Skocz do zawartości

Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem


SunTzu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam telefon bez sd i wszystko działa na nowym sofcie

P.s. wygląda na to że naprawili ten błąd w sofcie. Na prawdę da się korzystać teraz z miui. Jestem w szoku... serio. To chyba przez to wejście na Indie z tym telefonem. Za duży fail by był. Jestem w szoku o tyle że naprawili to w miui v5 a przecież zaraz 4.4 i miui v6. Tutaj rację przyznaje użytkownikowi tosshi2 za to że jako jeden z nielicznych był uparty i czekał na fix. A ja sie bawiłem w jakieś cm. Jeszcze pare dni pewnie na nim posiedzę bo dopiero co udało mi się go perfekcyjnie skonfigurować (szkoda mi teraz tego!) ale będę się slinil i patrzył na miui na drugim telefonie. Xiaomi jednak porządną firmą :-P

P.s.2 Tosshi2 lub ktoś kto ogarnia mógłby przeanalizować czy ten błąd już jest naprawiony na prawdę? Bo czytam różne wersje. Że to niby swap itp. Przydałaby się głębszą analizą

P.s.3 też już nie macie tego efektu lcd off jak blokujecie telefon czy tylko ja?

P.s.4 w piatkowy wieczór siedzę ze znajomymi i nikt nie rozumiem dlaczego tak się cieszę.. ech całe miui ich omija... Nie wiedzą co tracą

Jak na razie jest ok wszystko. Co do swapa to chyba bez kitu zrobili bo o 500mb mniej pamieci mam na wewnetrznej. Jednak i tak trzeba samemu zobaczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielcy znawcy co nie wiedza ile zapisów i odczytów wytrzymuje pamięć flash. W kwestii wyjaśnienia zapis: do wyzerowanej komórki zapisuje bajt. Odczyt: zapisana komórkę zeruje. Powiedz mi ile razy tel zeruje bajty pamięci? Nie zeruje bo to głupota. Tak samo się podniecaja uwalonymi kartami od swapu tylko nikomu jeszcze ta karta nie padła. Cos dyski SSD tez dobrze się maja. Ale nie zamiast sie cieszyć ze naprawili telefon to już ze SWAP na pamięci wewnętrznej to zły pomysł. To jest juz cebulactwo.

Edytowane przez karolas123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przede wszystkim jest o wiele szybsza. Wg A1 SD Bench pamięć wewnętrzna w Redmi 1S zapisuje z prędkością 30 MB/s.

 

Dla porównania: w moim ukochanym MI2S najwięcej co wyciągnąłem w tym teście to 20 MB/s. W Redmi Note - 22 MB/s. W Samsungu Galaxy S4 - 30 MB/s. A w poczciwej Xperii NeoV mój rekord to 4 MB/s.

 

Z kolei najszybsza karta micro-SD jaką miałem przyjemność używać (Sandisk Ultra 8GB micro SDHC:Class 10) zapisywała (wg tego testu) 14 MB/s (jak była nowiutka).

 

BTW: Fajnie, jakby ktoś podał wynik z Mi4 – ponoć ma lepszy typ pamięci, ciekawe jak się to na ten test przekłada.

 

Z ciekawości - w której pamięci wewn. oni zrobili ten SWAP? W tej, która nie jest widoczna jako pamięć USB, prawda? Choć fizycznie to chyba te same kości (ten sam typ pamięci)?

 

Jak ktoś ma paranoję, że SWAP mu zniszczy pamięć w tel., to oprócz konsultacji psychiatrycznej (no offence) polecam regularne (ale nie za częste - np. raz na miesiąc) zapuszczanie testu A1 SD bench i obserwację, czy wyniki zapisu rzeczywiście się pogarsza. Pewnie jakiś wpływ na to ma TRIM, ale nie wiem, czy w Redmi1S jest obecnie jakiś TRIM?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam do trimowania LagFix, opinie są różne na temat swap'u na wewnętrznych pamięciach, ja się będę trzymał teorii że nie wpływa to na pewno korzystnie na kondycje tej pamięci, to też wcale tego nie muszę instalować :)

 

 

 

Wielcy znawcy co nie wiedza ile zapisów i odczytów wytrzymuje pamięć flash. W kwestii wyjaśnienia zapis: do wyzerowanej komórki zapisuje bajt. Odczyt: zapisana komórkę zeruje. Powiedz mi ile razy tel zeruje bajty pamięci? Nie zeruje bo to głupota. Tak samo się podniecaja uwalonymi kartami od swapu tylko nikomu jeszcze ta karta nie padła. Cos dyski SSD tez dobrze się maja. Ale nie zamiast sie cieszyć ze naprawili telefon to już ze SWAP na pamięci wewnętrznej to zły pomysł. To jest juz cebulactwo.

 

cebula to jest z Ciebie, taka jest moja opinia i nic Ci do tego..

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ktoś ma paranoję, że SWAP mu zniszczy pamięć w tel., to oprócz konsultacji psychiatrycznej (no offence) polecam regularne (ale nie za częste - np. raz na miesiąc)

To powinienem się leczyć, tym bardziej że już prędzej mogłem sobie zrobić plik swap w pamięci telefonu. BTW czy to nie tutaj ktoś postawił SWAP w pamięci telefonu i mu telefon siadł ?  Swap jest non stop wykorzystywany do zapisu i odczytu. Nie podobał mi się już pomysł z kartą SD, ale karty nie są tak drogie i można sobie pozwolić na jej uszkodzenie, gorzej już z pamięcią wewnętrzną. Pamięci flash nie są stworzone do ciągłego zapisu. Nie sądzę by mieliśmy w naszych kostkach w telefonie dużo miejsca na badblocki. To nie dyski SSD ! Zresztą, nawet na SSD tworzenie Swapa czy pliku wymiany jest niezalecane. 

 

Patrze ze niektórzy zamiast sie cieszyc ze telefon nie sprawia juz problemow to wola dalej narzekac.

Chcę tylko by telefon trochę i posłużył, Mogę zrozumieć że jeszcze na takiej stronie ktoś może zrobić skrypt do obsługi swapa (i chwała im za to bo pewnie tworzą też masę innnych dobrych rzeczy), ale że producent coś takiego robi ? Sami się przyznają że nie potrafią sobie dać rady w wyciekiem pamięci. 

Edytowane przez ZiP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przede wszystkim jest o wiele szybsza. Wg A1 SD Bench pamięć wewnętrzna w Redmi 1S zapisuje z prędkością 30 MB/s.

 

Dla porównania: w moim ukochanym MI2S najwięcej co wyciągnąłem w tym teście to 20 MB/s. W Redmi Note - 22 MB/s. W Samsungu Galaxy S4 - 30 MB/s. A w poczciwej Xperii NeoV mój rekord to 4 MB/s.

 

Z kolei najszybsza karta micro-SD jaką miałem przyjemność używać (Sandisk Ultra 8GB micro SDHC:Class 10) zapisywała (wg tego testu) 14 MB/s (jak była nowiutka).

 

BTW: Fajnie, jakby ktoś podał wynik z Mi4 – ponoć ma lepszy typ pamięci, ciekawe jak się to na ten test przekłada.

 

Read: 203MB/s, Write: 51MB/s, RAM copy: 10GB/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tutaj ktoś "próbował" postawić SWAP na wewnętrznej pamięci i uwalił telefon. Tylko tyle, że robił to w sposób nieumiejętny. Zaczął dzielić partycje. Nie wiem co dokładnie zrobił, ale pewnie utworzył, jak mój znajomy, 512 partycjipo 2 MB.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinienem się leczyć, tym bardziej że już prędzej mogłem sobie zrobić plik swap w pamięci telefonu. BTW czy to nie tutaj ktoś postawił SWAP w pamięci telefonu i mu telefon siadł ? Swap jest non stop wykorzystywany do zapisu i odczytu. Nie podobał mi się już pomysł z kartą SD, ale karty nie są tak drogie i można sobie pozwolić na jej uszkodzenie, gorzej już z pamięcią wewnętrzną. Pamięci flash nie są stworzone do ciągłego zapisu. Nie sądzę by mieliśmy w naszych kostkach w telefonie dużo miejsca na badblocki. To nie dyski SSD ! Zresztą, nawet na SSD tworzenie Swapa czy pliku wymiany jest niezalecane.

Chcę tylko by telefon trochę i posłużył, Mogę zrozumieć że jeszcze na takiej stronie ktoś może zrobić skrypt do obsługi swapa (i chwała im za to bo pewnie tworzą też masę innnych dobrych rzeczy), ale że producent coś takiego robi ? Sami się przyznają że nie potrafią sobie dać rady w wyciekiem pamięci.

To nie uzywaj wersji 43. Ja bede.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dyski SSD ! Zresztą, nawet na SSD tworzenie Swapa czy pliku wymiany jest niezalecane.

 

Podobnie myślą niektórzy właściciele samochodów, tacy co na dzień tylko swoje auto czyszczą i wietrzą, a jeżdżą nim kilka razy w roku – bo najważniejsze, aby służyło kolejne 50 lat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna zram nie swap, a.poza tym jest umiejetnie zrobiona bo nic nie muli i nie zapycha sie ani wywala apek, ja wczesniej pisalem nawet tuta o swapie ale nie powodowal on calkowitego rozwiazania problemu gdyz nawet ze swapem 512 na sd jako partycja osobna wywalalo mi apki duze

poza tym zaloze sie ze predzej tel sprzedacie niz padnie Wam pamiec wewn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie by zapis do swap był tak non stop 24/7. Idąc Twoim tokiem myślenia mój dwuletni Mi2 powinien mieć zajechana pamięć bo od początku do teraz wgrywalem romy z 300 razy a to rozpakowywanie kilkuset plików za każdym razem. A pamięć jest ta sama na swap. Poza tym na pamięci często są zapisywane dane, choćby do /cache.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ja uwalilem telefon bo stawialem swap na wewnetrznej i to jakims badziewnym programem swapper 2 (nie polecam:P), napewno duzo w tym mojej winy bo zamiast poczekac 2 dni az przyjdzie karta sd i tam postawic swapa to sie pospieszylem. gdzies tez czytalem ze to zram a nie swap cyli taki swap z wyzszy priorytetem i pono jest o wiele lepszy od zwyklego swapa. i jak dziala system w porownaniu do cm11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ja uwalilem telefon bo stawialem swap na wewnetrznej i to jakims badziewnym programem swapper 2 (nie polecam:P), napewno duzo w tym mojej winy bo zamiast poczekac 2 dni az przyjdzie karta sd

 

Chcesz powiedzieć, że postawienie swap-a na pamięci wewn. jest tak druzgocząco szkodliwe, że wykańcza tel. w parę dni? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sorry, robi się kabaret :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie przez  tzw "swap szkodzi" tylko cos ten swapper mi w partycjach popieprzyl i uceglilem go na amen

edit. tak wiec w stawianiu swapa na wewnerznej trzeba byc cholernie ostroznym a juz na pewno nie nie powierzac tego trzeciorzednym programom. no ale skoro xiaomi sie tym zajelo to moze dobrze to zrobilo i nikomu telefonu nie uwaii

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzamy jak mantra zapis do flash to zapis to wyzerowanej komórki bajtu, a odczyt to odczytanie i zapisanie tam 0. Nadpisanie na stara zawartość nie jest zaliczana jako cykl pracy wiec proszę jeszcze raz bez pisania bzdur. Nigdy w życiu nie udało mi się uwalic epromu przy pracy z mikro kontrolerami a wiec taka pamięć tez spokojnie wytrzyma do końca żywota telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwazniejsze jest ze teraz telefon chodzi idealnie. Od wczoraj uzywam i non stop mam 400 mb wolnego ramu. Wszystkp ubija i z niczym nie ma problemu a jak komus sie nie podoba to ze jest jakis tam swap na pamieci wewnetrznej to niech nie wgrywa wersji 43 albo niech wgra Cm 11. Niektorzy becza jak male dzieci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o wyniki benchmarków z 1S na najnowszym ROM-ie 43?

 

Konkretnie chodzi mi o screeny, takie jak te:

 

http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-27-01-10-44.png

http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-38-58.png

http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-35-53.png

http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-35-57.png

 

a także o główny test Antutu.

 

Czy dobrze pamiętam, że w 1S nie ma MIUI Browser, a tylko Chrome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wychodzi na to, że teoria o failu Xiaomi bo swapem zdegradują pamięć wewnętrzną, co tu niektórzy wypisywali jest bzdurą. Totalną.

 

Tak z ciekawości pogrzebałem w systemie.

 

Otóż w 43 pojawił się nowy punkt montowania:

/sys/fs/cgroup         427.9M     0.0K   427.9M   4096

A dokładniej:

/sys/fs/cgroup/memory

CGroups służy do grupowania procesów i do przypisywania im określonych parametrów. W tym przypadku kontrola nad dostępną pamięcią. Oczywiście nie znaczy to, że ubyło nam 428MB. W rzeczywistości nic nie jest zajęte.

W CGroups jest parę ciekawostek ale w praktyce można sobie odczytać tylko parametry np:

memory.swappiness 60

Przy tej wartości kernel częściej swapuje pamięć.

 

Ale szukając swap idziemy dalej

             total         used         free       shared      buffers
Mem:        892308       816376        75932            0        14896
-/+ buffers:             801480        90828
Swap:       614384       308700       305684
 

Czyli swap ma w Redmi do 614 MB. 

 

Ponadto swap nie jest zamontowany w fstab a polecenie swap -s nic nie zwraca więc nie jest to partycja na dysku.

Natomiast:

234|shell@armani:/sys/fs $ cat /proc/swaps                                     
Filename				Type		Size	Used	Priority
/dev/block/zram0                        partition	153596	77560	0
/dev/block/zram1                        partition	153596	76552	0
/dev/block/zram2                        partition	153596	76532	0
/dev/block/zram3                        partition	153596	76848	0

Co potwierdza co już pisano wcześniej, że dodali obsługę zRAM. W zRAM stronicowanie (paging) nie idzie na dysk tylko do skompresowanego bloku pamięci RAM (tam są te "partycje"). 

 

Podsumowując. Swap jest tam gdzie nikt nie szukał. W RAMie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cola, teraz będą się nakręcać na nadmierny pobór baterii, bo przecież zRam to ciągła kompresja i dekompresja danych, ciągłe obciążenie CPU. Pewnie i o grzaniu się będzie ktoś marudził :) choć zapewne nic takiego nie będzie się działo.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...