Skocz do zawartości

Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem


SunTzu

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wszystko wiemy ze juz sie nie zamykaja aplikacje ze ramu nie brakuje ale chcialbym sis dowiedziec od kogos kto mial cm11 i wrocil do miui czy warto tzn czy sa mikrolagi systemu obecne na wszystkich wersjach . czy sa mikrolagi przy przechodzeniu miedzy aplikacjami . jak ogolne wrazenie predkosci chodzenia systemu wzgledem miui, bo przyzwyczailem sie do predkosci cm11 i tera nie wiem czy warto wracac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cola, teraz będą się nakręcać na nadmierny pobór baterii, bo przecież zRam to ciągła kompresja i dekompresja danych, ciągłe obciążenie CPU. Pewnie i o grzaniu się będzie ktoś marudził :) choć zapewne nic takiego nie będzie się działo.

Ja to wlasnie zauwazylem ze dluzej pracuje na baterii. Co do grzania sie to sie grzeje przy obxiazeniu ale ten model juz tak ma i bedzie pewnie miec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to i to i mam wrażenie ze cm11 ciut szybciej działa. Ale to chyba z powodu animacji. Na miui częściej się zdążą że telefon chwilke pomyśli. Ale jest to wyczuwalne dopiero gdy ma się obie wersje w ręce. Po powrocie do miui myślę że po jednym dniu się przyzwyczaisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cola, teraz będą się nakręcać na nadmierny pobór baterii, bo przecież zRam to ciągła kompresja i dekompresja danych, ciągłe obciążenie CPU. Pewnie i o grzaniu się będzie ktoś marudził :) choć zapewne nic takiego nie będzie się działo.

Jak wiemy nie ma telów idealnych zawsze coś komuś nie będzie pasowało, wsparcie dla innych marek jest takie jakby wcale nie było, to ma być tylko telefon a nie wiadomo co by ludzie chcieli, do grania to służy xbox, ps4 do robienia zdjęć aparat itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje spostrzeżenia po przesiadce z CM11

po pierwsze i najważniejsze to wszystko śmiga aż miło test endomondo i spotify plus odebranie rozmowy z vibera żadnych problemów czy z wiech w tym czasie po zakończonej rozmowie wszystko działało jak miało działać.

moje odczucie bateria słabiej trzyma od CM11 ale moim błędem mogło być przywrócenie backupa zamiast ręczna instalacja od nowa(sprawdzę te przypuszczenia dziś wieczór zainstaluje ręcznie wszystko od nowa)

telefon nie grzeje się mocno jest odrobinę wolniejszy od miui ale to są różnice zauważalne dla maniaków takich jak ja.

dziś raz miałem jakiś komunikat że coś że aparat nie zainicjował się jak trzeba ale mimo to zdięcie było zrobione i aplikacja się nie wyłączyła. a i zamiast logo operatora mam jakieś pierdoły powypisywane. zobaczę dziś zrobię czystą instalację jeszcze raz i jutro pojutrzem napisze co i jak z baterią.

siła sygnału na CM11 też wydaje mi się lepsza niż na 43

a dodam że nie faworyzuję ani miui ani CM bo jeden i drugi ma coś co mi się podoba coś co mi się nie podoba

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może u ja coś od siebie. Na cm wszystko dobrze chodziło, nie wywalało aplikacji, telefon się nie grzał, chociaż wydaje mi się ze bateria szybciej schodziła. Co do baterii to do końca ciężko mi się wypowiadać, bo jak się dziecko dorwało do grania to baterię do końca męczyło. Wróciłem jednak na miui 43 i stwierdziłem ogromną poprawę w stosunku do wersji wcześniejszej. Jednak dzisiaj w trakcie biegania przy endomondo, poweramp, GPS wywaliło mi powerampa. Telefon wciąż potrafi się nagrzać z tyłu i potrafi nagle bez powodu zatrzymywać aplikacje. Dzieciak grał w nowego spidermana na cm i wszystko działało, na miui wciąż się wywala w jednym i tym samym miejscu, gdzie na cm działało. Miui bardziej mi się podoba, ale niestety cm wciąż dla mnie jest szybsze, nie grzeje się i nic nie wywalało. Wciąż kibicuję miui, nie ma już problemów z ramem w sensie jego zapychania i jest na dobrej drodze by być tym czego od niego oczekujemy, jednak cm póki ci jeszcze z nim wygrywa. Pisząc tego posta telefon mi się trochę zajrzał, gdzie na cm nawet przy grach się mu to nie zdarzało.

Edytowane przez zbawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie myślą niektórzy właściciele samochodów, tacy co na dzień tylko swoje auto czyszczą i wietrzą, a jeżdżą nim kilka razy w roku – bo najważniejsze, aby służyło kolejne 50 lat :mrgreen:

Mi się wydaje że swap w pamięci wewnętrznej to raczej jak chip tuning, który powoduje szybsze zużycie silnika. Na szybko znalazłem w sieci http://www.flashbay.pl/blog/usb-life-expectancy 

BTW, proszę by odpowiadać konstruktywnie, nie o to chyba się nam wszystkim rozchodzi by się obrażać i pisać że ktoś nie jest przy zdrowych zmysłach bo ma inne zdanie o jakimś rozwiązaniu.

 

Cieszę się że ów nieszczęsny SWAP okazał się w RAM, dzięki Acid bo zaoszczędziłeś mi strachu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tak chwalicie ten tą nową aktualizację, a ja na jakimś Starym romie ( nie pamiętam jakim Ale chyba 2 na poczatku) z swapem 1gb, grałem w wszystkie gry (Modern Combat 5), teraz np. Redbull x fighters laguje, asphalt overdrive nie da się grać. W Antuntu 5.1 mam wynik +/- 20000. Premierze jak żyć? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, poczekam chwilkę aż się tel. podladuje i wrócę do starego roku. wtedy powiem jaki to był rom i jakie wyniki w Antuntu 5.1

Kurde zapomniałem że jak przywódcę kopie to tylko programy a nie rom. Mam nadzieję że w pracy będę miał go gdzieś zapisanego :/

Edytowane przez wixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po testowałem 43 i powiem że wracam do CM. jest już dużo lepiej rom jest w pełni funkcjonalny ale zjada baterię o połowę szybciej

i zasięg mniej stabilny zwłaszcza że w domu i w firmie mam kijowy zasięg i CM spisywał się lepiej.

a tak z pozytywów to wszystko co ja używam to chodziło bez problemów spotify, endomondo, viber, whatapp i dźwięk jak by lepszy

CM nie jest bez wad ale dla mnie puki co wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, 
Nie znalazłem starego romu (przepadł), ale zrobiłem tak jak wcześniej programem RAM EXPANDER utworzyłem SWAP 1000MB na karcie SD i w tej chwili Redmi ruszyło. O dziwo od razu po zainstalowaniu 42.0.0 w Antuntu pokazało wynik: 20195, po nałożeniu swapa wynik jest słabszy  16500. (pewnie przez kartę Class 4)
Ale to nie Antuntu gra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...