Skocz do zawartości

Menadżer plików.....


JoeBlack830

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Redmi Note 4 Global Version. Czy jest ktoś kto posiada ten model telefonu i  mógłby mi pomóc 'Nie Tylko" w sprawie zdjęć? Problem ze zdjęciami wygląda następująco: W telefonie jest Galeria, Menadżer Plików i w preinstalowanych aplikacjach Google - "Zdjęcia" ,aplikacja z kolorowym wiatraczkiem. Moje pytanie : Dlaczego wszystkie (również przeniesione z innego telefonu) zdjęcia znajdują się w Google-Zdjęcia ? Część zdjęć zrobionych już tym telefonem znajduje się w Galeria i część w Menadżerze Plików. Jak mogę posegregować zdjęcia według własnego uznania tak aby się nie dublowały w innych miejscach , folderach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy. Nie do końca orientuję się w forach. Jest to moje drugie forum w życiu, kolejna osoba zwraca mi na to uwagę. Kto może mnie przeprowadzić krok po kroku tak żebym zdjęcia mógł mieć przypisane do folderów? Moim ostatnim telefonem był LG swift L5 "e610" tam nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JoeBlack830 napisał:

Jestem tu nowy. Nie do końca orientuję się w forach. Jest to moje drugie forum w życiu, kolejna osoba zwraca mi na to uwagę. Kto może mnie przeprowadzić krok po kroku tak żebym zdjęcia mógł mieć przypisane do folderów? Moim ostatnim telefonem był LG swift L5 "e610" tam nie było takich problemów.

Przypuszczalnie ustawiłeś Zdjęcia Google jako domyślną aplikację do obsługi zdjęć. Poszukaj tutaj:

https://www.google.pl/search?q=zmiana+domyślnej+aplikacji+android&rlz=1C1WPZB_enPL733PL733&oq=zmiana+domyślnej+ap&aqs=chrome.1.69i57j0l4.7049j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

jak zmienić te ustawienia.

Sprawdź również ustawienia aparatu, sekcję w której są ustawienia miejsca domyślnego zapisu zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu kiedy kupiłem telefon, nic nie przestawiałem. Jedynie co robiłem to 1. Zgrałem zdjęcia z innego telefonu. 2 Uruchomiłem blokowanie wzorem(co chciałbym wyłączyć). Co do punktu pierwszego opisałem sprawę wyżej. Nic więcej nie robiłem. Jak zrobić z tym porządek krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz inny problem. Pogubiles się w tych aplikacjach. Zdjęcia Google to program ,w którym również widzisz zdjęcia bo on jest po to by wysłać je na serwer google. Jeżeli wprowadziłeś ten sam mail google co w poprzednim telefonie to będziesz widział zdjęcia wcześniejsze. Dlatego dobrze mieć e-maila tego samego bo mamy cigłość. I kontakty się przywracają i zdjęcia. Jeżeli nie chcesz by bank zdjęć czyli google zdjęcia się zapisywały to poprostu wylacz w ustawieniach zdjęć google ,zapisywanie . Menadżer to tylko aplikacja pokazująca i sumująca wszystko. Galeria to tylko do zdjęć. Nie wiem czy pomagam, ale rozdziel te programy  tak po prostu.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomagasz :-). To ok mam zdjęcia w Google "wiatraczek" i niech tam będą . Teraz co mam zrobić żebym rozdzielił sobie zdjęcia tematycznie do Menadżera plików, jednocześnie usuwając je z Galerii. Tylko krok po kroku , proszę.

Edytowane przez JoeBlack830
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrób tak.. Wyślij zdjęcia na serwer Google (będą widoczne w aplikacji) a z telefonu wszystko usuń (znikną wtedy też z Galerii jak i również Menedżera plików). Posortować tematycznie sobie możesz tworząc foldery w zdjęciach Google. Minus taki, że nie masz dostępu do tych zdjęć bez internetu i nie masz ich fizycznie także na telefonie. Tylko w chmurze Google. A jak nie pasuje takie rozwiązanie to pogódź się z tym jak jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2018 o 20:06, dzidexx napisał:

Ty nadal nie rozumiesz?

Zdjęcia i filmy są w tych folderach do których je skopiowałeś oraz w standardowych - dcim i pictures.

No nie rozumiem. Wszystko jest względne ... to tak jak Ty znasz ten temat a ja znam  j. angielski w stopniu CELTA. Dlatego wszystkich proszę o cierpliwość i łopatologiczne tłumaczenie. I ważna sprawa ,nie chcę korzystać z chmury. Jak bywasz w okolicach Warszawy z chęcią się spotkam i pogadam na temat.

23 godziny temu, pantinPL napisał:

Albo zrób tak.. Wyślij zdjęcia na serwer Google (będą widoczne w aplikacji) a z telefonu wszystko usuń (znikną wtedy też z Galerii jak i również Menedżera plików). Posortować tematycznie sobie możesz tworząc foldery w zdjęciach Google. Minus taki, że nie masz dostępu do tych zdjęć bez internetu i nie masz ich fizycznie także na telefonie. Tylko w chmurze Google. A jak nie pasuje takie rozwiązanie to pogódź się z tym jak jest.

Z dużą rezerwą podchodzę do Chmury. A co zrobić żeby były tylko w Menadżerze?

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowane ramki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak..... Nazbieram trochę zdjęć i je synchronizuje z Zdjęcia Google. Jak upewnię się , że mam je na serwerze to kasuje calą pamięć ze zdjęciami. Menadżer jest takim programem ,który sumuje i pokazuje co wogole jest w fonie. Nie ruszaj tego i przyjmij do wiadomości ,że tak musi być. Galeria wyłapuje tylko zdjęcia. Nic się nie dubluje. Po prostu różne programy widzą zdjęcie w swoich programach. 

I nic nie wylaczaj  , bo widzę ,że nie masz rozeznania podstawowego. Zaraz będziesz pytał czemu fon się popsuł. Mieszaj ciasto z dziewczyną ,a to zostaw tak jak jest.

Albumy zrób sobie w apce Zdjęcia Google i gitara.

 

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jestem zielony. :-( Ok. Czyli segregacja w foldery w Google zdjęcia. Czy zdjęcia mogę samoistnie przechodzić między menadżerem a galerią a Google zdjęcia? Dlaczego pytam, dziwna sytuacja, w galerii znalazło się kilka zdjęć których w żaden sposób nie przenosiłem. Nic nie wyłączam. A ciasto z żoną;-) 

1 godzinę temu, slawek.n napisał:

Ja robię tak..... Nazbieram trochę zdjęć i je synchronizuje z Zdjęcia Google. Jak upewnię się , że mam je na serwerze to kasuje calą pamięć ze zdjęciami. Menadżer jest takim programem ,który sumuje i pokazuje co wogole jest w fonie. Nie ruszaj tego i przyjmij do wiadomości ,że tak musi być. Galeria wyłapuje tylko zdjęcia. Nic się nie dubluje. Po prostu różne programy widzą zdjęcie w swoich programach. 

I nic nie wylaczaj  , bo widzę ,że nie masz rozeznania podstawowego. Zaraz będziesz pytał czemu fon się popsuł. Mieszaj ciasto z dziewczyną ,a to zostaw tak jak jest.

Albumy zrób sobie w apce Zdjęcia Google i gitara.

 

 

Edytowane przez JoeBlack830
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się, ale mam wrażenie bałaganu. Lubię porządek.  Chce osiągnąć to samo co miałem na starym telefonie. Ale chyba się nie da. Jeszcze pytanie na które chyba nie uzyskałem odpowiedzi:   Czy zdjęcia mogą samoistnie przechodzić między Galerią, Menadżerem, Google Zdjęcia? Logiczne że nie ale,  w  Galerii znajduje się kilka zdjęć których nie przenosiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Wejdź w zdjęcia google - foldery na urządzeniu i zobacz wreszcie gdzie masz te zdjęcia.

One nigdzie nie przechodzą, wszystkie wspomniane aplikacje je tylko wyświetlają.

To dlaczego wcześniej nie było tych zdjęć a teraz są w galerii? Nie wymyślam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, odrazu przerosło. Z nowym sprzętem zawsze tak jest. Zawsze jest jakiś klucz który jak się znajdzie to będzie z góry. Ja go na razie szukam przy pomocy, waszej.  To teraz takie pytanie : jeśli przywrócę ustawienia fabryczne co mi zniknie z telefonu,tylko Łopato logiczne:-) proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pantinPL napisał:

Pamiętasz jak wyciągałeś telefon z pudełka? No, to tak będzie wyglądał. Oczywiście jeśli aktualizowałeś system, to będzie ten zaktualizowany.

No to spoko, i tak niewiele mam, ale myślałem że coś więcej usuwa.

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Dobrze by było żebyś pamiętał login i hasło do konta Xiaomi(jeśli je wprowadziłeś na fonie).To pamiętam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Fri May 25 2018 o 13:12, pantinPL napisał:

Pamiętasz jak wyciągałeś telefon z pudełka? No, to tak będzie wyglądał. Oczywiście jeśli aktualizowałeś system, to będzie ten zaktualizowany.

Mam kolejne pytanie. Jest "Notatnik"  czy z mojej ingerencji notatki się powielają, jak jest tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń z kosza notatki. Po synchronizacji czasami tak jest. Hehe. Do takich rzeczy sam staram się dochodzić i szukać przyczyn. Ty idziesz na max łatwiznę. Ok. Spoko. Pytaj. Daję ci tak do zrozumienia.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, slawek.n napisał:

Usuń z kosza notatki. Po synchronizacji czasami tak jest. Hehe. Do takich rzeczy sam staram się dochodzić i szukać przyczyn. Ty idziesz na max łatwiznę. Ok. Spoko. Pytaj. Daję ci tak do zrozumienia.

Nie jest max łatwiznę, tylko kilka razy usuwałem powielone notatki a one wracały. Może to jest tak że mając jedną notatkę i wpisując do niej kolejne dane , dubluje się, z dopisaną informacją.

Edytowane przez JoeBlack830
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...