Skocz do zawartości

Totalna zagadka, błąd TWRP, błąd mi unlock status. Brak PL


Stereofoniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
mam mega problem z Mi 4c. 
Żaden poradnik nie jest w stanie mi pomóc. Niestety. 

Chciałem wgrać najnowsze MIUI Polska, więc standardowo zgoda, oficjalne odblokowanie, następnie flash recovery, instal *.zip i lipa. 
Dwie linijki na czerwono 

unmount of /system failed; no such volume
script succeded: result was [0.200000]

 
Quote:

unmount of /data failed; no such volume
script succeded: result was [0.200000]

"

TWRP zwróciło Sukces więc reboot i telefon odpalił się, jak dobrze pamiętam było ładowanie systemu (pasek postępu) i telefon się zrestartował i uruchamia się tylko do logo MI, i tak w kółko. 

 

Udało mi się uruchomić telefon wgrywając Mi Flashem "libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn". tutaj już jest odblokowany bootloarder, jednak dalej taki sam błąd w TWRP. 

Wgrywałem też przez fastboOt najnowsze china dev Mi Flashem, jednak oficjalnie nie mogę odblokować telefonu, cały czas błąd couldn't unlock current account cannot unlock this device. 
W Mi Cloud telefon widoczny, SIM Activated, jedynie przy Mi Unlock Status cały czas mam couldn't verify wait a minute or two and try again. 

Próbowałem wgrać na ten system od razu najnosze MIUI poprzez aktualizacje ale w Mi Recovery wyskakuje błąd. 

Czy jest jakiś sposób na wgranie najnowszego MIUI Polska ? 
Ewentualnie jakiekolwiek MIUI z językiem polskim i sklepem Play ? 

Swego czasu wgrywałem MIUI Polska na Mi5 i wszystko poszło pięknie i ładnie bez problemów. 

Proszę o wsparcie, cały tydzień bujam się z Mi 4c : /

Chciałbym pozostać tylko na MIUI. Telefon będzie użytkowany przez standardowego Usera więc ma po prostu działać. :) 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd nie ma znaczenia, po prostu po przejściu na Androida 7 blokuje się bootloader. Masz błąd w miunlock "Current account cannot unlock this device", więc za bardzo oficjalnie nie jesteś w stanie go odblokować po tej operacji.

Sądzę, że w MiCenter będą w stanie wgrać najnowsze MIUIPolska ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, blokuje ponownie  i koło się zamyka. 
Pierwszy raz odblokowywałem na koncie właścicielki telefonu, zaraz po otrzymaniu zgody, był sukces itd jak wyżej, 
później chciałem odblokować na swoim koncie (około rok temu uzyskana zgoda i odblokowane Mi5) bez rezultatu, 
powróciłem na konto właścicielki i błąd taki sam. Nie powinno być komunikatu bym spróbował za 30 dni czy coś w tym stylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Stereofoniczny napisał:

 

Wgrywałem też przez fastboOt najnowsze china dev Mi Flashem, jednak oficjalnie nie mogę odblokować telefonu, cały czas błąd couldn't unlock current account cannot unlock this device. 
 

Czytałeś co napisałem w pierwszym poście ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, podłączę się do tematu :)
Również chciałem zaktualizować swoje MI4c co niestety zakończyło się bootloopem i blokadą bootloadera.

Po kilku próbach udało mi się podnieść telefon i wgrać Androida 7.0 i Miui 9.5 Stable 9.5.2.0 (NXKCNFA) przez EDL.

Jednak bootloader wciąż zablokowany i próba jego odblokowania kończy się na 99% i "Current account cannot unlock this device".

Czy wgranie jakiegoś starszego softu np:
6.12.22 pozwoli na odblokowanie bootloadera i wgranie najnowszego Miui.pl na ten telefon?

Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Super, że znalazłeś jakieś rozwiązanie.
Skorzystałem i u mnie działa bez zrzutu :)

Jednak wcześniej znalazłem coś takiego i
zastanawiam się co to jest za ROM? ( zdjęcie poniżej )

Daje nam Androida 7.0 i Miui 9.5
Jest dostępny dla Mi4c pod linkiem:
http://www.adiwernadev.com/2017/11/rom-miui9-multirom-stable-mi4c-support-bahasa-indonesia.html?m=1

Można wgrać przez Miflash na zablokowany bootloader przez EDL i działa bez większych problemów - z ciekawości zainstalowałem i korzystałem.

Po wygraniu bootloader nadal zablokowany - ale wszystko działa jak należy, dlatego zastanawiam się co to takiego? Może miał ktoś z Was z tym wcześniej do czynienia? b9ce845b4da3906654227d1ad91e9871.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...