Skocz do zawartości

Redmi Note 5 pro a Redmi Note 5 z polskiej dystrubucji


cimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z tego co czytałem w necie Redmi Note 5 pro różni się o tego Redmi Note 5 który sprzedawane jest w polskiej dystrybucji. Czy dla Redmi Note 5 z polskiej dystrybucji  jest ten sam soft miuipolska co Redmi Note 5 pro ??

Edytowane przez cimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak nie bardzo. Posiadam Redmi Note 5 z polskiej dystrybucji. Odblokowałem Bootloader. Pobrałem fastboot, do tego twrp ( whyred ) - fastboot flash recovery twrp.img  , fastboot boot twrp.img  - i wszystko ładnie leci, po restarcie nie załącza się TWRP tylko wisi na logo MI. Włączyłem wcześniej debugowanie itp. Co jest nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś problem ze zrobieniem roota w tym telefonie? Zainstalowałem miuipolsa przez TWRP, próbowałem wrzucić super su również przez TWRP, niby się wszystko instaluje ale jak próbuje wejść w supersu to wywala komunikat ROOT undetected. Co może być nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Instalacja analogicznie jak na każdym innym urządzeniu. Polecam się jednak wstrzymać i zostać chwilowo na oficjalnym 9.5.6.0. Wszystko od xiaomi.eu (bazujące na stable i dev) ma aktualnie koszmarne problemy z płynnością działania interfejsu, w szczególności z animacjami pionowymi takimi jak np wysuwanie szuflady aplikacji w novie czy chociażby klawiatury. Numerki buildów które testowałem to 9.5.14.0 i 8.5.10.

Co się tyczy roota o którym pisano wyżej - magisk 16.4 działa bez problemu.

Edytowane przez Yason
więcej literówek ._.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje konto powinno już mieć pozwolenie na odblokowanie bootloader'a, więc pozostaje tylko przeczekanie wymaganego czasu lub wykorzystanie metody z poniższego wątku (u mnie zadziałało, bootloader odblokowałem jeszcze tego samego dnia co wyciągnąłem telefon z pudełka :))

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/solved-bypassing-360h-wait-to-unlock-t3791083

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem cały proces instalacji na Redmi Note 5 z polskiej dystrybucji. Trochę problemów było ale dałem radę ;-)
Podzielę się jak przebiegał proces, jakie były problemy i jak sobie z nimi poradziłem -  może komuś się przyda.

 

Ogólnie instalacja miuipolska jest taka sama jak w poradniku na miuipolska.pl

Pierwszy problem który miałem to z TWRP, o dziwo ten pobrany z twrp.me nie działał. Pobrałem inny ze strony link  i wrzuciłem już bez problemu (różnica była nawet w wielkości pliku ten z twrp.me miał 34.4MB a ten drugi działający 55MB).

Po wgraniu i odpaleniu TWRP kolejny problem, TWRP zażądał hasła. Poradziłem sobie w ten sposób:
 

Cytat

 

Wipe-Data

Potem Format Data

Reboot to Recovery i nie ma hasła.

 

Później wrzuciłem już miuipolska wedle poradnika. Za pierwszym razem niby wszystko ładnie się wgrało ale wyskakiwało mi dużo błędów typu "zamknięto aplikacje" i dużo funkcji nie działało min wi-fi. Wgrałem ponownie i już wszystko było ok.
Następny problem to zrobienie roota. Wgrywając przez TWRP superSU w najnowszej wersji nie działało. Dopiero wgranie Magisk zrobiło root'a. I jest wszystko ok.

Reasumując - od wczoraj działam na miuipolska i nie zauważyłem problemów. Wszystko działa jak należy. Jak na razie... :-)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 23:38, Yason napisał:

@up

Instalacja analogicznie jak na każdym innym urządzeniu. Polecam się jednak wstrzymać i zostać chwilowo na oficjalnym 9.5.6.0. Wszystko od xiaomi.eu (bazujące na stable i dev) ma aktualnie koszmarne problemy z płynnością działania interfejsu, w szczególności z animacjami pionowymi takimi jak np wysuwanie szuflady aplikacji w novie czy chociażby klawiatury. Numerki buildów które testowałem to 9.5.14.0 i 8.5.10.

Potwierdzam ten fakt, telefon ma czkawkę regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.5.6.0 to wycofali ze względu na problemy z aparatem (jakieś szumy czy coś) i jest dostępna OTA V9.2.13.0.NEIMIEK (1.7 GB) ale nie muszę mówić że wipe wymagany aby po obniżeniu wersji systemu wszystko działało...:x

Wkurza mnie polityka Xiaomi. Chcą zarabiać bardzo dużo robiąc milion modeli (praktycznie takich samych) ale nie pomyśleli że trzeba zatrudnić większą grupę ludzi do tworzenia systemu aby nie było głupich błędów...:wacko:

Jeszcze trochę takiej polityki i Xiaomi będzie stabilne jak stare Chińczyki z 2011/2012.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 5 gr. Właśnie przesiadłem się z kate na whyred 4/64. Telefon całkiem spoko. Zdarzają nu się lekkie przycięcia w animacji (ja zawsze skracam te animacje w opcjach programistycznych). Bezproblemowe powiązanie z kontem xiaomi w celu odblokowania bootloadera (a nie tak jak na kate - nie możliwe). Jest opcja DT2W, miło. Tylko biała dioda powiadomień - tu na minus. Apka aparatu chodzi płynnie bez przycięć. Miałem problem z wysyłką smsa aktywującego dostęp do synchronizacji sms/połączeń. Rozwiązanie? Doładuj konto :D Całkowity brak obsługi motywów w regionie polskim...lipa. Przeglądanie pełnoekranowe z gestami też fajnie działa. To tyle z moich spostrzeżeń. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualnie na telefon nie opłaca się na telefon instalować MIUI Polska, bo jest na starszej wersji? Mam telefon od trzech dni i będę chciał przesiąść się na polską wersje.

Redmi Note 5 z Polskiej dystrybucji jest kompatybilny z oprogramowaniem na telefon z oprogramowaniem MIUI Polska dedykowanym na RN 5 Pro? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo były komentarze w tym temacie, że trzeba poczekać na MIUI Polska, że tel działał stabilnie. Tylko to było poruszane z dwa miesiące temu i zastanawiałem się czy już jest odpowiedni soft do polskiej dystrybucji?

Druga sprawa Xiaomi dalej nie zabiera gwarancji za odblokowanie bootloadera i zmianę na MIUI Polska?

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@bartos38, jesteś tego pewien?

Z tego co widzę (a sklerozy chyba jeszcze nie mam), ROM Global Stable, jak i Dev, jest taki sam na obydwu stronach. Spójrz na nazwę pliku na obydwu stronach. Jest tam i Redmi Note 5, i Redmi Note 5 Pro. @dzidexx ma tu rację. Softy są te same, zakładam, że raczej ROM sam wykryje ten inny aparat w swoich bibliotekach/sterownikach na partycji vendor... EOT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 23:38, Yason napisał:

@up

Instalacja analogicznie jak na każdym innym urządzeniu. Polecam się jednak wstrzymać i zostać chwilowo na oficjalnym 9.5.6.0. Wszystko od xiaomi.eu (bazujące na stable i dev) ma aktualnie koszmarne problemy z płynnością działania interfejsu, w szczególności z animacjami pionowymi takimi jak np wysuwanie szuflady aplikacji w novie czy chociażby klawiatury. Numerki buildów które testowałem to 9.5.14.0 i 8.5.10.

Co się tyczy roota o którym pisano wyżej - magisk 16.4 działa bez problemu.

Co Ty gadasz. Mam obecnie xiaomi.eu i dla mnie działa lepiej niz global którego miałem wcześniej. Nie mam żadnego problemu z animacjami systemu. Ścinkami itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. jestem zainteresowany kupnem telefonu Redmi Note 5 i mam pytanie dotyczące jego oprogramowania. Czy telefon ten posiada wersje global i czy ta wersja aktualizuje się przez OTA. Znalazłem na allegro ten telefon w dobrej cenie i bym go może kupił mojej żonie, tylko musi być to global by sam się aktualizował.   https://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-5-3-32gb-blue-nowy-sd636-i7453565946.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...