Skocz do zawartości

VIPER 4 ANDROID


paveu1978

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wam podać sprawdzoną instalację na Redmi Note 5 Pro (whyred android 8.1 Oreo) najlepszego narzedzia do zmiany parametrów dźwięku na androidzie.

Wymagania:

- root zrobiony  na podstawie Magisk

jak to zrobic pokazane na filmiku (od 2 minuty filmu)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie na miui 10 8.6.24 działa tylko viper4 a dolby sie crashuje:/

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

No więc tak przetestowalem moduly magiska viper i dolby i odkryłem ze niestety gdy zainstaluje vipera a potem dolby to obie apki sie włączają ale ani jedna nie dziala. Gdy odinstaluje dolby to Viper dziala. Czyli jakimś cudem obie raz sie gryzą:/ juz nie mam pojecia jak zwiększyć głośność na sluchawkach. Sorry ze dopiero teraz pisze ale szeryf mrosi usunal moj wczesniejszy temat i dal mi bana na 10h super....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogolnie to na globalu jak ustawilem region indie to glosnik gral bardzo glosno a na sluchawkach bylo dobrze i glosno. Na miuipolska jest ciszej. O ile glosnosc na glosniku mi wystarcza to na sluchawkach juz nie. Korzystam z romu 8.8.3 i kernela "kirks kernel v1.7"

A co do modulow magiska to mam to co na screenach. Apki muzyki uzywam stockowej ewentualnie youtube.647d7f7e521e0cdb5ca5649df156e913.jpgb8b9a7bca51d7b2f817a27847a850037.jpg

Ustawienia vipera:

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

4f5e9e2e0e3ffad8fc47d1f8f8fb0646.jpg4c117c208566f2818f0988c256dc02cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi pisal ze audio media library musi byc zeby dzialal viper.. reszte zrobilem jak pisales. Zainstalowalem viper 520 i gra tak samo jak ten co mialem tylko tamten mial wiele wiecej ustawien np basu czystosci dzwieku tutaj tego nie ma:/ zainstalowac busybox android ndk z magiska?

Aparat akurat testuje i widze ze tylko pare opcji pokazalo sie w ustawieniach i tyle.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busybox to podstawa. Nie wiem jak u was ale u mnie bez AML nie działa Viper, Dolby itr. Driver status 0.0.0.0 . Dopiero AML naprawia ten problem. Może to wina softu bo mam xiaomi.eu a w globalu jest inaczej. Na xda zawsze podawali AML jako lekarstwo na problemy z modami dźwiękowymi. I fakt poinstaliwałeś masę rzeczy niepotrzebnie

Busybox doinstaluj.
Czy v4a zwiększa głośność słuchawek po ustawieniu i włączeniu master power? Jaki jest wtedy driver status?
Jedna wersja V4a instaluje dodatkowo audio mod lib - ja obecnie nie mam na żadnym sprzęcie(3 szt.).


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niestety małe przejścia i przez 2h próbowałem przywrócić telefon do żywych bo w pewnym momencie po odinstalowaniu niepotrzebnych modów telefon załapał bootloopa więc przeinstalowałem system ale po zainstalowaniu magiska znowu bootloop i tak kombinowałem 2h aż się udało bo nie chciało mi się full wipe robić. A przywrócenie kopi z twrp też kończyło się bootloopem:/ mam zainstalowany z powrotem Viper 2.6.5.0 bo nie ma różnicy w głośności pomiędzy tym a viper520 a w tamtym jest więcej ustawień. Busybox doinstalowane. Viper zwiększa głośność słuchawek ale i tak grają według mnie jeszcze cicho. Na redmi note 3 pro miałem tez Vipera i dolby i tylko oba dawały kopa jeśli chodzi o audio w telefonie. Myślałem że tutaj też można mieć oba mody ale niestety jeden wyklucza drugi:(

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tą niemodyfikowalna ochrona słuchu ale co do słuchawek to używam cały czas tych samych. Na redmi note 3 pro jak wyłączę Vipera i dolby to i tak gra sporo głośniej niż na redmi note 5 pro z viperem. Nie wiem czy po prostu sam telefon ma słabe audio czy jak:/ jeśli chodzi o Vipera to gdy podkręcam głośność to słychać różnice ale nie dużą a w redmi note 3 pro jak podkręcam głośność w viperze to słychać odrazu że grają duzo głośniej. Tak jakby coś w systemie nie pozwalało wyciągnąć mocy z tego telefonu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 5 par słuchawek i sprawdzałem na każdej parze.. na globalu miałem informacje o ochronie słuchu gdy zwiększałem głośność i wtedy gdy dałem na full to grały dosyć głośno. A tutaj takiego info nie ma. Jeszcze się zastanawiam bo ja kupiłem telefon w xkomie i za pierwszym razem dostałem w takim pudełku jak na wszystkich unboxingach na YT a gdy wymienili mi na nowy(rysy na ekranie) to dostałem już w innym pudełku. Roznica była taka że karton w środku pudełka miał inny kształt.. może znowu akcja xiaomi z różnym podzespołami? Ogólnie to mam wrażenie że ten pierwszy głośniej duzo grał na słuchawkach i na głośniku i ekran był jaśniejszy:/ denerwuje mnie że grają cicho te słuchawki..

Może by tak porównać w aida64 audio i ekran? może jest tak jak było z redmi note 3 pro rozne podzespoły?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinj6 Ja mam RN5 z X-komu, wersje global 9.5.13.0 i na początku, oglądałem recenzje to mówili ze słaby dźwięk na słuchawkach, ale Paweł z Mobzilli mówił ze gra dobrze z ulepszaniem dzwieku Mi. Jak sprawdziłem pierwszy raz słuchawki to rzeczywiście dźwięk był cichy, płaski i grał beznadziejnie, jednak po włączeniu tej funkcji "Ulepszanie dzwięku Mi", dzwięk był rewelacyjny, głośny, donośne basy, wcześniej nawet na komputerze nie uzyskałem takich efektów z tych słuchawek (tanie. za 40 zł). Także polecam skorzystać z tej funkcji, a jak nie pomoże to zmień region, bo gdzieś czytałem ze niektórzy mieli problemy z głośnością i zmiana regionu poza UE pomagała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam właśnie zainstalowane miuipolska i tutaj nie ma możliwości zmiany regionu.. na globalu jak byłem to owszem na regionie indie grał głośno na słuchawkach. Mam ustawione ulepszenie dźwięku mi. Jak wyjmę słuchawki z uszu to dźwięk tylko tak ledwo słychać z słuchawek a wydaje mi się że powinno mocno być slychac z głośnością na maxa.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do build.prop prawdopodobnie masz PL jako podstawowy a CN lub IN jako drugi region. Możesz, ewentualnie edytować+restart fona.
Trzymaj kopię build.prop abyś w twrp mógł ją łatwo przywrócić.
@marcinj6
A zmiana języka nie zmienia czasem regionu?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Odkopie tamat :
Koledzy mam vipera na pixel experience pie. Viper normalnie z magiska instalowany. Niby ok, ale po jakimś czasie przestaje być aktywny, wyłącza się czy jak to nazwać. Reset tel i działa. Idzie to jakoś naprawić? Może jakąś inną wersję trzeba zainstalować? Mam zamrożone musicfx, w viper wyłączone oszczędzanie baterii.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odkopie tamat :
Koledzy mam vipera na pixel experience pie. Viper normalnie z magiska instalowany. Niby ok, ale po jakimś czasie przestaje być aktywny, wyłącza się czy jak to nazwać. Reset tel i działa. Idzie to jakoś naprawić? Może jakąś inną wersję trzeba zainstalować? Mam zamrożone musicfx, w viper wyłączone oszczędzanie baterii.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Poradziles sobie z tym?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...