Skocz do zawartości

Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem


SunTzu

Rekomendowane odpowiedzi

@Acid

testuje od 2 dni ustawienia minfree i najlepsze efekty uzyskalem tymi wartosciami

echo "1536,2048,4096,6144,8192,10240" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree ;

pierwszy post jest nie do konca przetlumaczeniem watku z miui.com gdyz autor nie kaze nam wstawiac wartosci 8,8,8,128,128,128 bo sa bez sensu i powoduja duzo problemow lecz ustawic w programie preset na "mild" - wtedy jest prawie super ale jeszcze czasem wywali przy grach, a ze dosc popykac lubie to wystarczylo ostatnia wartosc lekko zjechac i juz nic nie wywala :-)

Wprowadzilem te dane i jest spoko. Na innych ktore mialem wczesniej telefon cial sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Zastosowałem to co powyżej napisano.

 

     "msm8226") # Redmi 1S
       echo "1536,2048,4096,6144,8192,10240" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree
    ;;
 
Dodatkowo usunąłem renderowanie GPU, które teoretycznie spychając rendering na GPU użyje więcej pamięci.

Dla pewności możecie w terminalu sobie wpisać:

cat /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree

Jak wyjdzie to co napisałem powyżej to jest tak jak sugerowaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiejszą wersję i coś jest nie tak. Korzystam normalnie z telefonu i ram potrafi zejść nawet do 70 MB i słuchawka muli niemiłosiernie. Pomaga ręczne uwolnienie pamięci.

Swypniete z RedMi 1s

Faktycznie telefon stracił ciut na wydajności. Ale za to nie wywala mnie z aplikacji, które mam w tle (skype, gg), normalnie uruchamia się klawiatura i nie znika.

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 90mb. Nie zawiesił się. Z tego co mi wiadomo linux jest tak skonstruowany, że zżera ram, więc to nic nowego. Ważne, żeby to co ma działać działało i to spełnia ta modyfikacja. A, że telefon ci się zawiesił, to może być zupełnie inny powód.

Wiem że dla androida wolny ram to stracony ram ;-) Tylko telefon strasznie słabo chodził, wręcz nieużywalny.

Swypniete z RedMi 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, tel nie zawiesza co sie od modyfikacji minfree, ja mam 20 gier i 15 programow i nic sie nie zawiesza ani nie muli, a renderowanie na gpu trza bylo Acid zostawic nie jest to problemem

te wartosci 8,8,8,128,128,128 robia takie jaja jak zwiechy l, co chwile alerty ze apki systemowe nie reaguja i duzo innych rzeczy

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oktanawiam sie czy instalowac rom bo mowicie ze wydajnosc spadla. hmm ale jaka wydajnosc? system nie chodzi juz tak plynnie czy wydajnosc w grach czy wydajnosc procesora? niech sie ktos powaznie wypowie co zainstalowal ten nowy rom. czy warto?

Jest zauważalny spadek prędkości przesuwając pulpity w launcherze. Nie widać lagów, po prostu jest wolniej. Poza tym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

te wartosci 8,8,8,128,128,128 robia takie jaja jak zwiechy l, co chwile alerty ze apki systemowe nie reaguja i duzo innych rzeczy

Dziwne, bo na tych wartościach u mnie chodzi bez problemu, żadnych zwisów itp.

Na wersji z 10:35 nadal FC.

Tak samo tutaj, dziwne, nie mam problemu z apką Aktualizacja.

Problem z nią miałem na romie 29 bodajże. Usunąłem, wróciłem do wersji 24, potem interesowałem następną po 29 (nie pamiętam 31?)

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, co do FC apki Aktualizacja, na trzech RR1s problem był po instalacji romu 29. FC wyskakiwał po restarcie. Na dwóch zrobiłem jak pisałem, do trzeciego mam dostęp rzadko, jutro zapytam użytkowniczkę, czy wywala FC.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzcie te: 16,20,24,28,32,128, system nie moze dac sobie na wazniejsze procesy zejsc z ramem az do 8 mb bo wtedy muli przestrasznie, widac to glownie w...grach - zaczynaja sie one ciac, 128mb jest logiczne dla pustych apek ktore nic nie robia - niech je szybciej wywala, reszte zacznie dopiero od 32mb


@Acid to wystarczy ze plik /xbin/su podmienie i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzcie te: 16,20,24,28,32,128, system nie moze dac sobie na wazniejsze procesy zejsc z ramem az do 8 mb bo wtedy muli przestrasznie, widac to glownie w...grach - zaczynaja sie one ciac, 128mb jest logiczne dla pustych apek ktore nic nie robia - niech je szybciej wywala, reszte zacznie dopiero od 32mb

Pewnie tak. Co do mojego fona, to mi nie wywala jak u Ciebie, bo mam partycję swap 512MB.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam iz powyzsze wartosci sprawuja sie idealnie, nie potrzeba swapa bo nic nie wywala, testowalem kilka programow i z 10 gier przez dobre pare h (w pracy siedze) :grin: i...nic ! nie tnie, nie wywala, nawet shadowgun trybi bez problemu

 

A czy „powyższe wartości” są użyte we wczorajszym ROM-ie, czy są inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...