Skocz do zawartości

Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem


SunTzu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przyszło to co prawda mi do głowy, ale ktoś w Xiaomi był nieźle nawiedzony oszczędzając komentarza dalszego do rzeczy.

 

http://en.miui.dgmei.com/thread-41496-1-1.html -źórdło.

 

Instrukcja 

1. Zrootuj

2. Zainstaluj busybox i zainstaluj

2. Zainstaluj  init.d toggler i kliknij uruchom init.d

3. Zainstaluj MinFreeManager i wpisz kolejno MB: 8, 8, 8, x ( w zależności od tego czy chcecie multitasking/czas pracy), 128, 128. apply

4. Edytuj: /system/etc/init.qcom.post_boot.sh  i wstaw na końcu /system/xbin/busybox run-parts /system/etc/init.d

4a. Zainstaluj MinFreeManager i wpisz kolejno MB: 8, 8, 8, x ( w zależności od tego czy chcecie multitasking/czas pracy), 128, 128. apply

 

 

Teraz aplikacje powinny przestać się wywalać gdy macie jeszcze 1/4 wolnego potencjalnie ram-u.
Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym aby to opisać w jakiś bardziej przestępny sposób, krok po kroku ze screenami czy coś.

Bo ja np jestem zielony w te klocki i za chiny nie mogę dojść co to jest i jak to zainstalować:

,,2. Zainstaluj  init.d toggler i kliknij uruchom init.d"

lub gdzie znajduje się :

4. Edytuj: /system/etc/init.qcom.post_boot.sh  i wstaw na końcu /system/xbin/busybox run-parts /system/etc/init.d

jak by ktoś pomógł z tymi 2 krokami to bym był wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak ktoś to zastosował to niech napisze czy autentycznie działa.

 

 

Działa, wcześniej wywalało nawet przeglądarkę teraz jest w porządku. Nawet launchera nie ma potrzeby zostawiać w pamięci na siłę, bo się nie zamyka.

 

Też jestem za tym aby to opisać w jakiś bardziej przestępny sposób, krok po kroku ze screenami czy coś.

Bo ja np jestem zielony w te klocki i za chiny nie mogę dojść co to jest i jak to zainstalować:

,,2. Zainstaluj  init.d toggler i kliknij uruchom init.d"

lub gdzie znajduje się :

4. Edytuj: /system/etc/init.qcom.post_boot.sh  i wstaw na końcu /system/xbin/busybox run-parts /system/etc/init.d

jak by ktoś pomógł z tymi 2 krokami to bym był wdzięczny

Lol... 

2. Zainstaluj wspomniany program i masz byczy napis "enable init.d" przetłumaczyłem go na PL jako, że wiele osób nie radzi sobie z eng (taa na innym forum oberwało mi się)

4. Gdzie znajduje się? hmm 

w "/system/etc/"  i masz na końcu init.qcom.post_boot.sh wstawić wspomnianą linike kodu. 

 

 

 

 

 

Lol zostawcie te init.d. Przecież taką samą komendę można wpisać właśnie w init.qcom.post_boot.sh. Metoda jest bez sensu, polecenie ok. Aplikacja min free Manager jest niepotrzebna bo korzysta ona ze zwykłego polecenia sh.

Wysłane z MI4 W

 

 

Też miałem takie wrażenie, ale pisałem wg źródła, a czort wie czy coś tam nie przekombinowane. Jak chcesz zmodyfikuj pierwszy post czy też ROM.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej do init.qcom. post_boot.sh dodać na końcu:

echo "2048,2048,2048,32768,32768,32768" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree ;

bez zbędnych programów?

@Acid co sądzisz?

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jeżeli są to sprawdzone wartości to można je dodać jak najbardziej do romu. Jednak chyba łatwiej zrobić to w tym programie i nikt nie każe grzebać ludzią w pozostałych opcjach bo faktycznie można coś skopać tak samo jak przy grzebaniu w plikach systemowych przez ludzi nie mających o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co to za parametry.

Zresztą ja wiem dobrze jak co ustawić bo to co widzicie w Trickster mod to odczyt parametrów systemu jak np. governor czy scheduler a te rzeczy ustawia się łatwo z poziomu shella znając odpowiednie komendy.

 

Jeśli mowa jest o tweakch np. minfree (jest taka opcja w Trickster) to to samo można wstawić jako polecenie w pliku wykonywalnym bash jakim jest init.qcom.post_boot.sh i wszyscy będą to mieli na starcie systemu - oczywiście wciąż można to zmienić potem w Trickster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej do init.qcom. post_boot.sh dodać na końcu:

echo "2048,2048,2048,32768,32768,32768" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree ;

bez zbędnych programów?

@Acid co sądzisz?

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

 

Ja to jestem ciemny w tych sprawach i zapytam się dla pewności. W tym pliku na samym końcu dodaję to całą linikę, bo akurat nie chce mi się tych programów instalować, plik już oglądałem i są komendy echo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale powiedzzcie czy to dziala, a jezeli tak to w jakim stopniu rozwiazuje problem ramu. dziwna sprawa z ty ramem jest , fatycznie musi byc cos skopane bo np uruchamiam jaKIS MARNY PROGRAM "SIATKOWKA" i znika 100mb ramu, przecie taki program moze co najwyzej pare mega zzerac. powiedzcie czy po tym tweku dalej zamyka aplikacje? bo dla mnie problem niskiego ramu to nie problem bo to nie windows i tu ram musi i powinien byc wykorzystywany, jeno problem z gospodarowaniem ty ramem  bo ajk narazie to potrafi wywalic przy uruchomionej przegladarce viberze i muzyce a nie mowie juz o utorrencie bo z nim to wszystko wywala.

edit: aha i jeszcze zaowazylem jeden problem : mianowicie pod prawym dotykowym przyciskiem mam ustawione w przypadku przytrzymania zamkniecie aplikacji i np jestem w jakies aplikacji i zamykam ja w ten sposob , jest napisane "aplikacja zostala pomyslnie zatrzymana" a potem przytrzymuje HOME i ona dalej sie wyswietla. to cholera albo ja zamknelo albo dalej jest? nie wiem o o chodzi. no i druga sprawa widze ze czesto jak przytrzymam home to widze aplikacje z pododawana klodka mimo ze ja takiej nie dodawalem

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 

Ja to jestem ciemny w tych sprawach i zapytam się dla pewności. W tym pliku na samym końcu dodaję to całą linikę, bo akurat nie chce mi się tych programów instalować, plik już oglądałem i są komendy echo.

 

 

Dokładnie tak w zasadzie nie powinno mieć znaczenia gdzie :P byle nie po #. Ale ja nie jestem "jasny" więc wolę nic nie mieszać.

 

no dobra ale powiedzzcie czy to dziala, a jezeli tak to w jakim stopniu rozwiazuje problem ramu. dziwna sprawa z ty ramem jest , fatycznie musi byc cos skopane bo np uruchamiam jaKIS MARNY PROGRAM "SIATKOWKA" i znika 100mb ramu, przecie taki program moze co najwyzej pare mega zzerac. powiedzcie czy po tym tweku dalej zamyka aplikacje? bo dla mnie problem niskiego ramu to nie problem bo to nie windows i tu ram musi i powinien byc wykorzystywany, jeno problem z gospodarowaniem ty ramem  bo ajk narazie to potrafi wywalic przy uruchomionej przegladarce viberze i muzyce a nie mowie juz o utorrencie bo z nim to wszystko wywala.

edit: aha i jeszcze zaowazylem jeden problem : mianowicie pod prawym dotykowym przyciskiem mam ustawione w przypadku przytrzymania zamkniecie aplikacji i np jestem w jakies aplikacji i zamykam ja w ten sposob , jest napisane "aplikacja zostala pomyslnie zatrzymana" a potem przytrzymuje HOME i ona dalej sie wyswietla. to cholera albo ja zamknelo albo dalej jest? nie wiem o o chodzi. no i druga sprawa widze ze czesto jak przytrzymam home to widze aplikacje z pododawana klodka mimo ze ja takiej nie dodawalem

 

 

Było napisane, że DZIAŁA!  

"EDIT:" skoro zamknąłeś to jest zamknięta, a Aplikacja ma prawo być na liście ostatnio uruchomionych aplikacji prawda? 

 

Zgadza się jeżeli są to sprawdzone wartości to można je dodać jak najbardziej do romu. Jednak chyba łatwiej zrobić to w tym programie i nikt nie każe grzebać ludzią w pozostałych opcjach bo faktycznie można coś skopać tak samo jak przy grzebaniu w plikach systemowych przez ludzi nie mających o tym pojęcia.

Chyba kwestia taka, że funkcje ta jest zablokowana i musisz zapłacić $$$ za odblokowanie. Nie wiem czy jesteś autorem programu, bo kopiuje to o czym my mówimy.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale instalacja z poziomu Aktualizacje jest bardzo wygodna. Lepsza niż update.zip i przechodzenie do recovery z poziomu kombinacji klawiszy. To nie jest dobry pomysł. Chciałbym jednak spojrzeć na loga. 

Trochę to dziwne, bo nie poprawiam chyba aplikacji Updater w żaden sposób. Więc może to wina ro.product.mod_device z build.prop.

Czy ktoś może ten wpis zmienić np. na miuipolska: czyli 

ro.product.mod_device=miuipolska

 i sprawdzić czy jest FC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez to mogę mieć problem przy słuchaniu muzyki z byle jakiego programu np Power Amp bądź nawet stockowego przy włączeniu przeglądarki plus jakieś dwie zakładki to po chwili muzyka się zatrzymuje i gdy ją włączę ponownie i wejdę w przeglądarkę to znów się zatrzymuje :/ ciągle w kółko to samo. Może to być spowodowane małą ilością ramu ? już nie ogarniam tego i mnie to wkurza strasznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

testuje od 2 dni ustawienia minfree i najlepsze efekty uzyskalem tymi wartosciami

echo "1536,2048,4096,6144,8192,10240" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree ;

pierwszy post jest nie do konca przetlumaczeniem watku z miui.com gdyz autor nie kaze nam wstawiac wartosci 8,8,8,128,128,128 bo sa bez sensu i powoduja duzo problemow lecz ustawic w programie preset na "mild" - wtedy jest prawie super ale jeszcze czasem wywali przy grach, a ze dosc popykac lubie to wystarczylo ostatnia wartosc lekko zjechac i juz nic nie wywala :-)

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

java.lang.RuntimeException: An error occured while executing doInBackground()

at android.os.AsyncTask$3.done(AsyncTask.java:299)

at java.util.concurrent.FutureTask.finishCompletion(FutureTask.java:352)

at java.util.concurrent.FutureTask.setException(FutureTask.java:219)

at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:239)

at android.os.AsyncTask$SerialExecutor$1.run(AsyncTask.java:230)

at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1080)

at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:573)

at java.lang.Thread.run(Thread.java:841)

Caused by: java.lang.NullPointerException

at java.lang.String.(String.java:141)

at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:221)

at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:185)

at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:101)

at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:80)

at com.android.updater.tasks.UpdateChecker.pm(UpdateChecker.java:153)

at com.android.updater.S.doInBackground(UpdaterBackgroundService.java:763)

at com.android.updater.S.doInBackground(UpdaterBackgroundService.java:759)

at android.os.AsyncTask$2.call(AsyncTask.java:287)

at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:234)

... 4 more

Ja i mój 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe docx? A co to wszyscy maja M$?

Logi się wrzuca na pastebin.com a nie wordy...

Wysłane z MI4 W


java.lang.RuntimeException: An error occured while executing doInBackground()
at android.os.AsyncTask$3.done(AsyncTask.java:299)
at java.util.concurrent.FutureTask.finishCompletion(FutureTask.java:352)
at java.util.concurrent.FutureTask.setException(FutureTask.java:219)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:239)
at android.os.AsyncTask$SerialExecutor$1.run(AsyncTask.java:230)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1080)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:573)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:841)
Caused by: java.lang.NullPointerException
at java.lang.String.(String.java:141)
at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:221)
at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:185)
at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:101)
at com.android.updater.tasks.c.a(BaseChecker.java:80)
at com.android.updater.tasks.UpdateChecker.pm(UpdateChecker.java:153)
at com.android.updater.S.doInBackground(UpdaterBackgroundService.java:763)
at com.android.updater.S.doInBackground(UpdaterBackgroundService.java:759)
at android.os.AsyncTask$2.call(AsyncTask.java:287)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:234)
... 4 more

Ja i mój 1S

A czy przywrócenie domyślnego pliku /etc/hosts robi coś?

W sensie z romu xiaomi.eu podmienić hosts z miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość będę wiedział jak to robić, jedynie officesuite miałem pod ręką i dlatego taki format :P

A co do tego pliku to nie bardzo wiem gdzie jest a jak już to tak po prostu go podmienić czy przez jakiś specjalny program?

Ja i mój 1S

Edytowane przez Pan_Gnief
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem: system/etc/hosts

Wystarczy podmienić plik w zip jeszcze na komputerze (przeciągnąć plik do okna z zipem).

Albo przez:

adb root
adb remount
 adb push hosts system/etc/
adb remount
adb reboot

Albo root explorer.

Możliwości jest milion.


Ok nowy rom:

http://91.205.75.29/miui-v5/37.0.0/MIUIPolska_armani_37.0.0_v5-4.3.zip

 

- fix roota

- minfree tweak

 

FC updatera prawdopodobnie jest nadal. 

Nie wiem co powoduje błąd. Poprawiłem tam tłumaczenie i zmieniłem ro.product.mod_device na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...