Skocz do zawartości

Ładowarka do szybkiego ładowania


badamiak

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem test ładowarki. Od 1 do 100% telefon ładował się około 1h 50min. W czasie ładowania miernik wskazywał średnio między 7,8-8,2V oraz 1,45-1,55A, pod koniec ładowania oczywiście wartości te spadają (o ile są to wiarygodne pomiary, gdyż miernik nie jest raczej przeznaczony dla szybkich ładowarek bo po ładowaniu powinien wskazać pojemność baterii na poziomie 4000mAh, a było około 2600mAh. Na poprzednim Redmi 3 gdy kiedyś mierzyłem pojemność to wskazał prawidłowo w okolicach 4000mAh. Jednakże pomiary V i A powinny być w miarę wiarygodne.) Ładowarka była wpięta do listwy zasilającej Xiaomi, kabel od Redmi 3. Zrobię może jeszcze jeden test jak będę miał chwilę, z innym kablem i wpinając bezpośrednio do kontaktu, czy będzie jakaś różnica w wartościach. Nie wiem na ile te wyniki są zadowalające gdyż jest to moja pierwsza ładowarka jak i telefon z szybkim ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że li-ion i li-po mają zabezpieczenia przed pełnym rozładowaniem. Jest to szkodliwe dla baterii. Te ogniwa lepiej często doładowywania niż rozładowywać do pełna. A jeśli chodzi o szkodliwość dla ogniwa, im mniejszym prądem ładujemy tym dla niego zdrowiej. A mniejsze prądy przy wyższych napięciach dają większą moc ładowania ( 5x 1.5 = 7.5, 7x1.35=9.45, 12x1.2=14,4 - wartości są przykładowe i uwidaczniają tylko zależności)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dzidexx napisał:

Taki pomiar nie pokaże całkowitej pojemności - bateria musiałaby być całkowicie rozładowana.

Baterie mają napięcie ± od 3.2(0%) do 4.2 V(100%), smartfon wyłączy się przy ±3.5(~30%).

Pomiary powinny się odbywać przy wyłączonym smartfonie. Jeśli jest włączony to część mAh idzie na aktualne potrzeby.

Postudiujcie w "modelarstwo" albo "e-papierosy".

Dokładnych pomiarów nie trzeba. Wystarczą w zupełności przybliżone. W redmi 3 sprawdzałem kiedyś dwukrotnie i miernik wskazał prawidłowo w okolicach 4000mAh. Wiadomo, że lepiej testować na wyłączonym telefonie jak ktoś chce bardziej dokładnie, ale po co? Wystarczy się nie bawić telefonem w tym czasie, bo ile taki telefon w trybie czuwania weźmie w czasie dwóch godzin 1-2%? Założę się, że jak podepnę do normalnego ładowania na 5V to miernik policzy już prawidłowo ok. 4000mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przyznam że niezbyt się orientuję w temacie ładowarek. Który model Aukeya polecacie, chciałabym żeby miał dwa porty, jeden na RN5, drugi na Samsunga (też z QC) albo okazjonalnie jakiś inny sprzęt typu Kindle do podłączenia. Jak rozumiem jeśli do portu QC podłączę coś co szybkiego ładowania nie obsługuje, po prostu zadziała to jak standardowa ładowarka i nie ma ryzyka uszkodzenia urządzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam szybką ładowarkę z QC3 z Chin (jedno gniazdo QC a dwa pozostałe usb zwykłe 1A i RN5 ładuje się ponad godzinę do 100%. Nie używam tej ładowarki ponieważ ładowanie przez komputer jak najmniejszym prądem z usb 2.0 czyli max 0.5 A powoduje że bateria trzyma o wiele dłużej w telefonie. 

Zgodnie z zasadami fizyki: Im szybciej ładujesz tym bateria szybciej siada (szybko się rozładuje). Użycie ładowarki 0,3-0.5 A czyli największego badziewia pośród ładowarek do tanich byle jakich smartfonów spowoduje że Wasze smartfony będą trzymały dłużej. Od biedy można ładować przez port usb 2.0 komputera (nie 3.0 bo on daje ok. 1-1.5A).bo mamy jak pisałem 0.5A. Im mniej Amper tym dłuższe ladowanie (cała noc) i dłużej trzyma. Komputer w trybie uśpienia (np. na noc) wyłączy się ale nie odetnie prądu na portach usb. W trybie wyłaczonym wszystkie laptopy odłaczają prąd na usb, stacjonarne różnie - jak ustawisz w biosie/uefi.  Polecam przetestować.

 

Edytowane przez zagrobelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję iść jeszcze dalej,ładujmy 100mA,kij tam,że będzie to trwało 2 dni,bateria nie będzie tak cierpiała,i uzyskamy 2% żywotności w czasie jej żywota.

Skończ z tym średniowieczem,akurat to,że qc w jakiś sposób wpłynie na żywotność,wszyscy wiedzą,ale osobiście mam to gdzieś,że bateria padnie może miesiąc wcześniej.

Pierdoły o tym,że ładując 0,3A będzie trzymało niż 2A możesz opowiadać młodym i naiwnym,proszę nie kompromituj się.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zagrobelny Twoja rada jest chyba tylko dla Ciebie dobra, bo ja do "średniowiecza technologicznego" nie mam zamiaru się cofać. Na tym polega technologia quick charge, żeby zaoszczędzić czas, aTwoja rada to chyba dla ludzi, którzy nie mają co robić w życiu tylko marnować czas na jakieś głupoty. Mnie szkoda życia na takie pierdoły. Zanim mi padnie bateria od szybkiego ładowania, to wcześniej zmienię telefon, bo jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym wymieniał baterię w telefonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma paść to padnie,qc skróci może żywotność kilka procent w skali użytkowania.

Niech będzie,że w skali 2 lat padnie 2 miesiące wcześniej,i co ?

I nic,nikt płakał nie będzie.

Spora część ludzi po prostu wcześniej wymieni telefon,następni po padzie,reszta wymieni baterię.

To tylko telefon a nie mona lisa,jak napisał tomasznowak,szkoda życia,takie dmuchanie i chuchanie jest śmieszne.

Edytowane przez raideri
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ci sie nie zdarzyło wymieniać baterii ale później taki jak ty płacze ze mu bateria trzyma max pół dnia (zwalajac wine na np. rom, apke itp.)
Nigdy bateria mi nie trzymała pół dnia . Poza tym nie płaczę nad taką głupotą jak słabo trzymająca bateria. Nawet jakby trzymała pół dnia, to bym się tym nie przejmował tylko wymienił ją na nową, Doładowuje codziennie telefon niezależnie od poziomu baterii i to chyba lepsze niż jakieś czary mary z komputerem i niskim napięciem ładowania.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam kilka telefonów,i kilka ładowarek,qc i bez.

Ładuję po prostu tym,co mi wpadnie pod rękę,na wyjazdy zawsze qc,właśnie żeby skrócić te cenne 30 min.

Nikt nikomu nie zabrania ładować telefonów pól dnia 200mA,500mA czy ile to chcecie.

Proszę tylko nie ratujcie świata,i nie przekonujcie innych,że inne sposoby są be.

Spora część telefonów, jest teraz już w pudełku wyposażona w szybkie ładowarki,więc co,kupić sobie inna,wolną ?

I jeszcze raz,padnie,to padnie.

Zmienię baterię albo telefon.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też tak uważam w Polsce bieda kupić coś poniżej 40 zł, a osobiście nie ryzykował bym takiego wynalazku. Lepiej kupić co markowego.

Wspomnianego wcześniej blitzwolf mam już ponad pół roku. Kupiłem razem z kablem i po samym wykonaniu jednego czy drugiego widać że nie jest to zwykły chiński shit.

Czy kupisz ladowrke xiaomi, Samsung, blitzwolf, aoukey, czy inne to poprstu poczytaj opinie zadbaj żeby był to produkt dobrej jakości.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem co wy robicie z tymi telefonami, że rozwalacie baterię w pół dnia. Mi spokojnie starcza na cały dzień, a ładuje całą noc właśnie starą dobrą ładowarką sony 0,5A, także wali mnie to czy ona się ładuje 2h, 5 czy 8. Jesteście jakimiś nolife'ami co siedzą nonstop na necie... Dzisiejsza młodzież.  

Edytowane przez maccabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maccabra napisał:

Nie wiem co wy robicie z tymi telefonami

zapewne oprócz sporadycznego dzwonienia, wszyscy siedzią w necie ;) , ale tak na poważnie,  w mieszanym użytkowaniu i ładowaniu ładowarką qc3.0 za 6zł z chin telefon działa mi 3-4dni, czyli nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem na Ali... tzw. szybką ładowarkę .Na początku przez 20 minut daje 8V i 1.8A , więc szybko i sprawnie.Niestety po wspomnianych 20 minutach zaczyna się resetować i ładowanie skacze od 5 do 8 V i  0.3 A do 1.3 A

Czy takie powtarzające  się wyłączanie i włączanie ładowania jest bezpieczne dla telefonu .Raczej nie będę jej używał z Redmi note 5 . Przy normalnym  trybie ładowania restarty ładowania nie występują  , więc do innych sprzętów i telefonów bez szybkiego ładowania chyba można jej używać.

 

Co o tym myślicie ...

ładowarka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...