Skocz do zawartości

Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem


SunTzu

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam srednio 200mb jak z tel kozystam, ale gierki wszystkie wlaczam bez problemu (mam ich 26 aktualnie), RAM spada mi podczas grania do 50mb ale tego czym obecnie sie zajmuje nie ubija ani nie scina, nie zwalnia itp, po wylaczeniu gry znow mam kolo 200-300mb free, wszystko zalezy od tego co poszczegolny uzytkownik ma wgrane na tym tel...ja z androidem przygode zaczalem dawno temu i wiem jak sobie poradzic z tematem ale to by musial byc dlugi poradnik :) poki co jest jak jest a jest mysle duzo lepiej, wczesniej praktycznie zadnej gry wiekszej nie szlo wlaczyc bo zaraz ja ubijalo, nawet neta czy klawiature a teraz nic..juz 2 dzien

 

moge dodac od siebie ze warto usunac uslugi google (nie sklep ani google framework)...:pozdro :)


@SunTzu

 

Wielkie dzieki za rozpoczecie tego tematu, sam bym chyba nie wpadl na zabawe z minfree a juz napewno nie przypuszczalbym ze osiangnie sie takie efekty 6 wartosciami :)

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie facebook zabija ten telefon, po dłuższym używaniu ram schodzi do 50 mb i tnie się niesamowicie ...

Maksymalnie zszedł do 48 mb i potrzebny był restart - praktycznie po odpaleniu fb czy messengera fb jest klapa (kto w ogóle napisał tak g*wnianą aplikacje jak to fb :/)

 

Screenshot_2014-09-12-22-34-43.png

Edytowane przez r0bertt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyanogen Mod powstanie wyłącznie wtedy, gdy Xiaomi w swej wielkiej łasce udostępni kod źródłowy kernela, a na to się nie zanosi. Oczywiście można poczekać, aż ktoś stworzy CM z kernelem od MIUI, ale to bardzo zły pomysł patrząc na to jak zachowuje się MIUI na tym telefonie.

Bardzo żałuję zakupu 1S :(

Edytowane przez Tomecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam najnowszy soft, ale mimo wszystko problemy powróciłym (same apki się nie ubijają, trzeba je ręcznie ubić), albo mamy takie zwiechy że trzeba zrobić restart całości bo zamrozi system i fajrant... aplikacji nie używam dużo a faktycznie czasem w ogóle nie da się pracować na telefonie :/ Z aplikacji które używam to mam: automapę, officesuite, sms backup, gg, opera mini, swiftkey,avast, endomondo, fb, fb meesenger, whatsapp, skype, barcode scanner i gmaila, ale zaraz gdy wejdę w fb, czy messengera to jest koniec z ramem :D - miałem red rica i szczerze powiem, że jakoś lepiej działał niż ta 1s ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miui 6 bo to moze byc za kupe czasu tylko niech sie to "wspaniale" xiaomi wezmie do roboty i naprawi soft bo jak narazie wszedzie tylko ochy i achy o xiaomi slysze a prawda jest taka ze wydali bubel i nie garna sie wcale zeby go poprawic. mimo ze od dawna wiedza o ty problemie bo ludzie o tym na wszystkich forach trabia to oni maja to gleboko w d*pie i wydaja jakies poprawki "nagrywania zdjec na sd" gdzie mozna se to samemu wykonac . powoli zmieniam zdanie o tej firmie bo skupili sie na miui6 i innych telefonach ten olewajac, a sie okaze ze wielu sprzeda ten telefon i zepsuje sobie zdanie o nich

 

znalazlem cos takiego ale nie wiem co to wrzucam, jak tos lubi grzebac w fonie powaznie to moze pomoze

http://en.miui.com/thread-43977-1-1.html

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi naprawi blad z ramem a potem przezucimy sie na Miui V6. Gdzie tu logika? To ze oni tego nie naprawia bylo wiadomo od dawna. Ja tam wole zeby zrobili dobra wersje miui v6, bo nie ma sensu juz naprawiac v5 jak zaraz ja porzuca. Co do czasu to teraz bedzie aktualizacja do Mipada, potem do Mi2 i prawdopodobnie potem Redmi 1S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miui 6 bo to moze byc za kupe czasu tylko niech sie to "wspaniale" xiaomi wezmie do roboty i naprawi soft bo jak narazie wszedzie tylko ochy i achy o xiaomi slysze a prawda jest taka ze wydali bubel i nie garna sie wcale zeby go poprawic. mimo ze od dawna wiedza o ty problemie bo ludzie o tym na wszystkich forach trabia to oni maja to gleboko w d*pie i wydaja jakies poprawki "nagrywania zdjec na sd" gdzie mozna se to samemu wykonac . powoli zmieniam zdanie o tej firmie bo skupili sie na miui6 i innych telefonach ten olewajac, a sie okaze ze wielu sprzeda ten telefon i zepsuje sobie zdanie o nich

 

 

Czasem mi się wierzyć nie chce, że tak poważny, uciążliwy dla użytkowników problem występuje także na chińskiej wersji ROM-u. Przecież tego już używa nie garstka zapaleńców z dalekiej Europy, ale wiele tysięcy Chińczyków  - więc nie jest możliwe, że nie zgłaszają takiego problemu.

 

Może część problemów z MIUI, o jakich można na tym forum poczytać, to jednak wina wyłącznie przerobionej pod nasze potrzeby wersji europejskiej lub polskiej? Wszak nie raz tu czytałem, że jakiś problem, który dokucza w MIUI PL, nie występuje w wersji europejskiej "multilang". To może w wersji chińskiej jest jeszcze mniej problemów, bo jest bliższa źródłom?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ten nowy ROM rozwiązuje problem zamykania aplikacje. Tu racja. Tylko że o dziwo na starym 36 odpaliłem mesengera i gre candy crush. I nie wywali gry tylko ja laguję a RAM schodzi do 50MB co dawniej nie miało miejsca.

I nie wiem czy jestem jakimś wyjątkiem bo dalej powiadomienia messengera mi nie działają. Trzeba recznie wchodzić zero dymków. Chyba pomoże pełne czyszcze nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z tego nowego ROMu i muszę przyznać, że rzeczywiście likwiduje problem z zamykaniem aplikacji oraz z wysuwaniem się klawiatury, ale tak jak wcześniej wspomniano, trzeba korzystać z odpowiednich aplikacji, które nie powodują aż takiego pożerania ramu(w przecwieństwie do Facebooka i Messenger) bo w przeciwnym razie użytkowanie telefonu staje się nie do zniesienia(wieczne zacinanie, przy każdej czynności) i z pomocą przychodzi tylko restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety te ustawienia nie działają zbyt dobrze. Przykładowo uruchomiłem telefon, włączyłem antutu i przeszedłem na zakładkę z danymi technicznymi telefonu. Przewinąłem je w dół i telefon się zacinał podczas zwykłego przewijania ekranu, a nie miałem uruchomionych żadnchy innych aplikacji... Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze wole by wydali poprawiona v5 niz zabugowane v6, ktore pewnie w pierszych tygodniach patrzac na xiaomi nie bedzie sie wogule nadawalo do uzytku. telefon jest od czerwca, a podejrzewam ze uzytezny rom v6 bedziemy mieli w grudniu, wiec sorry ale nie kupuje auta by nim jezdzic za 8 miesiecy, a jak na razie nawet dla sredniowymagajacego usera jakim jestem ja telefon jest po prostu nieuzytezny. xiaomi zachowuje sie jak male dziecko, bo   zamiast przyznac sie ze wydali niedopracowanego bubla i starac sie to poprawic to wydaja z d*py potrzebne poprawki ktore jedna naprawiaja a jedno psuja i udaja ze problemu nie widza mimo ze wszedzie jest o nim glosno. nie hejtuje xiaomi bo uwazam ze miui jest najpiekniesza i najbardziej mila w uzytkowaaniu wersja androida ale te ich "cotygodniowe upgrejdy" naprawde wiele rzeczy psuja. niestety kupilem ten telefon i mam jezcze resztki nadziei ze cos sie w najblizszym czasie zmieni, a jak nie to chyba juz nigdy nie kupie chinczyka bo raz sie nacialem na ioceana x7s tera na rr1s i bede wolal kupic znienawidzonego s3 bez aktualizacji na ktorym jednak dziwnym trafem wszystko hula jak trza niz wiecznie miec nadzieje ze chinczyk cos poprawi. jezeli naprawia problem z rameme z calego serca ten telefon bede polecal a puki co OMIJAC Z DALEKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...