Skocz do zawartości

Ładowarka do szybkiego ładowania


badamiak

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ładowarki z Aukey są pewne i sprawdzone także możesz śmiało kupić którąś z nich. Za około 20 zł więcej możesz dostać też ładowarkę z dwoma portami usb albo będzie to model PA-T13 (1 port usb QC 3.0 i jedno standardowe 5V 2.1 A) albo model PA-T16 (obydwa porty obsługują QC 3.0).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 20:55, electro69 napisał:

(1 port usb QC 3.0 i jedno standardowe 5V 2.1 A)

To 5V w T13 ma nawet 3A i jest zgodne ze wszystkimi iPhonami. Bardzo dobra ładowarka, mam ją od ponad roku. A w najbliższych dniach sprawdzę jak działa z RN5pro.

PS Sprawdziłem i działa bardzo dobrze. Nie rozumiem dlaczego do telefonu obsługującego QC2.0 po wyjęciu z pudełka (a może nawet 3.0, bo napięcie zmienia płynnie, nie skokowo) dają zwykłą ładowarkę 5V 2A. Screeny ze wskazaniami miernika USB stockowej i PA-T13. Telefon był naładowany ponad 75%.

stock.thumb.jpg.f07b8e204fa2e376b798675a75718d31.jpg qc3.thumb.jpg.fc62616308cad5e314df1f8ec0bad505.jpg

Edytowane przez FromWP
Dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Igorius napisał:

A którą polecilibyście z oferty sklepu x-kom?

Aukey mogę polecić z czystym sumieniem. Używam od kilku lat, już kilku modeli. Szybkie, bezproblemowe. Z tym, że ja kupuję na Ali. Wolę poczekać niż przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kwestia jest niestety taka, że po zakupie szybkiej ładowarki i informacji w systemie że jest aktualnie szybkie ładowanie, telefon wcale się szybko nie ładuje. Moim zdaniem QC jest wyłączone programowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na ładowarce Quick Charge Qualcomm 3.0 z kablem 2,4A robi od 0% do 100% w ~70min (telefon z xkom z oreo). Redmi note 3 łdował się dobre 2,5h więc mi sie bardzo podoba. 

vivanco-37546-quick-charge-qualcomm-3-0-

 

Może masz ładowarke quick charge ale nie mająca nic wspólnego z systemem qualcomm, zatrzęsienie jest takich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz ładowarki z WC, dopiero zamówiona.

 

Każda ładowarka która daje 5V jest kompatybilna. Standardowa ma wydajność 2A (telefon pobiera ok 1.45A podczas ładowania) i wyświetla się zwykły piorun.

 

Ładowarka QC też początkowo daje 5V 2A (10W) ale gdy rozpozna że urządzenie jest kompatybilne to przełącza się na 9V lub 12V w zależności od obsługiwanego standardu QC (2.0 lub 3.0) wtedy telefon wyświetla pioruna w kółeczku.

 

Żadna ładowarka która trzyma powyższe parametry nie uszkodzi baterii.

 

Więc teraz tak twoja ładowarka z Samsunga wspiera szybkie ładowanie (nie pamiętam czy jest to QC czy jakiś wynalazek Samsunga) jeśli kabel jest dobrej jakości i ładowarka rozpozna że telefon obsługuje szybkie ładowanie to pójdzie w tym trybie. To są inteligentne ładowarki mają od tego mikroprocesor. Warunkiem oprócz ładowarki i telefonu działających w QC jest jeszcze dobry kabel który pozwoli na przesył wymaganej mocy.

 

Jak kabel będzie zły to nie przełączy się na QC tylko będzie ładować 5V

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spr powiem tak tel podłącza się pod prąd pokazuje się piorun, następnie piorun w kółeczku a następnie się rozlacza i tak w kółko więc albo ładowarka albo kabel bo kabel podpinam oryginalny bo on Galaxy nie pasuje bo jest USB C więc co to może być zły kabel ? Nie przepuszczajacy szybkiego ładowania czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CristalPol napisał:

pokazuje się piorun, następnie piorun w kółeczku a następnie się rozlacza i tak w kółko

Prawie na pewno wina ładowarki, nie kabla. To jest jakiś patent Samsunga nie do końca zgodny ze standartem Qualcomma. Też się kiedyś z dokładnie takim efektem spotkałem na ładowarce Samsunga. Kabel przy QC2, a tym bardziej QC3 nie ma praktycznie znaczenia. Ładowarka co najwyżej podniesie napięcie (jak kabel kiepski), żeby telefon dostał tyle prądu ile chce (chyba że kabel jest po prostu popsuty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ładowarka oryginalna od Samsunga Galaxy s8+ ma na sobie folie ochronna która nakleja producent a izolacja po prostu żeby się dalej  nie odklajala ładowarka jest nowka i kablem od USB C ładuje Samsunga błyskawicznie.

Więc opcja albo ładowarka nie pasuje do xiaomi, albo po prostu kable od xiaomi redmi note 5 jak i note 5 i jeszcze jeden remax chiński, nie obsługuje ani nie daje prądu jaki potrzebuje Xiaomi, wiem że tak może być bo do LG G4 kupiłem tego remaxa i nie lądował quick chargem, lepiej było mi zlutowac oryginalny kabel co królik mi pogryzl bo mimo lutów ładował na Maxa. Tak myślę 

 

Jednak spr i kabel od LG g4 też nie działa to uważam że ładowarka nie pasuje albo kabel, już nie wiem bo zwykle ładowanie działa bez problemu

Edytowane przez CristalPol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CristalPol napisał:

To jest ładowarka oryginalna od Samsunga Galaxy s8+

Oryginalna Samsunga, dlatego Samsungi ładuje prawidłowo, ale niekoniecznie jest w pełni zgodna z QC Qualcomma. Telefony Xiaomi też nie do końca są z tym zgodne, ale jak użyjesz jakiejkolwiek certyfikowanej (przez Qualcomma) ładowarki QC2.0 lub 3.0 to szybkie ładowanie będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.06.2018 o 12:24, ernorator napisał:

Mi na ładowarce Quick Charge Qualcomm 3.0 z kablem 2,4A robi od 0% do 100% w ~70min (telefon z xkom z oreo). Redmi note 3 łdował się dobre 2,5h więc mi sie bardzo podoba. 

Może masz ładowarke quick charge ale nie mająca nic wspólnego z systemem qualcomm, zatrzęsienie jest takich. 

Taka będzie OK https://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-quick-charge-3-0-usb-qualcomm-i7422732865.html  ??? I powiedz coś więcej o tym kablu 2,4A ? Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlitzWolf BW-S6 QC3.0+2.4A 30W Dual USB Charger EU Adapter for iphone 8 8 Plus iphone X Xiaomi
https://banggood.app.link/rX5tfkUGmO

Kup sobie taką, działa. Wystarczy dobry kabel firmowy kabel USB, ja mam nillkin i działa QC.



Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...