Jump to content

VIPER 4 ANDROID

paveu1978
 Share

Recommended Posts

Chciałbym wam podać sprawdzoną instalację na Redmi Note 5 Pro (whyred android 8.1 Oreo) najlepszego narzedzia do zmiany parametrów dźwięku na androidzie.

Wymagania:

- root zrobiony  na podstawie Magisk

jak to zrobic pokazane na filmiku (od 2 minuty filmu)

• 1 month later...

U mnie na miui 10 8.6.24 działa tylko viper4 a dolby sie crashuje:/

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

No więc tak przetestowalem moduly magiska viper i dolby i odkryłem ze niestety gdy zainstaluje vipera a potem dolby to obie apki sie włączają ale ani jedna nie dziala. Gdy odinstaluje dolby to Viper dziala. Czyli jakimś cudem obie raz sie gryzą:/ juz nie mam pojecia jak zwiększyć głośność na sluchawkach. Sorry ze dopiero teraz pisze ale szeryf mrosi usunal moj wczesniejszy temat i dal mi bana na 10h super....

• Like 1

• 1 month later...

Ogolnie to na globalu jak ustawilem region indie to glosnik gral bardzo glosno a na sluchawkach bylo dobrze i glosno. Na miuipolska jest ciszej. O ile glosnosc na glosniku mi wystarcza to na sluchawkach juz nie. Korzystam z romu 8.8.3 i kernela "kirks kernel v1.7"

A co do modulow magiska to mam to co na screenach. Apki muzyki uzywam stockowej ewentualnie youtube.647d7f7e521e0cdb5ca5649df156e913.jpgb8b9a7bca51d7b2f817a27847a850037.jpg

Ustawienia vipera:

4f5e9e2e0e3ffad8fc47d1f8f8fb0646.jpg4c117c208566f2818f0988c256dc02cc.jpg

Ktos mi pisal ze audio media library musi byc zeby dzialal viper.. reszte zrobilem jak pisales. Zainstalowalem viper 520 i gra tak samo jak ten co mialem tylko tamten mial wiele wiecej ustawien np basu czystosci dzwieku tutaj tego nie ma:/ zainstalowac busybox android ndk z magiska?

Aparat akurat testuje i widze ze tylko pare opcji pokazalo sie w ustawieniach i tyle.

Busybox to podstawa. Nie wiem jak u was ale u mnie bez AML nie działa Viper, Dolby itr. Driver status 0.0.0.0 . Dopiero AML naprawia ten problem. Może to wina softu bo mam xiaomi.eu a w globalu jest inaczej. Na xda zawsze podawali AML jako lekarstwo na problemy z modami dźwiękowymi. I fakt poinstaliwałeś masę rzeczy niepotrzebnie

Busybox doinstaluj.
Czy v4a zwiększa głośność słuchawek po ustawieniu i włączeniu master power? Jaki jest wtedy driver status?
Jedna wersja V4a instaluje dodatkowo audio mod lib - ja obecnie nie mam na żadnym sprzęcie(3 szt.).

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Miałem niestety małe przejścia i przez 2h próbowałem przywrócić telefon do żywych bo w pewnym momencie po odinstalowaniu niepotrzebnych modów telefon załapał bootloopa więc przeinstalowałem system ale po zainstalowaniu magiska znowu bootloop i tak kombinowałem 2h aż się udało bo nie chciało mi się full wipe robić. A przywrócenie kopi z twrp też kończyło się bootloopem:/ mam zainstalowany z powrotem Viper 2.6.5.0 bo nie ma różnicy w głośności pomiędzy tym a viper520 a w tamtym jest więcej ustawień. Busybox doinstalowane. Viper zwiększa głośność słuchawek ale i tak grają według mnie jeszcze cicho. Na redmi note 3 pro miałem tez Vipera i dolby i tylko oba dawały kopa jeśli chodzi o audio w telefonie. Myślałem że tutaj też można mieć oba mody ale niestety jeden wyklucza drugi:(

Nie wiem o co chodzi z tą niemodyfikowalna ochrona słuchu ale co do słuchawek to używam cały czas tych samych. Na redmi note 3 pro jak wyłączę Vipera i dolby to i tak gra sporo głośniej niż na redmi note 5 pro z viperem. Nie wiem czy po prostu sam telefon ma słabe audio czy jak:/ jeśli chodzi o Vipera to gdy podkręcam głośność to słychać różnice ale nie dużą a w redmi note 3 pro jak podkręcam głośność w viperze to słychać odrazu że grają duzo głośniej. Tak jakby coś w systemie nie pozwalało wyciągnąć mocy z tego telefonu.

Mam w domu 5 par słuchawek i sprawdzałem na każdej parze.. na globalu miałem informacje o ochronie słuchu gdy zwiększałem głośność i wtedy gdy dałem na full to grały dosyć głośno. A tutaj takiego info nie ma. Jeszcze się zastanawiam bo ja kupiłem telefon w xkomie i za pierwszym razem dostałem w takim pudełku jak na wszystkich unboxingach na YT a gdy wymienili mi na nowy(rysy na ekranie) to dostałem już w innym pudełku. Roznica była taka że karton w środku pudełka miał inny kształt.. może znowu akcja xiaomi z różnym podzespołami? Ogólnie to mam wrażenie że ten pierwszy głośniej duzo grał na słuchawkach i na głośniku i ekran był jaśniejszy:/ denerwuje mnie że grają cicho te słuchawki..

Może by tak porównać w aida64 audio i ekran? może jest tak jak było z redmi note 3 pro rozne podzespoły?

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
  • Thanks 1

@marcinj6 Ja mam RN5 z X-komu, wersje global 9.5.13.0 i na początku, oglądałem recenzje to mówili ze słaby dźwięk na słuchawkach, ale Paweł z Mobzilli mówił ze gra dobrze z ulepszaniem dzwieku Mi. Jak sprawdziłem pierwszy raz słuchawki to rzeczywiście dźwięk był cichy, płaski i grał beznadziejnie, jednak po włączeniu tej funkcji "Ulepszanie dzwięku Mi", dzwięk był rewelacyjny, głośny, donośne basy, wcześniej nawet na komputerze nie uzyskałem takich efektów z tych słuchawek (tanie. za 40 zł). Także polecam skorzystać z tej funkcji, a jak nie pomoże to zmień region, bo gdzieś czytałem ze niektórzy mieli problemy z głośnością i zmiana regionu poza UE pomagała. 

No ja mam właśnie zainstalowane miuipolska i tutaj nie ma możliwości zmiany regionu.. na globalu jak byłem to owszem na regionie indie grał głośno na słuchawkach. Mam ustawione ulepszenie dźwięku mi. Jak wyjmę słuchawki z uszu to dźwięk tylko tak ledwo słychać z słuchawek a wydaje mi się że powinno mocno być slychac z głośnością na maxa.

Zajrzyj do build.prop prawdopodobnie masz PL jako podstawowy a CN lub IN jako drugi region. Możesz, ewentualnie edytować+restart fona.
Trzymaj kopię build.prop abyś w twrp mógł ją łatwo przywrócić.
@marcinj6
A zmiana języka nie zmienia czasem regionu?

Nooo i gitara:) działa o wiele głośniej:) w takim razie jaka jest różnica między indiami a polska? Da się gdzieś zmienić wartości głośności dla Polski? Zeby nie musiec ustawiać regionu Indie?

10 minut temu, marcinj6 napisał:

Da się gdzieś zmienić wartości głośności dla Polski? Zeby nie musiec ustawiać regionu Indie?

W prosty sposób się nie da. Po co Indie? Ustaw Szwajcarię. Dla Indii są jakieś dodatkowe usługi od Xiaomi tobie niepotrzebne.

Hmm a ja mogę normalnie wpisać w ustawieniach region i wejść i zmienić na Szwajcarię. Nawet po aktualizacji do 8.8.9 został mi region Szwajcaria. Internet mobilny działa. Zmieniła się tylko ikona z LTE na 4G:)

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Odkopie tamat :
Koledzy mam vipera na pixel experience pie. Viper normalnie z magiska instalowany. Niby ok, ale po jakimś czasie przestaje być aktywny, wyłącza się czy jak to nazwać. Reset tel i działa. Idzie to jakoś naprawić? Może jakąś inną wersję trzeba zainstalować? Mam zamrożone musicfx, w viper wyłączone oszczędzanie baterii.

• Like 1

• 3 months later...
Odkopie tamat :
Koledzy mam vipera na pixel experience pie. Viper normalnie z magiska instalowany. Niby ok, ale po jakimś czasie przestaje być aktywny, wyłącza się czy jak to nazwać. Reset tel i działa. Idzie to jakoś naprawić? Może jakąś inną wersję trzeba zainstalować? Mam zamrożone musicfx, w viper wyłączone oszczędzanie baterii.

Poradziles sobie z tym?

• 2 weeks later...