mtmwielgosz

Powrót do MIUI 5

Recommended Posts

OK więc pobawiłem się trochę w MIUI 6, wytrzymałem do dzisiaj mając nadzieję, że naprawią w piątkowym wydaniu brak powiadomień oraz niedziałające aplikacje typu FB Messenger - niestety zawiodłem się.

Chciałem wrócić normalnie do MIUI 5 najnowszej wersji stable. Zrobiłem to "normalnie" przez Updater. MIUI 5 wróciło... na chwilę. Niestety teraz cały czas komórka się w kółko wyłącza i wraca do Logo MIUI Polska. Udało mi się dostać do MiRecovery. Co teraz? Zrobić full wipe i data i zainstalować na nowo system?

Edited by mtmwielgosz

Pierwsze co powinieneś był zrobić to się zapytać i poczekać na odpowiedź jak wrócić z v6 do v5.

Bo tak z zerową wiedzą przystąpiłeś to downgrade i jak widać nie wyszło. Wystarczyło mnie zapytać.

O ile update był w miarę bezproblemowy z v5 to downgrade już niekoniecznie. 

Full wipe jest konieczny w tym przypadku. Jak masz backup w kopii MIUI to nie ma problemu robić wipe.

Jednak zgraj sobie dane na komputer (w tym kopię MIUI i zawartość pamięci) bo nie jestem pewny czy Mi Recovery w MI3 ma ten błąd z wymazywaniem nośnika usb przy wipe data. 

Alternatywą i to może nawet bezpieczniejszą jest miflash, który ma skrypt nie kasujący /data.

Link w mojej sygnaturze wszystko wyjaśni.

Dobra wystarczy mi tego. Zostaję przy MIUI. Ja już najadłem się strachu przy uceglonym Redmi Note... mam tylko nadzieje, że szybko naprawią tego Messengera ;/ O tym jakiś cichych informacji nie masz może?

Dobra wystarczy mi tego. Zostaję przy MIUI. Ja już najadłem się strachu przy uceglonym Redmi Note... mam tylko nadzieje, że szybko naprawią tego Messengera ;/ O tym jakiś cichych informacji nie masz może?

A co ci w messengerze nie działa..?

*facepalm*

Acha, dzięki. To jeszcze poprawia powiadomienia i juz nie będę marudzić.

BTW widget Shazam tez nie działa. A jeszcze wczoraj działał (na tym samym romie). Ehh

"wytrzymałem do dzisiaj mając nadzieję, że naprawią w piątkowym wydaniu brak powiadomień oraz niedziałające aplikacje typu FB Messenger - niestety zawiodłem się"

Weź Ty się najpierw naucz poprawnej konfiguracji MIUI, a dopiero później jedź po innych.

Napisałeś w taki sposób, jakbyś był Panem świata a Oni Twoimi sługami...

Guest
This topic is now closed to further replies.