaomi.eu ale wraz z końcówką 2017 zacząłem używać Global (Stable) i nie widzę powrotu do Xiaomi.eu

Że się włączę do dyskusji...

Jakieś argumenty...? Pytam, czy faktycznie Global ma faktycznie taką przewagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Że się włączę do dyskusji...

Jakieś argumenty...? Pytam, czy faktycznie Global ma faktycznie taką przewagę?

No wiesz Global jest zainstalowany w telefonie a Xiaomi.eu trzeba zainstalować (czekać 14 dni) a jak ktoś się boi zainstalować to musi komuś za to zapłacić a jak mu się telefon popsuje to odnowa musi powtarzać procedurę pozyskiwania Xiaomi.eu

Nie trzeba długo szukać aby ostatnie problemy z Xiaomi.eu znaleźć (np. sklep Google nie działa...).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

No wiesz Global jest zainstalowany w telefonie a Xiaomi.eu trzeba zainstalować (czekać 14 dni) a jak ktoś się boi zainstalować to musi komuś za to zapłacić a jak mu się telefon popsuje to odnowa musi powtarzać procedurę pozyskiwania Xiaomi.eu

Nie trzeba długo szukać aby ostatnie problemy z Xiaomi.eu znaleźć (np. sklep Google nie działa...).

No dobrze. To, że nie można od razu po zakupie zainstalować MIUI EU, uważasz za problem z systemem...? Poważnie...?

Poza tym. Jakieś konkrety? Choćby z tym sklepem Play...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrosi napisał:

No dobrze. To, że nie można od razu po zakupie zainstalować MIUI EU, uważasz za problem z systemem...? Poważnie...?

Poza tym. Jakieś konkrety? Choćby z tym sklepem Play...?

Jest tyle osób na świecie którym Global działa jak trzeba i nie myślą o zmianie. Xiaomi.eu nie oferuje lepszych zdjęć, lepszej wydajności, lepszego zarządzania RAM. Posadź 10 Kowalskich przed komputerem i każ im zainstalować Xiaomi.eu, żaden tego nie zrobi i będzie musiało komuś zapłacić aby mieć system alternatywny w którym nie wiadomo co siedzi.

Oczywiście jak się zapytam u kogo można zainstalować Xiaomi.eu to będzie nim osoba która uczestniczy w jego produkcji...

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Jest tyle osób na świecie którym Global działa jak trzeba i nie myślą o zmianie. Xiaomi.eu nie oferuje lepszych zdjęć, lepszej wydajności, lepszego zarządzania RAM. Posadź 10 Kowalskich przed komputerem i każ im zainstalować Xiaomi.eu, żaden tego nie zrobi i będzie musiało komuś zapłacić aby mieć system alternatywny w którym nie wiadomo co siedzi.

OK. Rozumiem, że EU nie jest lepszy od Global i odwrotnie. Dlaczego więc nieuczciwie dyskredytujesz jeden z nich, pisząc o rzekomo większym nasyceniu błędami? Ktoś Tobie za to płaci...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

OK. Rozumiem, że EU nie jest lepszy od Global i odwrotnie. Dlaczego więc nieuczciwie dyskredytujesz jeden z nich, pisząc o rzekomo większym nasyceniu błędami? Ktoś Tobie za to płaci...?

Xiaomi już nie jest w czasach że trzeba było skakać przy nim skakać aby działało. Kupując telefon w oficjalnej dystrybucji jest zainstalowany system na którym wszystko działa a czasem są małe błędy.

Polecając Global musiałby by mi płacić producent a polecając Xiaomi.eu kto płaci?

Kupując Samsung'a, LG itp. nikt nie musi kombinować i tak już jest w Xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to wszystko. Czy nie sądzisz jednak, że zarzucanie MIUI EU tego, że jest do ..., podczas gdy tak naprawdę Global jest niewiele lepszy, (jeśli w ogóle) zwłaszcza patrząc po ostatnich ROMach, jest nie fair? Ktoś, i wiesz kto, mimo wszystko wkłada w to dodatkową pracę i serce...?

Chodzi mi o to, że pisząc o tym, pisz o skomplikowanej procedurze instalacji, w porównaniu z gotowcem na pokładzie telefonu, a nie o problemach z systemem jako takich, np. z Google Play, bo to nieprawda. Zwłaszcza w kontekście tego, że Global też ma masę bugów. Rozumiesz...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mrosi napisał:

Rozumiem to wszystko. Czy nie sądzisz jednak, że zarzucanie MIUI EU to, że jest do ..., podczas gdy tak naprawdę Global jest niewiele lepszy, (jeśli w ogóle) zwłaszcza patrząc po ostatnich ROMach, jest nie fair? Ktoś, i wiesz kto, mimo wszystko wkłada w to dodatkową pracę i serce...?

Chodzi mi o to, że pisząc o tym, pisz o skomplikowanej procedurze instalacji, w porównaniu z gotowcem na pokładzie telefonu, a nie o problemach z systemem jako takich, np. z Google Play, bo to nieprawda. Zwłaszcza w kontekście tego, że Global też ma masę bugów. Rozumiesz...?

Każdy system ma problemy ale na dzień dzisiejszy Kowalski nie musi lecieć do pewnej osoby aby odpłatnie zainstalować system który umożliwi lepsze wykorzystanie telefonu.

Xiaomi zakończyło etap Chińskiego producenta który tworzy ciekawe telefony z systemem który jest średni. Dziś idziesz do sklepu, włączasz telefon i używasz.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

Każdy system ma problemy ale na dzień dzisiejszy Kowalski nie musi lecieć do pewnej osoby aby odpłatnie zainstalować system który umożliwi lepsze wykorzystanie telefonu.

Xiaomi zakończyło etap Chińskiego producenta który tworzy ciekawe telefony z systemem który jest średni. Dziś idziesz do sklepu, włączasz telefon i używasz.

Nadal nie rozumiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Nadal nie rozumiesz...

Ja jestem z tych którzy na pierwszym miejscu zaoferują darmowe rozwiązanie niż płatne. Bo nawet instalacja samemu jest płatna, chyba że nas czas jest nic nie wart. 

Xiaomi.eu jest równie dobre jak inne nieoficjalne modyfikacje MIUI dostępne w internecie.

Nadal nie mogę się doprosić o oficjalne oświadczenie ABC Data S.A. które informuje że instalacja Xiaomi.eu umożliwia naprawę telefonu w serwisie producenta. Informacja z MIUI Polska jest średnio przydatna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam i chce zainstalować xiaomi.eu naprawdę. Nie tylko kwestia przyzwyczajenia od lat ale i  pewne rozwiązania są których na globalu nie ma :( a jeszcze denerwujące powiadomienia na tym globalu ehhh drażnią ... :) Dodam , że mam wrażenie ,że teraz ta wersja która mam nie jest taka stabilna. Chyba że po jakiejś aktualizacji się to zmieni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz1992 Masz oficjalny rom. Ze stabilnością nie ma tragedii, ale różnych błędów sporo, bo to Oreo. Trzeba poczekać, to niestety jedne z pierwszych wersji Oreo w Miui. To samo dotyczy różnych zewnętrznych aplikacji. Nie wszystkie są jeszcze dopracowane pod Oreo. Czy z romem eu będzie lepiej nie wiem. Na pewno trochę inaczej.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

OK. Rozumiem, że EU nie jest lepszy od Global i odwrotnie. Dlaczego więc nieuczciwie dyskredytujesz jeden z nich, pisząc o rzekomo większym nasyceniu błędami? Ktoś Tobie za to płaci...?

No to może ja, skoro @majdan12 nie chce / nie potrafi. Po pierwsze, nowa forma powiadomień. Po drugie, gesty. Po trzecie, mniej problemów - choć to może być kwestia szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę chłopaki , że liczba osób przemawia za wersja Global :) mi osobiście średnio trochę odpowiada :/ wolałbym xiaomi.eu narazie i tak czekam z czasem aż odblokują mi bootloader. I poczekam aż jakieś osoby Się wypowiedzą korzystające właśnie z miui polska na note 5 

Od 3 lat korzystam i wyłącznie z xiaomi.eu i nigdy się nie zawiodłemm być może dlatego cały czas dążę  do tego by znów instalować na note5 ta wersje systemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateusz1992 napisał:

Widzę chłopaki , że liczba osób przemawia za wersja Global :) mi osobiście średnio trochę odpowiada :/ wolałbym xiaomi.eu narazie i tak czekam z czasem aż odblokują mi bootloader. I poczekam aż jakieś osoby Się wypowiedzą korzystające właśnie z miui polska na note 5 

Nadal nie wiesz czy w razie awarii telefonu serwis producenta nie odmówi ci naprawy a to chyba ważne przy zakupie telefonu w Polsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę chłopaki , że liczba osób przemawia za wersja Global mi osobiście średnio trochę odpowiada :/ wolałbym xiaomi.eu narazie i tak czekam z czasem aż odblokują mi bootloader. I poczekam aż jakieś osoby Się wypowiedzą korzystające właśnie z miui polska na note 5 
Od 3 lat korzystam i wyłącznie z xiaomi.eu i nigdy się nie zawiodłemm być może dlatego cały czas dążę  do tego by znów instalować na note5 ta wersje systemu
Spoko, bierz co tam Ci odpowiada. Tylko napisz mi dlaczego Ci akurat ten odpowiada.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie przeczytam wrażenia z MIUI w tym telefonie. Też preferuje Global, xiaomi.eu dla mnie nic nie wniosło i nie widziałem sensu by go używać. Używałem Redmi Note 4 Snapdragon i żałuję, że go kupiłem. Wszystko przez podłą jakość rozmów. Ciekawe jak będzie z RN5. Jeżeli się udał ten model, to świetnie by było jakby wyszedł z czystym Androidem bez tego MIUI albo jakiś dobry custom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@konsolite

MIUI aż takie złe nie jest bo kilka funkcji jest przydatne a nie ma tego w czystym Android (miałem miesiąc Lenovo P2).

Przeszedłem teraz na One Plusa i nie brakuje mi żadnej funkcji z MIUI. Nie znałem wcześniej MIUI i gdybym wiedział, że takie jest to bym nie kupił Xiaomi. Człowiek po prostu uczy się na błędach. Ale tak jest, że są różne gusta. Jednym podoba się to a innym tamto.

Edytowane przez konsolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx

Ja bym prosił o solidny dowód że Xiaomi pozwala odblokować bootloader bo informacja od twórców systemu mnie średnio interesuje zwłaszcza że Xiaomi jest też z dystrybucji Ingram Micro Poland (drugi oficjalny dystrybutor).

1 minutę temu, konsolite napisał:

Przeszedłem teraz na One Plusa i nie brakuje mi żadnej funkcji z MIUI. Nie znałem wcześniej MIUI i gdybym wiedział, że takie jest to bym nie kupił Xiaomi. Człowiek po prostu uczy się na błędach. Ale tak jest, że są różne gusta. Jednym podoba się to a innym tamto.

Mnie MIUI trzyma przez takie takie funkcje jak klonowanie aplikacji, druga przestrzeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dzidexx napisał:

Mi A1, Htc U11 life, Moto X4, General Mobile(Turcja), Nokie, Motorole - przecież miałeś ogromny wybór czystego Android'a. 

Custom Romów na RN4 jest natomiast zatrzęsienie.

Redmi kupiłem zanim wyszedł A1. Nie znałem MIUI i nie wiedziałem jaki jest. Używałem potem custom romów: RR a potem Liquid Remix i były bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dzidexx napisał:

Przecież odblokowujesz na stronie Xiaomi, po założeniu konta Xiaomi, powiązaniu fona z nim, otrzymaniu zgody od Xiaomi. Na całej drodze można wyczytać tylko, że pewne funkcje bezpieczeństwa mogą nie działać(działają jednak).

Jakiś inny smartfon odblokowałeś?

Mogę specjalnie dla ciebie poszukać ogromnej informacji od Motoroli o utracie gwaramcji. Miałem okazję ją olać 3krotnie.

To że Xiaomi umożliwia odblokowanie bootloader nie oznacza że dystrybutor od którego kupiłeś telefon wyrazi zgodę na naprawę w serwisie...

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konsolite Nie miałeś farta z tym Redmi Note 4. Rzeczywiście w tym modelu jakość rozmów często kuleje. Redmi Note 5 nie ma tego problemu i na nim Miui działa bardzo dobrze. Czysty android wcale nie musi być lepszy i stabilniejszy, czego przykładem jest Mi A1 i Mi 5x. Trudno powiedzieć co lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, telefon działa zadziwiająco sprawnie i szybko na stockowym romie (moim zdaniem lepiej od wielu innych modeli z teoretycznie lepszymi procesorami). Aparat też daje radę. Są drobne błędy, np z jaśnocią ekranu która potrafi wariować. Optymalizacja zużycia energii też bardzo dobra, trudno baterię przy normalnym użytkowniu szybko rozładować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...