Skocz do zawartości

Chłodzi ktoś PCta Krakenem x42/x52/x62/m22?


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Chodzi mi konkretnie o szerokość pompki z 'osprzętem' (1 albo 2), chcę uniknąć nachodzenia bloku na slot RAM.

Nie lepiej zamontować Noctuę... ;) Może nie będzie znacząco chłodniej, ale na pewno ciszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wzrokowcem, zrobiłem sobie wszystko w RGB w 'szklanym' S340 Elite :) Jade teraz na radiatorze, ale dobijam do 65 stopni (a wiatrak jak szatan 4 tysiące obrotów) gdzie AMD wszędzie podaje 61 max. Znaczy zmieniłem pastę na thermal grizzly dzisiaj i zaczynam ja wygrzewać, póki co po 20 minutach jest 60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary bloku: 80 x 80 x 52.9, z mojego research'u wynika, że wszystko zależy od Mobo i samych kości ram... Na jednych zakryje, na innych będzie na styk. Tylko trzeba pamiętać, że AIO to jest takie rozwiązanie... połowiczne... Po ok. roku/2 trzeba uzupełnić płyn, a do tego co jakiś czas warto sprawdzać, czy wszystko jest szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że nie widzę ładnego chłodzenia powietrzem, które albo nie styka się z szybą panelu bocznego, albo nie zakrywa kości ram (w sensie wizualnym zakrywa). Jakbym miał brać mały radiator to mógłbym zostać przy obecnym, ale on nie daje rady chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ZduneX25 napisał:

Tylko problem w tym, że nie widzę ładnego chłodzenia powietrzem, które albo nie styka się z szybą panelu bocznego, albo nie zakrywa kości ram (w sensie wizualnym zakrywa). Jakbym miał brać mały radiator to mógłbym zostać przy obecnym, ale on nie daje rady chłodzić.

http://allegro.pl/cooler-cpu-noctua-nh-l9i-intel-low-profile-37mm-i5310664602.html

Mam je na i5, ale jest też dostępna w wersji na Ryzena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mrosi napisał:

http://allegro.pl/cooler-cpu-noctua-nh-l9i-intel-low-profile-37mm-i5310664602.html

Mam je na i5, ale jest też dostępna w wersji na Ryzena.

Intel nie grzeje się tak, jak AMD w FX'ach, nie bez powodu nazywano je "piecykami".

 

1 godzinę temu, ZduneX25 napisał:

Tylko problem w tym, że nie widzę ładnego chłodzenia powietrzem, które albo nie styka się z szybą panelu bocznego, albo nie zakrywa kości ram (w sensie wizualnym zakrywa). Jakbym miał brać mały radiator to mógłbym zostać przy obecnym, ale on nie daje rady chłodzić.

Niestety, coś za coś. Wykręcałem i5 4690k (aktualnie 4.8GHz na 1.29V, dobra sztuka mi się trafiła) i jak wiadomo, przy OC temperatury szaleją, aktualnie mam beQuiet DarkRock 3, IDLE 25-30*C, 100% 60-65*C, mam zapas ~3mm do szyby w obudowie (Phanteks Eclipse P300) i zmieściłbym kostkę ramu, ale na styk pod wentylatorem. Szczerze? Nie polecam chłodzenia powietrzem na radiatorach poziomych jak podana przez @mrosi'ego noctua (już pomijam samą jakość ich wiatraczków i ich wygląd...), są one mocno ograniczone w oddawaniu temperatur, nie można ich zmodyfikować (np. dodając 2 wentylator). AIO nie jest złe, ale trzeba pamiętać, że to wymaga po prostu zainteresowania, sprawdzania, uzupełniania, nie jest to rozwiązanie idealne, a wentyle u NZXT, które będą na chłodnicy, nie należą do najlepszych, więc polecam i tak zainwestować w jakieś inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Intel nie grzeje się tak, jak AMD w FX'ach, nie bez powodu nazywano je "piecykami".

Nie polecam chłodzenia powietrzem na radiatorach poziomych jak podana przez @mrosi'ego noctua (już pomijam samą jakość ich wiatraczków i ich wygląd...), s

Nez, proszę Cię...

Weź dokładnie obejrzyj film. To po pierwsze. Zwróć przy tym uwagę na temperatury procka.

Poza tym, teraz to pojechałeś... "pomijam samą jakość ich wiatraczków i ich wygląd..." Czytałeś kiedykolwiek, cokolwiek na temat Noctuy? Jednego z czołowych producentów systemów chłodzeń uważasz za nędznej jakości...? Prosz... Cię...

[EDIT]

https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_chlodzen_cpu_2016-744-67.html

https://pclab.pl/art44739.html

http://www.overclock.pl/articles/show/id/670,test-coolerow-cpu

 

6 minut temu, ZduneX25 napisał:

No wiatraki mam już swoje, na ten moment ratuje mnie nawet kilka stopni, bo po około 4 godzinach cpu na 65 stopniach komputer się zwyczajnie wyłącza.

Obejrzyj filmik, który podałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Weź dokładnie obejrzyj film. To po pierwsze. Zwróć przy tym uwagę na temperatury procka.

Błagam... Przeczytałeś o czym pisałem? O FX'ach... Nie Zen... Zen'y to całkiem inna architektura, proces inna prądożerność, inne temperatury... 

2 minuty temu, mrosi napisał:

Czytałeś kiedykolwiek, cokolwiek na temat Noctuy? Jednego z czołowych producentów systemów chłodzeń uważasz za nędznej jakości...? Prosz... Cię...

Kwestia "pomijam" oznacza, że nie mam ochoty, ani zamiaru na ten temat dyskutować,  dlaczego? Bo ich jakość przetestowałem nie raz, sam, a wygląd jest kwestią gustu i w życiu nie wsadziłbym ich wiatraków do PCta z szybą/plexa. Filmiki na YT to żaden wyznacznik. Mogę Ci wstawić filmik o antyszczepach, płaskiej ziemi, reptilianach, potworze spaghetti, uwierzysz w to? Bo ja nie. Wierzę jedynie w te informacje, które sam potwierdziłem w jakikolwiek logiczny sposób,  więc chyba mam prawo wyrazić własną opinię i własne doświadczenia? Czy może mam ślepo podążać jednak za filmikami z jutubuf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Błagam... Przeczytałeś o czym pisałem? O FX'ach... Nie Zen... Zen'y to całkiem inna architektura, proces inna prądożerność, inne temperatury... 

Nie o tym piszę. Odniosłeś się do coolerów o poziomym radiatorze, a konkretnie do Noctuy. I nie masz racji. To nie jest jeden film, potwierdzający ich wydajność.

Pomijam fakt, że @ZduneX25 napisał o AMD, nie o konkretnym procku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mrosi napisał:

Nie o tym piszę. Odniosłeś się do coolerów o poziomym radiatorze, a konkretnie do Noctuy. I nie masz racji. To nie jest jeden film, potwierdzający ich wydajność.

Pomijam fakt, że @ZduneX25 napisał o AMD, nie o konkretnym procku...

To nadal jest film na YT, bez znaczenia ile i tak, te coolery są o kant tyłka rozbić na wykręcanym sprzęcie lub procku o wyższych temperaturach, jak pisałem, opieram się na własnych doświadczeniach, a nie filmach z YT... Teraz pisał o AMD, ale niedawno pisał o tym, że ma FX'a, jako, że nie podał dokładnego modelu obstawiam, że nie wymieniał CPU, dalej, Zen nie wyłączy się przy 65*C (chyba, że jest uszkodzony), FX tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nezumi napisał:

To nadal jest film na YT, bez znaczenia ile i tak, te coolery są o kant tyłka rozbić na wykręcanym sprzęcie lub procku o wyższych temperaturach, jak pisałem, opieram się na własnych doświadczeniach, a nie filmach z YT... Teraz pisał o AMD, ale niedawno pisał o tym, że ma FX'a, jako, że nie podał dokładnego modelu obstawiam, że nie wymieniał CPU, dalej, Zen nie wyłączy się przy 65*C (chyba, że jest uszkodzony), FX tak.

Używam Noctuy od 2010 roku. Wcześniej używałem Scythe. W międzyczasie przewinęło się sporo innych coolerów. Ale co ja tam wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrosi napisał:

Używam Noctuy od 2010 roku. Wcześniej używałem Scythe. W międzyczasie przewinęło się sporo innych coolerów. Ale co ja tam wiem...

2lata używania wentyli od SPC, 0 problemów, 3lata używania wentyli od bQ, 0 problemów, rok używania wentyli od noctua i 3 z 4 poszły do kosza, z powodu zwieszania się, grzechotania, piszczenia. Wentyle noctua używałem na tej samej mobo i zasilaczu, na których używam teraz bQ, ale co ja tam wiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZduneX25

Przejrzyj sobie artykuły z PCLabu:

https://pclab.pl/art38203.html

https://pclab.pl/art44739.html

i dla większego zamętu, porównanie "wody" z "powietrzem"

https://pclab.pl/art53344.html;) 

Dłłuuuugaaaaaaśna lektura. Wbrew temu jednak co pisze @Nezumi, wiarygodne są takie testy, przeprowadzane przez fachowców, a nie to co pisze Nezumi czy ja.

Dodam, że Noctuę wyróżnioną w artykule mam do dzisiaj na i5 2500K (od 2012 roku). Do dzisiaj jest niesłyszalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, wiem, że noctua stoi wysoko w rankingach, ale też jest głośna i mało przyjemna dla oka. Znaczy teraz są różne kolory, ale prawdopodobnie zmienię kombinacje 4x4gb na 2x8gb ram wraz z wymianą płyty i procka, wiec nie muszę się już martwić o brak miejsca dla pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...